Page 1

YIL : 1 SAYI : 28

www.haber56gazetesi.com

1 TL 23 MART 2010

COK GEC OLMADAN İlimiz Sakarya mahallesinde bulunan bir Cas evin yıkılma tehlikesi altında olduğunu öğrenen ekibimiz noktaya intikal etti. urum gerçekten de çok vahim görünüyordu çünkü ev neredeyse yıkılmak üzereydi. Çevre sakinlerinden edinilen bilgilere göre halen içinde insanların yaşadığı öğrenilen eve bir an önce müdahale edilmeli aksi taktirde bir yağışın bile bu evin yıkılması için yeterli olacağı apaçık ortadadır. Mahallede ilerledikçe karşımıza çıkan sabat'ın da hali bir önceki evi aratmıyordu. Birinci derece deprem kuşağında yer alan ilimizin bir çok evi gibi, bu evlerin de gözden geçirilmesi gerektiğini söylüyor ve bunun için yetkilileri konuyla ilgili çalışma başlatmaya davet ediyoruz.Daha çok geç olmadan, insanların canı yanmadan, bu ciddi soruna bir göz atılmalı.

D

UMRE HEYECANI DEVAM EDİYOR

İlimizde umre heyecanı tüm bireyleri sarmış durumda.Bir kafile umreye gitmek üzere yola çıktı ve akşam saatlerinde de umreye giden bir kafile şehre döndü. Geçtiğimiz haftalarda umreye giden kafile yurda dönerek ailelerine kavuştu.Üç otobüsten oluşan kafile umreye giderek kutsal topraklara olan hasretlerini dindirmek üzere yola çıkmıştı.Yakınlarının heyecanlı ve gururlu beklentileriyle birlikte ilk otobüsün, İl Müftülüğü önüne gelmesiyle var olan heyecan coşkuya dönüştü.Ardından ikinci otobüsünde gelmesiyle birlikte bekleyen aileler aracın kapısına doluşarak umreden gelenlere kavuşmak için deyim yerindeyse birbirleriyle yarıştı.Ayrıca bir başka kafile umreye gitmek üzere yola çıktı.Orda yaşananlar da müftülüktekinden farklı değildi. Gurur, heyecan, özlem ve diğer tüm güzel duygular.işte orda hissedilen duygular bunlardı.Gurur ve gözyaşının bir arada yaşandığı o güzel kavuşma anları objektiflerimize böyle yansıdı.

YILIN İLK ÇAĞLA BADEMİ SATIŞA SUNULDU Baharın müjdecisi olan çağla toplanıp satışa sunulmaya başlandı. İlimiz insanlarınca, çokça tüketilen çağla'nın fiyatı 8 liradan satışa sunuluyor. Özellikle ilimiz Aydınlar ilçesinde bolca yetiştirilen çağla artık birçok sokak başında, mahalle kenarlarında veya pazarda görebilirsiniz.

BUDANAN AĞAC DALLARI FAKİR AİLELERE İ l genelinde başlayan budama çalışmaları ilimiz Güres caddesinde devam ediyor.Muhabir arkadaşlarımız çalışanlar arasında geçen sohbette budanan dalların maddi durumu kötü olan ailelere teslim edileceği öğrenildi.Belediye tarafından belirlenen durumu kötü olan ailelere dağıtılacak olan odunların biriktirilmeye devam edilip, önceden tespit edilen ailelere ulaştırılacağı öğrenildi.

TARİH TEKERRÜR ETTİ 1

8 Mart Çanakkale zaferi ve Çanakkale şehitlerini anma gecesi münasebeti ile Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği Tiyatro oyunu ayakta alkışlandı.Tiyatro gösterisini izlemeye gelenler arasında Vali Necati ŞENTÜRK , Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Şahin İŞLEYEN, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa KARAMIK ve Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep ZİYADANOĞULLARI' da vardı. Yoğun bir konuk ağırlayan tiyatro oyunu konuklar tarafından beğeni ile izlendi.Tiyatro oyunu, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri ve profesyonel tiyatrocular tarafından sahnelenirken, Siirt Atatürk Anadolu öğrencilerinin profesyonel oyuncular kadar taktir aldı.Tiyatrocuların tempo tutarak gezi istemesi üzerine, Vali Necati ŞENTÜRK tüm oyunculara Çanakkale gezisi sözü verdi.

VEYSEL KARANİ TÜRBESİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRUYOR iirt'in Baykan İlçesi, Ziyaret Beldesinde bulunan Veysel Karani Türbesi, yurdun dört bir yanından gelen ziyaretçilerin akınına uğruyor.Türbeyi ilçe halkının yanı sıra Bitlis, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Van, Ağrı, Siirt, Batman gibi çevre illerden her gün yüzlerce kişi ziyaret ediyor. Türbeye gelen vatandaşlar, beldeye önemli bir ekonomik gelir kazandırıyor. Veysel Karani Hazretleri'ni ziyaret edenler, yaptıkları alış verişle esnafın yüzünü güldürüyor. Kentte birçok hediyelik eşya dükkânı mevcut. Çevre illerden kutsal mekânı ziyarete gelen vatandaşlar, türbede dua ettikten sonra çıkışta fakir vatandaşlara da yardımlarda bulunuyor.

S

CHİCKEN BROAST'IN AÇILIŞI YAPILDI

C

hicken Broast adlı lokanta ilimizde ilk kez görülen özellikleriyle iddialı bir açılış yaptı.Açılış törenine Belediye Başkanı Selim SADAK, STSO Başkan Vekili Nedim KUZU, ve birçok konuk katıldı. Açılış bir hayli renkli geçti.

sayfa8  

VEYSEL KARANN TÜRBESS ZZYARETÇÇ AKININA UĞRUYOR Cözel likleriyle iddialı bir açılış edi yor.Muhabir arkadaşlarımız çalışanlar limiz Sakarya...