Page 32

Největší tajemství Třetí říše Ve čtvrtek 8. října jsme v podkrovním sále přivítali Milana Zacha Kučeru - záhadologa, hledače pokladů a autora knihy Největší tajemství Třetí říše. Jeho přednáška nás zavedla do tzv. ocelového města nacistů, do podzemního komplexu Riese v Sovích horách v Polsku, na hrad Ksiaž i na další tajemné stavby a zaujala nejen milovníky historie, ale i vojenské nadšence a záhadology.

Senior klub Domovní znamení, historické stropní klenby, zdobené portály a další zajímavosti skrývají staré domy. Mnohdy kolem nich chodíme bez povšimnutí. 13. října, na dalším setkání senior klubu, jsme se proto vypravili na procházku po náměstí T. G. Masaryka spolu s pracovnicí prostějovského muzea Mgr. Jitkou Svozílkovou. Ta nám ukázala, které zajímavé stavby a pamětihodnosti si rozhodně zaslouží naši pozornost. Na zajímavou výpravu se s námi vydalo více než 20 účastníků.

Írán – pohled do zákulisí Je Írán ďábelskou zemí? A jak se islám promítá do každodenního života jeho obyvatel? Nejen na tyto otázky se ve středu 14. října pokusil odpovědět cestovatel a publicista Jiří Sladký. Autor dvou knih ze současného Íránu, který tuto zemi navštívil už čtrnáctkrát, nám nabídnul neobvyklý pohled do zákulisí šíitských rituálů i na všední život sedmdesátimilionové, prudce se rozvíjející země. Akce se uskutečnila za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K 21.

32

Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Advertisement