Page 1

SAYFA

8

YIL 3

SAYI 115

www.haber56gazetesi.com

22 KASIM 2011

TEL: 0484 223 24 65

TİLLO KAYMAKAMI KANAL56'DA

Y

aklaşık iki ay önce Aydınla (

tillo) kaymakamlığına atanan Kaymakam Ahmet Yıldız, Kanal 56 televizyonuna nezaket ziyaretinde bulundu. Kanal 56 Televizyonu Yönetim Kurulu başkanı Necdet Kuzu'yu ziyaret eden Kaymakam Yıldız, televizyonun ilin aynası olduğunu belirterek yayın hayatında başarılar diledi. Göreve geldiği günden bu yana başarılı bir çalışma yürüten Kaymakam Ahmet Yıldız, hazırlık çalışmasında olan projeleriyle adından sıkça söz ettirecek.

YUVA ÇOCUKLARINA DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

K

asım ve Aralık aylarında doğan dört çocuğun doğum günü için düzenlenen törene; Siirt Valisi Musa Çolak'ın Eşi Gülsüm Çolak, İl Emniyet Müdürü Recep Güven'in Eşi Nurdan Güven, Vali Yardımcıları Mustafa Pala'nın eşi Asuman Pala ve Gürbüz Saltaş'ın eşi Sibel Saltaş, Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Eşi Esra Ömür, il sosyal hizmetler Müdürü Hifzullah Canpolat'ın Eşi Hayriye Canpolat ve Çocuk yuvası müdürü Murat Babayiğit katıldı. Kasım ve Aralık aylarında doğan Kader Nas, Adil Ceylan, Gülistan Yiğit ve Muhammed Özrek için düzenlenen doğum günü

partisinde, çocukların için hazırlanan doğum günü pastası Bayan Gülsüm Çolak ve çocuklar tarafından kesildi ve ardından çocuklara doğum günü hediyeleri verildi. Doğum günü partisinde herkesin iliği odağı 9 aylık Medine oldu. Küçük Medine 22 gün önce yuvada koruma altına alınmaya başlanmış. Doğum günü partisinde çocuklar için hazırlanan ikramların ardından, davetliler ve çocuklar müzik eşliğinde halay çekip eğlendiler.

BAYKAN BELEDİYESİ'NDEN SİİRT'TE ÖĞRENCİLER DEPREME FOLKLOR EKİBİNE KIYAFET

B

aykan Belediye Başkanı Mehmet

Ali Erol, ilçenin

başarılı folklor ekiplerinden Baykan Cumhuriyet İlköğretim Okulu Folklor Ekibi'ne folklor kıyafeti hediye etti. Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na giderek ekibe folklor kıyafeti hediye eden Başkan Erol, Okul Müdürü Metin Gülümser ve idareciler tarafından karşılandı. Okul Müdürü Gülümser, folklor ekibine yaptıkları katkılardan dolayı Başkan Erol'a teşekkür etti. Başkan Erol da, sosyal ve kültürel etkinliklere yaptıkları katkıların devam edeceğini belirtti. Geçtiğimiz sene Siirt'te, ilköğretim, ortaöğretim ve yaygın eğitim Kurumları arasında düzenlenen, Geleneksel ve Valilik Kupası Halk Oyunları yarışmalarında Küçükler Geleneksel Kategorisi'nde ikincilik ödülü'nü alan Cumhuriyet İlköğretim Okulu Folklor Ekibi, başarılı çalışmalarıyla herkesin takdirini toplamıştı.

V

KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR

an Erciş'te yaşanan depremlerde yüzlerce kişinin ölmesi ve binlerce kişinin enkaz altında kalarak yaralanması ve binlerce kişinin evsiz kalmasından dolayı Siirt'te özel Celal Değer İlköğretim Okulu öğrencilerine slayt ve video gösterimi ile bilinçlendirdi. Deprem de Siirt'te hissedilmesi ile herkesi tedirgin eden deprem esnasında neler yapılabileceği çok az bilgi sahibi olan öğrenciler için deprem dede filmi gösterildi. Deprem öncesi alınacak tedbirler ve deprem esnasında ne yapılması gerekiyor, alınacak tedbirler konusunda deprem dede çizgi filimi sınıflarda öğrencilere gösterilerek çocuklar aydınlatıldı. Okul müdürü Şeref Aydur, tüm sınıflarımızda deprem eğitimi veriliyor. Deprem sırasında neler yapılmalı, depremden önce depreme nasıl hazırlık yapılmalı. Deprem sırasında hayatta kalmamın kuralları nelerdir. Deprem sonrasında ilk yardım nasıl yapılır, nasıl yapılmalı bu konuda öğrenicilerimize eğitimler verdik, bilgilendirdik ve bilinçlendirdik” dedi. Öğrencilerde yaptıkları açıklamalarda almış olduğumuz depremlerle ilgili eğitimler bizlere neler yapmamız gerektiğini öğretti dediler.

SAYFA 8  

TİLLO KAYMAKAMI KANAL56'DA Y tillo) SAYFA 8 YIL 3 SAYI 115 www.haber56gazetesi.com 22 KASIM 2011 TEL: 0484 223 24 65 partisinde, çocukların...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you