Page 1

SAYFA

8 SALI

YIL

3

SAYI 134

www.haber56gazetesi.com

24 NİSAN 2012

tel: 0484 223 24 65 fax: 223 66 61

POLİSLERİNDEN Ağaç diktiler, piknik yaptılar TRAFİK ÖĞRENCİLERE EĞİTİM

A

ile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında şubat ayında imzalanan protokol gereği Başur ormanlık alanda fidan dikimi yapıldı. Başur dinlenme tesislerinde gerçekleşen ağaç dikme törenine Vali Musa Çolak ve Eşi Gülsüm Çolak'ın yanı sıra kurum müdürü ve çok sayıda kişi katıldı. Başur mesire alanında fidan dikiminden önce Vali Musa Çolak ve eşi gülsüm çolak,vali yardımcısı Mustafa pala,yetiştirme yurdunda kalan öğrencilerle piknik yaptılar. Bayan çolak çocuklarla beraber top oynadı vali çolak ise öğrencilerle halay çekti. Daha sonra aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünün hatıra ormanında vali Musa çolak ve beraberindekiler çocuklarla beraber fidan diktiler. Çocuklarla gerçekleştirilen fidan dikim törenlerinin kendileri için daha büyük bir anlam taşıdığını ifade eden Vali Çolak, geleceğe daha büyük bir umutla baktıklarını, böyle önemli bir kampanyaya duyarlılık gösteren herkese teşekkür etti. Vali Çolak: "Bugün, kurumlarımızda kalan çocuklarımızın çok güzel bir faaliyetini paylaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Onlar bugün toprakla, ağaçlarla, fidanlarla buluşacaklar.

ÇOCUKLAR 'SEVİMLİ KAHRAMAN'LA EĞLENDİ Şirvanlı

S

iirt'te Turizm Haftası kapsamında çocuklara 'Sevimli Kahraman' animasyon sinema filmi ücretsiz olarak gösterildi. Ülker, Fida Film ve Tiglon Film sponsorluğunda gösterimi ücretsiz yapılan 'Sevimli Kahraman' filmi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Kültür Sineması'nda başladı. Animasyon filminin gösterimi 2 saat arayla 5 seansla devam edildi. Film, 15 gün süreyle hafta içi her gün saat 10.00 ve 12.00 olmak üzere 2 seansla çocukların izlenimine sunulacak. Ülker'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı onuruna geleneksel hale getirdiği 'Ülker Çocuk Sinema Şenliğinin bu yılki filmi, sirk hayatından sıkılıp arkadaşlarıyla Avustralya çöllerinde maceraya atılan koala Jonny'nin hikayesini anlatan 'Sevimli Kahraman' oldu. Aileleri ile birlikte sinemaya gelen çocuklar filmi büyük heyecanla izlediler.

T

rafik şube müdürlüğüne bağlı trafik polisleri okul önlerinde öğrencilere karşıdan karşıya nasıl geçilmesi gerektiğini uygulamalı bir şekilde öğrettiler. Trafik polisleri okul önlerinde öğrencilere karşıdan karşıya nasıl geçilir,trafik kuralları ve Trafik ışıkları hakkında bilgiler verildi. Öğrencilere uyulması gereken kuraları uygulamalı bir şekilde anlatan trafik polisleri kırmızı,sarı ve yeşil ışıkta yapılması gerekenleri irvan Kaymakamlığı tarafından 23 anlattılar.öğrencilerin karşıdan karşıya Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk geçmelerini sağlayan trafik polisleri trafikte uyulması gerekenler anlatıldı. Bayramı haftası münasebeti ile

çocuklar Caillou ile buluştu

Ş

SODES projesi kapsamında Caillou ve arkadaşları adlı müzikal Oyun sahnelendi. Kültür Merkezi'nde sahnelenen Oyunu 600 çocuk izledi. Oyunu çocuklar ile beraber izleyen Şirvan Kaymakamı Zafer Öz, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası münasebeti ile çocuklarımız ve aileleri ile birlikte bu güzel ve eğitici Oyunu izledik ve ilginin çok fazla oluğunu gördük. Çocuklarımıza yönelik hazırlanan sanatsal ve sportif faaliyetlerimiz artarak devam edecektir." dedi.

sayfa 8  

TRAFİK POLİSLERİNDEN ÖĞRENCİLERE EĞİTİM ÇOCUKLAR 'SEVİMLİ KAHRAMAN'LA EĞLENDİ A yapıldı. Başur dinlenme tesislerinde gerçekleşen ağaç dikme...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you