Page 1

E K Ä° M

2 0 1 6

KIZI LSO NYA Ekim 2016

1


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

KIZI LSO NYA Ekim 2016

“ Bu bir fan dergisidir.Elçin Sangu fanları tarafından hazırlanmış amatör bir çalışmadır. Basılma,satılma v.b konular söz konusu değildir. Bütün ekip gönüllüdür. ”

IÇERIK EDITÖRLERI ● Selman

@SELMANESFC

● Sena

@kiralikaskfb ● Fatmagül

●Yağmur

Yağmur @naranirinarana

Özlem @karenberena

@cadisicarsamba

@omeriindefnesi ●

● Sedef

@sedef_elcin

Sümeyye @mrsiplikci

TASARIM EDITÖRLERI ● Emily ●

@EmilyJuless

Ayşegül @aysegulutas

Yağmur @naranirinarana

● Büşra

@GokusBusra

DERGİDE KULLANILAN FOTOĞRAFLAR GLAMOUR TURKİYE / Fotoğrafçı : Emre Doğan ELELE DERGİSİ Kiralık Aşk Resmi Sayfa Fotoğrafları Hürriyet Gazetesi Röportajı / Fotoğrafçı : Muhsin Akgün

2


E K İ M

4 8

Defne Topal’ın Halet-i Ruhiyesi EDİTÖR : SEDEF TWITTER:@sedef_elcin

13 Ağustos Elçin Sangu Günü

“ Çok Sevdik Be Abi ”

EDİTÖR : SELMAN YILMAZ TWITTER:@SelmanESFC

13

Beyaz Perdenin Kızıl Meleği EDİTÖRLER : YAĞMUR & YAĞMUR TWITTER:@naranirinarana TWITTER:@omeriindefnesi

22

Güçlü Gözleriyle İki Işık Elçin

28

&

Audrey EDİTÖR : ÖZLEM TWITTER:@karenberena

Şiir Gibi Elçin EDİTÖR : DİLARA TWITTER:@angelsanguu

30 40

2 0 1 6

Tik Tak Tok

Mavi Gezegen’de Aşk Kokusu Var ! EDİTÖR : YAĞMUR TWITTER:@omeriindefnesi

44 52 55

12 Mucizevi Elçin EDİTÖR : YAĞMUR TWITTER:@omeriindefnesi

Fato’yla Gıybet Time EDİTÖR : FATMAGÜL TWITTER:@cadisicarsamba

fanarte: Çizimin [E]lçin Hali 3


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

Defne Topal’ın

EDITOR:SEDEF TWITTER:@sedef_elcin

Halet-i Ruhiyesi

Yeni sezonda yeni umutlarla, yeni duygularla, yeni hayatında küllerinden doğan Defne Topal karşımızda.Bu heyecan verici 2.sezonda Defne Topal’ın ruh halini,yaşadıklarını sizlere anlatacağım.. Keyifli okumalar diliyorum :)

D

53.Bölüm

efne, kendisini hayatta en büyük yıkıma uğratan, yaşamın güzelliklerini, güvenebildiği her şeyi avuçları arasından çekip götüren eski sevgiliyi kalbinin en derin yerinde hala saklamaya devam ediyordu. Hayatta onu yalnızlığa mahkum eden eski sevgili giderken, hiçbir zaman kendinden başka kimseye güvenmeyeceğini düşünmüş, hayatını çevresinde ne kadar kişi olursa olsun her zaman yalnız olacağı düşüncesiyle sürdürmeye karar vermişti. Kendisine rotası aşktan geçmeyen yolları tutmuştu artık. Yaşadıkları büsbütün içindeki o büyük aşka duvarlar ördü, onu kimsenin görmesine izin vermedi. Yaşananlar aşka inancını hiçbir zaman kaybettirmemiş. Ama tekrar böyle bir acı çekmeye tahammülü yoktu. Artık kimseyi düşünmeden sadece kendinin ve işinin olduğu bir dünya yaratmış ve içinde yaşamaya başlamış. Ama her zaman eski hataları, tecrübeleri, yaşadıklarını birer birer yüreğine kazıyarak hayatın basamaklarını tırmanmış. Hayat basamaklarını tırmanırken bütün çocuk yanlarını da büyütmüştü.

4


E K İ M

2 0 1 6

Ama içindeki aşk bir yandan korkuyu da beraberinde getiriyordu; tekrar kaybetmekten korkuyordu. Bu korku o kadar içtendi ki kalbini söküp giden sevgili şehre adım attığı anda kalbinden bir şeyler koptu. Ömer’in anılarla dolu olan kalemini yeniden odasında görünce yeniden onla karşılaşmak en büyük korkusu olmuştu. Acaba gerçekten Ömer yanıbaşında mıydı, yoksa bu olanlar bir tesadüf müydü? Bu sorular onun içini kemirirken Ömer üst katta Passionis’e can veriyordu.

Defne asansörde Ömer’in sesini duyunca başka birinin sesinin benzediğini düşündü. Çünkü Ömer orada değildi yani Defne öyle biliyordu. Defne ile Ömer’in yaşanan büyük acılardan, hayal kırıklıklarından sonra karşılaşması işyerinde olan elektrik kesintisiydi. Defne’nin o an içindeki korku öfke ve bir parça aşkı gözlerinden okunuyordu.

5


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

54.Bölüm

D

efne Ömer’i görmenin şokunu atlatamıyordu. Tekrar aynı şeyleri yaşamaktan, aynı acıları çekmekten çok korkuyordu çünkü aşkı ilk günki gibiydi. Her karşılaşmalarında onunla göz göze gelmek bile onu çok korkutuyordu.

Defne, Ömer’le konuşmamaya yemin etmiş gibiydi. Konuşursa aşkına yenik düşmekten çok korkuyordu. Ama hayatının aşkı, en sevdiği ama bir yandan en çok acı çekmesine neden olan insan karşısındaydı. Tekrar ona yenilmekten çok korkuyordu. Defne’nin yaşadıkları büsbütün aşka olan inancını, güvenini götürmüştü ondan. Bundan sonra nasıl güvenecekti, inanacaktı aşka, sevgiye? Defne’nin Ömer’e olan aşkı hiç eksilmemişti, aynı heyecanıyla kalbinde duruyordu. Aslında bu yüzden Ömer’le karşılaşmaktan, konuşmaktan korkuyordu. Ya tekrar bu aşka kendini kaptırıp eski acılarını yaşarsa? Bu ihtimal onun aklını da kalbini de mühürlüyordu.

