Page 1

SAYFA

4 SALI

YIL

3

SAYI 121

EMNİYET GAZETECİLERİ KENDİ GÜNLERİNDE UNUTMADI

www.haber56gazetesi.com

17 OCAK 2012

KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU TOPLANDI

2

3-24 Şubat 2012'de İstanbul'da yapılacak olan Türkiye-AB Karma Parlamentosu 68. Toplantısı'nın gündeminin belirlenmesine yönelik Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısı Eş Başkan Afif Demirkıran'ın başkanlığında AB Uyum Komisyonu toplantı salonunda gerçekleştirildi. Afif Demirkıran, bu toplantıda 68. Karma Parlamento Komisyonu Toplantısı'nın gündem maddelerinin ve Avrupa Parlamentosu Taslak Raporunun görüşüleceğini belirtti. Raporun henüz Dışişleri Komisyonu'nda görüşülmediğini söyleyen Demirkıran, ayın 18'inde konunun ele alınacağını, 12-18 Ocak arasında da önergelerin verilebileceğini ifade etti. Demirkıran, şubat ayında Karma Parlamento Komisyonu toplantısının yapılacağını hatırlattı. Geçen seneki Avrupa Parlamentosu Taslak Raporu ile bu seneki rapor arasında mukayese yapılan toplantıda, TBMM Uzmanları da rapor hakkında değerlendirmelerde bulundu.

GÖÇÜK ALTINDA KALAN MUHTAR HAYATINI KAYBETTİ

S

iirt Emniyet Müdürü Recep Güven, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün 51. yıldönümü nedeniyle basın mensupları ile akşam yemeğinde buluştu. Polisevi'nde verilen yemekte konuşan Güven, Siirt polis teşkilatı olarak kendilerini çok şanslı gördüklerini ve basın sayesinde çalışmalarında karanlıkta göz kırpmaktan kurtulduklarını ifade etti. Güven, "Siirt polis teşkilatı olarak kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Çok sağduyulu bir basın var. Sizlerin sağduyulu çalışmaları sayesinde, bizler çalışmalarımızda karanlıkta göz kırpmaktan kurtulduk. Çalışmalarımızda bize yol gösterdiğiniz gibi çalışmalarımızı daha geniş kitlelere yayılmasını sağlıyorsunuz. Ne yaptıysak vatandaşa göründü. Emeğimiz zayi olmadı." dedi. Yerel ve ulusal basın organları temsilcilerinin katıldığı yemekte, basın mensupları adına konuşan Metin Arıtürk ve Cumhur Kılıççıoğlu, halkı kucaklayan çalışmaları nedeniyle Emniyet Müdürü Recep Güven'e teşekkür ettiler. Yemeğe; Emniyet Müdürü Recep Güven, emniyet müdür yardımcıları ve bütün şube müdürleri ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. Yemek, yaş pastanın kesilmesi ile sona erdi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE TRAFİK DÜZENLEMESİ

S

iirt'in Eruh ilçesine bağlı Üzümlü (Paris) köyünde yağmur kanalı açarken göçük altında kalan köy muhtarı hayatını kaybetti. Eruh ilçesine bağlı üzümlü köyünde yağan yağmurdan dolayı kanal açmak isteyen köy muhtarı ihsan nas ve Talat nas toprağın kaymasıyla birlikte göçük altında kaldılar. Köylülerin yardımıyla göçük altından çıkarılan Köy muhtarı İhsan Nas ve Talat Nas ambulansla Siirt devlet hastanesi acil servisine getirildiler. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 43 yaşındaki köy muhtarı İhsan nas hayatını kaybetti. Talat nas'ın ise durumunun iyi olduğu bildirildi. Yapılan otopsinin ardından İhsan Nas ailesine teslim edilecek.

AK GENÇLİK'TEN KAN BAĞIŞI Siirt İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından, “kan bağışı kampanyası” düzenlendi. Kızılay Kan Merkezinde gerçekleşen kampanyaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Özekinci ve Teşkilat mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Siirt Adalet ve Kalkınma Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Özekinci, bağış kampanyası ile ilgili yaptığı kısa değerlendirmede: “Kan bağışı kampanyamıza katılım beklentimizin üzerinde oldu. Sosyal sorumluluğumuzun bir gereği olarak düşündüğümüz kan bağışı kampanyasında verdiğimiz kanlarla, inşallah bir çok hayat kurtarılacaktır. Bundan sonra gençlik kolları başkanlığı olarak düzenli olarak kan bağışında bulunacağız. Bu sebeple sağlığı elveren herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Kan Bağışı kampanyamıza destek veren ve katılım sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gençlik Kolları olarak ; Kızılay'ımızın icra ettiği bu kutsal görevde her zaman yanlarında olduğumuzu belirterek, ilimiz Kızılay şubesi Başakanı Yener Tanık'a ve tüm mensuplarına da teşkilatım adına başarılar diliyorum. Ayrıca, siirtakgenclik.org adresimizde teşkilat personelimizin kan gruplarını aktararak ihtiyaç anında bize oradan ulaşabilirler." şeklinde konuştu. AK Parti Gençlik Kolları üyelerinin de kan verdiği Siirt'teki Kan bağışı kampanyasına 52 kişi katılıp 41 ünite kan bağışı yapıldığı öğrenildi. Ak Parti Gençlik kollarının kan bağış kampanyasında Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık'da hazır bulundu.

