__MAIN_TEXT__

Page 1

nr. 2/ 2013

Egoztyczny dwutygodnik

e-magazyn egzotycznych podróży holidayexperts.pl

Cejlon najlepsze

herbaty świata! smaki Raju

więcej str 4 - 5

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Wyspy

Pinnawela

Rezerwat

Oceanu Indyjskiego

Malediwy & Sri Lanka

więcej str 6 - 7

Słoni

Malediwy

26

Koralowych atoli więcej str 8 - 11

POLECAMY HOTELE:

MALEDIWY / Adaaran Hudhuran Fushi 4* / Adaaran Meedhupparu 4*

Water Villas 5* / SRI LANKA // The Sands By Aitken Spence 4* / Heritance Ahungalla 5*

Holiday news

e-magazyn

1


W NUMERZE tes)

nr. 2/ 2013

ira ai (Em Dub s) ar Airway Doha (Qat

Egoztyczny dwutygodnik

Abu Dhabi (Etihad Airways)

Londyn (Sri Lankan Airli nes) Berlin (A ir Be

e-magazyn egzotycznych podróży holidayexperts.pl

Cejlon

SRI LANKA

rlin)

najlepsze

herbaty świata! smaki Raju

MALEDIWY

i (Emirates) Duba Doha (Qatar Airways) Abu Dhabi

Pinnawela

Rezerwat

Oceanu Indyjskiego

Malediwy & Sri Lanka POLECAMY HOTELE:

yn (S

FAKULTATYWNE

Wyspy

Słoni

ri La

Berl in (Air

Malediwy

26

SRI LANKA // The Sands By Aitken Spence 4*

Co zatem wybrać, Sri Lankę czy Malediwy? Doskonałym pomysłem na poznanie dwóch odmiennych egzotycznych stron świata jest połączenie wakacji na Malediwach z wakacjami na Sri Lance!

I właśnie znaleźliśmy antidotum na złotą polską jesień, która choć piękna potrafi dać się we znaki. I po raz kolejny udowadniamy, że to świetny czas na urlop. Jak zawsze udanego wypoczynku, życzą Holiday Experts.

n Air

line

s)

in)

Cejlon kish A

Oceanu Indyjskiego

W tym numerze pragniemy Państwa zabrać w egzotyczną, piękną i daleką podróż nad wyspy Oceanu Indyjskiego – czyli na Sri Lankę oraz na Malediwy. Już same ich nazwy wywołują dreszczyk emocji i szybsze bicie serca. To zakątek, który nie raz Was/Państwa zaskoczy. Z perspektywy Europy może wydawać się, że to koniec świata, z tutejszej - sam jego środek. Tu przecinają się drogi między Indiami i Australią, a z drugiej strony między Europą, Azją i Afryką.

nka

Malediwy & Sri Lanka

Malediwy to archipelag, a zarazem państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim. Archipelag ten liczy około 1190 wysepek osadzonych na 26 atolach koralowych narosłych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym. Sri Lanka to Perła Oceanu Indyjskiego, położona na wyspy Cejlon. Choć liczy zaledwie 66 tysięcy km², ma jednak mnóstwo do zaoferowania. Nazwa państwa Sri Lanka oznacza „olśniewający kraj”.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE Pinnawela

Rezerwat

Słoni

Z największą przyjemnością zapraszamy do.. “Pinnawala Elephant Orphanage! Słonie z Pinnawela zostały sfilmowane i fotografowane tysiące razy przez fotografów o światowej renomie. więcej str 6 - 7

Holiday news

e-magazyn

ways)

Berl

buł (Tur

Wyspy

Witamy Państwa

2

Stam

Koralowych atoli

// MALEDIWY / Adaaran Hudhuranfushi / Hotel Adaaran Meedhupparu

(Etihad Air

Lon d

WYCIECZKI

irlines

)

najlepsze

herbaty świata! smaki Raju

więcej str 4 - 5

Miejscowość Nuwara Eliya na Sri Lance to mekka miłosników herbaty. Położona wysoko w górach, zaprasza turystów do uczestniczenia w procesie wyrobu herbaty najwyższej klasy.