6


E K İ M

2 0 1 6

Defne, Ömer’le konuşmamaya yemin etmiş gibiydi. Konuşursa aşkına yenik düşmekten çok korkuyordu. Ama hayatının aşkı, en sevdiği ama bir yandan en çok acı çekmesine neden olan insan karşısındaydı. Tekrar ona yenilmekten çok korkuyordu. Defne’nin yaşadıkları büsbütün aşka olan inancını, güvenini götürmüştü ondan. Bundan sonra nasıl güvenecekti, inanacaktı aşka, sevgiye? Defne’nin Ömer’e olan aşkı hiç eksilmemişti, aynı heyecanıyla kalbinde duruyordu. Aslında bu yüzden Ömer’le karşılaşmaktan, konuşmaktan korkuyordu. Ya tekrar bu aşka kendini kaptırıp eski acılarını yaşarsa? Bu ihtimal onun aklını da kalbini de mühürlüyordu. Bu acı, terkedilmişlik o kadar büyüktü ki Defne’nin hayatını bile etkilemişti. En büyük hayali olan tasarımdan bile vazgeçirmişti onu. Sadece Ömer’e benzememek için tasarımdan vazgeçmişti. Ömer gibi dik olmaktan, onun gibi idealleri uğruna aşkından vazgeçmekten korkmuştu belki de Defne. Biliyordu aşktan vazgeçilmez. Yaşamda yolu aşktan geçen her yolda biraz   acı, biraz kendinden vazgeçmişlik vardır.  Defne en sonunda bütün kırgınlığı, kızgınlığını, üzüntülerini, acılarını Ömer’e haykırdı. Bütün ‘Bitti’, ‘Bırak’, ‘İstemiyorum’ demeleri belki kendini korumak için belki de yeniden terk edilmekten korktuğu içindi. O da biliyordu hiçbir zaman bitmeyeceğini.

7


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

“ 13 Ağustos

Elçin Sangu Günü ”

EDITOR:selman YILMAZ TWITTER:@Selmanesfc

“ Çok Sevdik Be Abi ”

B

eşiktaş çArşı grubu ile özdeşleşen “Çok Sevdik Be Abi” sözü Elçin Sangu sevenlerini de çok güzel anlatıyor be! Doğum günü için özel çıkardığımız sayımızda ESFC’yi, yani sevenlerinin Elçin’i ne kadar çok sevdiklerini ve Kızıl Sonya’larıyla beraber ne kadar mutlu olduklarını anlatmıştım. Eee bu sayıda da ESFC’nin Kızıl Sonya’mız Elçin Sangu’nun doğum günü olan 13 Ağustos için yaptığı hazırlıkları, 13 Ağustos’un ilk dakikasından son dakikasına kadar çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçen güzel günü anlatmasam olmazdı. 8


E K İ M

2 0 1 6

Yaptığımız/hazırladığımız bütün hediyeler, sürprizler baştan söyleyeyim ki küçük kalır sevgimizin yanında. Elçin Sangu; sana sarıldığımız gün daha da çok anlayacaksın seni ne kadar çok sevdiğimizi :) Kızıl Sonya Dergi Ekibi ve ESFC olarak iki, üç ay öncesinden hazırlık yapmaya başladık. Düşündüklerimizin bazılarını gerçekleştirdik, bazılarını gerçekleştiremedik. Ama bu büyük sevgimizle gerçekleştiremediklerimizi de ilerde gerçekleştireceğiz, sözümüz olsun :) Biz sevenleri olarak 13 Ağustos’a girmemize dakikalar kala seçtiğimiz profil ve kapak fotoğraflarını hesaplarımızda kullanarak güzel bir görüntü oluşturduk.

•Ve 00.00: Yani 13 Ağustos’un ilk saniyeleri; MutluYıllar KızılSonya tagıyla beraber Elçin Sangu sevenleri olarak Twitter’ı resmen salladık. Kısa süre içerisinde 40 bin tweet aşılmış oldu ve günün ilk ışıklarına kadar tagımız Türkiye gündeminde yer aldı. Sevenleri güzel dilekleriyle Elçin Sangu’nun doğum gününü kutlamaya başladı.

•14.00: Kızıl Sonya’mızın bildirimlerini çiçek yaptık

“Yüreğe yürekle gelen sevgisini dillendiren, gülüşü ile taçlandıran, merhamet ve samimiyeti ile kucaklayan insan; iyi ki varsın @elcnsng” Yüreğinde Elçin Sangu sevgisi olan yüzlerce arkadaşımız bu anlamlı söze Kızıl Sonya’mızı da etiketleyerek, iyi ki varsın dileklerini iletti. Yani kısacası bizim tabirimizle bildirimlerini çiçek yaptık :)

•16.00: 13AğustosMucizesi ElçinSangu Günün ikinci tagı 16.00’da açıldı. Beşiktaş - Galatasaray Süper Kupa maçı ve yoğun ülke gündemine rağmen açılan tag, ilk tag gibi hemen Türkiye gündemine girdi ve üst sıralarda uzun süre yer aldı. Taglar ile beraber bu güzel günü duymayan kalmadı galiba :) 9


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

•18.00: Zaman Kızıl Sonya Dergi Vakti

Çok özel şeyler hazırladık Ağustos sayısı için, layık olmalı Kızıl Sonya’mıza dedik ve ekip arkadaşlarımla, hakkıyla emek verip muhteşem bir sayı çıkardık. Biraz övüyorum evet :) Ekibin içinde ben de bulunduğumdan, yaşanan bütün zorlukları biliyorum, bundan dolayı mütevazi olamayacağım. Ekibime helal olsun :) Uzun süredir çıkardığımız dergileri basıp Kızıl Sonya’mıza hediye etmek istiyorduk. Bu da doğum gününe kısmetmiş. Dergi ekibiyle organize olarak verdiğimiz sevgi dolu emeği Elçin’e sunduk. Elçin’in dergilerimizi okuduğunu, beğendiğini ve güzel duygular yaşadığını öğrendik. O gün dergi ekibi bunu öğrenince anasayfada mutluluklarını paylaşmıştı, bunu bilmeyen arkadaşlar bu mutluluğun sebebini merak etmişti söyleyememiştik o zaman, işte buydu mutluluğumuzun sebebi :)

•21.00: Sevenlerin Doğum Günü Dileklerinin Bulunduğu Video Klibi ESFC’den Aliye (@aliye_coban ), Lâl (@lovebird00000 ), Ceren (@thearducbrs ) ve Zeynep (@turuncumsu__ ) arkadaşlarımızın hazırladığı klip, güzel doğum günü dileklerinden oluşuyordu. #ElçineNotum hashtagı kullanılarak yazılan yazılar klipte toparlandı. Çok fazla yazı gelince klibe sayılı yazıları alabilmişti arkadaşlarımız. Yazısı bulunmadığı için bize kırılan arkadaşlar olmuştu, bu vesileyle hepsinden özür dileriz.

