Page 1

YIL : 1 SAYI : 24

www.haber56gazetesi.com

HER ZAMAN DOĞRU,TARAFSIZ OBJEKTİF ,HALKI KORUYAN YOLSUZLUĞA KARŞI www.kanal56.net

1 TL 23 ŞUBAT 2010

YAVRU AYICIKLAR EMIN ELLERDE VATANDASLAR CUKURLARI DOLDURUYOR Eruh kırsalında bir süre önce başlatılan operasyon kapsamında arama, tarama çalışması yapan güvenlik güçleri, Küpeli Dağı'nda 15- 20 günlük oldukları tahmin edilen 2 yavru ayıyı, ölmekten son anda kurtardı. onmak üzere olan yavru ayıları, çıkardıkları ses üzerine bulan askerler, uzun süre anne ayıyı da aradı, ancak bulamadı. 4 gün askerler tarafından biberona doldurulan süt ile beslenen yavru ayılar, Siirt Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'ne bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nde görevli mühendis Nevzat AMCALAR, yavru ayıların sağlıklı olduğunu belirterek, “Askerler tarafından beslenen yavru ayılar, 2 günden beri kontrolümüz altında.Yavru ayılarla ilgili bakanlığımıza bilgi verdik.Bakanlığımız, yavru ayıların Bursa'daki rehabilitasyon merkezine gönderilmesine karar verdi. Burada büyütüldükten sonra uygun görülecek bir yerde doğaya bırakılacaklar” dedi.

D

www.kanal56.net

iteye ilk girişte gayet sade ve kullanışlı bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz sayfada haber başlıkları yani o günün haber manşetlerine ulaşabiliyorsunuz üzerine bir kez tiklayarak haberin detayına ulaşabilirsiniz haber detay sayfasında haberi anlatan metini goruyorsunuz hemen altinda da haberin videosunu izleme imkanına sahipsiniz.Ana sayfaya tekrar döndüğünüzde sol tarafta haber kategorilerini görebilirsiniz hemen aşağısında kanal 56 nın her hafta Salı günü TRT anadolu aracılığı ile Siirt'in gündemini tüm türkiye ile paylaştığı haber videosunu ulaşabilirsiniz bu sayfada hem o haftaya ait hemde geçen haftalara ait videolara ulaşabilirsiniz.Ana sayfaya tekrar döndüğünüzde haftalık yayın akışına ve hemen alt tarafın da haber 56 gazetesine ulaşabileceğiniz resmi görebilirsiniz bu resme tıkladıgınızda haber 56 gazetesi sitesine ulaşabilir buradan gazeteyi okuyabilirsiniz.Ayrıca ana sayfada Kanal 56 televizyonunu izleyebileceğiniz canlı yayın linkine ulaşabilirsiniz canlı yayın yazan resme tıkladığınızda televizyonu canlı izleye bilirsiniz.Ve yine internet sitesine eklediği bir diğer yeniliklede kanal56.net sitesinden artık taziye ve başsağlığı haberlerine ulaşabilirisin.Kanal56.net sitesine girerek Siirt gündemine ulaşabilirsiniz.

S

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNDEN DUYURU

T

ürkiye odalar ve borsalar birliği'nden yapılan açıklamada;Başbakanın 15 ekim 2009 tarihinde türkiye-ırak yüksek düzeyli stratejik işbirliği konseyi bünyesinde görevli bakanların da bulunduğu bir heyetle birlikte gerçekleştirdiği ırak seyahati sırasında, iki ülke hükümetleri arasında; Tarım alanında ekonomik, bilimsel ve teknik işbirliği, - Bitki koruma ve karantina alanında işbirliği ve hayvan sağlığı alanında işbirliği konulu mutabakat muhtırası olmak üzere ''tarım'' Başlığı altında üç adet muhtıra imzalandığı ifade edildi.