Malediwy

26

Koralowych atoli

Malediwy to archipelag, a zarazem państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim. Archipelag ten liczy około 1190 wysepek osadzonych na 26 atolach koralowych. więcej str 8 - 11


POLECAMY HOTELE: Malediwy Adaaran Hudhuran Fushi 4* .. zaledwie 30 kilometrów łodzią motorową od lotniska. Oddalony pół godziny drogi od głównych zabytków archipelagu czytaj więcej na stronie 12 - 13

Malediwy Adaaran Meedhupparu 4* Water Villas 5* Miłośnicy nurkowania będą w raju! A tych którzy jeszcze nie zasmakowali podwodnych wypraw nie trzeba będzie długo namawiać! czytaj więcej na stronie 14 - 15

Sri Lanka The Sands By Aitken Spence 4* ...usytuowany jest bezpośrednio przy plaży na terenie pięknego 5 akrowego tropikalnego ogrodu czytaj więcej na stronie 16 - 17

Sri Lanka Heritance Ahungalla 5* ...z największą przyjemnością polecamy pięciogwiazdkowy kompleks Heritance Ahungalla, ulokowany bezpośrednio przy piaszczystej plaży. czytaj więcej na stronie 18 - 19

Holiday news

e-magazyn

3


smaki Raju

Koneserzy są zgodni: na Cejlonie produkuje

się Najlepsze herbaty świata! Położenie na wyspie o nazwie Cejlon zobowiązuje. Miejscowość Nuwara Eliya na Sri Lance to mekka miłosników herbaty. Położona wysoko w górach, zaprasza turystów do uczestniczenia w procesie wyrobu herbaty najwyższej klasy. Ta wysoka jakość wyrobu wynika przede wszystkim z niezwykle sprzyjających warunków klimatycznych. Łaskawość natury jest mądrze wykorzystywana przez cejlońskich plantatorów.

4

Holiday news

e-magazyn


W odróżnieniu od innych krajów, gdzie powszechny staje się zbiór mechaniczny, tutaj, na Cejlonie herbatę wciąż zbiera się ręcznie. Najczęściej stosuje się zbiór dokładny. Zrywa się tylko dwa młode listki i pączek liściowy. Dalszy proces produkcji również przebiega w sposób tradycyjny, stosowany od setek lat i nazwany ortodoksyjnym.

Około 94% wyprodukowanej w Sri Lance herbaty to właśnie „herbata ortodoksyjna”.

Holiday news

e-magazyn

5


WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Słoni Rezerwat Pinnawela Na Sri Lance znajduje się dziesięc parków narodowych, podczas wyprawy do których można zobaczyc takie zwierzęta jak słoń indyjski, kobra, małpy: makaki i greylangery, szakale, leopardy, krokodyle, tukany, orły i wiele innych. Z największą przyjemnością zapraszamy Państwa do...

Pinnawala

Elephant Orphanage!

Pinnawela to jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości na Sri Lance. Od 1975 roku znajduje się tu nietypowy rezerwat, zwany

6

sierocińcem... dla słoni. Rozpoczął swoją działalność opiekę nad siedmioma sierotami słoni. Początkowo sierociniec był prowadzony z myślą o turystach, wkrótce stał się ważnym rezerwatem oraz centrum edukacji. Z pomocą miejscowych, i zagranicznych ekspertów, ośrodek w Pinnawela rozpoczął program rozmnażania słoni. Duża swoboda ruchu stada słoni powiększa szanse poszczególnych osobników by połączyły się w pary.

Holiday news

e-magazyn


Znajdująca się pobliska rzeka odgrywa ważną rolę w tym procesie. Odniesiony sukces szybko przykuł uwagę naukowców z całego świata.

Słonie z Pinnawela zostały sfilmowane i fotografowane tysiące razy przez fotografów o światowej renomie.

Holiday news

e-magazyn

7


MALEDIWY

Malediwy

to archipelag, a zarazem państwo wyspiarskie po-

łożone na Oceanie Indyjskim. Archipelag ten liczy około 1190 wysepek osadzonych na 26 atolach

koralowych narosłych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym.

Zatem jeśli poszukują Państwo bezludnej wyspy – dobrze trafiliście! Zaledwie 202 z nich są zamieszkałe. Jest to również najniżej położone państwo na świecie. Wyspy Malediw są niewielkie, płaskie i lekko wynurzone ponad powierzchnię wody, przez to niestety są zagrożone zalaniem. Łącznie na archipelagu jest zaledwie 88 km dróg, więc jak łatwo się domyślić – to nie samochody są najpopularniejszym środkiem transportu. Pokonywanie odległości między wyspami, na których znajduje się ponad 70 kurortów, odbywa się łodziami i hydroplanami.