•Koruncuk Vakfının Desteğiyle Elçin Sangu Çocuklara Umut Oldu Müzeyyen (@mzynbzkrt35 ) ve Nazlı (@ruzgargeliyor ) arkadaşlarımızın girişimleriyle, Koruncuk VAKFI desteğiyle bu anlamlı bağış kampanyası düzenlenmiş oldu. Elçin Sangu sevenlerinin desteğiyle azımsanmayacak miktarda bağış toplandı. Toplanan bağışlar kimsesiz çocuklarımıza umut oldu, yaşam oldu. Bunu duyan Kızıl Sonya’mız duyarsız kalmadı ve twitter hesabından sevenlerine teşekkür etti. Bu güzel kampanya çerçevesinde Koruncuk Vakfı tarafından Elçin Sangu’nun ajansına sertifika gönderildi. Güzel kalpli meleğimiz ajansı arayarak sertifikanın kaybolmamasını rica ederek, kendisinin gelip alacağını bildirmiş. Ve biz de güzel kalpli Elçin’imizin böyle kampanyalarla daha da mutlu olduğunu ve bizlere bütün samimiyetiyle sarılmak istediğini biliyoruz :) 10


E K İ M

2 0 1 6

•Elçin’in Çocukları Grubundan Elçin’e Hediyeler

Kızıl Sonya Dergi ekibi ve ESFC’li arkadaşlarımızdan oluşan Elçin’in Çocukları grubu olarak özel çikolata hazırlatıp Elçin’imize hediye ettik. Çikolata kalıpları özenle seçildi, anlamlı bulduğumuz kalıplarda; Kızıl Sonya yazısı, klaket, mavi elbise, doğum günü pastası, gözlük, BJK, star wars, taç ve kalp kalıpları bulunuyordu. Afiyetle yemiş olsun :) Elçin’in Çocukları ve Kızıl Sonya Dergi ekibi olarak, Elçin Sangu sevgisini kağıda dökmüş olan Merve Koca’nın muhteşem çizimlerini kendisinin izniyle kitapçık haline getirip Elçin’imize hediye ettik.

11


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

•Doğum Günü Yazıları ve Şiirlerin Bulunduğu Defter

Dergi ekibinden arkadaşımız Dilara(@angelsanguu), Elçin Sangu sevenlerinin doğum günü dileklerini ve muhteşem şiirlerin bulunduğu defteri hazırladı. Defter Kızıl Sonya’mızın fotoğraflarıyla mükemmel bir görünüm kazandı. Bu muhteşem defterle yüzlerce kişinin dileklerini Elçin’e ulaştırdığımız için çok mutluyuz. Ve Diğer Yapılanlar Elçin’i seven hayranları güzel kolajlar, video klipleri, muhteşem fotoshoplar vb. hazırlayarak doğum gününü kutladılar. Herkes kendince mutluluğunu paylaşımlarda belirtiyordu.

•Elçin Sangu’dan Teşekkür

“Günün ağarmasına çok az kala sayenizde mutlu ama çok mutlu bitiriyorum geceyi :)Hepinize çok teşekkür ederim..sevgiyle her yıl daha güzel.”

sözleriyle mutluluğunu belirterek sevdiklerine teşekkürlerini iletti.

Hazırladığımız hediyelerin Kızıl Sonya’mıza ulaşması ve bu hediyelerimizi sahiplenmesi bizi çok mutlu etti. “13 Ağustos Elçin Sangu Günü”nün bizim için ne kadar önemli ve ne kadar özel olduğunu bilmeyen kalmadı galiba :) Daha Nice 13 Ağustos Elçin Sangu Günü’ne :) Seni Seviyoruz Elçin Sangu!

12


E K Ä° M

2 0 1 6

EDITOR:YaGmur TWITTER:@naranirinarana EDITOR:YAGMUR TWITTER:@omeriindefnesi

13


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

14


E K İ M

2 0 1 6

Delibal’ın Füsun’unu bal gözlü Elçin canlandırsaydı....

@omeriindefnesi Son zamanların en çok ses getiren Türk yapımı romantik filmi Delibal’ın esas kızını Elçin Sangu oynasaydı, bu büyülü aşk hikayesinde canlandırdığı Füsun karakteriyle hem ülkemizde hem de yurtdışında büyük ses getirirdi. @naranirinarana Füsun karakteri ailesine çok düşkün bir karakter, özellikle de babasını mutlu etmek için hayatını hep onun istediği gibi çalışarak geçirmiş, taa ki hayatının aşkını bulana dek. Evde zaman zaman çeşitli sorunlar, gerginlikler oluyor ama o tatlı enerjisiyle Elçin bu rolün altından çok güzel kalkarak evdeki gergin ortamı dağıtıp, evin küçük kızı rolünü çok güzel bir şekilde canlandırırdı. Füsun’un ailesine olan sevgisini, o aile sıcaklığını bize çok güzel bir şekilde yansıtırdı. @omeriindefnesi Elçin hiç el değmemiş bir yüreğe sahip esas kızın, ürkek ama bir o kadar da cesur hallerine fazlasıyla yakışırdı. Aşık olduğunda, ilk kez yaşadığı bu duygunun verdiği heyecanla cesaret bulması ve rutin ilerleyen hayatının aksamasıyla ikilemde kalan Füsun’un duyguları ve mantığı arasında verdiği savaşı hiçbir replik kullanmadan gözleriyle bile anlatırdı bize.

15


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

@naranirinarana Olması gerektiği gibi kalbinin sesini dinleyip aşkı seçen Füsun’un aşktan ayakları yere değmeyen hallerini Elçin şüphesiz çok iyi oynardı. O eşsiz gülüşü, gülerken gözlerinin içinin bile parlamasıyla sevdiğininin yanında ne kadar mutlu olduğunu görebilirdik. Aşkın değiştirip özgürleştirdiği genç kızın bu süreçteki değişimini, kullandığı 1001 çeşit mimik ile en ufak ayrıntısına kadar bize yansıtırdı. Şunu da eklemek istiyorum ki Füsun’un şarkı söylemesi diziyi güzelleştiren etmenlerden biri ve Elçin’in o masalsı sesiyle filmde söylediği şarkı playlist’lerimizde tekrar tekrar dinleyeceğimiz şarkılar arasında ilk sırada yerini alırdı.

@omeriindefnesi Senaryonun tatlı saf aşığını başarıyla canlandırabileceği gibi, en hüzünlü ve duygu dolu sahneleri de büyük bir başarıyla hayata geçirirdi. Göz pınarlarını her doldurduğunda ekran başında bizleri de ağlatabilecek kadar rolünü yaşayan Elçin, Füsun’un çaresizlik içinde aşkına ve inancına tutunmaya çalıştığı sahnelerdeki oyunculuğuyla yüreklerimizde ince bir sızı oluştururdu, şüphesiz… Ve delibalı delibal yapan o sahne… Ayrılıkların acısı ölçülemez elbette ama bir daha hiç kavuşulmayacağını bilmek tarifi zor bir acı. Füsun karakterinin belki de en zor sahnesi, yüreklerimizi burkan son sahne. Elçin bu karakteri canlandırıyor olsaydı, o bal gözlerine birikmiş gözyaşları, boğazında düğümlenmiş çığlıklarıyla, feryatlarıyla acıyı oynamaz üstüne binlerce hissi de ekleyerek bizlere yaşatırdı.

16


E K Ä° M

2 0 1 6

17


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

Uyumsuz’un Beatris’ini güçlü duruşlu Elçin canlandırsaydı..

