Page 1

MAGAZÍN OBCHODNÍHO CENTRA OLYMPIA TEPLICE

/1

OLYMPIA JARO 2013

CO VšEChnO uděLaT PRO kRÁSu?

Jak se slaví velikonoce ve světě

WWW.OLYMPIATEPLICE.CZ

na JaŘE SE u nÁS nudIT nEbudETE

PrO MLsné jAzýčkY

OTEVŘELI JSME PRO VÁS NOVÉ PRODEJNY

Velikonoce OLYMPIA / jaro 2013


Lepší cenu nehledejte!

Každý den porovnáváme naše ceny s konkurencí.

Opravdový elektrospecialista

Zákaznická linka 810 DATART (810 328 278) www.datart.cz OC nehledejte.indd 1

13.02.13 12:01


OLYMPIA aktuálně

OsEDlEJtE

Milí zákazníci,

koníky!

rok se s rokem sešel a opět vás vítám na jarních stránkách vašeho oblíbeného magazínu Olympia.

Jaký je pohled na svět z koňského hřbetu si u nás nyní můžete vyzkoušet jako nic. Pro děti do 15 let je tu nová atrakce In line Animals. Stačí osedlat některého z  plyšových koní…, nebo snad raději tygra?! Jízda stojí 30 Kč a zážitek je to náramný.

Jak si jistě mnozí všimli, magazín jsme převlékli do nového „kabátu“, aby se nám do něj pro vás vešlo více informací a celý jsme jej vylepšili :).

DátE si

palačinku?

Hlavním tématem jarního čísla jsou Velikonoce. Oblíbený jarní svátek plný tradic, barev a dobré nálady. Najdete tu tipy na velikonoční dekorace, návod jak uplést pomlázku, stránky plné jarní módy, ale také zábavu a mnoho užitečných informací. Pozveme vás na blížící se velký Jarní karneval, krátce se ohlédneme, jak jste se u nás bavili ve vánočním čase a také odhalíme některé novinky z našeho obchodního centra, které vás jistě potěší. Věříme, že se vám nový magazín Olympia bude líbit, inspiruje vás k  jarním nákupům a pobaví zajímavými články. Našim zákaznicím přejeme pěkné prožití Velikonočního pondělí a všem zákazníkům dny plné jarní nálady! Jaroslava Konečná Marketingová manažerka obchodního centra

/3

NasEDat,

odjíždíme!

Kavárna CORADIA CAFE nabízí nově pro mlsné jazýčky skvělé francouzské palačinky. Kromě nich tu najdete také velkou nabídku dortů. Rozmazlujte své chuťové pohárky u dobré kávy značky Illy!

Ukončete nástup, odjíždíme! Vláček Olympiáček, který vozí děti po celém obchodním centru, vyráží z nádraží proti kavárně Costa Coffee. Tak ať vám neujede! Určitě u pokladny zakupte permanentku na 10 jízd, vyplatí se.

těštE sE

na jaro! Velikonoční akce, farmářské trhy, velká soutěž o poklad, závody batolat – zkrátka všechno, co jste si oblíbili, u nás najdete. více na str. 5.

16-17.3. Jarní al Karnev din od 15 ho Sobota din od 14 ho Neděle

Olympia Teplice je na FacebOOku

DejTe si nás DO přáTel! OLYMPIA MAGAZÍN 01/2013, 4 vydání ročně vydavatel: CPI Shopping Teplice, a.s., IČ 24831107 Redakce, inZeRce: PART agency, a.s., Politických vězňů 15, Praha 1, tel.: 224 091 441, e-mail: agentura@part.cz GRaFika: PART agency, a.s. FotoGRaFie: foto Mosler a archivy firem vycháZí: 6. 3. 2013, MÍSTO vYDáváNÍ: Teplice EvIDENCE: MK ČRE 18346 Případné změny cen a tiskové chyby vyhrazeny

KONtaKtNí úDaJE správa olympia centra, Srbická 464, 415 01 Teplice tel.: 417 569 071, fax: 417 569 076 e-mail: info@olympia-tp.cz INFO STáNEK OLYMPIA, tel.: 417 569 072 INFO STáNEK ALBERT HYPERMARKET, tel.: 417 816 113 www.olympiateplice.cz

OLYMPIA / jaro 2013


4 / akce ...POBAVILO VÁs

taKÉ JstE si

u nás

bYli zabRuslit?

tRÉNOVali JstE V iQ PaRKu

dovednosti

OLYMPIA / jaro 2013


BAVte se a hrajte si

Farmářské trhy

/5

Jarní

karneval 16. a 17. března 2013

z Slavnostně budou zahájeny

8. března 2013

I letos pro vás připravujeme na každý druhý pátek v měsíci Farmářské trhy. Slavnostní zahájení bude již 8. března 2013.

Velikonoční trhy

veme vás na víkendovou oslavu jara v duchu brazilského karnevalu! V sobotu 16. března se můžete těšit na dámy v krásných kostýmech, které se budou vlnit v  rytmu samby, čeká vás úžasná batacuda show s orchestrem TAMTAM. Dále velkolepá módní přehlídka na nekonečném molu ve stylu Victoria´s Secret, jako host vystoupí Vladimír Hron, akci moderuje Eva Decastelo! Začínáme v 15 hodin! V  neděli 17. března pokračujeme od 14 hodin programem především pro děti. Vystoupí MINI Band s pohádkovými písničkami, budeme soutěžit o spoustu cen a každé dítě, které přijde v masce, má jízdu vláčkem Olympiáčkem mezi 13. a 17. hodinou od nás zdarma!

Víkend nabitý skVělým programem nesmíte propásnout!

Jarní 16-17.3. Karneval Sobota od 15 hodin Neděle od 14 hodin

na JaŘE SE u nÁS nudit nebudete !

Velká soutěž

A máme tu opět Velikonoce. Letos vás potěšíme velkými velikonočními trhy, které se budou konat před ob-

o poklad piráta Jacka

25. až 31. března 2013 chodním centrem Olympia od 25. do 31. března 2013. Každý den od 12 do 17 hodin.

závody batolat Neváhejte přihlásit vaše batole již do III. ročníku tohoto neuvěřitelného závodu! Loni vyhrálo teplické batole, ukažme, že i letos na to máme, že máme ty nejlepší děti!

