Page 1

інформаційний вісник

київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України

№ 05 (211) травень 2018 р.

Дорогі діти! Шановні батьки! Щиро вітаю Вас із Міжнародним Днем захисту дітей! Діти – наш найцінніший скарб, наше щастя і наша радість. Зігріваючи теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо малечу, яка неодмінно відбудеться у сучасному світі глобалізації. Від щирого серця бажаю вам щастя, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та успіхів на життєвих дорогах! З повагою

Олександр ЯЦУНЬ

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕИ�

Святкування цього дня засноване у листопаді 1949 року в Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню. У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси, з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи. Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна — дітям» та інших громадських організацій…» відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.


2

Єдність № 05 (211) травень 2018 р.

Страйк – не самоціль 24 травня 2018 року відбулися загальні збори голів первинних профспілкових організацій закладів та установ освіти м. Києва. Зал Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» ледь вмістив усіх профспілкових лідерів, яких делегували трудові колективи шкіл, садочків, ВНЗ м. Києва та від студентства. У роботі загальних зборів голів ПК взяли участь понад 1400 освітян, соціальні партнери, а також делегація представників ізраїльських профспілок м. Натанія під очільництвом Моше Самія. Заслухавши та обговоривши інформацію щодо дефіциту освітньої субвенції, підвищення тарифів на проїзд у міському комунальному транспорті міста Києва, інших нагальних питань, учасники зборів ухвалили резолюцію, у якій містяться вимоги до Кабінету Міністрів України: • невідкладно збільшити обсяг освітньої субвенції для м. Києва на 865 млн. грн. • встановити посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі не менше 3 мінімальних заробітних плат у 2019 році, а для науково-педагогічних працівників – удвічі вище. • забезпечити обсяг видатків на освіту не менше 7% валового внутрішнього продукту відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту», у тому числі для сплати вищими навчальними закладами комунальних послуг в повному обсязі. • розробити та подати до ВРУ законопроект про внесення змін до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» щодо діяльності вечірніх (змінних) шкіл II-III ступенів – як освітніх закладів для осіб, які не мають можливості навчатися у школах з денною формою навчання. • розробити та подати до ВРУ законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці» щодо виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат. • встановити надбавку за престижність педагогічної праці тренерам-викладачам дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Окрім того, в Резолюції передбачено вимогу до КМДА не підвищувати тарифи на проїзд у міському комунальному транспорті (адже зростання тарифів відбере у кожної освітянської сім’ї в середньому 15% місячного доходу). За інформацією соціальних партнерів коштів у столичній казні, призначених на оплату праці освітян у повному обсязі, залишилося лише до 01.09.2018. У разі зменшення заробітної плати освітян з 01.09.2018 р. внаслідок недостатнього обсягу освітньої субвенції КМОППОіНУ змушена буде розпочати активні протестні дії, у тому числі входження у колективний трудовий спір!

Ткач Галина Володимирівна, голова РОП Подільського району «Пропоную на вересень місяць підготувати таку акцію, щоб вийшли усі працівники!» Смірнова Марія Григорівна, голова профкому школи №95 «Через наше мовчазне погодження влада робить те, що їй заманеться. Після підвищення заробітних плат відразу відбувається підвищення цін на основні продукти харчування. Підвищення тарифів, у тому числі, на пасажирські перевезення змушують нас відмовлятися від поїздки на відпочинок. Враховуючи це все, наші колективи готові до активних протестних дій». Людмила Борисенко, соціальний партнер «Дійсно, на сьогоднішній день існує проблема – нам не вистачає освітньої субвенції 865 млн грн. Але Департамент освіти разом із соціальними партнерами, з Київською міською державною адміністрацією у конструктивному діалозі з державою, з урядом, з міністерством фінансів, з міністерством освіти буде вирішувати це питання. Щоб не допустити такого в подальшому, щоб врешті-решт місту Києву додали додаткову потребу на освітню субвенцію». Мельник Валентин Петрович, голова міськпрофради «Ми з вами не можемо дійти до найголовнішого – лише масовістю і заходами ми зможемо чогось досягти. Я особисто не вірю обіцянкам влади. Я не вірю, що у нас соціальна, правова держава. Згідно Конституції усі дії влади повинні бути спрямовані на підвищення добробуту людей. У місті Києві членів профспілок 42% працюючого населення, це близько 400 тисяч членів профспілки. Але з нами влада ніколи не радилася, як Києву розвиватися. Хоча податки ми сплачуємо. У нас забрали санаторно-курортне лікування, дитяче оздоровлення, забирають майно – іде правовий наступ на права профспілок лише тому, що ми заявляємо про наші справедливі вимоги. Якщо ми з вами приймемо рішення, підтримаємо одне одного, зможемо разом об’єднатися і показати свою силу в цьому, думаю, буде наша перемога».

