Page 16

16 / sPORt

A3 SPort tenisové triko pánské

990 Kč

6:2,

4:6,

7:6

A3 SPort tenisové triko dámské

990 Kč

SPortiSiMo tenisová raketa Head

1 499 Kč

A3 SPort tenisová sukně

890 Kč

Na tENisOVÉ isOVÉ O kurty OVÉ Nemusíte se jmenovat Petra Kvitová, Tomáš Berdych, Roger Federer nebo Serena Williams, abyste propadli kouzlu tenisu. Ten sice můžete hrát celý rok, ale není nad to vyrazit na antuku nebo trávu pod širým nebem.

t

enis je – ostatně jako další sportovní disciplíny – našemu tělu i mysli velmi prospěšný. Posiluje naši fyzickou kondici, ale také naši koncentraci a schopnost taktického myšlení, protože během krátké doby se musíme správně rozhodnout, ve kterém momentu a jak je nejlepší udeřit do míčku. Taktika je totiž v tomto sportu velmi důležitá. Je to hra úhlů, geometrie a fyziky. Díky tenisu se také učíme sebekontrole, zvládat emoce a stres.

zaJímaVOsti

Ovšem jako každá mince má i tenis dvě stránky. Tenisový zápal je velkou zátěží na klouby a kolena, časté změny rytmu hry působí na srdce. Takže než vyrazíte na kurty, připravte se na tenis nějakou vytrvalostní aktivitou, jako je plavání, jogging, jízda na kole. Před vlastní hrou se důkladně procvičte a protáhprotáh něte svalstvo. A během hry pravidelně doplňujte energii (např. cereálními tyčinkami) a tekutiny.

z „bílého sportu“

• Pravidla tenisové hry si nechal roku 1875 patentovat angličan Walter Clopton Wingfield. Při jejich formulování se nechal inspirovat francouzskou hrou paume. • První mistrovství se konalo v červenci 1877 ve Wimbledonu. • K olympijským sportům patřil tenis od roku 1896 do roku 1924. Poté byl vyřazen a znovu se na olympiádu vrátil v roce 1988.

OLYMPIA / jaro 2013

A3 SPort tenisové šortky

790 Kč

SPortiSiMo tenisová obuv Nike

1 390 Kč

SPortiSiMo dětská obuv Reebok

479 Kč

Olympia  
Olympia  

Olympia Teplice, Marissa Alfa, a.s.

Advertisement