Page 1

SAYFA

7

YIL 3

SALI

110

www.haber56gazetesi.com

04 Ekim 2011

Siirt’in Tek Televizyonu, Dünyanın Her Yerinden İzleyebilirsiniz.!

www.Kanal56.net YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU, 1 KİŞİ ÖLDÜ, 4 KİŞİ YARALANDI

S

iirt'teki olumsuz hava şartları Pervari ve Şirvan ilçelerinde etkili olmaya devam ediyor. Şirvan ilçisine bağlı Ormanbağı köyünde Zakir Tanrıyatapan adlı bir çocuğun yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybettiği bildirildi. Pervari´nin Sökmen köyü Sarıçiçek mezrasında ise yine yıldırım düşmesi sonucu 4 kişi yaralandı. Siirt Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, yaralıların gönderilen ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alınacağını söyledi. Dr. Ömür aldıkları ilk bilgilere göre yaralıların durumunun ağır olmadığını sözlerine ekledi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI GÖRMEZ ARAMIZDA D

iyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez bir dizi etkinlik ve geçen hafta menfur bir saldırıda Şehit genç kızların ailelerine taziye ziyaretlerinde bulunmak üzere ilimize geldi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'i Vali Musa Çolak valilik girişinde karşıladı. Prof. Dr. Mehmet Görmez gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada Siirt'te bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, 13-14 yaşında Siirt'e uğradığını, o günden bu yana Siirt için güzel duyguları olduğunu söyledi. Son günlerde Siirt'te herkesi derinden yaralayan olaylar yaşandığını anlatan Görmez, bütün Siirtlilere başsağlığı dileğinde bulundu. Görmez, "Kim ne derse desin, insanı öldürebilirler ama bu ülkede insanlığı öldüremezler. İnsanlık daima kazanacaktır. Akıl, vicdan ve ahlak daima galip gelecektir inşallah. Rabbimden niyazım, masum hiç kimseye yönelik herhangi bir cinayetin asla işlenmemesi" dedi. Vali Çolak da konuşmasında Görmez'in ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Çolak, Görmez'e Siirt'e özgü Türk bayrağı motifli tiftik battaniyesi ve Siirt'e özgü simgelerin bulunduğu hediye tabağı hediye etti. Görmez de Çolak'a Kuran-ı Kerim tefsiri verdi.

VALİ VE MİLLETVEKİLİ ORTAK İNCELEMELERDE S sudan arındırılması halinde, bu yılın sonu itibariyle Siirt' te kademeli

iirt Milletvekilli Osman Ören ve Siirt Valisi Musa Çolak

olarak doğalgaza kavuşacaktır.” dedi.

Doğalgaz çalışma alanında incelemede bulundu. İlk olarak

Siirt Valisi Musa Çolak; Botaş tarafından Gökçebağ beldemize kadar dış

Kent içi; Kooperatif, Bahçelievler ve Yeni mahallede

hat boru işlemi gerçekleştirilmiştir. Geriye kalan bölüm; kent içi boru

doğalgaz kazı çalışmalarını mahallinde inceleyen Vali Musa Çolak,

döşeme işlemi bu şirket tarafından yapılmaktadır. Botaş'ın yaptığı dış hat

Siirt, Batman Doğalgaz (Sibadaş) firması bölge müdürü Mustafa

test aşamasındadır.