Яцунь Олександр Михайлович, голова КМОППОіНУ

Паливода Валентин Іванович, заступник голови ЦК Профспілки

«Для нас страйк не самоціль. Важливо, щоб період від точки тривоги до точки кипіння був насичений переговорним процесом, конструктивним діалогом. Нам головне – результат, а не факт проведення акції. Протестні заходи – це змушені кроки в захист людей праці, в захист освітян, в захист соціальної справедливості».

«Коштів на освіту не вистачає. 198 млрд, які закладені на освіту в бюджеті України становлять менше 7% законодавчо визначеного ліміту. Біля 1,4 млрд субвенцій знаходяться на рахунках у місцевих бюджетах, тобто вони не використані. Потрібно домагатися соціальної справедливості, за неї боротися і перемагати».

Василюк Володимир Степанович, голова профкому спеціалізованої школи №10 «Київська міська влада цинічно відноситься до своїх громадян. Що за рішення – збільшити тарифи вдвічі?! А ви збільшили зарплату?! Ні! Потрібно збільшити заробітну плату, а потім збільшувати тарифи».

Моше Самія, лідер ізраїльських профспілок Гістадруд «Кожен роботодавець намагається завжди платити якомога менше грошей, але уся сила належить вам. Вам, можливо, навіть важко уявити, наскільки ви сильні. Ви усі повинні бути разом, лише тоді ви зможете досягти поставленої мети. Три тижні тому було свято Першого

травня. Це не просто свято, це не просто гуляння – це щось справжнє, солідарність усіх трудящих. Олександр і Моше вже 10 років друзі. Олександр дає вам не лише ідеологію, але й шляхи до її впровадження, дає напрям руху. Я бачу тут преважно жінок. І це добре, бо жінки – це сила! Я бажаю вам усім удачі і якщо ви будете разом, ви завжди досягнете того, до чого прагнете». Антон Господінов, студент 4-го курсу КПІ «Студент використовує міський транспорт мінімум 48 разів на місяць. Якщо проїзд коштуватиме 8 гривень, то студент буде витрачати близько 400 гривень, а це майже третина стипендії. І це при тому, що далеко не кожен студент отримує стипендію. Отже третина стипендії лише для того, щоб студент мав змогу доїхати до місця навчання, отримувати нові знання, інтелектуально зростати та робити, таким чином, кращою свою країну. Ми провели опитування серед студентів КПІ, за результатами якого майже 95% студентів не підтримують дані реформи та кажуть «ні!» таким нововведенням. Студенти не будуть сидіти на місці, будуть робити крок вперед до профспілок та робити наше місто кращим».


3

Єдність № 05 (211) травень 2018 р.

підбиваємо підсумки практичного навчання

З 2009 року Святошинська районна організація Профспілки працівників освіти і науки України ввела нову форму навчання для голів профкомів закладів освіти району: майстер-класи та практичні семінари. І ось уже 9 років вони є улюбленими для наших профспілкових лідерів. Основна ідея проведення такого навчання – можливість показати колегам досвід спільної роботи, стосунків керівника та голови профкому, спрямованих на результативність, презентувати заклад освіти, підняти авторитет первинки, розкрити діяльність профкому в команді, ознайомити з профспілковою роботою та діловодством первинки. За перше півріччя 2018 року вже відбулося два таких навчання, а саме: * У січні – майстер-клас на тему: «Основні напрямки організаційної роботи в первинній профспілковій організації, спрямовані на захист працівників та єдність у колективі» на базі СЗШ № 140 (керівник закладу – Семенюк Оксана Євгенівна, голова профкому – Пономаренко Лідія Миколаївна) та ДНЗ № 785 (керівник закладу – Конотоп Лариса Анатоліївна, голова профкому – Шевченко Юлія Феофанівна).

Ганна Єлізарівна, голова профкому – Старикова Ольга Іллівна) та ДНЗ № 587 (керівник – Мотора Тетяна Василівна, голова профкому – Чужма Тетяна Миколаївна). Обговорюючи семінари, колеги відзначали всі тонкощі та особливості реалізації питань плану роботи профкому закладів освіти, звертали увагу на ретельну підготовку до проведення профспілкових зборів та на співпрацю з соціальним партнером, яка спрямована на створення дружнього колективу, де будні не є рутиною, а кожен день приносить задоволення і результат.

