Page 1

YIL : 1 SAYI : 27

www.haber56gazetesi.com

1 TL 16 MART 2010

MİNİKLERDEN İSTİKLAL MARŞI ZİYAFETİ İlimiz Halk Eğitim Merkezinde 39 okulun katıldığı ve tam 5000 öğrenci arasından seçilen 39 öğrenci İstiklal Marşımızı en güzel şekilde okumaya çalıştı. er okuyuşta izleyenlerin tüylerini diken diken eden öğrencilerden bazıları İstiklal Marşını okurken gözyaşlarını tutamadı. Birçok konuğun yanı sıra Polis Okulu öğrencilerininde katıldığı İstiklal Marşı yarışması, okullarını temsilen, İstiklal Marşı okuyan öğrencilerin, jüri üyelerinin oylamasının ardından dereceye giren öğrenciler açıkladı.Buna göre birincilik ödülünü alan Halide Kutlualp İ.Ö.O. temsilcisi İrem ERDOĞAN olurken, ikinci olan öğrenci Özel Celal Değer İ.Ö.O temsilcisi Berra YEŞİLBAŞ ve üçüncü olan öğrenci Türk Telekom İ.Ö.O. temsilcisi Yakup MAMİŞ oldu.

H

ŞEHİT POLİS HAYRETTİN

YOL HİKAYELERİ FOTOĞRAF YARIŞMASI Türkiye genelinde yarışmaya katılan 330 kişi arasında, 25 adet fotoğraf, jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu ilk üçe giren fotoğraflar belirlendi.

Yarışmada ikincilik ödülü Siirt'e bağlı Pervari ilçesinde fotoğrafçılık yapan Burhan ŞEN'e verildi.Yarışma sonucunda 330 kişi arasından birincilik ödülünü İstanbul'dan Enes Hulusi ÇİMEN,ikincilik ödülünü Siirt Pervari'den Burhan ŞEN,üçüncülük ödülünü ise İstanbul'dan Çağlar MİRİK kazandı.Burhan ŞEN' nin ikincilik kazandıran ödülü, Pervari Merkez serkani mevkiinde Aralık 2009 yılında çekildiği öğrenildi.İstanbul Yücel Çakmaklı Kültür Merkezinde düzenlenen törende yol hikayeleri fotoğraf yarışmasına katılan ve juri tarafından seçilip 3. olan Çağlar MİRİK ödülünü Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin BÜRGEDEN, 2.Olan Burhan ŞEN ödülünü Ak Parti Milletvekili Ayşenur BAHÇEKAPILI'dan, 1.Olan Enes Hulusi ÇİMEN ise ödülünü Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU'dan alırken, mansiyon dahil tüm ödül alanlar,hep birlikte aile fotoğrafı çektirdiler. Pervari Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı olan Burhan ŞEN 9 yıldan beri fotoğraf sanatı ile ilgilenmekte, aynı zamanda dernek faaliyetlerini yürütmektedir.

ŞİŞMAN İ.Ö.O ANASINIFINDAYDIK GAZİ'DEN AĞAÇ DİKME SEFERBERLİĞİ Sıkça yayınladığımız anasınıflarındaki miniklerin o şirin hallerini bu haftada yine Gazi Lisesi öğrencilerinden yaklaşık 80 kişi kendilerinin finanse ederek aldıkları ağaçları sayfamıza taşıyoruz. kendi okul lojmanlarının bulunduğu alana dikti.

O

kulda bulunan 3 sınıfın katıldığı etkinlik oldukça neşeli bir hava içinde geçti. Okul Müdürü Erdoğan ATABAY ve beden eğitimi öğretmeni Şahin SİLAH'ın katıldığı törende öğrenciler ağaç dikerken bir hayli istekli görünüyordu. Okul alanı içinde olabildiğince ağaç dikildiğini ve bu yüzden okul alanı içinde ağaç dikilecek bir yer kalmadığından okul lojmanlarına ağaç dikiminin başlanıldığı öğrenildi.

Şehit Polis Hayrettin Şişman İlköğretim Okulu anasınıfındaydık ve gittiğimiz her okuldaki çocuklar gibi bu okulunda miniklerinin yüzlerindeki saflık ilk görüşte hemen insanın yüreğine yansıyordu.

GÖKKUSAĞI DERNEĞİ KEKLİKTEPE KÖYÜNDE SİİRT ÜNİVERSETESİN'DE GENÇ K KANATLAR TOPLULUĞUNUN TANITIMI YAPILDI

ekliktepe İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinliğe Gökkuşağı Derneği Başkanı Fatma KEBAPCI dernek üyeleri ve Kekliktepe'li kadınlar katıldı.Günün anlam ve önemini okul müdürü Suat TAŞ,Fatma KEBAPCI ve Müzeyyen YARDIM yaptı.Etkinliğe katılan kadınlar Gökkuşağı Derneği tarafından karanfil dağıtılıp çeşitli ikramlarda bulunuldu.Ayrıca Kekliktepe İlköğretim okulu öğrencileri tarafından konuklara kafkas oyunlarından oluşan gösteri yapıldı.

Türk Hava Kurumu Siirt Şubesi Başkanlığı bünyesinde kurulan genç kanatlar topluluğunun tanıtım faaliyetleri ile ilgili, Siirt Üniversitesi öğrencilerine, Türk Hava kurumu genel başkanlığından görevlendirilen eğitici öğretmen Aydın AYDENİZ ve Siirt Türk Hava Kurumu rehber öğretmeni Bayram AVCI tarafından konferans verildi. onferansta öğrencilerden kurulan genç kanatlar topluluğuna üye o l u n m a l a r ı i s t e n i l d i . Ya z aylarında Türk Hava Kurumu genel başkanlığınca İnönü/Eskişehir de açılacak olan paraşüt,yamaç paraşütü, yelken kanat ve planör başlangıç kurslarına katılmak isteyenlerin yapacakları müracaat hakkında üniversite öğrencilerine aydınlatıcı bilgiler veridi.Türk Hava Kurumu Siirt Şubesi Başkanlığı tarafından önümüzdeki aylarda İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlköğretim ve Lise dengi okul öğretmenlerine verilmek üzere, model uçak rehber öğretmen kurslarının açılması için çalışmalar yapılmaktadır.

K

sayfa8  

Oneşel i bir hava içinde Ketki n l i ğ e G ö k k u ş a ğ ı Höğr encilerininde katıldığı stiklal Marşı yarışması, okullarını temsilen, stikla...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you