Page 1

SAYFA 3 SALI YIL 1

SAYI 35

www.haber56gazetesi.com

11 MAYIS 2010

DUVAR YAZISI

İyliği gizlemek, kötülüğü gizlemekten daha üstündür

Trafik Haftası Nedeniyle Program Düzenlendi Öğretmenden ve Öğrencilerden Örnek Davranış Trafik haftası münasebetiyle ilimiz kültür merkezinde program düzenlendi.

Geleceğimizin birer teminatı olan çocuklarımız, eğitim gördükleri yuvalarında öğretmenleriyle birlikte kendiişlerini kendileri yapıyorlar. Çal mahallesinde bulunan Ayyıldız ilköğretim okulunun duvarları, ilimizde sık sık yaşanan sellerden dolayı yıkılmış. Milli eğitim müdürlüğüne iletilen sıkıntının ardından hemen harekete geçen Milli Eğitim Müdürü, okul duvarının tamiri için gerekli malzemeyi okula vermiş. Bir öğrenci ve öğretmenin en güzel örnek davranışı olacaktır elbette; fakat bir ilin alt yapısı oluşturulmadıkça, selden duvarı yıkılan son okul Ayyıldız ilköğretim okulu olmayacak. Eğitim almaları için okula gönderdiğimiz çocuklarımızın işi yıkılan okul duvarını yapması mı, yoksa eğitim alması mı bununda takdirini siz değerli velilerimize bırakıyoruz.

Programa Siirt Valisi Necati ŞENTÜRK, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa KARAMIK, İl Emniyet Müdürü Celali TOPUZ ve kurum müdürleri katıldı. Açılış konuşmasını trafik tescil ve denetleme Şube Müdürü Zekai AYGÜN yaptı. Programda Siirt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Atilla DORUM trafik konulu bir sunum yaptı. Sunumun

ardından Siirt Valisi Necati ŞENTÜRK konuşmalarını yaptı ve yılın sürücüsü, trafik polisi ve jandarma trafik görevlilerine ödüllerini verdi. Trafik konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, kokteyl verildi. Program sergi ve stantların gezilmesi ve kurtarma tatbikatı ile sona erdi.

Göçerlerin Sorunu Bitmiyor Hayatlarını hayvan yetiştiriciliği yaparak sağlayan, yazın sıcakta terler altında, Kışın Kar, Yağmur çilesi çeken ve bizim ihtiyaç duyduğumuz eti, sütü, peyniri üreten göçerlerin dertleri bitmiyor. Göçerlerin dertleri ve sıkıntıları saymakla bitmiyor.

Polis Adaylarına Seminer Son zamanlarda büyük bir atağa geçen polis meslek yüksek okulu yeni bir etkinliğe daha imza atarak seminer düzenledi. Kültür merkezinde düzenlenen seminerde bölgedeki polis meslek yüksek okulu müdürleri öğrencilere mesleki bilgiler verdiler. Diyarbakır PMYO Müdürü Ahmet KARAGÖZ' ün yönettiği seminerde Bitlis PMYO Müdürü Ali ÖZ ve Diyarbakır PMYO' dan Ahmet ÇELİK' te konuşmacı olarak katıldılar. Diyarbakır PMYO Müdürü Ahmet KARAGÖZ, polisin yetkilerini ve silah kullanma durumlarını anlatırken, Ali ÖZ Polisin toplumsal liderlik vasfını. Ahmet ÇELİK ise önleyici hizmet olarak çocuklar için gece sokağa çıkma yasağı konularında bilgi verdiler. Soru cevap bölümünden sonra seminer sona erdi.

Emniyetten Öğrencilere Kokteyl Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan ve büyük ölçüde can kaybına yol açan trafik kazalarını önlenmesini amaçlayan Trafik haftası kutlamaları devam ediyor. Emniyet Müdürü Celali TOPUZ ve Trafik Şube Müdürü Zekai AYGÜN' ün katılımıyla Siirt polis evinde öğrencilere kokteyl verildi. Kokteylde öğrenciler trafik ile ilgili bilgilendirildiler.

Trafik Haftası Kutlanan Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Karayolları Trafik Haftası nedeniyle, Trafik Şube Müdürlüğü Güres caddesi Kızılay İş Merkezi karşına vatandaşlara ibret olsun diye hurda haline gelmiş bir araç getirerek sergiledi. Trafik haftası dolayısıyla vatandaşlara bilgi veren memurlar trafik kazalarının insanlar için çok büyük yaralara ve acılara sebep olduğunu, en çok can kaybının trafik kazalarında verildiğini belirten trafik polisleri özellikle trafik kurallarına uymanın önemine değindiler.

Kök Boya Atölyesi

Stso İlimizin Ekonomik Hayatına Katkıda Bulunmaya Devam Ediyor Siirt' in en aktif sivil toplum kuruluşu olan STSO, girişimcileri yönlendirmeye ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor. ODA, günümüzde iş adamları için en önemli konulardan biri olan proje yazılım konusunda bir eğitim semineri düzenledi. STSO toplantı salonunda verilen seminerde proje yazılımı konusunda bilgi verildi ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı. STSO başkan yardımcılarından Özgür ÇALAPKULU amaçlarının başta DİKA olmak üzere girişimlere mali destek veren kurum ve kuruluşların temel fert olarak gördükleri proje yazılımı konusunda girişimleri aydınlatmak olduğunu belirtti.

Kırtasiye ve Bilgisayar Sarf Malzemeleri

Kurtalan ilçesinde bulunan kök boya atölyesi ülkemizin birçok yerine kökboyalı iplik gönderiyor. Tamamen bitki köklerinden üretilen boyalarla boyanan iplikler, Türkiye'nin her yerinde alıcı buluyor. Aynı zamanda kilimde dokunan atölyede üretilen boyalı iplikler Afyon, Kütahya, Ankara ve Sivas illeri başta olmak üzere 50 ile gönderiliyor. 0 ( 484 ) 223 24 65 iletisim@ugursporkirtasiye.com

sayfa3  

Stso limizin Ekonomik Hayatına Katkıda Bulunmaya Devam Ediyor SAYFA 3 SALI YIL 1 SAYI 35 www.haber56gazetesi.com 11 MAYIS 2010 Kırtasiye ve...