Голови профкомів мали змогу ознайомитись із веденням профспілкової документації у школі та дошкільному закладі, плануванням роботи профкому, роботою комісій профспілкового комітету та співпрацею з соціальним партнером. * У квітні пройшов семінар-практикум «Підготовка та проведення профспілкових зборів у первинних профспілкових організаціях» на базі ЗНЗ № 304 (керівник – Шуть

Незважаючи на те, що я маю шестирічний стаж профспілкової роботи на посаді голови профкому, впевнена, що сьогоднішній майстер-клас дав мені можливість подивитися на підготовку до проведення профспілкових зборів та й самого засідання профспілкового комітету під новим кутом. Щиро дякую за урок. Голова профкому школи № 185 Святошинського р-ну Боровик О. І.

ВИШИВАНКА-БЕРЕГИНЯ

Хочу подякувати Святошинській районній профспілці освітян, в особі голови Заворітько Л.О., за організацію таких практичних навчань для профспілкових лідерів. Вони дуже допомагають нам налагодити та зберегти дружні і партнерські стосунки, запозичити традиції колективу, познайомитись з усіма тонкощами профспілкової роботи, згуртувати колектив та нашу велику профспілкову родину. Голова профкому школи № 317 Святошинського р-ну Кушнір І. М.

ванка в нас у душі! Це вектор українства, який через призму віків збагачує світову палітру своїм маковим цвітом, диво-символами та унікальним орнаментом! На сірім тлі льняної полотнини Нанизані кривульки та клинці – Сімейний скарб, історія родини У зморщеній бабусиній руці. Доленосна наша вишита сорочка Є святинею, молитвою без слів Від Полтави до Поліського куточка З давнини і до сучасних днів.

У спеціалізованому навчально-виховному комплексі «Деснянка» з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району до Дня вишиванки та Дня Європи відбувся загальношкільний інтегрований захід «Світ відкриває Україну, Україна відкриває світ». Молодші школярі англійською та українською мовами провели присутнім віртуальну екскурсію найцікавішими куточками Європи. Учні, батьки та гості мали змогу помилуватися парком Піноккіо в Італії, «Долиною метеликів» на острові Родос у Греції, музеєм космонавтики у Франції, казковим містечком Вилкове на узбережжі Дунаю, тунелем кохання в Клевані. Присутні дізналися про українське мертве море на Херсонщині та пірнули у традиції та силу вишиванки-берегині. Це вже є доброю традицією у закладі, коли всі школярі, їхні родини та педагоги зодягають вишиті сорочки, заворожуючи і надихаючи оточення. І це не тільки, тому що святкують День вишиванки, а тому що виши-

Чи власне вишита, чи куплена в крамниці, Або дарунком стала нам багатовбрана. То вона кольору достиглої пшениці, То синіми квітками вишивана. Буває вишита на білому батисті, А десь на льоні ніжними нитками, У когось випещена в бісері-намисті, Та всі сповиті чистими думками. Молоде буяння хмелю ланцюжками, У яких заплетена чарівна сила, В’ється полуниця між рядками – Вишиванка-берегиня срібнокрила! На ній розлитий ружі пишний цвіт Чи мак, що захищає нас від злого, Зозулин переспів або орлиний зліт З-під кетягу калини вогняного.

Я, як нещодавно обраний голова профкому, спостерігаючи за засіданням профспілкового комітету, зрозуміла, наскільки складно організувати, підготуватися та провести засідання профкому та профспілкові збори. Впевнена, що всі отримані сьогодні знання обов’язково буду використовувати в роботі своєї первинки. Такі навчання набагато ефективніші, аніж прості заучування сухої теорії. Голова профкому школи № 50 Святошинського р-ну Дубчак Т. О. Дякуємо за чудову, дружню атмосферу, яка панувала під час нашої зустрічі на майстер-класі. Відчувається, що голова профкому користується повагою та авторитетом у колективі, уміє зацікавити, мотивувати та відстоювати інтереси спілчан завдяки умілій співпраці з соціальним партнером. Голова профкому ЗДО № 669 Святошинського р-ну Чекавська В. А. Майстер-клас запам’ятався своєю інформативністю та доступністю. Була показана щоденна робота в команді не тільки членів профкому, а й керівництва школи. Так тримати, молодці! Голова профкому школи № 40 Святошинського р-ну Григор’єва І.В. Голова Святошинської РОП Заворітько Л. О. І розісланий меандр на рукавах, Берегиня-мати, сварга, квіти-зорі – В виписаних колосках і травах Хрестиками хиляться узори. Хай же ті морозні візерунки Й барвінкова вірність у рядочках Оживляють символи-малюнки На барвистих вишитих сорочках. І на комірі хай солов’їним вічком Ллється незнищенна пам’ять роду, Мов ажурна й колоритна стрічка Ворожитиме на щастя й вроду. Хай цей витвір рукоділля всюди Береже усіх від лиха й потіша. Одягаймо ж вишиванки, люди, Бо в них воля наша, пісня і душа! Заступник директора з навчально-виховної роботи СНВК «Деснянка» Ляшенко Анна Миколаївна


4

Єдність № 05 (211) травень 2018 р.