5. dubna 2013 od 14 hodin

od 8. dubna 2013

M

íří k nám obrovská pirátská loď plná pokladů. Od 8. do 27. dubna s  námi hrajte o velký poklad. Pirátská loď bude kotvit před kavárnou CORADIA CAFE, každý den můžete malovat obrázky a dostávat za ně pirátské zlaťáky. V  sobotu 27. dubna 2013 při Velké pirátské show vyměníte získané zlaťáky za krásné dárky!

30. a 31. března 2013 od 14:00 hod

Hravé velikonoce Celý víkend velikonoční program! Oba dny začínáme ve 14 hodin. A co pro vás chystáme? sobota: • soutěže pro děti i dospělé • výroba piškotových kuřátek • zdobení perníčků • jízda na trakaři a další velikonoční zábava neděle: • ukázka dobových řemesel • pletení pomlázek • barvení vajíček • výroba velikonočních zápichů a další program

OLYMPIA / jaro 2013


6 / NOVě jsme pro vás OtEVřEli…

S

polečnost Hannah vznikla v roce 1991 v Plz v Plzni a od té doby si díky kvalitě svých produktů systematicky buduje svoji pozici nejen na čes českém, ale i evropském trhu. Hannah se stal ob oblíbenou značkou lidí vyznávajících adrenalin a  těch, kteří preferují aktivní styl života. Jed Jednotlivé produkty jsou navrhovány s  ohledem na potřeby daných sportovních aktivit a při vývoji jsou využívány dlouholeté zkušenosti testování v terénu. Hannah používá kvalit kvalitní značkové materiály, vyvíjí nové funkční technologie, zdokonaluje střihy. V  jejich nové prodejně najdete vše od technického oblečení pro horolezce, přes volnočasové oblečení po stany, spací pytle a boty. Pro všechny milovníky originálního pohodlného obouvání je součástí prodejny také stylový shop in shop Keen. www.hannah.cz

HannaH softshellová dámská bunda s kapucí Raquel akční cena

1290 Kč

(původní 1990 Kč)

můžEtE

se těšit...

uzeniny z Komína

F

irma Libor Novák vyrábí uzenářské výrobky podle starých receptur. Smyslem jejího podnikání je výroba uzenin a specialit na tzv. regionální úrovni, nicméně s působností téměř po celé České republice. Vyrábí pouze vysoce kvalitní výrobky s poměrem masa tak, jak velí řemeslná tradice. V současné době uvedla na trh několik výrobků pod vlastní značkou např. UZENINY Z  KOMÍNA a vysoce kvalitní párky pod značkou PAN PÁREK. Tyto výrobky (a jejich názvy) jsou pod ochrannou známkou, tudíž by je měl zákazník koupit pouze od firmy Libor Novák.

jsme...

PřEstěhOVali

Květiny Deluxe

F

V

ilozofií společnosti Erotic City je snaha přesvědčit veřejnost o tom, že používání erotických pomůcek v intimním životě je naprosto přirozené a běžné. Erotické pomůcky nejenže zpestřují, zpříjemňují a okořeňují milostný život, ale mohou také pomáhat od samoty, případných problémů a potíží. Provozovatel sítě prodejen Erotic City společnost City Realex, a. s., si zakládá na důvěře a spokojenosti zákazníků, kterou dosáhla vstřícným přístupem, vysokou kvalitou nabízeného zboží a nezbytnou profesionalitou.

aši oblíbenou prodejnu květin nyní najdete u hlavního vchodu naproti pizzerii Trappola! Nabízí velký výběr řezaných květin špičkové kvality, pokojových květin a dekoračního zboží.

NOVý stáNEK

v obchodní pasáži...

CORaDia

F

ruitisimo, to je široká nabídka čerstvých fresh džusů, koktejlů, salátů a ovoce, ale také kvalitní italské kopečkové zmrzliny. Fruitisimo vyrábí 100% ovocné nápoje bez chemických přísad z kvalitního čerstvého ovoce z  celého světa jako např. ze španělských mandarinek a pomerančů, egyptských grepů… Všechny nápoje jsou připravovány přímo před

OLYMPIA / jaro 2013

zraky zákazníků. Při tvorbě receptur je kladen důraz na harmonii a zároveň rozmanitost jednotlivých složek. Takový nápoj pak dá člověku maximální dávku vitamínů a energie pro jeho aktivní život.

M

obilní příslušenství, telefony a široké spektrum profesionálních služeb najdete u společnosti CORADIA, která nabízí své produkty a služby v novém typu atraktivního stánku v pasáži našeho obchodního centra.


VeLIkOnOce

VEliKONOCE

jsou klíčem K JaRu

/7

VítE, CO zNamENaJí

velikonoční sYmbOlY?

ZvěroKruh zakrslý králíček

250 Kč

Velikonoce jsou sice nejvýznamnějším svátkem křesťanské církve, který je spojený s památkou umučení a vzkříšení Krista, ovšem zvesela ho slaví i bezvěrci. Vždyť pomlázka a vykoledované vajíčko jsou klíčem k opravdovému jaru.

D

atum Velikonoc připadá na neděli po prvním jarním úplňku. Letos tedy Boží hod velikonoční slavíme 31. března. Předchází mu však tzv. pašijový týden, nebo také svatý či velký. Po modrém (někde žlutém) pondělí přicházelo šedivé úterý, kdy hospodyňky uklízely a vymetaly pavučiny. O škaredé středě, říkalo se jí také sazometná, protože naši předci v tento den vymetávali saze z komína, se podle lidové pověry nikdo nesmí škaredit, protože by pak byl jako kakabus každou středu v roce. zelený čtvrtek byl dnem odpuštění. Hříšníci, kteří se káli, byli přijímáni zpět do společenství věřících. Zkrátka „suché ratolesti“ církve se opět „zazelenaly“. Lidé v  tento den jedli jen zelenou stravu – špenát, zelí, aby byli po celý rok zdraví. Také se pekly jidáše, obřadní pečivo z  kynutého těsta. Potřené medem se jedly pro zdraví. A pokud chcete, aby se vás držely peníze, nic si ve čtvrtek nepůjčujte a s nikým se nehádejte. A než podle tradice odletí všechny zvony do Říma – zacinkejte si penězi.

