Page 1

Připojení notebooku k internetu v knihovně Co budete potřebovat ‰ notebook s vestavěnou síťovou kartou nebo s přídavnou kartou se síťovým rozhraním (PC Card nebo PCMCIA Card). V žádném případě nestačí mít pouze modemovou kartu ‰

vlastní síťový kabel UTP

Jak notebook připojit k internetu Připojení je závislé na operačním systému. Tento návod slouží pro uživatele Windows 2000 a Windows XP. 1.

2. 3. 4. 5. 6.

Z nabídka START vyberte Nastavení >> Ovládací panely >> Síťová a telefonická připojení >> Připojení k místní síti. Na kartě Obecné zvolte Vlastnosti. Dvakrát klikněte na položku Protokol sítě Internet (TCP/IP). Nastavte obě položky na Získat automaticky (viz obrázek vpravo) Potvrďte tlačítkem OK. Restartujte počítač.


7.

Nejprve musíte založit účet VPN do sítě MU. Zadejte do svého prohlížeče adresu https://vpn.muni.cz 8. V levém horním rohu obrazovky klikněte na přihlásit. Zadejte jméno uživatele (UČO) a heslo (primární heslo do IS MU). 9. Klikněte na záložku Samoobsluha a změna hesla. Najdete zde vygenerované heslo do VPN. 10. Přejděte na záložku Návod a v dolní části obrazovky si stáhněte soubor VPN_muni.cz.pbk podle vašeho operačního systému. 11. Otevřete soubor a klikněte na tlačítko Připojit.

12. Zadejte login (UČO), získané heslo do VPN a stiskněte tlačítko Připojit. 13. Zdaří-li se připojení, změní se tlačítko Připojit na Zavěsit. Nyní máte plný internet k dispozici. 14. Po skončení práce se nezapomeňte od VPN sítě MU odhlásit kliknutím na tlačítko Zavěsit.

http://knihovna.fss.muni.cz/soubory/notebook  

http://knihovna.fss.muni.cz/soubory/notebook.pdf

Advertisement