Page 1

VALİ EŞLERİ HELVACILAR ÇARŞISINDA

2011-2012 EĞİTİM YILI BAŞLADI

U

zun yaz tatilinin ardından 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı start aldı.19 Eylül 2011 pazartesi başlayan Eğitim-Öğretim yılının birinci yarısı

Siirt Valisi Musa Çolak'ın Eşi Bayan

OTEL İNŞAATI DİKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI EN AKGÜNDÜZ; KISA ZAMANDA BAŞLAYACAK Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Teymur anıldı.

J

D

icle Kalkınma Ajansının aylık olağan toplantısı Siirt Valiliğinde yapıldı.Valilik toplantı salonunda Şırnak

Gülsüm Çolak ve Batman Valisi Ahmet Turhan'ın Eşi Bayan Nuran Turhan Siirt'in eski çarşılarından olan helvacılar çarşısındaydılar. Siirt'te yapılan DİKA genel kurulu toplantısına katılmak üzere Siirt'e gelen Batman Valisi Ahmet Turhan'ı Siirt ziyaretinde Bayan Nuran Çolak ve çocukları yalnız bırakmadı.

5'de

Valisi Vahdettin Özkan'ın başkanlığında yapılan toplantıda bir süre önce vefat Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Teymur 5'de anıldı.

20 ocak 2012 Cuma günü sona erecek. Eğitim-Öğretim Yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat 2012 tarihleri arasında yapılacak. Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve ders yılı 8 Haziran 2012 Cuma günü sona erecek.

et-Pa Yönetim Kurulu Başkanı Siirtli iş adamı Fadıl Akgündüz çocuklarıyla birlikte Kanal56 Televizyonunu ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Necdet Kuzu ile görüştü. İş adamı Fadıl Akgündüz kanal56 yönetim kurulu başkanı Kuzu'ya yapacakları yatırımlar ile ilgili bilgiler verdi. Jet-Pa Yönetim Kurulu Başkanı ve Siirt Spor Kulüp Başkanı Fadıl Akgündüz, Siirt'te yapacağı Otelin inşaatının Vali Musa Çolak'ın talimatları doğrultusunda en kısa sürede yapacağını söyledi. Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ı da ziyaret eden Jet-Pa Yönetim Kurulu Başkanı ve Siirt Spor Kulüp Başkanı Fadıl Akgündüz, Siirt belediyesine yeni hizmet binası yapacağının sözünü verdi. Akgündüz, Siirt'te başlatacakları yatırımlarla birlikte Siirt belediyesinin ihtiyacı olan yeni hizmet binası yapmayı üstlendiğini ve arsa belirlenmesi halinde belediyenin ihtiyacı olan yeni hizmet binasını bir yıl sonra teslim edeceklerini belirtti.

EMNİYETTEN AİLE İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

S

%20 İNDİRİM

iirt Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği hizmet içi eğitim semineri Siirt Tcaret ve Sanayi Odası konferans salonunda yapıldı.Ticaret ve Sanayi Odası salonunda verilen seminerin açılış konuşmasını yapan Emniyet Müdürü Recep Güven, Hasan Yılmaz'ın dün ve önceki gün Eruh ve Pervari ilçelerinde seminerler düzenlediğini belirterek “Bu ilçelerimizde ilk defa seminerler yapıldı.Arkadaşlar

YIL: 3 SAYI: 108

www.haber56gazetesi.com

1 TL

bu seminerler de kendilerini

20 Eylül 2011

4'Te

RANT KAPISI SODES'TEN 56 PROJE

Vatanını Seven Görevini En iyi Yapandır!

SODES'E HOŞGELDİNİZ

D

evlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından uygulanan Sosyal Destek Programı (SODES) 2011 yılı projeleri açıklandı. Siirt'in 56 projesi kabul edildi. SODES kapsamında, ilimize son üç yılda yaklaşık 20 trilyonluk para aktarıldı. Üç yıl içinde aktarılan bu paralar ile yeni bir Siirt kurulabilir, işsiz gençliğe istihdam sağlanabilir ve memleketin refah düzeyini arttırabilirdiniz. Sodes'ten gelen paralarla neler yapıldı? SODES adı altında il dışından birçok malzeme temin edildi ve bunlar sadece gösteriş için kurulup daha sonra depolara atıldı. SODES kapsamında bazı kişilerin yolsuzluk köprülerine temel atıldı.Yaptıkları projelerin tanıtımlarını dahi yapamayıp hayali işler peşinde koştular. Sodes projeleri birçok insana katkı sağladı aslında, bu projeler sayesinde ev ve araba sahibi olanlar bile oldu. Birçok projesi yolsuzlukla sonuçlanan SODES projeleri bu yıl ki fonunda Siirt Plakasını tutturdu. Peki bütün projeler rant kapısı mı oldu?Elbette ki hayır...Bu projeler arasında çok faydalı projeler de vardı. Bu projelerin olumlu sonuçlarını hepimiz gördük. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi sürekli aynı dernek ve kurumların desteklendiği SODES projelerinde bu yılda tablo pek farklı olmayacak.Sodes projeleri yetkililer tarafından ne kadar denetlendi merak ediyoruz...Görevini yapan vatanını sevendir. Vatanını seven

insanlarımız nerede? Bizler bu konun takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.

