Page 1

GÜVEN KUZU'DAN SÖZDE

BAŞBAKAN ACIMIZI PAYLAŞTI BAYAN ZİYADANOĞLULARI ERMENİ YASASINA TEPKİ

S

iirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifinin Fransız Meclisi'nde kabul edilmesini kınadı. Kuzu, vatandaşlara Fransa'ya karşı ortak tepki verme çağrısında bulundu. Güven Kuzu, yaptığı açıklamada, "Fransa'ya bugüne kadar alışılmış tepkilerin dışında bir tepkiyi, kendi politikacıları akıllanana kadar vermek 4'Te zorundayız.

S

ÇOCUK YUVASINDA

iirt onursal Milletvekili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BatmanDiyarbakır karayolunda meydana gelen trafik kazasında 25 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Batman-Diyarbakır karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında hayatlarını kaybeden 25 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyorum. Derin bir teessüre neden olan bu kazada yaralanmış 16 vatandaşımıza da acil şifalar temenni ediyorum.

S

iirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları'nın eşi Prof.Dr. Berrin Ziyadanoğulları'nın başkanlığında; Vali Musa Çolak'ın eşi Gülsüm Çolak ve Siirt Üniversitesi Akademisyenleri çocuk yuvasını ziyaret etti.

8'De

5'te

“VARLIĞIMIZ HALKIMIZA HİZMETTİR ”

www.haber56gazetesi.com

30 ARALIK 2011

12

e

20

YIL: 3 SAYI: 119

ALMAYI UNUTMAYIN

20

TAKVİMİNİZİ

12

VALİ ÇOLAK 2011 DEĞERLENDİRMESİ YAPTI

SİİRT'İN GÜVEN'İ TAM S

iirt Emniyet Müdürlüğü görevine geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalarla halkın sevgisini kazanan Emniyet Müdürü Recep Güven'e sevgi çemberi büyüyor. Bir yıla aşkın süredir Siirt'te görev yapan Emniyet Müdürü Recep Güven, Siirt tarihinde yapılmamış operasyonlara imza atarak huzur ortamının sağlanmasına katkıda bulunuyor. Özellikle Tefecilik ve asayiş olaylarının yanı sıra sosyal projelere de imza atan Siirt Emniyet Müdürlüğünün başarısı göz dolduruyor. Sosyal projelerde gençleri bir araya getirerek Devlet ve vatandaş kaynaşmasını ortaya koyan bu projelerle; öğrencilerin SBS'ye hazırlanmaları için açılan kurslar, halı saha turnuvaları, geziler, sağlık alanındaki girişimler ve buna benzer projelere imza atarak Siirt halkının güveninin yerinde olduğu ortaya çıkarıyor. İl genelinde yapılan huzur operasyonlarında birçok suçun önlenmesinde emeği geçen Emniyet Müdürü Recep Güven ve başarı ekibine övgüler artmaya devam ediyor. Suç unsurları ve suç önlenmesinde attıkları başarılı imzalar ve yapılan sosyal faaliyetlerin bir çoğunda adı geçen İl Emniyet Müdürü Recep Güven ve başarılı ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

İL ÖZEL İDARESİ KIŞA HAZIR

K

ara kış kendini göstermeye başladı. Bölge illerinde kar yağışı nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapanırken Siirt İl Özel idaresi Kış için hazırlıklarını tamamladı. Kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklıklar oluşmaması için ilçe ve köylerde il özel idare araçları konuşlandırıldı. İl özel idaresi Genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş, kış ayında il özel idaresi olarak bütün hazırlıkları tamamladıklarını; Pervari ilçesinde 1 Ekskavatör, 1 Loder, 1 Greyder, 1 Kepçe, 1 kar savurma aracı, Şirvan ilçesi kar yağışının yoğun olduğu Cevizlik, yağcılar, çavuşlu yollarının ulaşımda sıkıntı yaşamaması için 1 Ekskavatör, 1 Dozer, 1 Greyder hazır, Eruh, Baykan ve merkez köylerinde de yaşanabilecek sıkıntılar içinde İl özel idaresinin ekipmanlarının hazır bulunduğunu belirten Kurtuluş, Hafta içi Şirvan bölgesinde bir köy yolunun kapandığını ve hemen müdahale yapılarak ulaşıma açıldığını, gelen ihbarlar doğrultusunda ekiplerin müdahalesi ile ulaşımda sıkıntı yaşanmayacağını söyledi.

BAYAN ÇOLAK'TAN OKUMAYA TAM DESTEK

eçtiğimiz aylarda Evren Mahallesi ile polis evi kavşağı yakınında bulunan Üst geçit'e TPAO ait sondaj aracı çarpması sonucu üst geçit kullanılamaz hale gelmişti. Siirt belediyesi tarafından kullanılamaz hale gelen üst geçit ertesi gün yerinden kaldırılarak hurdaya gönderildi. Evren Mahallesi ve Kooperatif mahallesinin bağlantısını sağlayan üstgeçit, çevresinde bulunan okullara gidip gelen öğrenciler içinde kolaylık sağlıyordu. Siirt belediyesi ve TPAO'nun görüşmeleri sonrasında üst geçitin yeniden yapılması kararı alınmıştı. Ardan aylar geçmesine rağmen üst geçit ile ilgili herhangi bir çalışmanın yapılmadı görülüyor. Kurtalan yolu üzerinde araç akışının yoğun olduğu bu bölgede acil olan üst geçidin ne zaman yapılacağı merak konusu iken; bu yol üzerinde birilerinin hayatını kaybetmesi mi gerekiyor?

T

İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ

3 Ocak 2012'de ihaleye çıkılacak

4'Te

TÜRKİYE GENÇLİK CEMİYETİ KANAL56'YI ZİYARET ETTİ

Mahmut KURTULUŞ

YENİ HÜKÜMET KONAĞINDA SICAK GELİŞME

ÜST GEÇİTİN SONU NE OLACAK? G S

ürkiye'n in ilk gençlik cemiyeti olan Türkiye Gençlik Cemiyeti üyeleri kanal56 televizyonunu ziyaret ettiler.

ı

nt

rı Ay

2'D lar

Başkanlığını Ömer Faruk Tanrıverdi'nin yaptığı Türkiye Gençlik cemiyeti kanal56 televizyonunu ziyaret ederek çalışmaları hakkında Yönetim Kurulu başkanı Necdet Kuzu'ya bilgiler verdiler.

4'Te

iirt Valisi Musa Çolak'ın eşi Gülsüm Çolak geçtiğimiz hafta ziyaret ettiği Siirt Lisesi Pansiyonunda öğrenciler yaptığı görüşmede pansiyondaki kütüphanede kitap ihtiyaçları olduğunu tespit etmişti. Bayan çolak, Türkiye okuyor kampanyası kapsamında getirilen kitaplardan iki seti Siirt Lisesi Pansiyonunu ziyaret ederek okul idarelerine teslim etti. 7'den 70'e Siirt okuyor kampanyası kapsamında öğrencilerin kitap okuması için destekte bulundu. Bayan Çolak; kitap okumanın önemine değinerek öğrencilerin her gün mutlaka kitap okuması gerektiğini belirtti.

SAYFA 1  

İL ÖZEL İDARESİ KIŞA HAZIR K tamamladı. Kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklıklar ALMAYI UNUTMAYIN ÇOCUK YUVASINDA kanal56 televizyonunucemi...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you