Velký pátek je připomínkou smrti Ježíše Krista. Věřící ho prožívají ve znamení tichého rozjímání. Milovníci dobrodružství však mají jedinečnou možnost nalézt poklad. Otevírají se totiž skály. Stačí hledat tam, kde uvidíte světélko, kvetoucí či zářící kapradí, nebo záři vycházející z otvoru skály. A věřili byste, že se tento den otevírá i památná hora Blaník? O bílé sobotě pekly hospodyně mazance a velikonočního beránka, muži a chlapci pletli pomlázky z  vrbového proutí a děvčata zdobila vajíčka. A všichni se těšili, že končí „svaté třídenní“, tedy třídenní půst, kdy bylo zapovězeno konzumování masa i zábava. Na boží hod velikonoční, kdy Kristus vstal z mrtvých, se v kostele při bohoslužbě světily velikonoční pokrmy – beránek, mazanec, chléb, vejce a víno. A tolik očekávaná koleda, pomlázka nebo mrskút, kdy chlapci chodí vyšlehat děvčata, nastává s Velikonočním pondělím. A k pomlázce nerozlučně patří malovaná vajíč vajíčka – kraslice.

ASKo rohož

299 Kč

beRánek Symbol beránka byl velmi rozšířený již v pohanských dobách v celé středomořské civilizaci ovládané po tisíciletí pastevci. Mezi židy zase ovce symbolizovala Izraelitu jako člena „Božího stáda“ a židovský Bůh je označován za pastýře, který bere své ovce do náručí. V  křesťanské církvi se beránek stal symbolem Ježíše Krista, protože i on byl – obrazně řečeno – obětovaný za spásu světa.

PomláZka Také se jí říká dynovačka, mrskačka, šlehačka, binovačka, tatary, březové metličky. A proč se šlehalo? Aby byla děvčata zdravá, pilná a veselá celý rok, pro předání svěžesti a zdraví z mladého proutku, ale i na znamení přátelství mezi rodinami - děti nechodily k těm sousedům, jejichž rodiče nebyli zadobře.

vaJíčko Protože vajíčko obsahuje zárodek života, bylo již odpradávna v mnoha kulturách symbolem plodnosti, úrodnosti, života a vzkříšení.

ZaJíček Dnes je zajíček označován za toho, kdo o Velikonocích přináší vajíčka (nejlépe čokoládová). Jeho původ však musíte hledat v  pohanských rituálech oslavujících příchod jara. V řecké, egyptské i čínské mytologii symbolizuje štěstí, plynoucí čas a krátkost života.

velikonoční oheň Stejně jako jarní slunce znamená vítězství nad zimou a procitnutí po dlouhém studeném čase, symbolizuje oheň příchod Ježíše Krista o Velikonocích.

PoMPo plyšový králík

399 Kč

velikonoční svíce Květiny DeLuxe narcis

129 Kč

ODKuD

vzaly Velikonoce 

sVÉ JmÉNO?

Název velikonoce pochází z „velké noci“ ze soboty na neděli, kdy Ježíš Kristus vstal z mrtvých.

Podle staré tradice se svíce zapaluje od posvěceného ohně na počátku liturgie konající se v noci z Bílé soboty na neděli, v níž Kristus vstal z mrtvých. Tato slavnost Vzkříšení se zahajuje vnesením zapálené svíce do tmavého, zhasnutého kostela. Tak si křesťané připomínají, jakým zásadním obratem je Kristovo vzkříšení – noc, která se proměňuje v den.

kříž Je to jeden z nejdůležitějších křesťanských symbolů, protože Kristus byl odsouzen k smrti ukřižováním.

OLYMPIA / jaro 2013


8 / móDa pro ženy

sVěží,

deiChMAnn MAnn deštník

299 Kč

i zářivá

C&A ModA květinová šála

225 Kč

PRO Ni...

Klenoty AuruM Auru prsten - topaz

3 990 Kč

náušnice - topaz

Jaro je zářivé. Jarní C&A ModA sluníčko nám vlévá náhrdelník s pírky energii do žil, zelenající 229 Kč se tráva dodává přírodě svěžest mladosti, první kvítka sněženek, bledulí, krokusů, narcisů, petrklíčů rozsvěcují záhony. Zářivými barvami se pro letošní sezonu nechali inspirovat také módní návrháři. Tak nebojte se jasných barev a oblečte se do nich!

5 890 Kč

C&A ModA dámské úpletové šaty

599 Kč

deiChMAnn kabelka Graceland

C&A Mod ModA dámská sukně v neonové barvě

399 Kč

698 Kč

Kenvelo dámská mikina

999 Kč

750 Kč CCC dámské lodičky Jennifer

499 Kč

deiChMAnn dámské lodičky

OLYMPIA / jaro 2013

299 Kč

orSAy šaty

698 Kč

rAgAZZA kabelka (syntetika)

orSAy šátek

799 Kč


móDa

SPortiSiMo ADIDAS kšiltovka

399 Kč

pro muže

/9

...PRO NěJ Zářivý módní diktát platí bez výjimky také pro muže. Už žádná nudná šeď či nenápadná hnědá. I pánské šatníky hýří barvami! A pokud přesto trváte na tom, že alespoň jeden kousek na vás musí být decentně tmavý, protože to dodává punc serióznosti, určitě k němu přidejte barevné kostky, nápadné pruhy, výrazné barvy.

oKo - oPtiK K pánské dioptrické brýle Gant

4 790 Kč

PlAneo QuiCK tiMe Me pánské hodinky Gant

5 490 Kč

Košile košile s krátkým rukávem BlAžeK košile

570 Kč

tiMe out pánské triko

1 990 Kč

699 Kč deniM ClASS ClASSiCS košile Desigual

1 990 Kč

Kenvelo pánská mikina

999 Kč

deniM ClASSiCS kalhoty Timezone

2 470 Kč HannaH softshellová pánská bunda Laggard s kapucí Akční cena SteilMAnn pulovr

1 990 Kč

(původní 2 690 Kč)

2 990 Kč OLYMPIA / jaro 2013


10 / móda PRimossa elegantní dámský eco-drive set Citizen, hodinky s perleťovým číselníkem, v luxusní krabičce z lakovaného dřeva

O Velikonocích se ve většině domácností dveře netrhnou. S koledou se zastavují malí koledníci, s pomlázkami v rukou chlapci a muži, ale častěji než jindy přicházejí také přátelé a známí jen na pár slov či na skleničku. A právě při těchto příležitostech se můžete blýsknout něčím elegantním na sobě.

