Page 1

UMUT COCUKLARI ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ Siirt Valisi Necati ŞENTÜRK, "Umut Yıldızı Projesi"nde kurs gören başarılı öğrencileri makamında kabul ederek, altınla ödüllendirdi 8

0.Yıl Gençlik Merkezinde verilen mesleki kursları d e n e t l e y e n Va l i N e c a t i ŞENTÜRK ve SİİRT TİCARET ve Sanayi Odası Başkan Vekili Özgür ÇALAPKULU ile birlikte risk altında bulunan veya suça sürüklenmiş gençlere yönelik uygulanan "UMUT YILDIZI PROJESİ" kapsamında kurs gören öğrencilerle bir süre görüşerek, başarılı olanları makamında kabul edip, ödüllendireceğini belirtmişti.Bunun üzerine Vali Necati ŞENTÜRK'ü makamında ziyaret eden Nazan ECE, Zeynep SEVGİN ve Zübeyir AKSU adlı başarılı kursiyerler, UMUT YILDIZI PROJESİ sayesinde meslek öğrendiklerini belirterek,

yetkililere teşekkür ettiler.Bunun üzerine Vali Necati ŞENTÜRK'ü makamında ziyaret eden Nazan ECE, Zeynep SEVGİN ve Zübeyir AKSU adlı başarılı kursiyerler, UMUT YILDIZI PROJESİ sayesinde meslek öğrendiklerini belirterek, yetkililere teşekkür ettiler.Suça sürüklenmiş veya aile bağları zayıflamış gençlere yönelik çeşitli projeler yürüttüklerini kaydeden Vali Necati ŞENTÜRK, "İçişleri, Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığının desteklediği UMUT YILDIZI PROJESİ kapsamında İŞKUR üzerinden mesleki eğitim vermeye başladık. İlk aşamada iki kurs vereceğiz.

SİİRT SORUNLARI GÜNDEME GELDİ

A

dalet ve Kalkınma Partisi Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN KANAL56 televizyonunu ziyaret etti.KANAL56 Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet KUZU'yla görüş alışverişinde bulunan Afif DEMİRKIRAN, aktif olan projeler ile ilgili bilgi verdi.Birçok belde ve köyün su ulaştırma borularının döşendiğini söyledi. Kanal 56 Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet KUZU,İstihdamın sağlanması ve işsizliğin azalması için, çevre yolunun biran önce bitmesi gerektiğini,Mart ayında özel bir şirket tarafından Siirt havaalanına seferlerin ne zaman başlayacağını ve çalışmaların ne aşamada olduğunu sordu.DEMİRKIRAN bu çalışmaların devam ettiğini ve en kısa zamanda çözüleceğini belirtti.

www.ugursporkirtasiye.com KİTAP ? ? KIRTASİYE OFİS SARF MALZEMELERİ? ?

BİLGİSAYAR SARF MALZEMELERİ S

S

TEL :0 484 223 24 65 FAX :0 484 223 66 61 S

S

YIL: 1 SAYI: 26

www.haber56gazetesi.com

1 TL 09 MART 2010

BASBAKAN'DAN PROJELERIMIZE OVGU Başbakan hayata geçirdiği projelerden dolayı Vali ŞENTÜRK'Ü tebrik etti Şanlıurfada Başbakanlık tarafından organize edilen "GAP ve Kadının Güçlendirilmesi Paneli", "Demokratik Açılım standı" ve Sosyal Destek Programı (SODES) "İyi Örnekler Konferansını gerçekleştirmek üzere , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'ya gitti. anlı urfada gerçekleştirilen Sosyal Destek Programı (SODES) "İyi Örnekler Konferansına Şkapsamında katılmak üzere Siirt valisi Necati şentürk'te bir heyetle Sosyal Destek Programı (SODES) hazırlanan illerin projelerini değerlendiren başbakan Recep Tayyip Erdoğan Siirt standını ziyaret ederek , Siirt valisi Necati Şentürk'e çalışmalarından dolayı teşekkür etti . Kurtalan kaymakamlığının hazırlamış olduğu SODES (sosyal destek projesi) projelerinden biri olan ve sayın Valimizin desteği ile Devlet Planlama Teşkilatı tarafından kabul edilen Siirt'te dereceye girerek birinci olan öss hazırlık kursu projesi , Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdir edildi. Kurtalan Kaymakamı GÜNDÜZ'e ödülünü veren BAŞBAKAN yapmış olduğu bu çalışmadan dolayı kendisini kutlayıp başarılarının devamını diledi. .Daha sonra Siirt Valisi Necati Şentürk ve Kurtalan Kaymakamı ile sohbet eden başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Eşine Siirt SODES hediyesi olarak dokuma şal halı hediye edildi.

