Page 1

SAYFA 10 CUMA

YIL 2

SAYI 106

www.haber56gazetesi.com

26 Ağustos 2011

SİİRT SPOR İLK MAÇINDA YOZGAT SPOR İLE KARŞILAŞACAK GÜRES CADDESİNDE ŞÜPHELİ PAKET ALARMI G S üres caddesi Siirt lisesi lojmanları önüne bırakılan bir çanta fünye ile etkisiz hale getirildi. İlimiz dün gece de hareketli saatler geçirdi, güres caddesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakılan bir çanta bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirildi. Çantanın bulunduğu alanı güvenlik çemberine alan polis meraklı vatandaşları da olay yerinde uzaklaştırmaya çalıştı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları yaptıkları incelemenin ardından çantayı fünye ile patlattı. Duvar kenarına bırakılan siyah çanta boş çıktı. Emniyet müdürlü personelleri aldıkları bu ihbarı da hassasiyetle değerlendirdi.

por Toto 3.Lig'de 2011–2012 sezonu fikstürü çekildi. 3. lig 3. gurupta mücadele edecek Siirt spor ilk maçında evinde Yozgat Sporu ağırlayacak. Spor Toto 3. Lig 3. gurup 2011 – 2012 sezonu 28 Ağustosta Siirt Spor ile Yozgat spor arasında oynanacak karşılaşma ile start alacak. Siirt Spor ilk maçını evinde süper ligde top koşturmuş Yozgat Spor ile taraftarlarına merhaba diyecek. Öte yandan Bolu da kamp hazırlıklarını tamamlayan takım yarın Siirt'te dönecek. Yapılan transferlerle güçlü bir takım kuran Siirt Spor lig başlayana kadar hazırlıklarına Siirt'te devam edecek.

EVİN DEMİRHAN AVRUPA 3'CÜSÜ OLDU HATALI SOLLAMA 1 ÖLÜ 1 YARALI

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, faaliyetleri hakkında bir basın açıklaması yaptı. Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi amacıyla yapılan açıklamada şunlara yer verildi. "Güreş Federasyonu Başkanlığının 2011 yılı faaliyet programında yer alan Yıldız Bayanlar Avrupa Şampiyonası 07-15 Ağustos 2011 tarihleri arasında Polonya'nın Warsaw kentinde düzenlendi, Avrupa Şampiyonasına 40 Kg'da ilimiz Bayan Milli Güreşçimiz Evin DEMİRHAN katılmıştı. Polonya'nın Warsaw kentinde bir hafta süren Yıldız Bayanlar Avrupa Şampiyonasında 40 Kg.'da Milli Güreşçimiz Evin DEMIRHAN Avrupa üçüncüsü olarak Bronz Madalya kazandı. Güreş Federasyonu Başkanlığının 2011 yılı faaliyet programında yer alan Yıldız Bayanlar Dünya Şampiyonası hazırlık kampı 14-22 Ağustos 2011 tarihleri arasında Amasya ilinde yapılacak. Söz konusu hazırlık kampına Milli Güreşçilerimiz Evin DEMİRHAN ve Vesile BEŞTAŞ davet edildi. Avrupa Şampiyonasından sonra ilimize dönüş yapmadan direk Dünya şampiyonası hazırlık kampına alınan Evin DEMİRHAN'a şimdiden başarılar diliyor; Dünya Şampiyonasında da ilimiz ve ülkemiz adına güzel başarılarla dönmesini diliyoruz."

K

urtalan yolu üzerinde trafik kazası meydana geldi. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti. Kurtalan yolu üzerinde devam eden yol yapım çalışması nedeniyle tek şeride düşen trafikte hatalı solamaya çıkan Mehmet Refik Dizek yönetimindeki 72 D 0973 Minibüs karşı yönden gelen Orhan Çetinkaya yönetimindeki beton Mikserine çarptı. Hatalı solamaya çıkan minibüs, Mikserle kafa kafaya çarpıştı. Minibüs şoförü Mehmet Refik Dizek olay erind hayatını kaybederken mikser şöförü Orhan Çetinkaya yaralı olarak Siirt devlet hastanesine kaldırıldı. Olay yerine gelen cumhuriyet savcısı tarafından soruşturma başlatıldı.

BETON

Kalite bizim işimiz

Siirt'te Hazır Betonun Öncüsü KUZU BETON A.Ş.

Sahip olduğumuz kalite belgeleri: TSE ve G Belgeleri

Vali Osman Acar İÖO Yanı Yağmurtepe/SİİRT

Sayfa 10 (RENKLİ)  

SİİRT SPOR İLK MAÇINDA YOZGAT SPOR İLE KARŞILAŞACAK HATALI SOLLAMA 1 ÖLÜ 1 YARALI GÜRES CADDESİNDE ŞÜPHELİ PAKET ALARMI S ağırlayacak. SAYFA...