8

Holiday news

e-magazyn


Holiday news

e-magazyn

9


Koralowe Atole

Atol Ari

26

Koralowych atoli Miasta – atole Każdy atol ma swoją własną historię i twor zy odrębny świat, którego wspólnym mianownikiem są plaże i tropikalny klimat.

Atol Ari składa się z 74 wysepek i jest położony zaledwie 60 kilometrów od Male. Zajmuje obszar 80 kilometrów i liczy zaledwie 30 km szerokości. Ari jest najbardziej wysuniętym atolem na Malediwach. Zamieszkałą wyspą jest Maamigili, większość mieszkańców pracuje w pobliskich ośrodkach turystycznych. Atol Ari stanowi także centrum rybołówstwa, gdzie nadal praktykuje się najdawniejsze metody połowu. Słynie również z budowy domów z raf koralowych! Oprócz śnieżnobiałych, piaszczystych plaż atol oferuje swoim gościom przede wszystkim doskonałe warunki do nurkowania. Szczególnie popularna jest wyspa Maayafushi Thilla - znana z występowania białych rekinów czy też Orimas Thilla z licznymi jaskiniami, szczelinami i kanionami.

Atol Faafu

Atol składający się z lko pięć jest zamieszk możliwość zwiedzenia ponad 800 lat meczet sułtana Mohameda Ibn warunki do nurkowan brazy oferują intymno przez młode pary.

Atol Haa Dh

To tutaj znajduje się na Malediwach! Jego sto w której znajduje się s udogodnienia dla tur gionalny port dla mały Około 20 kilometrów o maadhoo znajduje się

Każdy z atoli ma też własną stolicę! Na tym polega magia i bogactwo Malediwów – na rozmaitości i niepowtarzalności. Z przyjemnością przybliżymy Państwu chociaż jej część.

Atol Male

Male jest stolicą Malediwów, jedynym ośrodkiem miejskim w kraju i zarazem najmniejszą stolicą świata. Tutaj zamieszkuje 1/4 ludności kraju. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej urokliwych atoli archipelagu. Dumą stolicy jest meczet The Grand Friday Mosque oraz znajdujący się w pobliżu minaret. W samym centrum miasta znajduje się Pałac Prezydencki, siedziba rządu oraz Muzeum Narodowe. Male popularne jest wśród turystów z powodu dużej ilości sklepów oferujących najróżniejsze towary, miejscowego bazaru oraz targu rybnego z świeżo złowionymi rybami i owocami morza.

10

Atol Baa

Oddalony jest około 120 kilometrów od stolicy. Liczy 64 wyspy. Baa słynie przede wszystkim ze swojej stolicy – Eydhafushi, w której często starsi rodowici mieszkańcy noszą jeszcze tradycyjne stroje ludowe – wykonane z grubej bawełny, przeplatane czarnymi i brązowymi paskami. Ludność pracuje w rybołówstwie oraz rzemiośle – z orzechów kokosowych wykonują pudełeczka na biżuterię oraz talerze. Znaczna część atolu wciąż pozostaje nietknięta.

Holiday news

e-magazyn


23 wysepek, z czego tykanych. Gościom oferuje a niezwykłego, liczącego tu wybudowanego przez n Abdhulla oraz wspaniałe nia. Jego magiczne krajoość docenianą szczególnie

haalu

ajwiększa rafa koralową na olicą jest Kulhudhuffushi, szpital, bank i inne liczne rystów. Stanowi także reych oceanicznych statków. od stolicy, na wyspie Haniport lotniczy.

Atol Seenu

Atol Raa

Według legendy jest to miejsce, na które przybyli założyciele pierwszej malediwskiej dynastii. Atol oddzielony jest zaledwie wąskim kanałem od atolu Baa. Składa się z około 90 wysepek, ale jedynie jego południowa część jest otwarta dla turystów. Pozostałą część wciąż pozostaje niezbadaną tajemnicą, ukrywającą swoje walory. Słynie on przede wszystkim z produkcji łodzi zwanych dhoni. Atol Raa jest idealny dla osób, które szukają miejsca cichego, by móc w pełni oddać się relaksowi i kontemplacji.

Jest najbardziej wysuniętym na południe atol Malediwów. Składa się z 32 wysepek, na których dominują luksusowe kurorty, będące jedynymi zabudowaniami. Wszystkie wyspy są połączone przy pomocy dróg lub rampy. To raj do nurkowania, leniuchowania na piaszczystych plażach i wsłuchiwania się w szum palm. Malediwy znajdują się pod wpływem klimatu równikowego o charakterze monsunowym. Ciekawostką jest leżąca dokładnie na równiku wysepka Fuamulaku, która za sprawą urodzajnej gleby porośnięta jest drzewkami pomarańczowymi, mangowcami i ananasami. Mieszkańcy wyspy słyną z prowadzenia niezwykle zdrowej, naturalnej diety, która sprawia, że żyją oni znacznie dłużej niż pozostała ludność archipelagu! To najbardziej wyróżniająca się pojedyncza wyspa Malediwów.