Особливості нового порядку одержання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (з 1 травня 2018 р.) 27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою запроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій. З урахуванням прийнятих змін відтепер житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону і розраховується: на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня. Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. Для орендарів житлового приміщення (будинку) житлова субсидія призначається за наявності договору найму (оренди) житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону, але не більше ніж до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря. У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону. Після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний сезон для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні (крім орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. Кому потрібно звертатися до органів соцзахисту населення за перепризначенням субсидії? Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепризначатимуть автоматично. Однак для окремих сімей із 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації. Це,сім’ї, у складі яких є: • непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати; • внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства); • особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою); • особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб); • сім’ї, в яких відбулися зміни у складі сім’ї ; • сім’ї, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20

неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її до червня 2018 року. Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ, і сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм. У яких випадках житлова субсидія не призначається? Новим порядком значно розширено перелік умов, за яких субсидія не призначається. До внесення змін субсидія не призначалась у разі якщо будь-хто зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням житлової субсидії без звернення) здійснив купівлю/оплатив послуги на суму, що перевищує 50 тисяч гривень. Відтепер субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: 1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування); 2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля. Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу; 3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді: за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Житлові субсидії у вказаних вище випадках призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду: навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю; 4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень; 5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії; 6) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон. Житлова субсидія у випадках, передбачених підпунктами 5 і 6, призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі). Які доходи враховуються при призначенні субсидій? До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Юридичний відділ КМОППОіну


Єдність № 05 (211) травень 2018 р.

5

Спортивне свято на базі ЦВПСВМ « Десантник» Другий рік поспіль, у травні, за ініціативи та підтримки Сятошинської районної організації профспілки, проходять спортивні змагання «Патріот» серед працівників закладів освіти Святошинського району. Сьогодні, це спортивне свято традиційно відбулося на базі ЦВПСВМ « Десантник». У змаганнях взяли участь 20 команд закладів освіти району, а це - 100 учасників, які показали чудову спортивну підготовку, ерудованість, художні та кулінарні здібності, уміння надавати першу медичну допомогу. Під час змагань, одночасно проходили цікаві майстер-класи та виступи дітей, які навчаються мистецтву брейкданса на базі цього спортивного клубу. Метою змагань було не стільки суперництво, скільки спільна участь, прагнення до єдності, уміння уболівати за свою команду та інших, здорова конкуренція між учасниками. Свято і справді пройшло на «ура»! За підсумками суддів абсолютними переможцями змагань стали: дошкільний заклад №785 – перше місце, школа №288 – друге місце, дошкільний заклад №694 – третє місце. Святошинська районна організація профспілки нагородила переможців по усіх етапам конкурсів грамотами та подарунками. Сьогоднішнє свято дарувало позитивні емоції та заряд гарного настрою, а на завершення господарі закладу усіх пригощали смачним кулішем та бутербродами, зробленими учасниками змагань. Дякуємо за гостинність та організацію свята директору військового центру Лук’янчуку І. А, голові профкому Кравець І. М. та усьому колетиву!

Крізь роки, крізь спогади до нових перемог! 16 квітня 2018 року відбувся традиційний звітний концерт на два відділення талановитого, яскравого й відомого в Україні та за її межами Народного художнього колективу ансамблю естрадно-класичного танцю «Лілея» Палацу дітей та юнацтва Печерського району м. Києва. Глядачам цього весняного концерту по-справжньому пощастило. На сцені Київського академічного театру юного глядача на Липках відбулася дивовижна феєрія танцю й мистецтва перевтілення. 25 хореографічних постановок відомих в Україні та за кордоном балетмейстерів натхненно та на високому професійному рівні було представлено колективом ансамблю «Лілея», а це – понад 300 виконавців. Засновником та незмінним керівником «Лілеї» є заслужений працівник культури України Наталія Кузьменко, яка з року в рік вкладає свій фантастичний творчий потенціал у вихованців колективу. Але величезний успіх ансамблю був би неможливий без натхненної праці дев’яти керівників гуртків, п’ять із яких – випускники ансамблю, шести акомпаніаторів та двох балетмейстерів найвищого професійного рівня. У програмі концерту були незабутні хореографічні постановки «Весняна феєрія» та «Жабенята» (постановка С. Хоменко), «Долоньки» (постановка Ю. Матвєєвої) у виконанні молодшого складу ансамблю та майстерно виконані старшим концертним складом «Натхнення», «Половецькі танці» (постановка В. Матвієнка); «Дикі танці» та «Спалах» (постановка О. Чемікоза); «Собор кохання», «Лібертанго», «Червона калина» (постановка заслуженої артистки України А. Рубіної). Ведучою концерту стала чарівна директор Палацу дітей та юнацтва Печерського району Компанець Олена. А як нагорода – нескінченні оплески вдячних глядачів, море квітів, щирі вигуки «Браво!». Завідуюча естетичним відділом ПДтЮ Печерського р-ну Рувинська І. Ю.