8 360 Kč

Slavte

velikonoční svátky v elegantním

steilmann červené sako

4 990 Kč

eiFFel oPtiK pánské dioptrické brýle Brendel

4 730 Kč

PietRo FiliPi kravata Pietro Filipi

eiFFel oPtiK dámské dioptrické brýle Enrico

4 390 Kč

KaRa béžová kožená kabelka

990 Kč

PietRo FiliPi košile Pietro Filipi

steilmann sukně

1 990 Kč

1 790 Kč

3 500 Kč

PietRo o FiliPi svetr Pietro Filipi

1 590 Kč

KaRa kožená bunda

4 999 Kč

Humanic černé lodičky s puntíky info o ceně v prodejně

PietRo FiliPi kalhoty Pietro Filipi

2 990 Kč ccc pánské polobotky Vapiano

699 Kč

OLYMPIA / jaro 2013


móDa

malí

pro děti / 11

MendoSínA dětský deštník - Tweety

koledníci Já jsem malej koledníček, já k vám jdu, dáte-li mě pár vajíček, rád vezmu. Nemáte-li červený, dejte bílý, však vám za ně slepička snese jiný. Na peci v koutku, na zeleným proutku, než se proutek otočí, ať se korbel natočí. Pijte páni, pijte, jen se neopijte, a nám taky připijte, až já budu mládencem, připiju vám i s věncem.

PoMPo odrážedlo Akční cena

350 Kč

1 499 Kč

(původní 1 899 Kč) platí do 31. 5. 2013 nebo do vyprodání zásob

tAKKo FAShion dětská čepice

149 Kč dětské tričko

179 Kč

C&A ModA dívčí šaty s květy

dětská sukně

498 Kč

299 Kč tAKKo FAShion dětské sako

499 Kč

tAKKo FAShion dětské tričko

249 Kč

VEliKONOčNí KONOč KONO čN N

pro dívky dívky PoMPo batoh Timmy

Kropenatá slepička snesla bílá vajíčka, obarvím je, vymaluji, všechny chlapce podaruji, pentličky si nastříhám, na pomlázku jim je dám.

399 Kč tAKKo FAShion dětská bunda

599 Kč

VEliKONOčNí VEliKONO

pro kluky PoMPo Kousátko zrcátko tučňák Zrcátko tučňák se šustícími efekty a různými látkovými povrchy lze snadno zavěsit. Akční cena 299 Kč (původní 399 Kč) platí do 31. 5. 2013 nebo do vyprodání zásob.

tAKKo FAShion dětské kalhoty

449 Kč

Upletl jsem pomlázku, je hezčí než z obrázku, všechny holky, které znám, navštívím a vymrskám, než mi dají vajíčko, vyplatím je maličko.

CCC dívčí balerínky Magic Lady

299 Kč

huMAniC botasky info o ceně v prodejně

OLYMPIA / jaro 2013


12 / VEliKONOCE, rady a tipy AlBert hyPerMArKet et Velikonoční čokoládové figurky. Info o ceně v prodejně.

uPlEťtE si

pomlázku

za šlEhNutí POmlázKOu

zdobené vajíčko

Odměnou za šlehnutí pomlázkou, které má omlazující účinek, a koledu dostávají koledníci krásně ozdobené vajíčko.

t

radiční a nejpoužívanější barvou vždy byla červená, která podle pověry ochraňuje před démony a zároveň symbolizuje lásku a život. Vy si ovšem můžete nabarvit vajíčka jakkoliv a po vzoru našich prababiček přitom použít barvy z přírodních zdrojů. Jen nezapomeňte před barvením vejce pečlivě umýt a odmastit (stačí ve vodě zředěný prostředek na mytí nádobí), aby se hezky obarvila. A počítejte s tím, že přírodní barvy nebudou tak jasné, jako když použijete chemii.

P

okud vám hrdost koledníka nedovolí pěknou pomlázku si koupit, upleťte si ji sami. Budete potřebovat osm proutků z vrby košařské nebo bílé, někdo jí také říká smuteční vrba.

co Jak baRví?

Jak PostuPovat?

nažluto: šafrán, odvar z cibulových slupek (nechte v něm vejce jen krátce) načerveno: odvar ze slupek červené cibule a octa, červené zelí, šťáva z červené řepy načerveno-fialovo: šťáva z borůvek nebo bezinek nasvětlezeleno: lipový květ, kmín natmavozeleno: mladé žito, voda ze špenátu, odvar z olšové kůry nahnědo: odvar z  cibulových slupek (nechte v něm vejce déle), černý čaj

Svažte proutky za sebou provázkem a mezi každým proutkem udělejte uzel. Takto svázané je pak stočte do kruhu a utáhněte provázkem. Budete tak mít držadlo pomlázky. Svazek proutků rozdělte na dvě čtveřice – pravou a levou část.

čím lzE

KAnZelSBerger Vajíčko trošku jinak

89 Kč

zdobit vajíčka?

velikonoční vajíčka se zdobí mnoha způsoby – malováním včelím voskem, batikováním, vyškrabováním, drátkováním, ale také nalepováním nejrůznějších věcí. Může to být např. sláma, rozdrcené skořápky, cukrářský máček, perličky, korálky, vylisované okvětní lístky nebo kvítka jarních rostlin, útržky textilu, vlna, proužky balicího papíru, knoflíčky, peříčka...

OLYMPIA / jaro 2013

Levý krajní proutek provlékněte zespodu mezi proutek šestý a sedmý, konec provlékněte mezi proutek čtvrtý a pátý a utáhněte. Protáhněte osmý proutek mezi proutky třetí a čtvrtý a konec zasuňte mezi proutek první a pátý a utáhněte. Stejný způsobem pokračujte dál – krajní proutek dáváte vždy doprostřed druhé čtveřice a zpět na opačnou stranu čtveřice první. Vyplétané proutky je potřeba průběžně utahovat. Několik centimetrů před koncem svažte pomlázku provázkem.


