Page 1

Portfolio UX Klaudia Piwowar

Projekt dyplomowy “Planta” Studia SWPS 2017/18


Wyzwanie projektowe

Pomoc osobom, które uprawiają rośliny domowe (rośliny ozdobne, zioła, warzywa), ale nie zawsze sobie z tym radzą tak, jakby chciały. Przed

Badania/Strategia/Modelowanie/Prototypowanie/Testy

Po


Kryteria rekrutacji i opis próby

Uczestników naszego badania zrekrutowaliśmy na podstawie krótkiego screenera, z którego chcieliśmy się dowiedzieć: ile nasi respondenci posiadają roślin i jak długo już się nimi opiekują czy mieli wcześniej jakieś inne doświadczenia z roślinami czy aktywnie kupują kolejne rośliny lub sadzonki Wszystkie osoby borykają się z różnymi problemami, pomimo tego wykazują chęć dalszej uprawy. Poprosiliśmy o opinię także eksperta, który opowiedział nam o aspektach uprawy z profesjonalnego punktu widzenia.


Wnioski i rekomendacje z badań

Osoby uprawiajace rosliny maja do nich emocjonalny stosunek. Demotywują je porażki zwiazane z uprawą roślin. Brakuje mi eksperckiej wiedzy, ale podanej w przystępny i prosty sposób, której znalezienie nie będzie czasochłonne. Badani nie kojarzą nazwy żadnego serwisu, w którym szukają informacji o pielegnacji rośłin. Chcą mieć w domu rośliny dostosowane do umiejętności pielegnacyjnych i możliwości przestrzenie (nasłoneczenie, wilgotność). Zwracają uwagę na miejsce zakupu roślin, ponieważ ono determinuje dalszy jej rozwój.


źródła


Portfolio  
Portfolio  
Advertisement