@omeriindefnesi Bu zamana kadar oynadığı karakterlerde aksiyon barındırmayan Elçin Sangu, yine de her çalışmasında keşke bir aksiyon projesinde yer alsa dedirtebiliyor. Bunun başlı başına bir başarı olduğunu kabul etmek gerek. Korkusuzca koşturan, sisteme kafa tutan bu cesur kadın rolünün ona çok yakışacağı su götürmez bir gerçek. Uyumsuz’da başrolü Elçin canlandırsaydı, karakterin vamp duruşunu, sert bakışlarını ve mücadeleci tavrını rolün duygusuna girerek kusursuz bir şekilde yansıtırdı. Yüz hatlarının detayları, elmacık kemikleri ve o güzel kızıl saçları vamp ve güçlü bir kadını oynamak için fazlasıyla müsait. Saçlarının rengi güçlü ve tutkulu bir kadını temsil ettiği gibi yüzünde zorlanmadan oluşturduğu iddalı mimikler Uyumsuz filmi için oldukça uyumlu… @naranirinarana Elçin’in çok keskin ve güzel yüz hatları ona müthiş bir seksilik katarken bir yandan da çok bebeksi, tatlı bir yüzü var. (İsviçreli bilim adamları bunun nasıl mümkün olabildiğini araştırmalı) Ve o tatlı görüntüsü ile ailesine çok bağlı olan genç kızı çok iyi oynardı. Sıcak bir gülümsemesi, içten bir bakışı bize aile sıcaklığını hissettirmeye yeterdi. Ama Tris’in “Uyumsuz” olması fedakâr ve dürüst hallerinin yanında korkusuz olmayı da getiriyor ve o da seçimini bu yönde yapıyor. Bir kadının dik ve iddialı duruşunu şu zamana kadar dövüş sahnesi oynamadan, silah bile tutmadan yansıtabilen Elçin, şüphesiz ki gerekli prodüksiyonlarla bu rolün altından çok iyi kalkardı.

18


E K Ä° M

2 0 1 6

19


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

Lucy’yi zekası gözlerinden okunan Elçin canlandırsaydı.. @omeriindefnesi Cesur ve iddialı sahnelerin üstesinden kolaylıkla gelebileceğine inandığımız Elçin Sangu bilim-kurgunun içinde bir karaktere can veriyor olsaydı şüphesiz ki yine ve yine bizi kalbimizden vururdu. Zeki bir kadını canlandırmak elbette ki onun için zor değil. Aklı zorlayan ve bilinçli seyirci çeken bilim-kurgu izleyenlerini, dik duruşu ve yeteneğinin daima ilerisine gidebilecek kadar güçlendirdiği oyunculuğuyla beyaz perdenin ötesinden senaryonun derinliklerine kadar taşırdı.

20

@naranirinarana Çok sıkı bir bilim-kurgu takipçisi olarak Elçin’i bu tarz bir filmde izlemek en büyük isteklerimden birisi. Derin ve etkileyici bakışları normal şartlarda bile karşısındaki insana istediklerini yaptırabilecekken, beynini kullanma kapasitesi gittikçe artan Lucy’nin başkalarını kontrol ettiği sahnelerin altından hiç çaba harcamadan kalkardı. Aksiyon da içeren bu sahnelerde ise sert bakışları ve sağlam duruşu ile izlemekten çok yaşatırdı karakteri ve biz de kendimizi böyle bir şey gerçekten mümkün olabilir mi derken bulurduk. Türkiye’de bilim-kurgu filmlerine pek rastlamıyoruz ama Elçin aklın sınırlarını zorlayan bu filmdeki güçlü ve iddialı rolüyle yıllar geçse de konuşulacak, hafızalardan silinmeyecek bir işe imza atardı.


E K İ M

2 0 1 6

Kiralık Aşk 56.Bölü m 21


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

EDITOR:OZLEM TWITTER:@KARENBERENA

GüiçlküiGışöızkleriyle

Elçin

&

Audrey

Zarif ve asil iki kadın.

Her ikisi de şahane bir kombinasyon. Onları naçizane kısaca anlatmak istedim. Nasıl bu kadar zarif, nasıl bu kadar asiller diyorsanız; bunun için onları anlamak yetmez. İzleyin, sadece izleyin ;) En güzel, en masum bakışlı, en tatlı gülüşlü iki ışık. Onları o kadar özel kılan sadece aynaya yansıyan büyüleyici güzellikleri değil, aynadaki derinlikleri aynı zamanda. Hayatlarında ne olursa olsun her şeye rağmen gülümsemeyi öğrenmiş, daima güçlü kalabilmişler. Her şart ve her koşulda, hayatın, ânın tadını çıkarabiliyorlar. Elçin ve Audrey’i farklı kılan, şöhretin büyüsünden gözlerinin kamaşmamasıdır. Çok mütevazılar; adlarına, güzelliklerine yakıştırılan sıfatları bir türlü içtenlikle kabul edememeleri bunun bir göstergesidir. Ve en önemlisi gülümsemek. Gülümsemek onların hayat felsefesi. Yüzlerinden bir an bile eksik etmedikleri tebessümleri stilden de öte tabiatlarının bir parçası.

22


E K Ä° M

2 0 1 6

23


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

24


E K İ M

2 0 1 6

Stilleri Aslında ilginçtir ki karakter benzerliklerinin yanında stilleri de benziyor. İkisi de yüzünü ve vücudunu iyi tanıyor ve tam olarak ne istediklerini biliyorlar. Kapri pantolonlar, erkek gömlekleri, balıkçı yakalar, aksesuarlar ve olmazsa olmaz Güneş gözlükleri. Güneş gözlüklerini her zaman, her kıyafetle, her ortamda kullanabilirler sanırım. İkisi de çok seviyor.En basit silüetleri alıp, onları eşsiz ve özel kılmayı biliyorlar. Aslında herkesin dolabında bulunan sıradan parçaları giyseler bile doğru kombinlerle her zaman farklarını ortaya koyuyorlar.

25


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

26


E K İ M

2 0 1 6

Kiralık Aşk 55.Bölü m 27


Şiirgibi

● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

EDITOR:DILARA TWITTER:@angelsanguu

Elçin “

Seni bir yaz gününe benzetmek mi, ne gezer? çok daha güzelsin sen çok daha cana yakın .

“ 28

Sen en alakasız zamanlarda akla gelen, o sarkının adısın, bazen sarkının tamam, bazen nakaratısın .


E K İ M

2 0 1 6

Sana bakmak suya bakmaktır sana bakmak bir mucizeyi anlamaktır.

“ “

Akşam güneşinin vurduğu kızıl saçlar işte tam hikaye burdan başlar tarif edilemez renk tonu belli ki bu aşkın yok sonu

Senin bir havan var, beni asıl saran o. onunla daha bir değere biniyor soluk almak.

29


â—? K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ĹžEYâ€?