Na

VEliKONOCE letem sVětEm S velikonočními oslavami bývá spojeno mnoho tradic a symbolů. U nás se pletou pomlázky, aby jimi koledníci „omladili“ ženy a dívky, zdobí se vajíčka, pečou velikonoční beránky, domovy krášlí jarní dekorace… A víte, jak je to s oslavami jara v jiných zemích? anGlie V Anglii chodí děti dům od domu a koledují o velikonoční vajíčka.

s bonbony a pamlsky, které symbolizují Jidáše. Ty se věší, pálí, nebo se do nich mlátí holí tak dlouho, až se obal protrhne a k zemi se snese záplava sladkostí.

austRálie

německo

V den Velikonoc hledají děti v zahradách schovaná vajíčka, která jim nadělil velikonoční zajíček.

V předvečer Velikonoc děti vyrábějí slaměná hnízda, která pak jejich rodiče schovají doma nebo na zahradě. Do nich velikonoční zajíček dává různobarevná vajíčka. Ráno na velikonoční pondělí je děti vyrážejí hledat. Také se vyměňují dárky ukryté v obalu ve formě vajíčka. Dalším německým zvykem je velikonoční strom ozdobený vajíčky a jinými velikonočními dekoracemi.

dánsko Na Velikonoce zdejší pivovary vaří speciální velikonoční mok, který je mnohem silnější než běžná piva. Děti zase píší dopisy se škádlivými verši. Nepodepisují je však, místo podpisu dělají jen určitý počet teček, které odpovídají počtu písmen ve jméně odesilatele. Do dopisu se vkládá sněženka jako symbol první jarní květiny.

FRancie Každý den v roce zvou věřící ke mši kostelní zvony. Mlčí jen od Zeleného čtvrtku do Bílé soboty. Prý odletěly do Říma, aby tam byly požehnány a zpátky se vrátily s vajíčky a sladkostmi pro hodné děti. A když letí nad Francií, všechny ty dobroty – vajíčka, kuřátka, zajíčci – padají dolů. Kluci a holčičky je pak odpoledne hledají v zahradách. A protože jsou Francouzi velcí milovníci čokolády, jsou obchody zaplaveny čokoládovými vejci a zajíčky. Jejich výrobci se přitom předhánějí v jejich velikosti i zpracování.

holandsko O Květné neděli obchází děti farmy a sbírají vajíčka na velikonoční hry. Nosí přitom s sebou ozdobnou hůlku, tzv. velikonoční palmu, pokrytou zimostrázovým dřevem, barevnými papírovými vlaječkami, skořápkami, pomeranči… Na Boží hod velikonoční se chystá speciální sladký chléb s rozinkami a rybízem. Na Velikonoční pondělí se nejmenší děti snaží najít vajíčka schovaná v zahradách, starší hrají hry s vajíčky.

cestách / 13

NEsEďtE

doma

V

elikonoční svátky, které přináší i volné dny, jsou jako dělané na to, abyste vyrazili na cesty. Poznávat tradiční jarní zvyky můžete v jiných zemích, ale zajímavá místa můžete navštívit také v Čechách a na Moravě.

KAnZelSBerger Toulavá kamera 15

299 Kč

PoRtuGalsko Na Velký pátek lidé na obrovských hranicích upalují slaměné panenky, které vypadají jako Jidáš, a pochutnávají si na velikonočních omeletách plněných slaninou. Na Boží hod velikonoční se servírují masitá jídla, především z kůzlat a jehňat nebo prasátek. V některých oblastech podávají koláče plněné několika druhy masa a vejci.

Vltava

549 Kč Anglicko-český, česko-anglický velký slovník Obsahuje přes 100 000 hesel, 80 000 příkladů, idiomů a frází, více než 400 000 překladů

590 Kč

Rusko Při oslavě pravoslavných Velikonoc si Rusové nechávají v kostele požehnat vajíčka a pak je vařená konzumují k velikonočnímu obědu spolu s beránkem a mazancem. Také zdobí kraslice a ty darují svým přátelům na důkaz Vzkříšení. Přitom se třikrát políbí na tvář a přejí si mnoho zdraví.

KArA kožená bunda

5 500 Kč kožená taška

1 699 Kč Květiny deluxe hyacint

149 Kč

iRsko Ráno v den Velikonoc se pojídají vajíčka, aby se tak uzavřel půst. Během dne ten, kdo zatančí, dostane velikonoční koláč.

itálie Kněz požehná velikonoční vajíčka, která pak hospodyně umístí doprostřed stolu a okolo nich rozmístí nádoby s jídlem. Na nich je hlavně pečené jehněčí a preclíky.

mexiko V předvečer Velikonoc po setmění zaplaví lidi ulice. Mají s sebou obrázky nebo pinata - papírové krabice

OLYMPIA / jaro 2013


14 / tiPY pro vás PlAneo QuiCK tiMe dámské hodinky Casio

2 790 Kč

oKo - oPtiK sluneční brýle Christian Dior

5 190 Kč

tiM tiMe ti Me out dámská mikina

899 Kč

ZáMečniCtví u rottA artový klíč

od 60 do 70 Kč

PRVNí

poslové JaRa

tAlly Weijl tričko

319 Kč

I

když na horách ještě leží sníh a ranní mrazíky nás nutí škrábat led z oken aut, není pochyb, že jaro se hlásí o slovo. Stačí vyjít do přírody a uslyšíte nesmělé trylky sýkorek, uvidíte zásnubní lety dravců či hrdliček. Nelze si nevšimnout, že po skřivanovi přiletěl už i špaček. K oběma prvním opeřeným poslům jara se záhy přidají i čejky, hřivnáči, konipasi, drozdi, bramborníčci, strnadi, rehci, budníčci, sluky, bílí čápi. V dubnu už uvidíte vlaštovky, kukačky, pěnice a dudky. A až se ze zimovišť vrátí ťuhýci, rákosníci, rorýsi a žluny, má jaro vyhráno. Nechte se inspirovat přírodou a než definitivně odložíte zimní oblečení, pusťte do svého šatníku první posly jara. Tady jsou naše tipy.

exe jeAnS dámské triko s pruhy cena k doptání v obchodě

tAlly lly Weijl kraťasy

529 Kč

tiMe out dámská košile tAlly lly Weijl náušnice

109 Kč orSAy triko

499 Kč

KAlyPSo kožený pásek - různé barvy

550 Kč/ks

OLYMPIA / jaro 2013

999 Kč


KOsmEtiKa

a vitamíny vitamíny

/ 15

léKárnA Benu vichy neovadiol Magistral novinKA Vyživující balzám obnovující pružnost pleti

849 Kč

Kosmetická taštička s m   iniprodukty zdarma

yveS roCher

Nutritive Végétal, vyživující krém 24 h pro intenzivní a dlouhodobou výživu pleti

370 Kč

Nutritive Végétal, opravná vyživující maska

370 Kč

MArionnAud Krémové tělové mléko Marionnaud. Různé druhy vůní.

