Page 23

Setkání s Petrou Braunovou Spisovatelka Petra Braunová je známá především svojí tvorbou pro děti a dospívající čtenáře, ale v posledních letech se začala prosazovat také jako autorka románů pro dospělé. 16. dubna jsme ji tedy přivítali nejdříve na dětském oddělení, kde na ni čekaly 2 třídy žáků základní školy a v odpoledních hodinách pak proběhla beseda a autorské čtení určené dospělým

čtenářům. Jak se k psaní vlastně dostala a co nového chystá? O tom vyprávěla asi dvěma desítkám jejích příznivců. Akce se uskutečnila za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K 21.

Omán – země sultánova Spolu s geografem a cestovatelem Pavlem Svobodou jsme 22. dubna navštívili Omán, který je i přes své krásy a tradiční kulturu zatím zemí turisticky neobjevenou. Přednášku doplňovala také výstava fotografií, kterou bylo možné navštívit v Galerii Na Půdě až do konce května. Také tato akce se uskutečnila za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K 21.

Slet čarodějů a čarodějnic Zábavné čarodějnické odpoledne plné her a soutěží, které se konalo 30. dubna v knihovně pro děti, vyvrcholilo přehlídkou a vyhodnocením nejlepších masek.

23

Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Advertisement