“Elçin’in GĂźlĂźĹ&#x;Ăźâ€? deyince aklÄąnÄąza ne geliyor? Belki kalbinizin derinliklerinden gelen en gĂźzel sĂśzler, belki de aklÄąnÄązda kalan en Ăśzel Ĺ&#x;iir dizleri... Biz dergi ekibi olarak KÄązÄąl Sonya’mÄązÄąn sevenlerinin ne dĂźĹ&#x;ĂźndĂźÄ&#x;ĂźnĂź merak ettik ve #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź tagÄąnÄą kullanarak instagram ve twitterda dĂźĹ&#x;Ăźncelerini bizimle paylaĹ&#x;malarÄąnÄą istedik.Bu baÄ&#x;lamda yĂźzlerce gĂźzel, anlamlÄą paylaĹ&#x;Äąmlar gerçekleĹ&#x;ti.Dergimizin Ekim sayÄąsÄąnda yer vermek için bazÄąlarÄąnÄą derledik, keyifli okumalar diliyoruz :)

@Nisa98Hacolu

t

Bir Ä°stanbul manzarasÄą gibi gĂźlĂźĹ&#x;Ăźn BaktÄąkça insanÄąn kalbinde çiçekler açtÄąran, insanÄąn neĹ&#x;esine neĹ&#x;e katan bir manzara... #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

x

kiralik_ask_diziler

O gĂźldĂźÄ&#x;Ăźnde gĂźnĂźn ne kadar kĂśtĂź geçmiĹ&#x; olusa olsun o an herĹ&#x;eyi unutup baĹ&#x;ka diyarlara gidersin,bu yĂźzdendir ki Elçin Sangu gĂźlĂźĹ&#x;Ăź bir “mucizedirâ€?. #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

@hannesnan

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź Bahar gibi.. đ&#x;Œź Naif bir papatya kadar sade, gĂźl kadar çekici, orkide kadar da asil bir çiçek gibi...đ&#x;”Ž

30


E K Ä° M

@elcinssangu

t

caglaunugur

BĂźtĂźn Ĺ&#x;airler sana mÄą aĹ&#x;ÄąktÄą ki her okuduÄ&#x;um Ĺ&#x;iirde, dinlediÄ&#x;im ezgide sen vardÄąn.. #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź đ&#x;”Ž

2 0 1 6

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź Neden mi? ÇßnkĂź gĂźlĂźĹ&#x;Ăź siyahÄąn içindeki beyaz gibi..

t

@sangubenimicim

Cennet saklÄą gĂźlĂźĹ&#x;Ăźnde Ăśyle huzur verici ki.Sen gĂźlĂźnce bahar geliyor sanki.Kalbimin kuytu kĂśĹ&#x;elerinde çiçekler açĹyor .. â?¤#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

nurefsanc76

x

Heran yeniden doÄ&#x;up hayata pozitif bakmayÄą , içimde heran alev alacak bir yaranÄąn durup kĂźl olmasÄą , var ile yok arasÄąnda olan gĂśkkuĹ&#x;aÄ&#x;Äąna bakmak gibi içimde oluĹ&#x;an o gĂźzel çiçeÄ&#x;i açmasÄą gibi hissediyorum #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

t

@93Semadonmezer

KÄązÄąl dĂźĹ&#x;lerin beyaz sayfasÄąnda umuttu gĂźlĂźĹ&#x;Ăź batmamak Ăźzere doÄ&#x;an gĂźneĹ&#x;ti ay bile kÄąskanÄąrdÄą gecesi yoktu hep gĂźndĂźzdĂź o #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

elbar.fc

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź kalp çarpÄąntÄąsÄąna yol açabilecek gĂźzellikte.GĂźlmek çok yakÄąĹ&#x;Äąyor.O gĂźlĂźnce mutlu oluyorum, ardÄąndan bir tebessĂźm.Hiç solmasÄąn gĂźlĂźĹ&#x;Ăź.đ&#x;’™

@bittimbenbitti

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź , Kara gĂźnĂźmĂźze masum bi iyilik FÄąrtÄąnalÄą gĂśÄ&#x;ĂźmĂźze mucizevi gĂśkkuĹ&#x;aÄ&#x;Äą KaranlÄąk bi odaya yÄąllardÄąr girmeyen gĂźneĹ&#x; ÄąĹ&#x;ÄąÄ&#x;ÄądÄąr...

31


â—? K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ĹžEYâ€?

asudeevuran

x

#ElçiningĂźlĂźĹ&#x;Ăź diyince kalbim ferahlÄąyor dĂźnya aydÄąnlanÄąyor sanki dĂźnya tertemizmiĹ&#x; gibi geliyor! O gĂźldĂźkçe hem ben mutlu oluyorum hem o! Ä°Ĺ&#x;te bu yĂźzden bayÄąlÄąyorum onun gĂźlĂźĹ&#x;Ăźne...

eceemcinarr

‍@�‏mylifearduc1987

t

Bir kalbi var, hayran kaldÄąÄ&#x;Äąm SaçlarÄą var bakmaya doyamadÄąÄ&#x;Äąm Birde gĂźlĂźĹ&#x;Ăź var iĹ&#x;te sizlere anlatamadÄąÄ&#x;Äąm... #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź đ&#x;’•

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź GĂśrĂźnce diyorum ki bĂśyle gĂźzel gĂźlmek niye, insan bu kadar gĂźzel gĂźlmeye utanÄąr diyorum. O gĂźlĂźnce benimde yĂźzĂźme gĂźlĂźmseme geliyor. Mutlu oluyorum sonra da iyi ki diyorum iyi ki â?¤

@lovebird00000

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź en gĂźzel Ĺ&#x;iirlerden birkaç mÄąsrađ&#x;“œ Bi haziran gecesi kadar neĹ&#x;eliđ&#x;’œBi temmuz gecesi kadar sÄącak☀ď¸?Bi aÄ&#x;ustos gecesi kadar sakinđ&#x;?ƒ

x

azraseling

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź Elçinin gĂźlĂźĹ&#x;Ăź denince aklima saflÄąk huzur ve Ĺ&#x;ans geliyor o dĂźnyanÄąn en iyi insanÄą iyiki onun fanÄąyÄąm ve bunun için hiç piĹ&#x;man deÄ&#x;ilim...♥♥

@MoscowAe

t

Mutlu kadÄąn, paylaĹ&#x;an, seven, içten kadÄąndÄąr. GĂźzel gĂźlen kadÄąn iyi kadÄąndÄąr’ #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

32


E K Ä° M

2 0 1 6

x

dunya_uzay_34

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź sanki hiç umudun kalmamÄąĹ&#x;,mutsuzsun,karamsarsÄąn ve yorgunsun iĹ&#x;te o anda o gĂźlĂźĹ&#x; her Ĺ&#x;eyi gĂźzelleĹ&#x;tiriyor... Derdin tasan kalmÄąyor đ&#x;˜Šđ&#x;˜Š

@ayserim2

t

Hiç solmasÄąn.. diyor Hasan YÄąldÄąrÄąm, Hep açsÄąn dudaklarÄąnda.. DĂźĹ&#x; bahçemin çiçeÄ&#x;i gĂźlĂźĹ&#x;lerin. #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź đ&#x;’žđ&#x;’ž

fidan_bashrlee

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź melek gibi gĂźlĂźmseyen huzurum..đ&#x;˜Šđ&#x;˜Š @semra_svml

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź baharÄąn ilk cemresi,kuĹ&#x;larÄąn cÄąvÄąltÄąsÄą,çiçeklerin açĹĹ&#x;Äą gibi insanÄąn içinde sonsuzbir mutluluk ve huzur kaynaÄ&#x;Äą. gk_ka_sebsel

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź kapkaranlÄąk bir gecede parlayan yÄąldÄąz gibi. En umutsuz anÄąmda baksam yaĹ&#x;ama sevinci veren bir umut ÄąĹ&#x;ÄąÄ&#x;Äą gibi. En Ăśzelim, en Ăśzelimiz...