TİCARET VE SANAYİ ODASINDAN BAKIR MADENLERİNE ZİYARET

S

iirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Nedim Kuzu ilimizin tek maden işletmesi olan Şirvan bakır madenleri işletmesini ziyaret etti. Madende incelemelerde bulunmak üzere gelen Park Holding genel müdürü Yakup Kaygusuz ve Siirt İşletme Müdürü İsmail Hakkı İçyüzle görüşen Kuzu çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kuzu görüşmenin ardından yaptığı açıklamada madende yürütülen çalımlar hakkında bilgi aldığını söyledi.Kuzu “Büyük bir çoğunluğu Hemşerimiz olmak üzere 500 civarında işçinin çalıştığı bu maden işletmesinde yürütülen çalışmalar hakkında yöneticilerden bilgi aldım.Bunun yanı sıra varsa sorunlarını öğrenmeye ve bizim oda olarak nasıl bir katkıda bulunabileceğimizi sordum.Çok yararlı bir görüşme oldu.Gönlümüz ilimizde bu kadar büyük ölçekli işletmelerin sayısının artmasından yanadır.”

L

ise Caddesinden Emniyet Müdürlüğü Hizmet binasına giden yol, İl Trafik Komisyonunun kararı ile trafiğe kapatılarak yolun tek yönlü olmasına karar verildi. Dün itibariyle uygulamaya konulana karala birlikte yola trafik işaretleri konularak ve trafik polislerinin kontrolünde araçların geçişleri sağlandı. Trafik görevlilerinin 10 gün boyunca bu yolda eğitim verilerek sürücülerin uyarılacağı ve 10 gün sonrasında karara uymayan sürücülere öngörülen cezalar verilecek. Uygulamanın sadece Emniyet müdürlüğü önünden defterdarlığa kadar olan kısmında olması trafik akışında nasıl bir fayda sağlanacağı merakla beklenirken, trafikte düzenleme yapılması gerekirken lise caddesinin yükünü daha fazla arttırdığımızı unutmayalım.

İmtiyaz Sahibi

AK PARTİ KURTALAN İLÇE BAŞKANLIĞINA TUNA SEÇİLDİ Ak Parti Kurtalan ilçe 4. Olağan kongresi Kurtalan Kapalı

Kurtalan gençliğine önem verdiklerini ve bununla ilgili

Spor salonunda yapıldı. AK Parti Bölge Koordinatörü ve

projelerini aktardı. Eski ilçe başkanı M. Şirin Uğur'a

Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan Yardımcısı Nurettin

hizmetlerinden dolay plaket veren il Başkanı Ali İlbaş, daha

Nebati, Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, İl Başkanı Ali

sonra yaptığı konuşmada 2014 yerel seçimlerinde Kurtalan

İlbaş, parti yönetimi ve çok sayıda

belediyesinin Ak parti

delegenin katılımıyla yapılan

belediyesi olacağını

kongrede tek liste ile ilçe

belirterek şimdiden

başkanlığına Zakir Tuna seçildi. İlçe

çalışmalara başladıklarını

Burak Reklam Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.

ABONELİK ŞARTLARI

Yazı İşleri Müdürü

Yıllık Abonelik: 100 TL

Abdurrahman ÇİVİ

AKBANK Hesap No: 00540921

Sayfa Editörü

Yusuf EREN Muhabir

Adres:

Fatih ETEKER

Kızılay Binası Kat: 6/B SİİRT

Ozan SÖYLER Grafiker Spor Sorumlusu Yahya KARA Ali TEPE Dış Temsilci Gözde Kuzu

.REKLAMLARINIZ İÇİN:

HALKBANK Hesap No: 10260002

ZİRAAT BANKASI Hesap No: 497555545001

Gazete Basım Merkezi: Tel:0484 223 40 80 www.haber56gazetesi.com Medya matbaacılık e-mail: Adres: Gülistan Cad. Gsm:0545 937 79 07 haber56gazetesi@hotmail.com No:64 BATMAN

Başkanı Zakir

belirtti. Ak Parti

Tuna yaptığı

Milletvekili Afif

konuşmada,

Demirkıran' da kürsüde

AK parti

yaptığı konuşmada, yerel

ayıran/ayrıştı

seçim startını verdiklerini

ran bir parti

Kurtalan belediyesi belde

değil, kucaklaştıran ve birleştiren

belediyeler ve il genel meclis üyelerinin de akaparti ye

bir partidir. Cumhuriyet tarihi

geçeceğini vurgulayarak, kongrede bulunan katılımın bu

boyunca Kürtlüğün varlığından

tabloyu kolaylıkla elde edebileceğini söyledi. AK Parti Bölge

rahatsız olunan bu ülkede Kürt

Koordinatörü ve Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan

halkının var olduğunu, sorunlara

Yardımcısı İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati, Kurtalan'da

çözüm sunan bir partidir. Diyerek;

yapılan yatırımlarla ilgili konuşma yaptı.

sayfa 4  

Muhabir Fatih ETEKER Grafiker Ozan SÖYLER . Nas ve Talat Nas ambulansla Siirt devlet hastanesi acil servisine getirildiler. Burada yapılan t...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you