Page 16

Jak se to nepovedlo aneb První rakousko-uherská ofenziva proti Srbsku v roce 1914 To byl název další přednášky popularizátora vojenské historie Ing. Jaromíra Vykoukala, která se konala ve středu 28. ledna. Objasnila události vedoucí k tomu, že malé čtyřmilionové Srbsko krutě a nekompromisně porazilo svého šedesátimilionového souseda. Zároveň byla také připomínkou stého výročí počátku první světové války.

ÚNOR Posezení u bylinkového čaje Ve čtvrtek 5. února se konalo tradiční setkání s paní Zdeňkou Bašnou, která povídala o léčivých bylinách, jejich účincích a praktickém využití. Tentokrát se zaměřila na antibiotické účinky léčivých rostlin. Ochutnat výborný čaj a zeptat se na to, co je zajímá, přišlo více než dvacet lidí.

Senior klub Na únorovém setkání senior klubu v úterý 10. února jsme se zaměřili na bezpečnost seniorů. Diskutovat s Janou Adámkovou ze skupiny prevence prostějovské Městské policie přišly asi tři desítky návštěvníků. Povídali si o kriminalitě v našem městě, o tom, jak se můžeme chránit před napadením či okradením, ale také o bezpečnosti v silničním provozu.

16

Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Advertisement