‍@�‏ElbarBarArduc

t

Bir insanÄąn gĂźlĂźĹ&#x;Ăź gĂźneĹ&#x;ten bile parlak, sÄącak,aydÄąnlÄąk olabilir mi ? #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź ise olur. Huzur dolu gĂźlĂźĹ&#x;Ăźyle iyi ki hayatÄąmÄąz da.

33


â—? K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ĹžEYâ€?

busrablcglu

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź beni hatta bizi ona baÄ&#x;layan en Ăśnemli baÄ&#x;. O gĂźlĂźnce yĂźzĂźnde açan çiçekleri koklayabiliyoruz. MutluluÄ&#x;undan ekilmiĹ&#x; en Ăśzel tohumlar var o çiçeklerde..

yusrab.kahraman

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź bir tutku vazgeçmesi mĂźmkĂźn olmayan. Bir hayat senfonisi her notasinda aĹ&#x;kÄą saklayan. Sevmeyi bilen, sevdikçe sevdiren gĂźlĂźĹ&#x;Ăźn... #SairKhan

@dilasedef1

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź bazen bir Ĺ&#x;arkÄą olur dile dĂśkĂźlĂźr bazen bir Ĺ&#x;iir olur kalbe dokunur đ&#x;˜?

‍@�‏ulusoysangu

t

O kadar içten gĂźlĂźyordun ki, içini kÄąskandÄąm. İçin olmak istedim.. - Ä°lhan Berk #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

moonlightelcin

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź TatlÄą,Samimi,Sevecen İçimi ÄąsÄątan ,huzur veren , Kalbimi yumuĹ&#x;atan , mutlu olduÄ&#x;um bir gĂźlĂźĹ&#x;...En Ăśnemlisi de gĂśrĂźnce cesaretimi topladÄąÄ&#x;Äąm bir GĂœLĂœĹž..

34


E K Ä° M

‍@�‏nermac22

2 0 1 6

t

Seni anlatan en iyi tarif gĂźlĂźĹ&#x;Ăźn, içinde ne varsa dÄąĹ&#x;Äąna yansÄątan.BaktÄąkça, ‘İyi ki yaĹ&#x;Äąyorum’ dedirten #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

heval25

x

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź ‘Bir gĂźlĂźĹ&#x;Ăź var, kelebek gĂśrse ĂśmrĂź uzar’ derler ya hani. HÄąh! Ä°Ĺ&#x;te Elçinin gĂźlĂźĹ&#x;Ăź de o tĂźrden, insanÄąn ĂśmrĂźne ĂśmĂźr katan tĂźrden. Ne zaman kalbim burulsa, gĂźzel gĂźlĂźĹ&#x;lĂźmĂźn gĂźlĂźĹ&#x;ĂźnĂź izledim. Hani bazÄą manzaralar izlendikçe huzur verir ya, benim huzur veren manzaram da , gĂźneĹ&#x; saçlÄąmÄąn gĂźlĂźĹ&#x;Ăź. Sen hep gĂźl, beni o gĂźzel manzaradan mahrum bÄąrakma...đ&#x;˜? ‍@â€?‏Seda1092

t

En mutsuz olduÄ&#x;un anda #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź ile yĂźzĂźnde oluĹ&#x;an tebessĂźmĂźn adÄądÄąr.

hakkatenbianlat

x

Ä°stanbul’un ortasÄąnda bir çocuk,katmerli begonyalarÄą yanÄąna alarak gĂźlĂźĹ&#x;Ăźne sÄąÄ&#x;ÄąnÄąr. NasÄąl sĂśylemeli insan, bir bilsem; Elma denince aklÄąma 9 mm’lik gĂźlĂźĹ&#x;Ăźn gelir ..... GĂźlĂźĹ&#x;Ăźn, hiçlikten gĂźrĂźl gĂźrĂźl Ĺ&#x;iir dĂśktĂźrĂźr. #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

‍@�‏onlychocolate_

thegattara

x

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź SÄącak çikolata kadar tatlÄą,kßçßk çocuk kadar masum,gĂźneĹ&#x; kadar sÄącak.

#ElçiningĂźlĂźĹ&#x;Ăź “GĂźl ki baĹ&#x;ka Ăźlkelere gÜç etsin Bu kara, bu hain bulutlar. GĂśkyĂźzĂź boz, sokaklar dar YitirilmiĹ&#x; ak sabahlarda GĂźlĂźĹ&#x;Ăźnden baĹ&#x;ka baÄ&#x;lanacak ne var?â€?

35


â—? K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ĹžEYâ€?

‍@�‏intonubivagant

t

“GĂźzel bir gĂźlĂźĹ&#x;, karanlÄąk bir eve giren gĂźneĹ&#x; ÄąĹ&#x;ÄąÄ&#x;Äąna benzer.â€? #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

x

___sahin___elif

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź ucu bucaÄ&#x;Äą gĂśrĂźnmeyen bir deniz, bir sonsuzluk gibi, hiç bitmeyecek gibi, bittiÄ&#x;inde kÄąĹ&#x; baĹ&#x;layacak gibi...

‍@�‏UmayAtes

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź gĂźlĂźnce sanki dĂźnya duruyor her yerde adÄąn yankÄąlanÄąyor çiçekler açĹyor bahar geliyor içim ÄąsÄąnÄąyor kalbimde gĂźneĹ&#x; açĹyor.đ&#x;’•

‍�‏yagmur__altun

x

â€?Bir gĂźlĂźĹ&#x;Ăź var kelebek gĂśrse ĂśmrĂź uzar “ galiba bu sĂśz Elçin için yazilmis insana huzur , mutluluk ve sevgi veren bir gĂźlĂźĹ&#x;Ăź var o gĂźlĂźnce Ăśnce bulutlar daÄ&#x;ÄąlÄąyor , sonra gĂźneĹ&#x; doÄ&#x;uyor . GĂźlĂźĹ&#x;ĂźnĂźn arkasinda gizli gĂźzelliÄ&#x;i ve tatlÄąliÄ&#x;i ortaya çĹkÄąyor sen hep o içten , samimi gĂźlĂźĹ&#x;Ăźnle bize gĂźlĂźmse ve içimizi ÄąsÄąt seni çok seviyoruz #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