6

Єдність № 05 (211) травень 2018 р.

День народження Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району

Уже 30 років, як птахи до вирію, летять дітки Деснянського району до Центру творчості. Тут вони знаходять талановитих і люблячих педагогів, які допомагають їм розкрити і розвинути свої таланти й здібності, здійснити свої мрії. У далекому 1988 році в центрі творчості працювало орієнтовно 70 співробітників, а сьогодні його колектив збільшився майже вдвічі. За ці роки вибороли звання «зразковий» два танцювальні колективи: «Радосинь» (кер. Чернієнко Н. П.) та «Маргаритка» (кер. Ярощук Н. М.), студія танцю «Каприз» (кер. Бабкова Г. В.), студія образотворчого мистецтва «Мальви» (кер. Харитонова Н. В.), інструментальний ансамбль «Гармонія» (кер. Платовська Т. Є.), а чотири колективи здобули звання «народний»: дівочий ансамбль танцю «Слов’яночка» (кер. Шелудько Н. В.), вокальна студія «Елегія» (кер. Шилова Н. В.), танцювальний ансамбль «Росинка» (кер. Максимова Н. В.) та спортивно-хореографічний ансамбль «Серпантин» (кер. Загоруй Є. С.). Також у Центрі діють два «зразкові» музеї (кер. Тарасенко Є. В.), чудовий живий куточок (кер. Левкова С. В.), який налічує орієнтовно 100 тварин різних видів. Ще в центрі працюють три районні школи: народознавча «Рідна земле моя»

і екскурсійно-краєзнавча «Я – киянин» (кер. Тарасенко Є.В.) та екологічна «Знай, люби, бережи» (кер. Герасименко Л. Г.) Вісімнадцятий рік очолює роботу Центру талановита і дійово-запальна організаторка творчого процесу Кібардіна Наталія Петрівна. Профспілкова організація Центру завжди в тісній співпраці з адміністрацією є організатором та ініціатором багатьох цікавих заходів для працівників. Це урочисті вечори до різних свят, такі як «Три богатирі в гостях у князя Олельковича», «Українські вечорниці», «Авіалайнером навколо світу» та інші. Профспілковий комітет організовує творчі вечори, виставки, пов’язані з хобі багатьох членів колективу, та висвітлює роботу родинних династій. Кожного року профспілки виступають ініціаторами в організації тематичних екскурсій, що надають можливість мандрувати як чарівним Києвом, так і всією нашою чудовою Україною. Побували ми в Козельці та Переяславі, в Обухові та Трипіллі, Білій Церкві та Радомишлі, в Буках та Умані, були в «Українському селі» та в гостях у діда Савки, в «Мамаєвій слободі» та Пирогові. Члени профспілки щороку демонструють свої таланти на районному конкурсі «Струни

серця мого» та на міському фестивалі «Квітучі барви таланту». За тридцять років існування Центр дитячої та юнацької творчості Деснянського району, завдяки невтомній праці педагогів, випустив у світ тисячі творчих, національно-свідомих талановитих юних громадян нашої держави. А профспілковий комітет завжди в курсі життя і потреб своїх членів і намагається допомогти кожному та урізноманітнити творчу діяльність усіх. Голова ПК Тарасенко Є. В.

80 років – славний ювілей школи № 78 міста києва закладу, які змінювалися виступами випускників минулих років та презентацією історії школи. Незабутнім початком свята став «Вальс поколінь», а проводжала своїх гостей школа святковим тортом. Глядачі нагородили юних артистів бурхливими оплесками за талановиті виступи. Також присутні мали можливість відвідати музей історії школи та прогулятися коридорами святково прикрашеного навчального закладу і переглянути виставку інсталяцій, виконаних талановитими учнями. 20 квітня 2018 року в школі І-ІІІ ступенів № 78 відбулось урочисте святкування з нагоди 80-ї річниці заснування закладу. Привітати педагогічний колектив та дітей зі святом завітали голова Печерської райдержадміністрації Сергій Мартинчук, перший заступник голови Печерської райдержадміністрації Дмитро Загуменний, начальник Управління державної охорони України Валерій Гелетей, екс-прем’єр-міністр України Валерій Пустовойтенко, начальник відділу загальної середньої освіти та інклюзивного навчання Департаменту освіти, науки, молоді та спорту КМДА Олена Батечко, начальник Служби у справах дітей та сім’ї КМДА Валерій Танцюра,