CO VšEChNO

149 Kč

(150 ml)

udělat

MArionnAud Sprchové krémy Marionnaud. Různé druhy vůní. (250 ml)

179 Kč

yveS roCher regenerační šampon na poškozené vlasy s bio jojobovým olejem

89 Kč

regenerační kondicionér na poškozené vlasy

89 Kč

regenerační olej na poškozené vlasy – dodává vitalitu a přirozenou krásu suchým vlasům

PRO KRásu Zahazujeme kulichy a šály a chceme se co nejvíce líbit. Nejvyšší čas dopřát pleti i vlasům, kterým dala zima zabrat, pořádnou regeneraci. A nezapomeňte přitom také na očistu těla, protože – jak známo – krása pramení zevnitř.

189 Kč

yveS roCher Ambre Noir, toaletní voda pro muže s orientální dřevitou vůní 1 570 Kč (100 ml)

Klier Týdny vlasové terapie Schwarzkopf BC Bonacure za speciální cenu 449 Kč! (Původní cena 598 Kč). Akce platí do 15. 4. 2013 nebo do vyprodání zásob.

vitAlAnd lactobacillus 8 Obsahuje komplex probiotik.

382 Kč

Super detox Kombinace látek pro podporu detoxikace organismu.

403 Kč

yucca

302 Kč léKárnA Benu BENU multivitamin a mineral, 60 tablet

159 Kč

BENU multivitamins junior, 30 tablet

89 Kč

Při zakoupení pěti kusů přípravků BENU dostanete BENU plyšový talisman zdraví zdarma

OLYMPIA / jaro 2013


16 / sPORt

A3 SPort tenisové triko pánské

990 Kč

6:2,

4:6,

7:6

A3 SPort tenisové triko dámské

990 Kč

SPortiSiMo tenisová raketa Head

1 499 Kč

A3 SPort tenisová sukně

890 Kč

Na tENisOVÉ isOVÉ O kurty OVÉ Nemusíte se jmenovat Petra Kvitová, Tomáš Berdych, Roger Federer nebo Serena Williams, abyste propadli kouzlu tenisu. Ten sice můžete hrát celý rok, ale není nad to vyrazit na antuku nebo trávu pod širým nebem.

t

enis je – ostatně jako další sportovní disciplíny – našemu tělu i mysli velmi prospěšný. Posiluje naši fyzickou kondici, ale také naši koncentraci a schopnost taktického myšlení, protože během krátké doby se musíme správně rozhodnout, ve kterém momentu a jak je nejlepší udeřit do míčku. Taktika je totiž v tomto sportu velmi důležitá. Je to hra úhlů, geometrie a fyziky. Díky tenisu se také učíme sebekontrole, zvládat emoce a stres.

zaJímaVOsti

Ovšem jako každá mince má i tenis dvě stránky. Tenisový zápal je velkou zátěží na klouby a kolena, časté změny rytmu hry působí na srdce. Takže než vyrazíte na kurty, připravte se na tenis nějakou vytrvalostní aktivitou, jako je plavání, jogging, jízda na kole. Před vlastní hrou se důkladně procvičte a protáhprotáh něte svalstvo. A během hry pravidelně doplňujte energii (např. cereálními tyčinkami) a tekutiny.

z „bílého sportu“

• Pravidla tenisové hry si nechal roku 1875 patentovat angličan Walter Clopton Wingfield. Při jejich formulování se nechal inspirovat francouzskou hrou paume. • První mistrovství se konalo v červenci 1877 ve Wimbledonu. • K olympijským sportům patřil tenis od roku 1896 do roku 1924. Poté byl vyřazen a znovu se na olympiádu vrátil v roce 1988.

OLYMPIA / jaro 2013

A3 SPort tenisové šortky

790 Kč

SPortiSiMo tenisová obuv Nike

1 390 Kč

SPortiSiMo dětská obuv Reebok

479 Kč


PlAneo QuiCK CK tiMe pánské hodiny Swiss military

envy Store pánská bunda Terkan

8 290 Kč

1 299 Kč

DO

přírody

/ 17

POzOR

počasí je

aPRílOVÉ

envy Store pánské outdoorové kalhoty Naurepas III

699 Kč

envy Store dámská softshellová bunda Lecha II

888 Kč

KillteC prodyšná a voděodolná obuv Samino Lady

1 990 Kč jeAnS dAndy dámské jeans Cross

1 690 Kč

neW yorKer yor oranžový šátek

199 Kč

Jarní sluníčko láká na procházky, ale na kraťasy a tričko to zatím není. Jen si vzpomeňte na známou pranostiku „březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem“. na co se PřiPRavit? Meteorologové dnes téměř stoprocentně dokáží předpovědět počasí na tři dny. S dlouhodobější S dlouhodobějšími výhledy je to slabší, nicméně na to, co přijde, nás mohou připravit některé pranostiky: • Popeleční středa – kdo nemá kožíšek, promrzne až běda. • Kolik březnových mlh, tolik červnových lijáků. • Je-li Zelený čtvrtek bílý bílý, tak je léto teplé. • Prší-li 1. dubna, bývá mokrý máj. • Před Jiřím sucho, po něm mokro. • Bouřky v dubnu zvěstují dobré léto. • Na svatého Marka deštivo, sedm týdnů blátivo. neW yorKer dívčí tričko

KillteC taška Lagara

249 Kč

jeAnS dAndy pánské jeans Cross

1 690 Kč

290 Kč

neW yorKer bílý pásek

199 Kč

VYR VYRaztE

„na kočičky“!  „na v větvičky jívy patří nejen k symbolům velikonoc, ale navíc mohou být krásnou jarní dekorací.

víte, že… v neW W yorKer dívčí jeany

990 kč

huMAniC vycházková obuv Mustang info o ceně v prodejně

… o velkém pátku právě vrbový proutek pomáhá otevřít zemi i skály a ukázat tak To už je přece důvod vyraskryté poklady? T zit na „kočičky“! … když si dámy o velkém pátku učešou vlasy pod vrbou, budou je mít dlouhé a zdravé?

