Page 1

SAYFA 3

YIL 1

SAYI 27

www.haber56gazetesi.com

16 MART 2010

DUVAR YAZISI

VATANI SEVMEK GÖREVİNİ İYİ YAPMAKTAN GEÇER

BAŞARILI VALİ YARDIMCISI

Daha önceki yıllarda da çeşitli yerlerde kaymakamlık yapmış ve 19.10.2007 yılında Siirt Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır. Halen bu görevi sürdürmekte olan Siirt Vali Yardımcısı Hamdi ÜNCÜ , yapmış olduğu çalışmalarla adından bahsettiren ama kendisi görünmeyen sessiz ve başarılı bir vali vekilidir.

ERUH'LU ÇİFTÇİLER DE GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI E

ruh ilçesine bağlı Kemerli ve Kavaközü köyünde faaliyet gösteren çiftçiler, tarımsal kalkınma kooperatifi kurdular.Bir süre önce Şirvan'lı çiftçiler de Siirt Valiliğinin girişimleri ile güçlerini birleştirme kararı almış ve kooperatif kurmuşlardı.Tarım İl Müdürlüğünün verdiği bilgiye göre kooperatifin amacı şöyle açıklandı."Kemerli ve Kavaközü köyünde yaşayan ve gelir düzeyi düşük, hiçbir sosyal güvenlik kurumuna tabi olmayan çifçileri verilecek eğitim ve destekle köylerinde iş sahibi yapmak ve bir araya getirmektir." kooperatifin kuruluş çalışmalarını tamamlayan ve proje hazırlıklarına başlayan çiftçilerin hedefi ise en kısa sürede süt sığırcılığı projesini hayata geçirmek olduğu bildirildi.

Kapalı kapıların ardından yapmış olduğu başarılı çalışmalarla ÇATOM ile İlgili iş ve işlemleri kusursuzca yerine getirerek bayanların sosyal alanda faaliyet gösterebileceği imkanları sağlamış, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile yapmış olduğu çalışmalarla da birçok yardıma muhtaç ailenin eksiklerinin giderilmesine yardımcı olmuştur. Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığının işleri takibi sonucu, köy yöneticilerinin daha iyi İlimiz Merkez İMKB YİBO' Okulun Sınıf Öğretmenlerinden Recep AKKOYUN'un bir hizmet vermesini gerçekleştiren ve yine kendisini girişimleri sonucunda gelen kitap, giysi ve kırtasiye malzemelerinden oluşan göstermeden son zamanlarda ilimizde önemi artmış olan yardım kolileri açılıp öğretmenler tarafından tasnif edildi. Sosyal Destek Programı projelerindeki yapmış olduğu önemli çalışmalarıyla da başarılarını göstermiştir.Siirt'te ilk göreve atandığı yıl valimizin sağlık sorunu nedeniyle belirli bir süre göreve bakan Hamdi ÜNCÜ o yılarda Belediyenin sorunları ile kaldı büyük çaba sarf ederek başarı ile yürüttü.

SİİRT İMKB YİBO'YA İSTANBUL'DAN ANLAMLI YARDIM

BAHAR AYLARI FİDAN SATISLARINI ARTIRIYOR

Bahar aylarına girdiğimiz bu günlerde, havalarında nemli olmasıyla birlikte ağaç yetiştirmek isteyen vatandaşlar soluğu fidan satıcılarının yanında alıyor.

Y

anına gittiğimiz fidan satış yerinde satış işini yapan çalışanlara fidan satışlarının durumunu sorduk.Satışların yeni yeni hızlanacağını söyleyen satıcılar, bu yıl fidan satışlarının durumunun şimdilik durgun ama iler ki günlerde hızlanacağını söyledi.Her türlü fidanın satıldığı bu yerde fidan fiyatları 4,5-5 lira arasında değişiyor.Ayrıca çalışanlar fidanların aşılandıktan sonra satışa sunulduğunu bu yüzden ağaç yetiştirmek isteyen vatandaşların gönül rahatlığıyla fidan alabileceklerini aktardı.

ONLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZSA, ONLARA SAHİP ÇIKALIM İlimizin kenar mahallelerinde yol ortasında oyun oynayan çocuklar,kaldırım kenarlarında misket oynayan güzel çocuklarımız,bizde onlar gibiydik ama sizce onların daha güzel yerlerde oynamaya hakkı yokmu? Oyun oynarken, yaşadıkları tehlikelerin farkında olmadan içlerindeki coşkunun gözlerine yansıyarak, arkadaşlarıyla birlikte duvarlar üstünde oyun oynamaları, ordan geçecek bir aracın onlar için oluşturduğu tehlikeyi onlar bilmez belki; Ama biz bunun farkındayız.

