Page 13

Další akce na podporu čtenářství: Internetové on-line soutěže a kvízy V roce 2015 jsme připravili další novinku - zábavné i poučné internetové on-line soutěže a kvízy: Velká filmová soutěž Spousta skvělých filmů byla natočena na motivy českých knih. Své znalosti nejen o české kinematografii si mohli soutěžící v září vyzkoušet v kvízu inspirovaném právě knižními předlohami našich filmů. Znáte prostějovské osobnosti? V další soutěži, která probíhala v prosinci, bylo možné otestovat své znalosti regionálních osobností. Úkolem bylo podle fotografií poznávat slavné prostějovské osobnosti a správně odpovídat na otázky týkající se jejich života.

Všechny správné odpovědi byly zařazeny do slosování a vybraní výherci získali knižní ceny. Velmi nás těší, že zájem o soutěže byl velký, soutěžící v závěrečném hodnocení nešetřili chválou a žádají si jejich pokračování.

Zajímavosti ze světa literatury, čtení a psaní (literární výstava) Během celého roku 2014 jsme na naší facebookové stránce každý pátek přinášeli jednu zajímavost týkající se literárních autorů, jejich životů a knih, spisovatelství, čtenářství a všeho, co s tím souvisí. Všech 52 těchto zajímavostí pohromadě bylo možné si prohlédnout v naší Galerii Na Půdě začátkem roku 2015. 13

Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Přehled aktivit pro veřejnost v roce 2015  
Advertisement