Y

ağan yağışlar ve sorunlu olan alt yapı yüzünden köstebek yuvasına dönen yollara, vatandaşlar çözüm getirmeye çalışıyor. Cumhuriyet Meydanı ile Aydınlar Caddesi üzerinde kazı çalışması yapan ekipler, çalışmanın ardından üzerini kapatarak oradan ayrılmışlardı. Son günlerde yağan yağışlarla derinleşen çukurlar, duyarlı vatandaşlar tarafından doldurulduğu gözlendi. Vatandaşların kendi çabası ile iş yerlerinin önünde bulunan çukurları kapatması sürücüleri de memnun etti.

DEFTERDAR'LIKTAN NEZAKET ZİYARETİ Defterdar Musa AVCU ve defterdar yardımcısı Hüseyin SAVAN HABER56 gazetesi ve KANAL56 televizyonuna nezaket ziyaretinde bulundu.

K

ANAL56 yönetim kurulu başkanı Nejdet KUZU'yla görüşen Musa AVCU ve Hüseyin SAVAN bazı konularla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.Vergi haftasıyla ilgili de, KANAL56 yönetim kurulu başkanı Nejdet KUZU'yla karşılıklı görüşlerde bulunan Musa AVCU ve Hüseyin SAVAN görüşmenin ardından KANAL56 binasından ayrıldı.

SİİRT SAHİPSİZ DEĞİL T

ürkiye Değişim Hareketi Siirt İl Başkanı Erol AVCI diyorki;Tüm Türkiye'de başlayan değişim hareketi Siirt'tede siyasete değişim partisi ile merhaba diyor.Demokratik topluma ihtiyaç duyulan bu sürede daha demokratik, temiz toplum ve halka inen siyaset anlayışı ile Türkiye değişim hareketi Siirt'tede iddiali ve tüm halkı kucaklayan bir yapı ile artık yeter demeye geliyoruz.Kimse alternatifimiz yok demesin biz varız.Dertlere derman olmaya

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BARO BAŞKANLARI SİİRT'TE TOPLANDI Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin 13 baro başkanı tarafından yapılan ortak açıklamada, son günlerde yaşanan yargı-yasama çatışmasının toplumda yargıya güveni sarstığı ve bu konuda taraf olunmayacağı bildirildi. oğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin 13 baro başkanı tarafından yapılan ortak açıklamada, son günlerde yaşanan yargı-yasama çatışmasının toplumda yargıya güveni sarstığı ve bu konuda taraf olunmayacağı bildirildi. . Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin 13 baro başkanı tarafından yapılan ortak açıklamada, son günlerde yaşanan yargı-yasama çatışmasının toplumda yargıya güveni sarstığı ve bu konuda taraf olunmayacağı bildirildi.

D

TOPLANTIYA KATILAN BAROLAR

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI Acar (Gabar) Ailesinden rahmetli Hacı Şükrü Acar'ın oğlu, Rahmetli Hacı Taha acar'ın kardeşi, Zekeriya ve Yahya Acar'ın babaları Hakkın rahmetine havuşmuştur Yakınlarına başsağlığı dilerim

Güven KUZU SİİRT TİCARET ODASI BAŞKANI

Değerli meslektaşımız Zekeriya Acar ve Karderşi Yahya Acar'ın babaları Hakkın rahmetine havuşmuştur

Geçtiğimiz gün hayata gözlerini yumup ebediyete intikal eden Sayın Zekeriya Acar ve Kardeşi Yahya Acarın Babaları Hakkın Rahmetine kavuşmustur.

Allahtan rahmet Ailesine sabırlar dileriz.

Tüm ailesine başsağlığı dileriz.

Siirt Eczane Teknisyenleri Derneği

Oktay ECZANESİ

Siirt Barosu Batman Barosu Diyarbakır Barosu Van Barosu Bitlis Barosu Muş Barosu Şırnak Barosu Ağrı Barosu Mardin Barosu Hakkari Barosu Iğdır Barosu Ş.Urfa Barosu Bingöl Barosu

M.Ali ÖZEL SİİRT BARO BAŞKANI

sayfa8  
sayfa8  

Siirt Barosu Batman Barosu Diyarbakır Barosu Van Barosu Bitlis Barosu Muş Barosu Şırnak Barosu Ağrı Barosu Mardin Barosu Hakkari Barosu Iğdı...

Advertisement