Page 27

ČERVEN

Dětský den s knihovnou Každý rok počátkem června je jedno odpoledne věnováno dětem, které v té době slaví svůj svátek. Děti všeho věku čekala trasa plná soutěžních disciplín, spousta zábavy, i trocha poučení. Oblíbené akce se zúčastnilo více než 100 dětí spolu se svými rodiči či prarodiči.

Design kolem nás 3. června prezentovali v podkrovním sále knihovny své práce studenti prostějovské oboru multimédií Střední školy designu a módy. Spolužáci, učitelé i veřejnost si mohli prohlédnout krátké animace, ukázky počítačové grafiky i návrhy produktového designu a webdesignu. Tuto akci doplňovala také výstava tištěné grafiky a designu, kterou bylo možné navštívit v Galerii Na půdě Městské knihovny Prostějov až do konce prázdnin.

Ajurvéda aneb Zdraví můžete mít jaké chcete Ájurvédští praktici Pavol Majerčák a Monika Klíčová nás 4. června seznámili s ajurvédou - tradiční indickou filozofií, která se nezabývá chorobami, ale zdravím. Spíše než na invazivní lékařské zákroky a výživové doplňky se její pozornost zaměřuje na selský rozum a prevenci v duchu hesla: Když máte "proč" žít, tak hravě zvládnete všechna "jak". Zajímavou přednášku si přišlo poslechnout více než 30 návštěvníků. 27

Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Advertisement