Issuu on Google+

SAYFA

6

YIL 3 SAYI 143

www.haber56gazetesi.com

17 Temmuz 2012

Temmuz ayı fırsatlarını kaçırmayın!

Judo'nun Balkan Şampiyonu Siirt'ten Siirt'te Streetball Şöleni Büyük İlgi Gördü

S

iirt Valiliği Koordinasyonunda, Sosyal Destek Programı kapsamında, ilimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen “Streetball şöleni-4 ” sona erdi.

Siirt Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Adem Aykut, Balkan Şampiyonası'nda erkeklerde 55 kiloda altın madalya kazandı. Bulgaristan'ın Sliven kentinde 6 Temmuz'da ile başlayan ve sona eren Türkiye, Balkan Yıldızlar Judo Şampiyonası'na Türkiye 18 sporcu ile katıldı. 9 ülkeden toplam 250 sporcunun yarıştığı şampiyonada, Siirt

Kızlartepesi Parkı, basketbol sahasında düzenlenen şölene; Vali Vekili Mustafa Pala, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, Kurum müdürleri ve sporseverler katıldı.

Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Adem Aykut, erkeklerde 55 kiloda altın madalya kazandı. Bayanlar 63 kiloda Selay Yıldız ikinci oldu ve gümüş madalya elde etti. Şampiyonada Türkiye'ye erkeklerde 38 kilo Uğurcan Zehir, 42 kilo Şeymus Cheikhmous, 50 kilo Yunus Emre Ayvaz, 60 kilo Yusuf Çelik, bayanlarda ise 36 kilo Melike Alanko, 40 kilo İrem Yavuz, 44 kilo İrem Korkmaz, 57 kilo Hilal Zaman bronz madalya kazandırdı.

Türkiye Bocce Şampiyonası Siirt'te Yapıldı Siirt'te 25 ilden 200 sporcunun katıldığı Türkiye Bocce Şampiyonası gerçekleştirildi. 14 Eylül Spor Salonu çevresinde oluşturulan 4 adet sahada gerçekleştirilen şampiyonanın açılış töreninde konuşan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan vekili Mutlu Türkmen, şampiyonanın katılacakları uluslararası şampiyonalara hazırlık olacağını belirtti. Akdeniz ve Ege bölgelerinde organizasyon yapmanın güzel olduğunu ancak bu bölgelerinde ülkenin parçası olduğunu ve bu sporu burada yaymak gerektiğini kaydeden Türkmen, şöyle dedi:

"Hepimiz buralara geleceğiz, buraların şartlarını göreceğiz. Buralara sahip çıkacağız ki bu sporun altyapısı gelişsin. Bu bölgede insanlar bu sporu tanısın istedik. Son yıllarda bu bölgede başta Siirt ve Adıyaman olmak üzere Bocce sporu ciddi bir altyapı kazandı. Önümüzde ciddi çok sayıda uluslararası etkinlik olacak." Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hüsam Olgaç da şampiyonanın Siirt'te yapılmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti. Törende, Olgaç, Türkmen'e plaket verdi. Şampiyonayı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Nedim Kuzu ve bazı kurum temsilcileri de izledi.

Sosyal Destek Programı kapsamında düzenlenen Streetball Şölenine bu yıl, Minikler, Yıldızlar, Gençler ve büyükler kategorisinde toplam 91 takım ve 455 kişi katıldı. 6 Temmuz 2012 tarihinden bu

yana devam eden şölenin sona ermesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Vali Vekili Mustafa Pala” amaçlarının bu şenliklerle sporu daha geniş kitlelere yaymak, çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan korumak, gençlerimiz arasında kaynaşma sağlamak ve aktif olarak sporla ilgilenmelerini sağlamaktır.Bu şölenin düzenlenmesinde emeği geçen başta gençlik hizmetleri spor il müdürlüğümüz çalışanlarına, hakemlerimize, şölene katılan takımlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Vali Vekili Mustafa Pala konuşmaların ardından, dereceye giren takımlara madalya,ve çeşitli hediyeler verdi.


sayfa 6