Page 1

SAYFA 3

YIL 1

SAYI 21

www.haber56gazetesi.com

02 SUBAT 2010

DUVAR YAZISI

KÜÇÜK İŞLERLE MUTLU OLANLAR BÜYÜK İŞLER BAŞARANLARDIR VALİ ŞENTÜRK, MAHALLE MUHTARLARIYLA TOPLANTI YAPTI ESNAF İŞ YAPMADAN KEPENK KAPATIYOR Polis evinde yapılan ve Vali Necati ŞENTÜRK'ün de katıldığı, muhtarların sorunlarını dinlemek ve onlarla bir arada bulunmak amacıyla yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Hamdi ÜNCÜ ve Emniyet Müdürü Celali TOPUZ'da katıldı.

Rus pazarı olarak bilinen yeni Belediye halk pazarı esnafları iş döneminin açılmasını bekliyor. Ekonomik kriz ve kış dönemine girilmesiyle birlikte iş piyasası ciddi bir şekilde etkilendi.

zellikle Rus pazarı esnafları iş yapamamaktan yakınıyor. Esnaflar, her sene kış döneminde işlerin ciddi anlamda etkilendiğini, ancak bu yıl krizin etkisini göstermesi ve kış döneminin de başlamasıyla birlikte işlerin iyice durma noktasına geldiğini söyledi. Siftah edememekten yakınan esnaflar: “Kuru bir kalabalık var, bu Kış döneminde hep içerden harcıyoruz, satışlarımızla giderleri karşılayamıyoruz, iş piyasasının açılmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Ö

M

ahalle muhtarlarına, Valiliğin yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Necati ŞENTÜRK; "Mahallelerimizde devleti temsil eden, vatandaş ile devletin arasında köprü görevini üstlenen muhtarlarımızla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Muhtarlarımızın sorunlarını kendilerinden dinleyerek, çözüm getirmeye çalışacağız. Öte yandan Valiliğimizce uygulanan projeler hakkında da muhtarlarımızı bilgilendiriyoruz" dedi.

HAVA KİRLİLİĞİNE DİKKAT Kent genelinde yoğunlaşan hava kirliliği, kalitesiz kömür kullanımı ve araçların egzoz gazlarından kaynaklanıyor.

KANALİZASYON HATTI ÇÖKTÜ

Siirt'in kanalizasyon şebekesinin geçtiği hat üzerindeki duvarlar, aşırı yüklenmeden dolayı çöktü.

E

ruh yolu üzerinde bulunan atık su arıtma tesisinden geçerek Botan çayına dökülen kanalizasyon sularının geçtiği hat, son yaşanan sel felaketinin ardından yıkıma uğradı. Atık suların geçmesini sağlayan duvarların çökmesiyle birlikte atık sular etrafta bulanan verimli arazilere taşıyor. zellikle dar gelirli vatandaşlarımız kömür kullanmaya mecbur kalırken, kalitesiz kömür kullanımı Siirt'ti hava kirliliğinde Türkiye'nin ilk sıralarına Ö taşımaktadır. Erken ölüm riskini artırıp bir çok hastalığa da davetiye

ÇALIŞMA YOK

çıkarmaktadır. Bu duman yüzünden vatandaşlarımız yürürken bile nefes almakta zorluk çekmektedir.

SİİRT ÜNİVERSİTESİ, AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ DERS VERİYOR ALT YAPI SORUNU DEVAM EDİYOR

Siirt Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrencilere yönelik bir çalışma başlatıldı.

A

çık Öğretim Fakültelerinde okuyan öğrencilerin derslerine yardımcı olmak amacıyla sadece Cumartesi günleri Açık Öğretim dersleri verilmeye başlandı. Siirt Üniversitesi Rektörü P r o f . D r . R e c e p ZİYADANOĞULLARI konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; ''Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrencilerin eksikliğini gördüğümüz için böyle bir yayının iyi olacağını düşünüyoruz'' dedi.

Yerin üç metre derinliğine konulan bordro borularının montesinde sorun yaşandı ve tıkanmalar meydana geldi.

İL İSTİHDAM KURULU 2010 YILI İLK TOPLANTISINI YAPTI

Vali Necati ŞENTÜRK başkanlığında valilikte düzenlenen toplantıda ildeki işsizliğin durumu ve istihdam olanaklarının ele alındığı belirtiliyor. asına kapalı gerçekleştirilen toplantı öncesi bir açıklama yapan Vali ŞENTÜRK “İl İstihdam Kurulu olarak ilimizde istihdam olanakları ve işsizliği konunun tarafı olan resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile masaya yatırarak, bu konuda ayrıca neler yapılabileceğini belirlemeye çalışacağız. Bu konuda ek olarak hangi tedbirler alınabilir bunları tespit etmeye yönelik bir toplantı da yapacağız”

B

Kırtasiye ve Bilgisayar Sarf Malzemeleri

V

atandaşların belediye'ye müracaat etmesiyle Aydınlar caddesi CBS iş makineleriyle kazılarak sorun kontrol edildi, tıkanan borular değiştirildi. Aydınlar caddesindeki esnaf ve halk artık kazılmış sokak görmek istemediğini ve alt yapı çalışmalarının neticelendirilmesinin gerektiğini dile getirdi. 0 ( 484 ) 223 24 65 iletisim@ugursporkirtasiye.com

sayfa3  

Vkazı lmış sokak görmek istemediğini ve alt yapı çalışmalarının neticelendirilmesinin gerektiğini VALL ŞENTÜRK, MAHALLE MUHTARLARIYLA TOPLAN...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you