SİİRT ÜNİVERSİTESİNE1517 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTI SORUMSUZLUĞUN BU KADARI

S

S

iirt Üniversitesinde kayıtların devam ettiği öğrenildi. 1834 kontenjanı bulunan Siirt Üniversitesinde 1571 kişinin resmi kayıt yaptığı öğrenildi. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sınavında Üniversite'ye girme hakkı kazanan öğrencilerin Siirt üniversitesine 1699 kişinin ÖSYM tarafından yerleştirme hakkın kazandığı, bunlardan 1517 öğrencisinin Siirt Üniversitesine kayıt yaptıklarını öğrenildi. Edinilen bilgiye göre 183 kontenjanının halen boş olduğunu ek kontenjanların ise Eylül ayının son haftasının başlayacağını öğrenildi.

iirt'te kasım ayında kullanıma başlanması planlanan doğalgaz çalışmaları vatandaşları zor durumda bırakıyor.Yüklenici firma tarafından yapımına başlanan doğalgaz çalışmalarından oluşan çukurlar araç şoförlerini,toz duman ise orada yaşayan vatandaşları zor durumda bırakıyor.Yüklenici firma tarafından gelişigüzel yapılan doğalgaz çalışmaları bazı mahallerde bitmesine rağmen çukurların doldurulmayışı ve oluşan tozların sulanmayışı vatandaşın canını sıkıyor.

değerli hissetmişler.

EN MUTSUZ İLLER ARASINDA İLK ÜÇTEYİZ Türkiye'nin en mutlu ve mutsuz illeri Kalkınma Bakanlığı'nın bölgesel kalkınma uzmanları, Türkiye'yi 26 bölgeye ayırarak bölge ve illerin “hoşnutsuzluk düzeyleri”ni ortaya çıkardı. Kalkınma Bakanlığı'nın bölgesel kalkınma uzmanları Kamil Taşçı ile Mehmet Emin Özsan, Türkiye'yi 26 bölgeye ayırarak bölge ve illerin “hoşnutsuzluk düzeyleri”ni ortaya çıkardı. Çalışmada “iktisadi hoşnutsuzluk” göstergeleri olarak, işsizlik ve enflasyon oranları temel alındı. “Sosyal hoşnutsuzluk” kriterleri olarak göç hızı, boşanma ve intihar oranları, 10 bin kişiye düşen suç oranları, terör eylemleri ile 2007 ve 2010'da yapılan referandumlara katılım oranları dikkate alındı. Türkiye'nin en mutsuz illeri arasında üçüncü sırada olan ilimizde,vatandaş artık umutsuz..

TEMİZ SU ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

A

ralarında Siirt il merkezi ve iki ilçe ve 3

beldenin de bulunduğu 6 yerleşim biriminin yararlanacağı temiz su arıtma tesisi hizmete girdi. Temiz su arıtma tesisinin hizmete girmesi nedeniyle belediye başkanı Selim Sadak, arıtma tesisinden yararlanacak olan yerleşim birimleri Kurtalan Belediye Başkanı Nejat Yılmaz, Aydınlar Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, Kayabağlar Belde Belediye Başkanı M. Nafi Sevgili, Gökçebağ Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Bardak ve Atabağlar Beldesi Belediye Başkan vekili Mazhar Lale ile bir basın toplantısı düzenledi.

7'de

BAYKAN'DA 29 YABANCI UYRUKLU KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI VALİ ÇOLAK, ACILI YANGIN MAĞDURLARINA AYDINLAR KAYMAKAMI YILDIZ GÖREVİNE BAŞLADI ÖZBEY AİLESİNİ ZİYARET ETTİ BELEDİYEDEN YARDIM

S

iirt İl Jandarma Komutanlığını Siirt Valisi Musa Çolak, beraberinde Siirt Milletvekileri n yaptığı çalışmalar eysel Karani Mahallesinde bulunan TOKİ Osman Ören, Afif Demirkıran ve İl Emniyet Müdürü Recep sonucunda yurda Konutları birinci blok çatısında elektrik Güven ile birlikte, geçen hafta Botan Çayı kenarında kaçak yollardan giriş kontağından çıktığı belirlenen yangın sonrasında piknik yaptıkları sırada, serinlemek amacıyla suya giren ve yapan 29 yabancı akıntıya kapılarak apartman çatısının uyruklu şahıs yaşamlarını yitiren tamamen yanması acılı Özbey ailesini yakalandı. nedeniyle Siirt ziyaret ederek, Verilen bilgiye göre, Baykan İlçe Jandarma Komutanlığı Belediyesi yangından acılarını ve sorumluluk bölgesinde, adli makamlardan alınan arama mağdur olan bina üzüntülerini paylaştı, kararına istinaden bir minibüste yapılan aramada, yasa Özbey ailesine sakinlerine yardımda başsağlığı dileğinde dışı yollardan yurda giriş yapan 29 yabancı uyruklu bulunacağını açıkladı. 5'de bulundu. şahsın yakalandığı belirtildi. 5'de 5'de

V

A

ydınlar (Tillo)

Kaymakamı

Mehmet Şirin Yaşar'ın yerine atanan Kaymakam Ahmet Yıldız görevine başladı.

5'de

sayfa 1  

2011-2012 EĞİTİM YILI BAŞLADI V kontağından çıktığı belirlenen yangın sonrasında S çalışmaları vatandaşları zor D 56 projesi kabul edildi. S...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you