Page 1

HABER56 GAZETESİ 3 YAŞINDA BU ZORLU YOLDA ÖNCE İNSAN DEDİK

1

Eylül 2009'da okuyucusuyla buluşan Haber56 gazetesi, izlediği yayın çizgisiyle, kendine has üslubu ve yaptığı haberlerle her zaman okuyucunun takdirini kazandı. Her fırsatta ilgi ve alakasını dile getiren okuyucularımızdan aldığımız destekle bugüne geldik.Haber56 ailesi olarak 3'üncü yaşımıza girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önceİnsan anlayışını benimseyen yayın politikamızla, kimseyi rencide etmeden hukuk kuralları çerçevesinde gazetemizin sütunlarına taşıdığımız haberlerimiz, herkes tarafından beğeniyle okunmakta. Çok zor geçen 2 yılın ardından baktığımızda Halkımıza verdiğimiz haber edinme ihtiyacımızı başarıyla karşıladığımıza inanıyoruz. Gazetecilik zorbirmeslek, bir de bu işi alnınızın teriyle ve dürüst olarak yapıyorsanız, işiniz daha da zor. Biz işimizi objektif, haktan ve doğrudan taraf, dürüst yaptığımıza inanıyoruz ve bu konuda da her zaman alnımız ak, başımız dik olarak yolumuza devam edeceğiz. Gazetemiz her zaman objektif habercilik yayını yaptı.Tek üstünde durduğumuz ve hassasiyet gösterdiğimiz taraf ''Herkesin İşiten Kulağı, Gören Gözü ve Hisseden Yüreği Olmak'' .Okuyucularımıza Her Kesimden Haber Paylaşmak, Haber Sunmaktır. Her kesimden okuyucu kazandık. Belirli bir zümrenin ve toplumun gazetesi olmadık. Birilerine sırtımızı dayayarak bu işi yürütmedik.Bizlerin arkasında sadece siz değerli okuyucularımız ve dostlarımız var. Göstermiş olduğunuz ilgiye ve güvene, tüm yayın ailemiz adına teşekkür ederiz.

SEVGİYLE UĞURLUYORUZ

S

iirt Valisi Musa Çolak Görev Yerleri Değişen Vali Yardımcısı Ve Kaymakamlara Veda Yemeği verdi. Siirt Polis evinde düzenlenen veda yemeğine, Vali Musa Çolak, eşi hanımefendi Gülsüm Çolak, Siirt Üniversitesi rektörü Recep Ziyadanoğulları, Siirt Ağır Ceza mahkemesi başkanı Mehmet Taze, İl emniyet Müdürü Recep Güven, Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları eşleri ile birlikte katıldı. Vali Çolak: “ bir yıldan fazla bir süreden beri birlikte çalıştığımız ve kendilerinden memnun olduğum Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarımızı buradan sevgiyle uğurluyoruz dedi. Vali Musa Çolak, program sonunda; Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara teşekkür plaketi verdi. Bizlerde Haber56 gazetesi ve Kanak56 ailesi olarak ilimize hizmet veren vali yardımcıları Orhan Burhan, Yunus Sezer, Önder Çan ve ilçe kaymakamlarına teşekkür ediyor ve yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

SİİRT'İN İLK TEMİZLİK ÜRÜNÜ “NAVİF “ PİYASADA

S

YIL: 3 SAYI: 107

www.haber56gazetesi.com

1 TL

13 Eylül 2011

iirt'te üretimi yapılan Navif Temizlik ürünlerine sahip çıkılmıyor. Siirt Organize Sanayisinde bulunan Beybo temizlik fabrikasında üretimi yapılan temizlik ürünlerini Siirt piyasasına tanıtan Yönetim Kurulu başkanı Selahattin Çelik, Navif temizlik ürünlerine Özellikle büyük marketlerin sahip çıkması gerektiğini söyledi. Siirt'e yatırım yapılmıyor diyen vatandaşlar, Siirt'te yapılan bu yatırıma sahip çıkmaları gerekiyor. Navif Temizlik ürünleri fabrikasında 20 personel istihdam ediliyor, bu ürünün pazarı oluşması halinde % 10 kapasitede çalışan fabrika %100'e ulaşabilecek. 24 ayrı temizlik ürününün çıkarıldığı fabrikada, kalite ve hijyene önem veriliyor. Siirt halkının Kendi üretimi olan bu ürünlerine sahip çıkması gerektiğini bir kez daha belirtiyoruz.

AKGÜNDÜZ'DEN YATIRIM MÜJDESİ

BU LİSEDEN 17 DOKTOR ADAYI ÇIKTI Fen Lisesi öğrencilerinden 29'u, bu yıl üniversiteye girmeye hak kazandı.

7'de

Yapılacak Yatırımlarla Siirt kabuğunu değiştirecek Siirt Jetpa Spor Kulüp Başkanı ve İşadamı Hemşerimiz Fadıl Akgündüz hafata sonu geldiği Siirt'te önemli müjdeler verdi. Fadıl Akgündüz; İstanbul'da başlattığı Caprice Gold Oteller zincirini, Siirt'te de devam ettirmek için proje çalışmalarına başlamak üzere Siirt'te bulunduklarını belirtti ve yeni projelerin müjdesini kanal 56'da katıldığı canlı yayında

MEMDUHOĞLU'NDAN BİLİM VE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİNE DAVET

A

ydınlar ilçesinde bulunan İbrahim Hakkı Hazretleri'ne ait ünlü ışık düzeneğinin yeniden çalışması için başlatılan çalışmalar olumlu sonuçlanmıştı.

