Page 1

SAYFA

6

YIL 3 SAYI 140

www.haber56gazetesi.com

12 Haziran 2012

İlk Bayan Futbol Takımı Antrenmanlara Başladı Siirt' e Hizmetlerimiz Devam Edecek Akgündüz Siirt Sporu 0 Borçla Bıraktık alacağız..Kuruluş çalışmalarımızı henüz tamamladık ve hemen futbol federasyonuna başvurduk.İnşallah gelecek yıldan itibaren bayanlar ikinci futbol liginde oynayacağız.Şu anda aralarında İskenderun Demirçeliksporda da oynamış deneyimli futbolcularında yer aldığı 30 genç kızımız var.Bu sayı önümüzdeki günlerde daha da artacaktır.Siirt'in adına bu alanda duyurmaya çalışacağız.Şimdiden hedefimizi birinci lig olarak belirledik.” Dedi. Törende Vali Musa Çolak'ın eşi Gülsüm Çolak ve Emniyet Müdürü Nurdan Güvenle birlikte sporculara malzemelerini dağıttılar ve bir süre antrenmanlarını izlediler. Malzeme dağıtım törenine Emniyet Müdürü Recep Güven ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Aydın Sayında hazır bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü bünyesinde bayanlar futbol takımı kuruldu. Vali Musa Çolakın eşi Gülsüm Çolak Takımın Teknik Direktörleri Su Eda, Zeki Eren ve futbolcularla görüştü ve spor malzemesi yardımında bulundu. Bayan Çolak ”Hepimiz kardeşiz. Birlik ve beraberlik ruhu içerisinde terör dahil her türlü sorunun üstesinden geleceğiz. Her türlü sportif kültürel çalışmaları destekliyoruz. Size de her türlü desteği verecek ve başarılarınız için yardımcı olacağız.” Dedi. Teknik Direktör Zeki Eren “Bu futbol takımını kurmaya karar verdik.Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü kurduk.Adımızı bu müdürlüğün adından

Caprice Group Yönetim Kurulu Başkanı M.Fadıl Akgündüz, İcra kurulu üyesi Milli futbolcu Tanju Çolak imzalı gönderilen yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. "3 yıl önce Grubumuz Siirtspor kulübünün sponsorluğunu, yönetim kurulu başkanımız Fadıl Akgündüz de kulüp başkanlığını üstlenmiştir. Son futbol sezonunda Kulüp başkanlığı görevini grubumuz icra kurulu üyesi Milli futbolcumuz Tanju Çolak yürütmüştür. Kulübümüz resmi başkanlık görevini yürüten bizler, bölgede fahri olarak gurubumuzu temsil eden Adnan Öktüren ile birlikte, Siirt valiliğimizin adını ve onurunu en yüksek düzeyde temsil etmek için gayret sarf ettik."dedi.

Rafting Yaptılar İlçin Akgündüz'e Teşekkür Etti

Caprice Gold Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz'ün Siirt sporu bırakmasını açıklamasının ardından Siirt spor Onursal Başkanı İş adamı Beşir İlçin yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Akgündüz'e teşekkür etti. Siirt Spor Onursal Başkanı Beşir Akgündüz açıklamada, Doğu kulüplerimizden gelen futbolcuların batı kulüplerine ilçin yapmış olduğu açıklamada: ''Fadıl kıyasla 3-5 kat daha yüksek ücretlerle transfer edildiği belirtilerek, bu uygulama Doğu Akgündüz her zaman Siirt sporun ve kulüplerine sponsor olmayı imkansız hale getirdiği vurgulandı. ilimizin yanında olarak hizmet vermiştir. İlçin;Akgündüz'ün kulubü bırakmasının Açıklamanın detayında, Caprice grup olarak marka değeri bu kadar düşen Türk üzüntüsünü yaşıyoruz.Fadıl Akgündüz'e Futbol sektöründe bundan sonra sponsorluk yapmama karar verildiği belirtilerek: yapmış olduğu hizmetlerden dolayı "Ancak bu kararımız bölgemizde yapmayı planladığımız yatırımları etkilemeyecek olup İlimizde rafting sporu uzun bir aradan sonra tekrar yapıldı.Billoris teşekkür ediyorum.'' dedi.

memleketimize dünya standartlarında yatırımlar yapma arzumuz en üst düzeyde devam etmektedir. Yaklaşık 3 milyon TL ile devraldığımız siirtspor kulübümüzün borçsuz bir şekilde 10 Haziran 2012 tarihinde bırakıyoruz." dedi. Açıklamanın son bölümünde ise aynen şunlar ifade edildi:

"Bu güne kadar kulübümüze sponsorluk bedeli olarak grubumuzun da aktardığımız milyonlarca TL'nin yanı sıra borç alarak aktardığımız yaklaşık 5 milyon TL'yi de kulübümüze hibe ettik. Ayrıca yeni yönetimi kim devralırsa alsın kulübün ödemeleri devam etmekte olan ve bir kısmı uzun dönem taksitlere bölünen vergi SSK gibi yaklaşık 1,5 milyon TL borç ödemelerini de grubumuz yapmaya devam edecektir. Şehrimizin spor kulübünü 10 Haziran 2012'deki kongreye 0 borç ile getirdiğimiz bildiriyoruz."

köprüsünden geçen botan çayında gerçekleştirilen rafting su sporu Gençlik ve Spor Hizmetleri İl müdürlüğü tarafından hazırlanan iki botla gerçekleştirildi.Siirt valisi Musa Çolak, Botan çayında rafting yaptı. Raftingi sporunun Siirt'te özendirilmesine gayret gösterileceğini ifade eden Vali Çolak, "Botan çayı raftingi yapmaya çok elverişli, özellikle doğa sporlarına müsait olan Siirt her yeriyle güzel bir il. Raftingin, Siirt'in tanıtımında önemli bir yer tutabilir, Bölgede huzurun sağlanmasının ardından, sosyal faaliyetlerimizin genişlemesi için çabalarımız var. Amacımız, gençlerimizi spora yöneltmektir. Rafting, oldukça zevkli bir spor. Önümüzdeki günlerde bu sporun yaygınlaştırılmasına özen göstereceğiz."dedi. Vali daha sonra, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl müdürlüğü tarafından hazırlanan iki bot ile botan çayında kürek çekti.

"DÜNYA OLİMPİZM GÜNÜ " İLİMİZDE KUTLANDI Dünya Olimpizm Günü tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de büyük bir coşku ile kutlandı. Siirt Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilen Dünya Olimpizm Günü olimpik yürüyüşü ve koşuyla start aldı. Atatürk stadyumunda gerçekleştirilen Dünya Olimpizim Gününe Vali Musa Çolak, Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Gençlik spor İl Müdür Hüssam Olgaç, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Atatürk stadyumunda gerçekleştirilen etkinlikte Vali Çolak ve beraberindekiler sporcularla beraber oyunlar oynadılar. Gençlik spor il müdürlüğüne bağlı sporcular yapmış oldukları Taekwando gösterisi, Judo gösterisi, Badminton gösterisi, Bocce gösterisi büyük beğeni topladı.

SPOR MALZEMELERİ

sayfa 6  

SAYFA 6 YIL 3 SAYI 140 www.haber56gazetesi.com 12 Haziran 2012 Akgündüz Siirt Sporu 0 Borçla Bıraktık "DÜNYA OLİMPİZM GÜNÜ " İLİMİZDE KUTLAN...