Holiday news

e-magazyn

11


POLECAMY HOTEL Malediwy

Adaaran Hudhuran Fushi 4* Adaaran Hudhuranfushi położony jest na atolu Male zaledwie 30 km od lotniska. W ciągu pół godziny rejsu łodzią motorową możemy dotrzeć do głównych zabytków archipelagu w tym Muzeum Narodowego, Wielkiego Meczetu czy Pałacu Prezydenckiego. Ten luksusowy hotel ma w swojej ofercie 134 pokoi (w tym domki na wodzie!). Do dyspozycji gości pozostają: recepcja, room Service 24 godziny na dobę, sejf w recepcji, restauracja, bar oraz bar przy basenie, kawiarnia, pralnia, pasaż handlowy,

polecamy

SPA, kort tenisowy, opieka lekarska w hotelu, Internet, tenis stołowy, wycieczki fakultatywne. Pokoje i domki są dwuosobowe z możliwością dostawki. Do dyspozycji gości w pokojach i domkach znajdują się: klimatyzacja, telewizja satelitarna, sejf, telefon, mini bar, ekspres do kawy/ herbaty, przestronny taras lub balkon, suszarka do włosów, łazienka.

Wyżywienie w nastepujących opcjach: BB śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje, All Inclusive - trzy posiłki w formie bufetu, napoje alkoholowe i bezalkoholowe lokalne - bezpłatne. Dodatkowo płatne są napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane oraz wyselekcjonowane dania kuchni śródziemnomorskiej. Wszystkie posiłki podawane są w formie bufetu. Długa i piaszczysta plaża znajduje się bezpośrednio przy hotelu, leżaki i parasole użyczane są bezpłatnie. Hotel zadbał o rozrywki i atrakcje dla swoich gości również na miejscu. Oferuje basen, badmintona, tenisa stołowego i ziemnego, siatkówkę, piłkę wodną, siłownię, salę fitness, masaże, a także sporty wodne np. nurkowanie, windsurfing, narty wodne. Ponadto SPA, występy i koncerty, dyskoteki, jak i możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego.

Holiday Experts

GWARANCJA udanego wypoczynku

już od 7449 zł

Na najmłodszych gości czeka basen dla dzieci i plac zabaw.

12

Holiday news

e-magazyn


Holiday news

e-magazyn

13


POLECAMY HOTEL Malediwy

Adaaran Meedhupparu 4*, Water Villas 5* Adaaran Meedhupparu położony jest na pięknych plażach Atolu Raa, 136 kilometrów na północ od stolicy Malediwów – Male.

Ten luksusowy hotel ma w swojej ofercie 215 pokoi (w tym również domki na wodzie). Do dyspozycji gości: recepcja, room Service 24 godziny na dobę, sejf w recepcji, restauracja, bar oraz bar przy basenie, kawiarnia, pralnia, pasaż handlowy, kort tenisowy, tenis stołowy opieka lekarska w hotelu, SPA, Internet. Ponadto oferuje wycieczki fakultatywne.

Pokoje i domki są dwuosobowe z możliwością dostawki. Do dyspozycji gości w pokojach i domkach pozostaje: klimatyzacja, telewizja satelitarna, sejf, telefon, mini bar, ekspres do kawy/herbaty, przestronny taras lub balkon, łazienka, suszarka do włosów. Hotel oferuje wyżywienie w następujących opcjach: BB – śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje oraz All Inclusive – trzy posiłki w formie bufetu, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe są dodatkowo płatne. Wszystkie posiłki podawane są w formie bufetu.