голова Печерської районної в місті Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександра Баклан, а також колишні працівники, які протягом багатьох років вкладали свою душу у навчання та виховання дітей, та випускники школи. Щирих привітань, подарунків та побажань було дуже багато. У переспіві вітальних промов теплі побажання та подяку всім вчителям і працівникам школи, ветеранам педагогічної справи, батькам, партнерам та меценатам висловила директор навчального закладу Світлана Гаєва. Різноманітна та цікава концертна програма складалася з виступів юних талантів навчального

Педагог-організатор ЗНЗ № 78 Печерського р-ну Анастасія Фіногенова


7

Єдність № 05 (211) травень 2018 р.

Тільки в праці невтомній крилатим стаєш

Сонячного серпневого ранку 1 вересня 1975 року маленька дівчинка на ймення Маринка переступила поріг школи № 50 й відразу зрозуміла: це її світ, світ гармонії та співпраці, це її дім, і вона згодом зробить усе, щоб у цьому домі було завжди тепло й затишно, надійно й спокійно. Швидко промайнув час – і Підгора Марина Анатоліївна – старша піонервожата в рідній школі. Це була не лише перша сходинка на нелегкій дорозі в чарівну країну знань, але й школа морального, етичного, духовного зростання. Це був перший крок до її мрії.

А потім – Київський педагогічний інститут імені М. Горького (Марина Анатоліївна має дві вищі освіти й на сьогодні продовжує навчатися в Київському інституті імені Бориса Грінченка) й улюблена робота вчителя-словесника в рідній школі. Для Марини Анатоліївни це не просто робота – це повна самовіддача, цілковита витрата розумових, фізичних і духовних сил, нестримне бажання постійно розвиватися, розширювати власний світогляд, це вдосконалення та пошук нових методів викладання й безмежна любов до своїх вихованців. А по-іншому вона не може… Марина Анатоліївна пам’ятає кожного учня, а вони шанують й не забувають свою улюблену вчительку, яка, не шкодуючи сил та часу, терпляче та наполегливо вчить та виховує. Оцінили високий професійний рівень, уміння самовіддано працювати на освітянській ниві на посаді заступника директора колеги школи № 50. Участь у конкурсі на вакансію директора закладу приніс Марині Анатоліївні заслужену перемогу. І як не згадати вислів Жака Неккера – французького політика, який сказав, що «високі посади схожі на круті скелі: піднімаються на них тільки орли». Марина Анатоліївна – справжній керівник, бо вона на своєму місці, вона компетентна, комунікабельна, порядна, має стійкий характер, силу слова та міцність духу, вимоглива насамперед до себе. Ма-

рина Анатоліївна здатна вивести школу на більш високий рівень, тому постійно шукає нові засоби й форми освітньої та виховної діяльності, намагається, щоб школа була конкурентоспроможною, а одним із стратегічних напрямків закладу є інноваційна робота у світлі рішень Нової школи. «Я не можу керувати напрямком вітру, але здатен поставити вітрила так, щоб досягти мети», – ці слова Оскара Уайльда є девізом Марини Анатоліївни, бо вони спрямовані на реалізацію її дитячої мрії: зробити свою школу найкращою. Попереду багато завдань і планів… Досягнувши мети, наш керівник працює над іншою, незважаючи на терни й життєві перепони. На щастя, є в Марини Анатоліївни хороша команда та колектив – багатоголосий оркестр особистостей з активною творчою позицією, з власними професійними ресурсами, цінним досвідом, який завжди й в усьому підтримує свого директора. Тож, шановна Марино Анатоліївно, прийміть від усього колективу щирі вітання з нагоди ювілею. Нехай роки залишають тільки світлі спогади, а майбутнє дарує ще багато щасливих літ, сповнених здоров’я, радості, невсипущої енергії, життєдайних проектів, вдячних учнів, колег і батьків. Божої благодаті й щастя родинного! Колектив ЗНЗ № 50 Святошинського р-ну