yardım' dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mustafa

Doğalgazın ülke genelinde yaygınlaşması ve

ülkemizin enerji ihtiyacının belli bir bölümünün doğal gaz ile

Yardım burada yaptığı konuşmada; “Siirt-Gökçebağ yol

karşılanması amacıyla Diyarbakır-Batman-Siirt Doğal Gaz İletim Hattı

ayırımında dağıtım istasyonu yapımı için kamulaştırma ve diğer

Diyarbakır-Batman arası 83 km tamamlanmış olup 76 km lik Batman-

prosedür işlemleri devam etmektedir. Şanlıurfa-Diyarbakır arası

Siirt iletim hattı çalışmaları bitmek üzeredir. Siirt şehir içi Dağıtım

doğalgaz ana şebekesinde su birikimi bulunmakta ve dolayısıyla

Şebekesi detay proje çalışmaları tamamlanmış olup, çalışmalar hızla

arızalar meydana gelmektedir. Botaş yetkilileri tarafından hattın

devam etmektedir.” Dedi

MAHALLELER TOZ VE ÇAMURDAN GEÇİLMİYOR GÖRMEZ TAZİYE ZİYARETLERİNDE

G

eçtiğimiz günlerde ekranlara getirdiğimiz; doğal gaz yapım çalışmalarının ardından oluşan toz ve çukurlar haberinin ardından sessiz kalan yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz. Kooperatif Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesi başta olmak üzere Siirt'in birçok yeri şantiye alnına dönmüş. Ramazan ayı öncesi başlatılan doğal kazı çalışmaları ve daha sonra Telekom tarafından başlatılan kablo döşemeleri nedeniyle kazılan yollar şantiye alanını içeriyor. Yapılan kazılar sonrası oluşan çukur ve kanallar kapatılmayınca; ortalık toz,duman ve çamurdan geçilmiyor. Yağışlarında kendini hafiften hissettirmesi yolların tozdan çamura dönüşeceğinin habercisi oluyor. Yağışlar gelmeden kazılan yollarda parke ve asfalt çalışmasının bir an önce başlatılması gerektiğini belirtiyoruz.

BAŞKAN SADAK'TAN ESNAF ZİYARETİ S

iirt Belediye Başkanı Selim Sadak esnaf ziyareti programı kapsamında Özgen ve Mithat Öktüren caddesinde bulunan esnafı ziyaret etti. Esnaf ziyareti programı kapsamında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Musa Kurhan ve birim amirleri ile birlikte Özgen ve Mithat Öktüren caddesinde bulunan esnafı ziyaret ederek esnafın sorunlarını diledi. Ziyaret sırasında Esnafın ve halkın belediye bünyesinde yürütülen hizmetler konusundaki görüşlerini de dinleyen Sadak, görüştüğü yurttaşlar yapılan verilen halk desteğinin devam etmesini isteyerek Kentin önümüzde ki dönemler daha yaşanılabilir çağdaş bir düzeye getirmek için var gücüyle çalıştıklarını ve çalışacaklarını söyledi.

D

iyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Siirt'teki terör saldırısında hayatını kaybeden kadınların evine taziye ziyaretinde bulundu. Görmez'e, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Siirt Valisi Musa Çolak ve Siirt Müftüsü Faruk Arvas eşlik etti. Kardeşi Gülcan'ın yaralandığı, ancak kendisinin hayatını kaybettiği Nurcan Olgaç'ın evine giden Görmez, burada baba Hüssam Olgaç ve

akrabalarına başsağlığı dileklerini iletti. Kur'an'ı Kerim okunmasının ardından Görmez tarafından dua yapıldı. Görmez, dua sırasında, "Allah'ım kardeşliğimizi daim eyle" dileğinde bulundu. Görmez, daha sonra terör saldırısında hayatını kaybeden Zeynep ve Nergiz Evin kardeşlerin evine gelerek, baba Nurettin Evin'e taziye dileklerini iletti. Görmez, aynı saldırıda yaşamını yitiren Kevser Çekin'in evine de taziye ziyaretinde bulunarak, baba Abdurrahman Çekin ve yakınlarına başsağlığı diledi. Görmez, yaşamını yitirenlerin babalarına Kur'an-ı Kerim hediye etti. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, ziyaretler sırasında yaşamını yitirenlerin babalarının ellerinden tutarak, kardeşlik olgusuna vurgu yaptı. Görmez taziye evinde yaptığı açıklama, "Kardeşlerimizin başı sağ olsun. Gerçekten sadece babanın annenin değil, sadece Siirtli kardeşlerimizin değil, bütün Türkiye'nin yüreğini yakan çok üzüncü bir hadise. Hz. Peygamber(s.a.s) '3 kız yetiştiren cennetlik olur' buyuruyor. Sen üç tane kız yetiştirmişsin, ikisini önceden cennete gönderdin.Geride kalanlara acil şifalar versin, sizlere sabırlar diliyorum dedi.

Sayfa7  

MAHALLELER TOZ VE ÇAMURDAN GEÇİLMİYOR YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU, 1 KİŞİ ÖLDÜ, 4 KİŞİ YARALANDI S Kent içi; Kooperatif, Bahçelievler ve Yeni ma...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you