polecamy

Długa i piaszczysta plaża znajduje się bezpośrednio przy hotelu, leżaki i parasole są użyczane bezpłatnie. Sport i rozrywka. Hotel zapewnia: tenisa stołowego, siłownię, siatkówkę, badmintona, kort tenisowy, rzutki, gry planszowe, a także saunę oraz jacuzzi. Za opłatą: wędkarstwo, windsurfing, narty wodne, kajaki, płytkie nurkowanie z maską i rurką, żeglowanie katamaranem, szkoła nurkowania PADI, zabiegi w centrum SPA . W cenie podczas pobytu w Adaaran Water Villas przygotował dla swoich gości: butelkę szampana i orzeszki na powitanie, codziennie świeże owoce, a wieczorami kanapki, codziennie 2 butelki wody, kawy espresso oraz herbaty, bezpłatny dostęp do Internetu, maski i płetwy do nurkowania. Nurkowanie Miłośnicy nurkowania będą w raju! A tych którzy jeszcze nie zasmakowali podwodnych wypraw nie trzeba będzie długo namawiać! Malediwy należą do najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Jest wiele możliwości: od płytkich ogrodów koralowych, aż po strome ściany i nurkowanie w prądach w kanałach między atolami. Tu jest po prostu wszystko. Na odwiedziny czekają imponujące różnorodne ławice ryb, jak i spotkania z rekinami rafowymi, żółwiami, mantami i płaszczkami. Niemal wszystkie wyspy mają swoje charakterystyczne punkty, gdzie można spotkać manty i rekiny. Najlepsze nurkowania odbywają się w przesmykach między atolami i na Thilas – małej rafie z przewieszeniami i jaskiniami skrywającym się pod powierzchnią. Wiele wysp ma przybrzeżne rafy, gdzie można również wygodnie nurkować z plaży.

Holiday Experts

GWARANCJA wakacji w raju

już od 8289 zł

14

Holiday news

e-magazyn


Holiday news

e-magazyn

15


POLECAMY HOTEL Sri Lanka

The Sands By Aitken Spence 4* Rekomendujemy Państwu czterogwiazdkowy hotel The Sands By Aitken Spence 4* znany wcześniej pod nazwą Ramada Resort Kalutara 4*. W nowej odsłonie serdecznie zaprasza na wymarzone wakacje. Położony jest w południowo-zachodniej części Sri Lanki w miejscowości Kalutara. Oddalony zaledwie około 6 kilometrów od centrum miasta oraz godzinę jazdy samochodem od Kolombo. Od międzynarodowego portu lotniczego w Kolombo dzielą go dwie godziny jazdy.

The Sands By Aitken Spence usytuowany jest bezpośrednio przy plaży na terenie pięknego 5 akrowego tropikalnego ogrodu. Obiekt oferuje przestronne pokoje, odkryty basen oraz SPA. Posiada 96 pokoi o różnym standardzie. Do dyspozycji gości całodobowa recepcja, bary (również przy basenie), restauracje, kawiarnia oraz centrum bankietowo-konferencyjne. Za dnia polecamy odkryty basen, taras słoneczny oraz tropikalny ogród. Wieczorami klub nocny.

Holiday Experts

GWARANCJA egzotycznego słońca

już od 5399 zł

16

Holiday news

e-magazyn

polecamy Standardowo hotel oferuje również room service, Wi-Fi, pokoje dla niepalących, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, windę, opiekę medyczną, przechowalnię bagażu, sklepy na terenie hotelu, wymianę walut, pralnię, sejf. A także wypożyczalnię samochodów i bezpłatny parking. Wszystko, by goście czuli się komfortowo i wygodnie.


Holiday news

e-magazyn

17


POLECAMY HOTEL Sri Lanka

Heritance Ahungalla 5* Poszukującym luksusu w najlepszym stylu z największą przyjemnością polecamy pięciogwiazdkowy kompleks Heritance Ahungalla, ulokowany bezpośrednio przy piaszczystej plaży. Znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Położony w miejscowości Ahungalle, na południe od Bentoty, około 76 kilometrów od Colombo oraz około 115 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego. Heritance Ahungalla zajmuje niebagatelną powierzchnię piętnastu hektarów – co sprawia, że temu miejscu nuda jest obca! Zapewniamy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co ciekawe, poza najwyższym standardem oraz światową jakością obsługi, hotel słynie z oryginalnej architektury, zaprojektowanej przez lokalnego architekta Geoffreya Bawę. A wewnątrz odkrytego basenu znajduje się tradycyjna łódź, która

polecamy

jest ikoną kompleksu i dodaje lokalnego kolorytu. Heritance Ahungalla w swoim wnętrzu mieści 152 pokoje o różnym standardzie. Do dyspozycji gości poza całodobową recepcją, room service oraz concierge są: basen, restauracje, bary, kawiarnia, klub nocny, biblioteka, centrum biznesowe, zaplecze bankietowo-konferencyjne, sklep z pamiątkami, jubiler, kantor wymiany walut, usługi pocztowe, Internet, faks, ksero oraz punkt informacji turystycznej. Ponadto pokoje dla niepalących i udogodnienia dla niepełnosprawnych. Na zewnątrz obiektu znajduje się wspomniany basen z zanurzoną łodzią, a także 2 korty tenisowe, taras słoneczny, ogród i parking. Pokoje standardowe są dwuosobowe z możliwością dostawki oraz widokiem na morze i balkonem. Do dyspozycji gości są klimatyzacja, wentylator, łóżko typu king size lub dwa pojedyncze