Думки перед Випуском…

Ось і пролетіло чотири роки, як мить…. Згадую своїх маленьких діточок, які прийшли у старшу ясельну групу «Сонечко»… Налякані, стурбовані, зі сльозами на очах…. Головна фраза : «А мама прийде? » не давала мені спокою ні вдень, ні вночі. Скільки переживань було у батьків, скільки питань… Годувала з ложечки, одягала, носила на руках, а головне…. змогла полюбити. Кожен раз, коли приходять нові діти, а серце ще не забуло тих, що щойно випустили до школи, тяжко… Здається, що попередні були кращі, слухняніші, розумніші…. І помалу - через дні, тижні, місяці ти починаєш посміхатись дитячій безпосередньості, радіти маленьким успіхам, новим словам, новим вмінням… І серце починає танути і розкриватися! Скільки радощів, коли зранку приводить мама або батько, чи бабуся дитину і вона до тебе біжить, і не плаче, і не боїться, а посміхається. А перші вірші і таночки на Святах для батьків! Хто сміливіший, той виступав, а хтось плакав і біг до мами... Адже замінити дитині третього року життя рідних на цілий день дуже важко і відповідально. Добре, що поруч були мої колеги – другий вихователь і помічник вихователя. Тільки в співпраці прийшло розуміння з дітками та їх батьками. І за це їм величезна подяка! Адже одній зовсім неможливо нагодувати одночас-

но 12-15 діток чи одягнути на прогулянку, чи покласти відпочивати після обіду. Проходив час, дітки підростали, показували нам свої нові успіхи, яким ми раділи разом з батьками. Мова ставала більш зрозумілішою, рухи більш координованими, емоції та поведінка керованими. І завдання наші ставали складнішими. Малювали, ліпили, робили аплікації, грали в сюжетні та рухливі ігри та багато іншого … Дуже цікавими були заняття в спортивному залі з фізінструктором. Вправи, змагання, море позитиву, емоцій і користі для розвитку дітей. А вірші, пісні, сценки, таночки на свята! Радість дітей від виступу, від аплодисментів дарували задоволення не тільки батькам, але і вихователям. А ще бачили, як світяться очі нашого музкерівника, нашої талановитої і дуже творчої людини… Вона завжди дуже відповідально ставилась до підготовки наших діточок. І діти це відчували, бо на музичні заняття вони йшли з величезним задоволенням. І за ці роки вона зробила їх майже професійними виконавцями та танцюристами. Адже про це говорять виступи дітей на дитячому Фестивалі дитячої творчості у районі. А ще наші дітки цього року прийняли участь у зйомках передачі каналу СТБ «Все буде добре».

Пролетіло чотири роки… Тепер з хвилюванням готуємось до Випуску… Серце завмирає лише від однієї думки, що вони підуть…. Я розумію, що попереду школа, навчання, нові друзі, знання. Але… вони підуть... Адже в моєму серці вони всі - мої любі діти! За ці чотири роки я змогла їх полюбити, як рідних…. Буде дуже важко розлучатися… А в вересні прийдуть нові діти… Не бійтесь, мами. Я зможу їх полюбити. Я вмію любити… Співак Світлана Вячеславівна, вихователь СДНЗ ясла-садок №757 Деснянського району м. Києва


8

ПоДіЇ траВнЯ

Єдність № 05 (211) травень 2018 р.

ЮВІЛЕЄМ! З О М ВІТАЄ

З ювілейним Днем народження вітаємо методиста, завідувача відділу загальноосвітньої підготовки Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у м. Києві бондарЕву олЕну миколаївну! Бажаємо щастя, весняного цвіту, Хай всі Ваші ранки будуть сонцем зігріті. Нехай Вам завжди – у будні і свята Лиш радісна вістка приходить до хати. Хай збудуться легко всі добрі надії, А серце від щастя завжди молодіє З повагою колектив Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у м. Києві Вітаємо з нагоди 60-тирічного ювілею працівника Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у м. Києві Цапая михайла пЕтровича! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, сімейного затишку. Хай люблять Вас у родині, шанують і цінують на роботі, а друзі будуть завжди поруч! З повагою колектив Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у м. Києві Щиро вітаємо з ювілеєм чуйну, добру, щиру людину, досвідченого педагога, голову первинної профспілкової організації спеціальної школи-інтернату I-II ступенів № 7 міста Києва волохович юлію іванівну! Хай доля намітить ще років багато, Хай радість і щастя приходятьдо хати, Щоб тільки все гарне в житті повелось, Хай збудеться все, що іще не збулось! У щасті, в здоров’ї щоб вік весь прожити, Душею і серцем повік молодіти, Щоб радість стрічала завжди на порозі, А лихо не стріло ніде у дорозі З повагою Голосіївська районна в місті Києві організація Профспілки працівників освіти і науки України Шановна діно гЕоргіївно! Прийміть наші щирі вітання і найкращі побажання. Нехай здоров’я завжди міцним буде, Щастя, радості бажаємо без меж. Нехай добром наповнюється хата, Ви добра дочка і турботлива мати. Хай у роботі ладиться усе, Хай буде шана Вам за все, Хай доля Ваша пророста, Хай веселкою в майбутнєстеляться літа, Хай багато ясних літ Вам дарує щедро світ З глибокою любов’ю і повагою адміністрація, колеги, профком школи № 170

№ 05 (211) травень 2018 р.