OLYMPIA / jaro 2013


18 / NáPaDY na velikonoční stůl

POmlázKOVÉ

hodování

P

rotože Velikonoce jsou oslavou jara, měla by být slavnostnější i velikonoční tabule, k níž zasednete s  nejbližšími či přáteli. Pokud nemáte zaručený rodinný recept na velikonoční delikatesy, nechte se inspirovat jídelníčkem našich předků. Vznikl sice už před sto lety, ale – jak vidět – naše chutě se od té doby příliš nezměnily. A pro všechny případy přinášíme i další recepty.

NěCO

k vajíčkům a z VaJíčEK

ASKo váza s květinou

109 Kč

máslo s bylinkami ASKo servis/12 dílů

Potřebujete: Máslo, mladý kopr, řeřichu, petrželku, listy pampelišky, špenát, pažitku, mladé výhony šťovíku. Postup: Bylinky najemno nakrájejte a vetřete do másla. Podávejte namazané na chlebu s vajíčkem.

699 Kč

velikonoční Jídelníček našich Předků:

vaJečná PomaZánka

Zelený čtvrtek • Hrachová polévka s praženou žemlí • Špenát s pečenými vejci, teplé jidášky s medem

Potřebujete: 6 vajíček natvrdo, svazek ředkviček, 50 g šunky, 1 lžíce majonézy, 1 lžíce bílého jogurtu, 1 lžíce hořčice, pažitka, sladká paprika, sůl. Postup: vejce nakrájejte na malé kousky, přidejte nakrájenou ředkvičku, nakrájenou šunku, hořčici, sladkou papriku a sůl. Nakonec přimíchejte majonézu s jogurtem. Namažte na pečivo a ozdobte pažitkou.

velký pátek • Bramborová polévka s houbami • Tvarohové knedlíky s ovocem bílá sobota • Mozečková polévka s praženou krupicí • Maso z kůzlete s dušenou rýží boží hod vězí polévka s vaječným svitkem • Hovězí ečené kozlečí zadní s bramborem • Pečené

ACtion velikonoční hrníček

dAtArt vařič vajec Severin je určen pro 1-6 vajec. Díky časovači je možné nastavit různý stupeň uvaření vajec. Info o ceně v prodejně

29 Kč

velikonoční pondělí • Bílá polévka se zeleninou a praženou žemlí • Vepřová pečeně s houskovým knedlíkem a dušeným zelím

ACtion kalíšek na vajíčko zajíček

59 Kč

víno & deStiláty Exkluzivky Dufek: Alibernet, pozdní sběr

179 Kč

Panenská sklizeň Irsai Oliver, pozdní sběr

199 Kč

KAnZelSBerger erger Vejce - 50 snadných receptů

299 Kč

KAnZelSBerger Aranžování květin

349 Kč

ACtion prostírání - různé barvy

OLYMPIA / jaro 2013

24,90 Kč/ks


gastRONOmiE

salát

pokaždé JiNaK NaK

KFC Caesar Brazer Salát Směs salátů s rajčaty, provensálským kořením, parmezánem a grilovaným kuřecím prsíčkem s l ahodným dressingem

/ 19

OChutNEJtE

jarní

99 Kč

KuřátKO

KFC Brazer twister t Grilované vané kuřecí prsíčko se salátem, rajčetem a pepřovou omáčkou v jemné tortille

79 Kč

PRO mlsNÉ

jazýčky

CorA CorAdiA AdiA CAFe Pina Colada - Havana Club, kokokoko sový krém, smetana, ananasový juice

79 Kč

Jarní kuřátko připravují v pizzerii Trappola. A protože nám zdejší mistr kuchař dal nahlédnout pod pokličku přípravy, můžete si jarní kuřátko udělat i doma.

Kuchyň nemusí být vaším královstvím, a přece si vaše chutě mohou přijít na své. Stačí zavítat do některého z gastronomických podniků v Olympii.

na čtyři porce potřebujete: 1 kuře, máslo, sůl, pepř, citrón, jablečné pivo, slanina, cibule, bobkový list, tymián, menší brambory, sherry rajčátka, olivový olej, listový špenát CorAdiA CAFe Mojito - Havana Club, máta, limety, třtinový cukr, lime juice, drcený led

CoStA CoFFee jogurt s mÜsli a ovocem

79 Kč

39 Kč

nugátový croissant

35 Kč

jahodová limonáda

59 Kč

PiZZeriA trAPPolA Jarní kuřátko

PřiPiJtE si

koktejlem CorAdiA CAFe Sex on the he Beach - Vodka, pomerančový juice, broskvový likér, grenadina, led

Postup: Vnitřek kuřátka osolíme, opepříme, vložíme čtvrtku cibule, jeden bobkový list, čerstvý tymián, plátek slaniny a stroužek česneku. Pečeme v troubě při teplotě 180º C přibližně 40 minut. V průběhu pečení kuřátko podlíváme jablečným pivem. Malé brambory ve slupce očistíme a upečeme do zlatova, osolíme a opepříme. Listy špenátu lehce prohřejeme a přidáme k  pečeným bramborám. Česnek ve slupce rozpůlíme a opečeme na másle společně se sherry rajčátky. Z kuřátka vyjmeme všechny ingredience, z nichž připravíme šťávu, kterou zahustíme máslem.

79 Kč CoStA t CoFFee tA káva Costa Classic

59 Kč

koláč s lesním ovocem

64 Kč

dAt dAtArt AtA At tArt Minitrouba s P PiZZA kamenem Kuře s křupavou kůrkou, grilované ryby a zelenina či lahodné koláče? Je to jednoduchý a všestranný pomocník do domácnosti i na chatu či chalupu pro přípravu výtečných pokrmů všeho druhu. Elektric Elektrická trouba od Conceptu šetří místo ve vaší kuchyni. Info o ceně v prodejně

OLYMPIA / jaro 2013


20 / zábaVa

luštětE O DáRKOVOu POuKázKu 165x80 sek str 1 500.ai

v hodnotě 500 Kč

1 15.11.2012 17:52:5 0

C

M

Y

CM

MY

c

hopte se tužek a luštěte. Znění tajenky pak vyplňte do jednoduchého formuláře, který naleznete na adrese www.olympiateplice.cz/magazin-soutez.html Nebo ho vepište do kuponu na této dvoustraně a odevzdejte jej u infostánku v obchodním centru Olympia teplice. čas na odevzdání tajenky máte do 30. dubna 2013. Dárkovou poukázku v hodnotě 500  Kč od obchodního centra Olympia Teplice získá každý dvacátý správný luštitel.