SİİRT'Lİ KADINLARIN EL ÜRÜNÜ ESERLERİNİ SERGİYE TAŞINIYOR Siirt Ticaret Sanayi Odası Başkanvekili Nedim KUZU, TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Türkiye'de kadın girişimciliğinin desteklenmesi amacıyla sergi düzenlediğini belirtti.

S

ergi kapsamında kadın emeğinin değerlendirilmesi konusunda bilgilendirme çalışmalarının yapılacağını da açıklayan KUZU, "81 ilin odalarına bağlı olarak görev yapan Kadın Girişimciler Kurullarının davet edildiği bu sergiye oda olarak biz de katılıyoruz. Özellikle el sanatlarında çok üretken olan Siirtli bayanların emeklerinin sergileneceği bu etkinliğe, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımız Kamile BALCI ve yardımcısı Burçin KUZU başkanlığında bir ekiple katılarak ilimizi temsil edeceğiz" dedi.

AFİF DEMİRKIRAN'DAN ZİYARETLER TDH İL ÖRGÜTÜ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI Adalet ve Kalkınma Partisi Siirt

G

Türkiye Değişim Hareketi Siirt İl Bşk. Erol AVCI ve Kadın Kolları Bşk. Leyla ARPACI Saygıdeğer Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN birçok kurum ve esnafı ziyaret etti. halkına 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı;

erçekl eştirile

n ziyaretlerde var olan sorun ve sıkıntıları dinleyen DEMİRKIRAN Siirt Ziraat Odası Başkanı Gündüz TANIK'ı makamında ziyaret etti. Ziraatçıların sıkıntılarını aktaran Gündüz TANIK, süt işleme tesislerine ilimizin oldukça ihtiyacı olduğunu belirtti. Hayvancılığın desteklenmesi gerektiğini söyleyen Gündüz TANIK, ilimizi sıkıntılarından kurtarmak için hayvancılığa özellikle önem verilmesi gerektiğini söyledi.Daha sonra Kızılay binasında bulunan Kızılay İl Müdürlüğüne giden Demirkıran, Kızılay İl Başkanı Yener TANIK'la da bir araya geldi.Kızılay'ın önemini ve gerekliliğini vurgulayan Tanık, KIZILAY'ın ilimizde, ülkemizde ve tüm dünyada kötü durumda olanların elinden tutmak için nasıl bir çaba sarf ettiğini anlattı.

V

atandaşlık, kanunun gösterdiği şartlarla kazanılır ve ancak kanunda belirtilen hallerde k a y b e d i l i r. T ü r k i y e Değişim Hareketi'ne göre kimsenin konutuna, özel hayatının ve aile hayatının Erol AVCI Leyla ARPACI gizliliğine dokunulamaz. Siirt İl Bşk. Kadın Kolları Bşk Kimsenin üstü, özel eşyaları, özel kayıtları aranamaz ve bunlara el konulamaz. Kadın erkek herkes, özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. Kadın erkek herkes, mülkiyet ve miras hakkına sahiptir. Kimse insan onuru ile bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye, işkence ve eziyete tâbi tutulamaz. Kimse zorla çalıştırılamaz, angarya uygulanamaz. Kadın erkek herkes, çalışma ve sözleşme özgürlüğüne sahiptir. Türkiye Değişim Hareketi'nde kimse felsefî inancından, etnik köken, din ve mezhebinden dolayı kınanamaz ve bunları açıklamaya zorlanamaz. Kadın erkek herkes, yaşama, maddî ve manevî varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir.Kadın erkek herkes, bilim, sanat ve düşünceyi serbestçe öğrenme, öğretme, açıklama, yayma ve bu alanlarda her türlü araştırma yapma hakkına sahiptir.Nice 8 Mart'lar dileğiyle.

ilksayfa  

Vşar tlarla kazanılır AKur ulu Başkanı Nejdet KUZU'yla görüş alışverişinde bulunan Şkatıl mak üzere Siirt valisi Necati şentürk'te bir heyet...

Advertisement