Page 1


Seitsmendat korda toimunud SEB Tartu Rulluisumaratonil läksid põhidistantsi võidud meeste arvestuses Venetsueelasse ja naiste hulgas Valgevenesse. Meestearvestuses: I koht Alfredo Moreno (VE) (1:19:30.55) II koht Kaur Meressaar (EST) (1:19:30.61) III koht Danila Ruusu (EST) (1:19:30.72) Naistearvestuses I koht Marina Zueva (BLR) (1:19:46) II koht Anna Muzyka (UKR) (1:21:16) III koht Enel Kõrva (EST) (1:21:17) Kokku jõudis õnnelikult finišisse 1018 osalejat, sh pikalt, 48 kilomeetriselt distantsilt 677 ja 341 rulluisutajat lühikeselt, 19 kilomeetriselt distantsilt. Päev enne põhiüritust toimunud lasteüritustelt võttis osa 260 last: TILLUsõitudelt 101 ning MINImaratonilt 159 last. 3. Tartu Rulluisusprindist võttis osa 40 uisutajat. 16. augustil toimunud ühistreeningul osales 93 rulluisusõpra. Seega kokku osales SEB 7. Tartu Rulluisumaratoni programmilistel üritustel 1411 rulluisusõpra!

2


Danila Ruusu, kes saavutas SEB 7. Tartu Rulluisumaratonil kolmanda koha ning kuulub võitjameeskonda Uus Maa/Rullibaas, kommenteerib möödunud rulluisunädalavahetust järgmiselt: “Eks meil see meeskonna taktika oli nii sprindis kui ka maratonil tulla poodiumi kõrgeimale astmele. Laupäevasel sprindivõistlusel panustasime rohkem Jaanile (Jaan Saks, toim.) kuna praegusel ajal on Jaan kindlasti Eesti parim sprinter. Finaal ka seda selgelt näitas. Koostöös Alfredoga ei olnud neile vastaseid. Pühapäevasel maratonil oli meil kindel plaan hoida grupp koos kuni lõpuspurdini. Meeskond kontrollis kõiki äramineku katseid ning stabiilse tempoga vedasime kõik tagasi kokku. Lõpuspurdiks on meeskonnas väga hästi organiseeritud rong, mis võimaldaski saavutada nii head tulemused.”

Lätist oli kohal pere, kus pereisa Peters ning 11-aastane tütar Santa võtsid osa rulluisumaratonist, isa sõitis pikemal, tütar lühemal distantsil. Perel oli hea meel Tartus olla: “Meile meeldib siin, see on väga suur üritus ja siin on palju inimesi. See on meie esimene kord ning siin on väga huvitav. Meile lihtsalt meeldib rulluisutamine ja seetõttu on tore siin olla.”

3


Maratoni Teataja: SEB 7. Tartu Rulluisumaraton  

SEB 7. Tartu Rulluisumaratoni uudiskiri Maratoni Teataja, august 2013

Advertisement