 KuPON

ke křížovce Znění tajenky:

Jméno a příjmení:

Adresa:

E-mailová adresa:

Telefon:

Souhlasím s tím, aby společnost CPI Shopping Teplice, a.s. , IČ: 24831107 (dále jen „Společnost“) a její správcovská společnost obchodního centra Olympia Teplice, zpracovávala mnou poskytnuté osobní údaje pro marketingové účely Společnosti, tj. k nabízení výrobků a služeb, zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách a k zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zák. č. 480/2004 Sb., a to až do odvolání souhlasu. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné, svůj souhlas můžu bezplatně kdykoliv na info@olympia-tp.cz nebo na adrese Společnosti odvolat.

OLYMPIA / jaro 2013

CY

CMY

500 Kč

K

Nákupy, které vás

baví! www.olympiateplice .cz


zábava pro obarvi

velikonoční vajíčka

obarvi

zajíčka

děti

pospojuj

/ 21

čísla

OLYMPIA / jaro 2013


22 / Na CO nezapomenout Na VEliKONOčNí PONDělí

triuMPh růžová podprsenka

990 Kč

MendoSínA ínA dámská kožená peněženka

699 Kč

mějte něco čERVENÉhO

s

Velikonočním pondělím je spojená červená barva. Červená stuha nebo alespoň červená nit se vplétala do pomlázek, červenou mašlí, kterou vázala dívka na pomlázku koledníka, mu dávala najevo, že ho má ráda. Červená je zkrátka barvou života, lásky… Tak nezapomeňte mít nejen o Velikonočním pondělí něco červeného na sobě nebo u sebe.

BlAžeK šála

790 Kč

nová kolekce jaro 2013 OLYMPIA / jaro 2013

triuMPh kalhotky hipster

480 Kč

triuMPh červená noční košilka

1 250 Kč

exe jeAnS pánské triko s pruhy cena k doptání v obchodě


PRaKtiCKÉ

sEzNam

JaRO PřEJE

poznávacím istanbul – město dvou kontinentů 11. 4. - 14. 4. 2013 letecky

5 216 Kč

13 291 Kč

velikonoční holandsko 27. 3. - 31. 3. 2013 autokarem

Madeira - prodloužené letecké víkendy 28. 4 .- 2. 5. 2013 letecky

6 166 Kč

21 841 Kč

Amsterdam a k vetoucí zahrady Keukenhof 01. 5.- 5. 5. 2013 autokarem

grand tour Krétou 25. 5. - 1. 6. 2013 letecky

6 641 Kč

23 741 Kč

NabíDNětE si

sushi

Vyzkoušejte nabídku skvělého SUSHI v našem nově zrekonstruovaném bistru TOLICH.

OtEVíRaCí

doba

ObChOdní CenTrum OlymPIa: PO-ne 9.00 – 21.00 hOd. alberT hyPermarkeT: PO-ne 7.00 – 22.00 hOd.

ChCEtE zDaRma DOstáVat Náš OlYmPia magazíN?

Objednejte si ho! P

okud byste rádi čtyřikrát do roka našli ve své poštovní schránce magazín obchodního centra Olympia Teplice, objednejte si ho. Doručíme vám ho zdarma. Magazín si můžete objednat:

PRostřednictvím sms Zašlete SMS (zaplatíte za ni cenu tarifu do sítě T-Mobile) na číslo +420 720 002 829 ve znění: TP, jméno a příjmení, ulice a číslo, město, PSČ. Například: TP, Aleš Novák, Topolova 28, Teplice, 415 01.

obchodů

Prodejna

záJEzDům vídeň krásná a zajímavá 4. 4. - 7. 4. 2013 autokarem

informace / 23

osobně U infostánku v obchodním centru Olympia Teplice. Jsme tu pro vás každý den od 9.00 do 21.00.

elektRonicky Vyplňte formulář na www.olympiateplice.cz, nebo nám pošlete svoji adresu rovnou na: info@olympia-tp.cz.

tel. do prodejny

SLUNÍČKO IMO - mycí linka ASKO Česká spořitelna Albert HYPERMARKET Zámečnictví Rott Květiny KLIER GE Money Bank GECO tabák-tisk Marionnaud FORTUNA PRIMOSSA vitaland T-Mobile víno a destiláty GAME Zvěrokruh HUMANIC KENvELO Tally Weijl Mendosína SPORTISIMO Kalypso Takko FASHION D-Sport Killtec eiffel optic DATART KNIHY Kanzelsberger Klasika GEAR JEANS Dandy Planeo quick time TOLICH Coradia Cafe TRAPPOLA Don Pealo Klenoty Aurum Benu Lékárna KARA POMPO hračky EXE ORSAY Triumph CCC EXE O2 pietro filipi Action dm drogerie Costa Coffee ENvY RAGAZZA OKO-OPTIK Firo-Tour Košile… Blažek HANNAH KFC New Yorker Deichmann A3 Sport Steilmann Denim Classic TimeOut C&A Yves Rocher

731 495 323 417 530 858 800 400 201 956 732 440 417 816 113 606 947 676 725 662 924 417 562 517 417 553 030 417 563 491 417 562 097 734 267 739 417 562 970 417 563 853 603 603 603 773 408 261 910 057 682 725 252 725 417 515 550 251 011 043 413 030 920 417 563 632 777 729 068 417 530 706 417 562 574 417 531 406 417 564 106 417 539 071 417 809 120 417 563 566 417 536 856 417 568 950 417 579 164 734 174 551 417 534 509 731 508 781 417 568 870 725 744 323 417 531 379 413 033 909 417 563 281 417 563 049 776 624 886 417 563 484 417 532 983 417 562 332 775 869 510 417 565 652 411 130 793 725 013 893 417 568 661 739 542 400 777 734 307 417 536 834 417 536 233 474 606 781 417 563 173 417 534 697 417 562 098 724 808 254 417 816 820 417 536 086 417 533 508 734 526 281 417 535 967 417 530 225 775 785 133 602 515 824

OLYMPIA / jaro 2013


24 /

OLYMPIA / jaro 2013

Olympia  

Olympia Teplice, Marissa Alfa, a.s.

Advertisement