BAŞBAKANIN TAKDİRİNİ KAZANAN SİİRT

SODES STANDI, VALİLİKTE SERGİLENMEYE BAŞLANDI Şanlıurfa ilinde üç gün sergilenen ve büyük beğeni toplayan Siirt SODES standı Hükümet Konağı girişinde bir hafta boyunca sergilenecek.

Ş

anlıurfa ilinde SODES İyi Örnekler Konferansı etkinlikleri kapsamında açılan proje fuarını eşi Emine ERDOĞAN ile birlikte gezen Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, Siirt standına özel ilgi göstermiş ve takdirlerini Vali Necati ŞENTÜRK'e iletmişti.Siirt standında sergilenen SODES proje ürünlerini çok beğendiğini dile getiren Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, SODES programının uygulandığı illere büyük katkı yaptığını büyük bir memnuniyetle gözlemlediğini söyledi.

Kırtasiye ve Bilgisayar Sarf Malzemeleri

O

kul Müdürü Abdülaziz ELÇİ ve Öğretmen Recep AKKOYUN tarafından koordine edilerek muhtaç öğrencilerin ailelerine dağıtımı yapıldı. Dağıtımı yapan okul öğretmenleri İstanbul Galatasaray İlköğretim Okulu Okul Aile Birliğine ve öğrenci ile velilerine bu anlamlı yardımlarından ötürü teşekkür ettiler. Günümüzde muhtaç olduğumuz

yardımlaşma ve dayanışma gibi olgular toplumu bir arada tutan temel taşlardan biri olduğuna dikkat çeken eğitimciler; gönderilen yardım kolilerini oluşturduğumuz listelerle ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tür yardımlar öğrencilerimize yardımlaşma ve dayanışmanın önemini kavramalarına vesile olduğuna inanıyoruz, dediler.

MERKEZ YATILI BÖLGE OKULUN'DA AÇILIŞ Merkez YİBO'da SODES kapsamında öğrencilerin hizmetine sunulan iki projenin açılışı gerçekleşti açılışa sayın Valimiz Necati ŞENTÜRK,Siirt Üniversitesi Rektörü Prf.Dr. Recep ZİYADANOĞULLARI,Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Şahin İŞLEYEN,Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER ve Şube Müdürleri Katıldı. Merkez YİBO'da SODES kapsamında kabul edilen ''Hem Çalış Hem Eğlen'' ''Güney Doğunun Einsteinleri'' adı altında iki ayrı projenin açılışı vardı. Açılış öncesi Tugay Komutanı Ali Şahin İŞLEYEN ve Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER ve Şube Müdürleri arasında kısa bir sohbet gerçekleşti.Daha sonra Vali Necati ŞENTÜRK'ün gelmesiyle program açıldı. Açılış aziz şehitlerimizin hatırına 1 dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı daha sonra mikrofona gecen merkez YİBO Türkçe Öğretmeni ayrıca ''Hem Çalış Hem Eğlen'' projenin koordinatörü Mesut NERGİZ proje ile ilgili bilgileri sundu. Ardından mikrofona geçen Vali Necati ŞENTÜRK projelerin ne denli yararlı olduğunu ve vatan millet devlet öneminin ne denli önemli olduğunu orda bulunan öğrencilere aktardı ve ardından açılışa geçildi.İlk açılışı Vali ŞENTÜRK yaptı ve proje kapsamında yapılan birimleri Siirt Üniversitesi Rektörü Prf.Dr Recep ZİYADANOĞULLARI ,Tugay Komutanı Ali Şahin İŞLEYEN,Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER ile birlikte gezerken Vali ŞENTÜRK ve Rektör ZİYANOĞULLARI pinpon salonunda kıyasıya bir maç yaptı kazanan taraf ise tabii dostluk oldu.Ayrıca ezgi müzik salonuna geçen Vali ŞENTÜRK burada ustalara taş çıkaracak bir şekilde saz çalması oradakileri çok şaşırttı ve daha sonra ikinci açılış Vali NECATİ Ş E N T Ü R K R e k t ö r P r f . D r . ZİYADANOĞULLARI,Tugay Komutanı Ali Şahin İŞLEYEN ve Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER yaptıktan sonra yemeğe geçildi. 0 ( 484 ) 223 24 65 iletisim@ugursporkirtasiye.com

sayfa3  

BAHAR AYLARI FFDAN SATISLARINI ARTIRIYOR SAYFA 3 YIL 1 SAYI 27 Ş açılan proje fuarını eşi Emine www.haber56gazetesi.com 16 MART 2010 Kırtasi...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you