‍@�‏mzynbzkrt35

t

Huzur buluĹ&#x;umun deÄ&#x;iĹ&#x;mez adresi, adÄąna yazdÄąÄ&#x;Äąm mÄąsralarÄąn ilham sebebi đ&#x;’• Gecemi gĂźndĂźz yapan, ĂźĹ&#x;ĂźdĂźÄ&#x;Ăźm vakit içimi ÄąsÄątan, her gĂźlĂźĹ&#x;Ăźnde yeniden ve daha fazla aĹ&#x;Äąk olunan, çocuklar gibi Ĺ&#x;en, çiçekler gibi rengarenk umut veren.. Pamuk gibi kalbinin dÄąĹ&#x;a yansÄąmÄąĹ&#x;lÄąÄ&#x;Äą, gĂźneĹ&#x;in parÄąltÄąsÄą, yÄąldÄązlarÄąn ÄąĹ&#x;ÄąltÄąsÄą.. ‘Elçin SANGU’ kelimesinin lĂźgattaki diÄ&#x;er karĹ&#x;ÄąlÄąÄ&#x;Äą

36


E K Ä° M

2 0 1 6

x

‍�‏cecen.ftmSu

ÇarptÄą gĂźlĂźĹ&#x;Ăźn; yanÄąp kavrulan ĂśmrĂźme... #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

‍@�‏ruzgargeliyor

t

“İnsanÄąn derdi ne kadar bĂźyĂźkse gĂźlĂźĹ&#x;Ăź o kadar sÄącak olurmuĹ&#x; o dert gĂźzelleĹ&#x;tirirmiĹ&#x; yĂźreÄ&#x;ini. Ă–yle derler bizim buralarda.â€? #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

@MeriiYldz

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź Ă–zlĂź sĂśz yazmaya gerek mi var ki?..Elçom gĂźlsĂźn dĂźnya gĂźlsĂźn iĹ&#x;te :)

t

@BalBebek_

GĂźlĂźĹ&#x;Ăźn bir Ăśmre bedel... Sen gĂźlĂźnce içim içime sÄąÄ&#x;mÄąyor đ&#x;˜? NeĹ&#x;e saçĹyorsun etrafÄąna balÄąm đ&#x;˜„ Sen gĂźl ki dĂźnya gĂźlsĂźn .#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

@defnediiomer

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź mutluluktur ,ĂśzgĂźrlĂźktĂźr, aĹ&#x;ktÄąr, umuttur, hayattÄąr, yaĹ&#x;ama sevincidir, insanÄą kendine getirendir, seni sen yapandÄąr..

@onlyelcinnbaris

t

O kadar içten gĂźlĂźyordun ki İçini kÄąskandÄąm, için olmak istedim. GĂźlĂźĹ&#x;Ăźnden ĂśpĂźyorumđ&#x;˜˜ #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

@aleyy57clk

t

Bir kadÄąn dĂźĹ&#x;ĂźnĂźn gĂźldĂźÄ&#x;Ăź zaman hiçbir Ĺ&#x;eyi umursamadÄąÄ&#x;ÄąnÄąz. Ve o kadÄąnÄąn bir gĂźlĂźĹ&#x;Ăźnde ĂśmĂźr boyu yaĹ&#x;amak istersin. Bu da #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź.

37


â—? K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ĹžEYâ€?

@Kizilsiyahi

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź insana gĂźzel Ĺ&#x;eylerin varlÄąÄ&#x;ÄąnÄą gĂśsteren en gĂźzel Ĺ&#x;ey đ&#x;Œš

@GlbenMelis

t

O içten gĂźlĂźĹ&#x;ĂźnĂź birgĂźn dudaÄ&#x;Äąndan çalÄąp, gĂśzlerinin ĂśnĂźnde yĂźreÄ&#x;imin içine koyup ĂśpeceÄ&#x;im.O kadar aĹ&#x;Äąk olunasÄą bir gĂźlĂźĹ&#x;Ăź var #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź đ&#x;Œš

t

@minozhato

Ben en çok gĂźlĂźĹ&#x;ĂźnĂź sevdim yetmez mi? Bence sonsuza kadar yeter... đ&#x;’– #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

t

@SakarHamsii

“Sil aÄ&#x;zÄąnÄąn kenarÄąnÄą,yine gĂźlĂźĹ&#x;Ăźnden cennet akÄąyor.â€? Ă–zdemir Asaf #ElçiningĂźlĂźĹ&#x;Ăź gĂśzbebekleriyle gĂźlen kadÄąnđ&#x;¤—

@BelamirMerve

t

GĂźzellik bir kudrettir, tebessĂźm ise onun kÄąlÄącÄądÄąr. Kudretli bir kÄąlĹç gibi deĹ&#x;tin bizi be Sangu.đ&#x;’žđ&#x;‘Œđ&#x;‘Œ #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăźđ&#x;¤—

@arzussecretpage

t

Ne haliniz varsa GĂœLĂœN ! Ama illaki Elçin Sangu gibi içten gĂźlĂźn! #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

38


E K Ä° M

@89seymabulut

2 0 1 6

t

GĂźlĂźĹ&#x;Ăźn dĂźnyanÄąn en gĂźzel manzarasÄą,En nadide mĂźcevheri, en kÄąymetli anÄą olabilir.. GĂźlen yĂźzĂźm, sen hep gĂźl đ&#x;’œđ&#x;’œ #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

t

@damla_ylmzz

“GĂźldĂźn, gĂźller açĹldÄą penceremin demirlerinde. AÄ&#x;ladÄąn, avuçlarÄąma dĂśkĂźldĂź inciler..â€? -NâzÄąm Hikmet Ran đ&#x;Œş #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

@ElcinBaris_

t

Sonra sen geldin, gĂźldĂźn. GĂśnlĂźmdeki en kurak topraklar, papatya bahçesi oldu. đ&#x;Œ¸đ&#x;’Ťâœ¨ #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź đ&#x;’•

@ece_cad

t

Bir kalbi var, hayran kaldÄąÄ&#x;Äąm SaçlarÄą var bakmaya doyamadÄąÄ&#x;Äąm Birde gĂźlĂźĹ&#x;Ăź var iĹ&#x;te sizlere anlatamadÄąÄ&#x;Äąm... #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź đ&#x;’•

@EspinaCd

t

GĂźlĂźĹ&#x;Ăźn,Hiç kimsede olmadÄąÄ&#x;Äą kadar içten, hiç olmadÄąÄ&#x;Äą kadar yumuĹ&#x;ak GĂźlĂźĹ&#x;Ăźn, gĂśzlerine yansÄąyan ÄąĹ&#x;Äąkđ&#x;˜?đ&#x;˜? #ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź

@Diclemm47

t

#ElçininGĂźlĂźĹ&#x;Ăź Sil aÄ&#x;zÄąnÄąn kenarÄąnÄą yine gĂźlĂźĹ&#x;Ăźnden cennet akÄąyor đ&#x;˜„ đ&#x;˜„ đ&#x;˜„

39


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

Mavi Gezegen’de AŞK KOKUSU var!