Akgündüz; Bizim başlatmış olduğumuz yedi yıldızlı otel zincirinin ilk halkası İstanbul'da yapılıyor. Siirt'te de hem otel hem de alışveriş merkezi, bunun yanında 125 dönümlük bir arsamız var ve otelin yapılacağı alandan fazla kalan bölümde de konutlaşma projeleri düşünüyoruz. Bunları önümüzdeki birkaç ay içerisinde projelendireceğiz. Bizim burada hissettiğimiz en büyük güç ve destek o günün siyasetçileri ve bu günün siyasetçilerinin arasındaki farktır. O günün siyasetçileri bu memleketin kara bahtının yazgısını ne yazık ki yazmışlardır. Ama bugünün siyasetçileri bugünün hükümeti, biz bunu İstanbul'da yaşadık İstanbul'da yaptığımız Türkiye'nin en büyük otelini yaparken önümüz kapatılmamıştır. Tam tersine açılmıştır. Fakat o zamanda doğuda yapacağımız yatırımlara o zamanki siyasetçiler önümüzü kapatmıştır. Dedi.

23 Eylül'de yılın ilk güneşinin İsmail Fakirullah hazretlerinin baş ucuna doğuşunun yeniden gerçekleşeceği gün için Aydınlar Belediye başkanı Mesut Memduhoğlu 22 – 23 Eylül'de yapılacak olan anman etkinliğine davette bulundu.

7'de

Siirt valisi ile de görüşen Fadıl Akgündüz; Vali Musa Çolak ile yaptığı görüşmenin ardından İstanbul'daki otelin bitimine mütakip başlatmayı planladığı otelin, zaman geçirmeden proje çalışmalarına başlayacaklarını belirtti. Akgündüz Siirt'te yapacağı Otelin, yapına başlayıp da tamamlayamadığı otomobil Fabrikasının ön adımı olduğunu belirtti. Akgündüz; Otel, fabrikada çalışacak ve yönetecek kişilerin konaklayacağı iyi bir tesis olarak karşılarına çıkacak. Böylece bu otelin otomobil fabrikasının bir müjdecisi olduğunu söyleye bilirim. Dedi.

TİLLO'DA BT SINIFLARI KURULDU

A

ydınlar Kaymakamlığının “Bilgiye Ulaşmak Benimde Hakkım Projesi” kapsamında Siirt'in Tillo ilçesinde İbrahim Hakkı, Akyayla ve İkizbağlar İlköğretim Okullarında kurulan BT Sınıfları yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale geldi. 4'Te

SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİĞİNE PAZARDA YERLİ ÜRÜNLER OKUL İHTİYAÇLARI EL YAKIYOR İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDE kulların açılmasına sayılı günler kala aileleri alışveriş telaşı sardı. A’dan Z’ye 4 AYDA 2200 KİŞİ BAŞVURDU DAHA ÇOK TUTULUYOR GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ tüm ihtiyaçlar el yakıyor.... Okulların

S

iirt'te Sigarayı Bırakma Polikliniğine Büyük İlgi 2200 Kişi Sigarayı Bırakmak İçin Müracaat Etti. Siirt te sigara illetinden kurtulmak isteyen vatandaşlara sigara polikliniği destek verirken 350 kişi sigarayı bıraktı. 5'de

S

ebze ve meyve pazarında yerli ürünler daha fazla rağbet görüyor. Siirt ilinde ve köylerinde yetişen tayfi üzümü vatandaşların en fazla rağbet gösterdiği ürünlerden biri… Organik ve daha sağlıklı olduğu belirtilen yerli ürünlerin fiyat olarak da daha düşük olması vatandaşların ilgisini çekiyor. Yerli ürünler arasında Domates, salatalık, kavun, armut ve üzüm pazarda uygun fiyata satılıyor.

O

açılmasına sayılı günler kala aileleri alışveriş telaşı sardı. Bu yıl da cep yakacak okul alışverişinde bir öğrenci en az 65 ile 95 TL’ye giyinecek. A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlar için ise 150 TL’yi gözden 4'Te

S

iirt Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde görev değişikliği yapıldı. Siirt Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne 2010 yılında atanan Mimar Mehmet Emin Aktaş yerine 2011 yılı Mart ayında İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne Şehir ve Bölge planlayıcısı olarak atanan Şehir ve Bölge Planlayıcısı Evin Mercan getirilirken Mehmet Emin Aktaş'ın İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde Mimar olarak çalışmalarını yürüteceği belirtildi. Bizlerde Haber56 ailesi olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

sayfa 1  

OKUL İHTİYAÇLARI EL YAKIYOR Yapılacak Yatırımlarla Siirt kabuğunu değiştirecek MEMDUHOĞLU'NDAN BİLİM VE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİNE DAVET SİGARA B...

Advertisement