Page 1

SAYFA

8

YIL 3 SAYI 121

www.haber56gazetesi.com

17 OCAK 2012

SEVGİ VE KARDEŞLİK KONULU DEMİRHAN VE İÇİN AİLELERİNİN MUTLU GÜNLERİ S “CAN KARDEŞLER” TİYATROSU iirt Genç İş adamları Derneği Başkanı Abdulkadir Demirhan'ın oğlu Süleyman Cem ve Siirt'in tanınmış ailelerinde İçin ailesinin kızı Merve İçin öğretmen evi düğün salonunda düzenlenen görkemli bir törenle dünya evine girdiler. Siirtli hemşerimiz gazeteci Coşkun Aral'ında katıldığı düğün törenine çok sayıda davetli ve ailelerin akrabaları katıldı. Gen çiftin Nikah töreninin ardından, düğün pastası kesildi. Hayatlarını birleştirmenin mutluğunu yaşayan Süleyman ve Merve çiftine Kanal 56 ailesi olarak Mutluluklar dileriz.

K

af Yapım'ın Can Kardeşler isimli çocuk tiyatrosu, ilköğretim öğrencileri için sahne alıyor. Halk eğitim merkezi Konferans salonunda sahne alan tiyatro oyunu; Son günlerde en büyük ihtiyacımız olan ve doğudan batıya samimi bir şekilde ortaya konan 'kardeşlik' üzerine kurgulanmış. Sadece çocuklar değil büyüklerin de payına düşen çok şey var bu oyunda. Aralara serpiştirilen mizah ve tebessümle sarmalanan bilge cümleler de oyunda mesaj kaygısını ortadan kaldırmış. Tiyatroda, kardeşleri birbirine düşürüp koyunlarını çalan ve rap şarkı söyleyen bir kurt karakteri canlandırılıyor. Ali ve Mehmet de müziği ve kitap okumayı seven, dedelerinin üzerine titrediği iki kardeş. Hacıbaba ise "Sevgi en büyük silahtır; öldürmez hayat verir!" nasihatleriyle sevgi ve kardeşliği anlatan sevimli bir dede. İlköğretim 3. 4. ve 5. Sınıf öğrencileri için sahne alan tiyatro oyununu İl Milli eğitim Müdürü Kamber Kızbaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Cengizhan Başaran ve ilk okul olarakta 18 Mart ve birçok ilköğretim okulu izledi.

GAPGENÇ FESTİVAL SİİRT'TE

1

3-15 Ocak 2012 tarihleri arasında bu işin mutfağında yer alacak olan Türkiye'nin farklı yerlerinden Siirt'e gelen 33 Kuruluş yetkilisiyle Düzenleme Komitesi Toplantısı gerçekleştirildi. 4-7 Mayıs tarihlerinde Siirt'e yapılacak olan GAPGENÇ festival için çalışmalara başlayan düzenleme komitesi yerel yöneticilerle de bir araya gelerek festival hazırlıklarını sürdürüyorlar Festival düzenleme komitesi toplantısına katılan Siirt Valisi Musa Çolak, Mayıs ayında yapılacak festivale bütün gençleri, Siirt'e davet etti. Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş'ın başkanlığında yapılan festival düzenleme komite toplantısının bir bölümüne AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ile birlikte katılan Vali Musa Çolak, daha önce Mardin, Batman ve Gaziantep illerinde yapılan festivalin bu yıl Siirt'e gerçekleştirileceğini belirterek, çok renkli, çok dilli ve çok kültürlü bir festivale ev sahipliğini yapacaklarını söyledi. Bu tür etkinliklerin Siirt'in tanıtımına da büyük katkı sağladığını vurgulayan Vali Çolak, "Geçen yıl düzenlediğimiz kültür ve sanat etkinlikleriyle Siirt'i çok güzel ve etkin bir şekilde tanıtmıştık. Bu yıl da aynı şekilde kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık vereceğiz. Mayıs ayında ilimizde gerçekleştirilecek Gapgençlik Festivalini de bu kapsamda değerlendiriyor ve destekliyoruz. Bu festivalde farklı kültürlere sahip gençleri bir araya getirerek, Siirt'te buluşturmayı amaçlıyoruz." dedi. AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören ise, Türkiye'nin en büyük gençlik festivali olma özelliği taşıyan Gapgenç festivalinin Siirt'te yapılması için büyük destek verdiğini belirterek, "Gapgençlik Festivalinin Siirt'te yapılması için benden destek istendiğinde büyük heyecan duymuş ve her türlü desteği sağlayacağımı belirtmiştim.

SAYFA 8  
SAYFA 8  

1 Toplantısı gerçekleştirildi. 4-7 Mayıs tarihlerinde www.haber56gazetesi.com 17 OCAK 2012 SAYFA 8 YIL 3 SAYI 121 af Yapım'ın Can Kardeşler...

Advertisement