Holiday Experts

GWARANCJA luksusowych wakacji

już od 6429 zł

łóżka, telewizor, telewizja satelitarna, kompleksowy mini bar, cyfrowy sejf, zestaw do parzenia kawy i herbaty, Internet Wi-Fi, telefon i sprzęt muzyczny. W wyposażeniu łazienek znajdują się prysznic, suszarka do włosów oraz zestaw kosmetyków. Kompleks proponuje 3 opcje wyżywienia – HB czyli śniadania i kolacje w formie bufetu, FB śniadania, lunch i kolacje w formie bufetu oraz All Inclusive - śniadania, lunch i kolacje w formie bufetu, a ponadto przekąski, koktajle, napoje bezalkoholowe, lokalne napoje alkoholowe. Pod intrygującymi i zabawnymi nazwami, kryją się restauracje i bary znajdujące się na terenie obiektu: Jute Restaurant, gdzie na stołach króluje kuchnia zachodnia i wschodnia, a także grill. Upper Room – poleca kolacje, na których serwuje międzynarodową kuchnię i wina. Mustard Coffee Shop – to całodobowa kawiarnia. Bacchus Bar, oferuje napoje bezalkoholowe, koktajle, lokalne napoje alkoholowe. Pool Bar - napoje bezalkoholowe, koktajle, lokalne napoje alkoholowe, przekąski, lody, muzyka na żywo. Apollo Bar – oferuje napoje bezalkoholowe, koktajle, lokalne napoje alkoholowe, piłkarzyki i gry planszowe. Wall Bar zaprasza na przekąski i napoje. A z kolei Orpheus Bar jest klubem nocnym. Heritance Ahungalla zadbał również o wypoczynek dla ciała i ducha. Czekają na Państwa: basen typu infinity, basen, ręczniki, leżaki, parasole, ratownik, wodny aerobik, Ponadto SPA z bogatą ofertą (płatne), a w nim między innymi - masaże, zabiegi na twarz i ciało, łaźnia parowa, jacuzzi, sauna. Na miłośników ruchu czekają: centrum fitness, rowery, badminton, tenis ziemny, tenis stołowy. Czas umilą również bilard, gry planszowe, szachy, piłkarzyki, a także wieczory tematyczne, pokazy kulinarne, koncerty zespołów, klub nocny. Istnieje również możliwość uprawiania sportów wodnych w Bentocie - narty wodne, łodzie, banan, kajaki, windsurfing. Ponadto możliwość skorzystania z wycieczek – np. wyprawy do miejsc lęgowych żółwi w Kosgodzie, Ambalangodzie i Galle. Hotel przyjazny jest również najmłodszym – do dypsozycji łóżeczko dla dziecka, wysokie krzesełka w restauracjach i kawiarni, menu dla dziecka, a także opiekunka (płatna).

18

Holiday news

e-magazyn


Holiday news

e-magazyn

19


Holiday Experts poleca

27 EGZOTYCZNYCH DESTYNACJI 6 nowych kierunków na Zimę 2013/14

HOLIDAY EXPERTS Sp. z o.o.

Infolinia:

+48 801 003 185

czynna w godzinach: poniedziałek - piątek: 09:00 - 18:30 sobota: 10:00 - 16:00

20

ul. Tomasza Drobnika 12-14, 60-693 Poznań t. +48 61 822 00 06, f. +48 61 822 00 16 www.holidayexperts.pl e-mail: rezerwacje@holidayexperts.pl

Holiday news

Salon Sprzedaży w Warszawie

ul. Złota 48/54, 00-120 Warszawa t: +48 883 190 190, f. +48 61 822 00 16 e: warszawa@holidayexperts.pl czynne w godzinach: poniedziałek - piątek: 10:00 - 18:30 sobota: 10:00 - 14:00

e-magazyn

Profile for Holidayexperts

Holiday news he nr2 2013  

Holiday news he nr2 2013  

Advertisement