головний редактор О. ЯЦУНЬ журналіст К. Дзюба редколегія: О. Геведзе, В. Цвих, О. Трофименко, В. Ярошенко, С. Цибін, І. Штукатурова

Щиро вітаємо з ювілейним Днем народження голову первинної профспілкової організації закладу дошкільної освіти № 251 Святошинського району

Щиро вітаємо з ювілейним Днем народження чудову жінку, творчого педагога, людину з відкритою душею, керівника гуртка

лубську людмилу анатоліївну!

салій надію іванівну

Бажаємо всіх земних благ, якими Всевишній може нагородити жінку: здоров’я та краси, щастя і радості, взаємної любові і відданої дружби, людського тепла і внутрішньої гармонії, невичерпного терпіння і жіночої мудрості, неймовірних відчуттів душевного польоту. Нехай найпотаємніші мрії неодмінно збуваються!

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині, Щоб радісний настрій у серці не згас, Все світле і гарне, що треба людині, Нехай неодмінно приходить до Вас!

З повагою Святошинська районна організація Профспілки працівників освіти і науки України

З повагою колектив БДТ Шевченківського району

Вітаємо з ювілеєм директора Вищого професійного училища №33 м. Києва

Колектив школи І-ІІІ ступенів № 37 міста Києва щиро вітає з ювілейним Днем народження

наконЕчного пЕтра сЕмЕновича!

сколяра бориса олЕксандровича!

Летять літа, мов бистрі води, І не вернути їх назад! А нам не віриться сьогодні,

Що Вам уже – 70! Хай нових днів ще буде безліч, Без ліку щастя і пісень, Прийміть вітання найщиріші В цей світлий ювілейний день! Здоров’я, щастя зичим не на рік – На все життя бажаєм його щиро! Щоб радісним і довгим був Ваш вік З добром, любов’ю, спокоєм і миром!

З повагою колектив Вищого професійного училища №33 м. Києва Шановна маргарито валЕнтинівно! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого ювілею! Зичимо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, злагоди та чудового настрою, родинного затишку та сімейного добробуту. Нехай завжди Вас супроводжує удача, постійно зігріває тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов’ю рідних та близьких. Вічної молодості Вашій душі та доброти серцю, здійснення всіх Ваших планів та сподівань! Нехай життя буде багатим: На здоров’я і на силу, І на доленьку щасливу! На яскраві довгі роки Без турбот і без мороки. На прибутки і достаток – На фінансовий порядок! На підтримку і повагу, На рішучість і відвагу, На тепло і розуміння, На удачу і везіння. На шикарний стиль та моду, Елегантність і на вроду! На круїзи при погоді, Відпочинок на природі. На розумне, добре, вічне, На строкате й різнобічне.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого ювілею! Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця зробили вагомий внесок у розвиток сучасної освітньої діяльності, забезпечили повагу колег. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Вами і досягати разом професійних висот. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. З повагою колектив школи І-ІІІ ступенів № 37 міста Києва Щиро вітаємо з 65-річним ювілеєм олЕксандра івановича чЕрнобиль! Шлях до ваших верховин Із року в рік життя торує, В день ваших світлих іменин Від всього серця вам даруєм. Хай огортають вас літа теплом таким, Що з серця вашого струмує. Хай доля вас ощедрує добром, З яким людина в серці радість чує. Живіть, творіть під сонцем осяйним, Хай вашим другом буде кожна днина, І будьте вічно молодим, Як в колоску зернина. Хай ваше серце лагідне і ніжне Не знає болю, смутку і образ, Нехай здоров’я у вас буде, І негаразди завжди обминають вас, Те бажаєм, що щастям звуть люди, Хай усмішка не сходить з лиця. Хай життя ваше піснею буде, А тій пісні не буде кінця. З повагою колектив ДНЗ № 290 Дарницького району м. Києва

З повагою колектив СШДС «Відродження» засновник – київська міська організація профспілки працівників освіти і науки україни 01030, м. Київ-30, вул. Володимирська, 57 Редакція не завжди поділяє думки авторів публікацій. За достовірність фактів і цифр відповідальність несе автор

адреса редакції: 01030, м. Київ-30, вул. Володимирська, 57, к. 30. E-mail: press.profspilka@gmail.com www.profspilka.kiev.ua телефон для довідок: (044) 235-31-61 Інформаційний вісник зверстано і віддруковано у ПП «Видавництво СЛОВО». Замовлення № 1269. Наклад 3 000

Ednist 05 may  

Газета "Єдність". Травень 2018

Ednist 05 may  

Газета "Єдність". Травень 2018

Advertisement