EDITOR:yAGMUR TWITTER:@omeriindefnesi

Dünya dönmekten mi usandı yoksa Ay’a mı darıldı hiç bilmiyorum. Şimdi dedikodu yapmak gibi de olmasın ama pek bir kırılgan bu aralar. Bir artistlikler, bir kendini beğenmeler falan. Koca yaşlı şişko Dünya dedik diye bozulmuş olmasından şüpheleniyorum. Mars’tan saçını başını yapmış gelirken, Dünya buna bir trip atmış, ‘’Dönmüyorum kardeşim!‘’ demiş. O tartışma esnasında, burçlar ne olduğunu şaşırmış diyorlar. Yengeç yan yan giderken, İkizler’e toslamış. Bir köşede özgürlüğünü sorgulayan İkizler, Boğa’yla kan kardeş olmuş. Ben çok dengesizim diye yıllardır dertlenen Koç, Terazi’ye koşmuş. Oğlak, Kova’dan kirasını isterken, Balık da Yay’a Venüs’ten Akrep gelecek, çabuk boşalt burayı falan demiş. Tabi tüm bunlar olurken, biz de duygusal buhranlar, depresyonik birtakım hareketlerde falan bulunuyoruz. Değişik triplere girerek Müslüm Baba’yı, Sezen Aksu’yu falan dinleyip olmayan aşk acılarını çekiyoruz, akşam yemeğindeki pırasa için ağlıyoruz… Halbuki Samanyolu bu aralar pek bir iyiydi. Mars Venüs’e beş çayına falan gidiyordu. Hep beraber altın günü yapıyorlardı. Nazar değdi hep nazar… Neyse biz konumuza dönecek olursak, hepimiz şöyle bir hava değişimi yaptık, yine döndük yerlerimize. Lakin Yılan burcuna terfi eden arkadaşlarımıza, buradan çok geçmiş olsunlarımı sunuyor ve Dünya adına sizden özür diliyorum… Sen onca zaman Balık’a hizmet et, kırk yıllık Koç’um falan diye havalar at, sonra bir gün, bir uyan ki Yılan’sın. Allah başka dert vermesin….

Galaksi bizim kafalar olmuş, dönüp duruyor haberimiz yok. Daha henüz kendimizi anlayamazken bir de minnacık kalplerimizin dev yüklerini taşıyoruz. Seviyoruz sevilmiyoruz, seveni sevemiyoruz…Tabi her şeyden önce mühim olan karakter olsa da, bazen Samanyolu’ndaki birtakım olaylar, kalp atışımızı da değiştiriyor olabilir. Mesela şu sıralar Ay ve Venüs arasındaki çekişme kalp yolu enfeksiyonlarına ya da yüksek sevgi pıtırcıklığına yol açabiliyor. Gelin hep beraber kalp haritalarınızı inceleyelim…

KOÇ Bu kadar çapkın olma demedim mi? Her Yengeç’e bu kadar kanma demedim mi! Duygusal sularda yüzüyorsun Koç’um. Seni bozar böyle şeyler. Bir Yay bul diyorum, o mütevazi tavırlarıyla tüm inatlarını göğüsler diyorum. Ama ben kime diyorum yaa… 40

BOĞA Konforum da konforum diye uyuyarak döndün Venüs’ün etrafında bu ay maşallah sana. Nerede arıza var seni buluyor, valla ben bile şiştim artık. Kır zincirlerini ve su grubunun güven deposu olan Akrep’e yol ver. Sen rahatına, o sana düşkün gül gibi geçinirsiniz…

İKİZLER Delim benim, sen bile yetişemiyorsun artık ruh haline di mi? Eee normal, bir ciddi durmuyorsun ki. İlla en aykırıyı bulup macera yaşayacaksın. Dolunaylara dikkat et seni çok hassas yapıyor, bir Başak burcuna kapılıp gitme, olmayanlara meyillin var malum. Yay’a aç kapılarını…


E K İ M

2 0 1 6

“Sevdikleriyle inatlasmak her zaman cazip gelmistir bu ‘’Aslan gibi’’ kadınlara…”

YENGEÇ Dur bakıyım, o gözlerindeki yaş mı yine senin? Ama yeter be Yengeç’im, ağlamaktan kırılgan kalbin parça pinçik oldu. Bu aydan sonra artık sadece mutluluktan ağlayacaksın, çünkü aşk kapını çalmakla kalmayacak; evinin sahibi, kalp yuvanın tüten ocağı olacak. Oğlak kapıda, aç artık şu kapıyı…

BAŞAK Mükemmel beni bulacak, önce temiz olacak sonra elimi tutacak diye beklemekten vazgeçer misin artık? Çayıra çimene uzanıp hayaller kurabileceğin bir sevdiceğin olsa fena mı olur? Bak Balık yine biriktirmiş bir sürü romantik hayali zihninde, tutmak istiyor ellerinden. Bence çok şirin, sence?

TERAZİ ‘’Aklım almıyor ama gönlüm seviyor. Gönlüme sığmıyor ama aklıma yatıyor’’, diye diyee gerildin kaldın. Hayatım bir bıraksan mı artık şu kantarın topuzunu? Sen bırakmazsan biri gelir Aslanlar gibi bıraktırır, demedi deme sonra. Öyle bir gelir ki, mantığın, tüm galibiyetleri gönlüne bırakır. 41


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

Çok sevgili Venüs, bir süredir çok geziyordu. Ama nerede rahat ettiğini bir türlü bulamıyordu. Müjdemi isterim, sonunda buldu. Terazi’nin hak geçmeyen adaletine teslim etti kendini Venüs. Benim romatizmam var, buralara az yağıyormuş yağmur demiş de olabilir tabi. Tüm burçluları, hak ettikleri yaşamlarına kavuşabilecekleri, haksızlığa uğramayacakları, aşk dolu, sevgi dolu günler bekliyor… Ama mevsim bahar olunca, aşk gönüle doyunca yaşamak en çok, Aslan’la güzel oluyor…

ASLAN Tüm duygusal karmaşalarına rağmen, daima dimdik durmayı başarabilen Aslan, çileden çıkıp, doğrudan, “Delilik manyaklık” köşesine doğru geliyor. Gözü hep kara olan Aslan, artık kara kaşın, kara gözün değil, kara sevdanın peşinde… Hele ki Aslan kadınları sonbaharda dökülen her yaprakla birlikte bugüne kadar yaşanmış tüm sıkıntılarını bir bir atıyor. Hep böyle değil midir zaten Aslan kadını? Önce doyasıya yaşayayım, çamurlara bulanayım ister. Sonra tazelenir, sonbaharda bile çiçek açar. Bir kere onlar için yaşamak; yürümek, uyumak, yemek yemek, nefes almaktan çok daha başkadır. Yaşamak onlar için her seferinde kendi sınırlarının dışına çıkabilmek, kendini bile şaşırtabilmektir. Gökyüzüne aşık olurlar, yeryüzüne sevdalanırlar, denize şarkılar mırıldanıp Güneş’e el sallarlar. Onlar var oldukları her anı severler. Sevmeyi çok sevmelerine rağmen o emin duruşları hiç bozulmasın, aşk dengelerini bozmasın isterler. Ama doğalarında vardır aykırıya, olmayana gitmek. Bu yüzden de çoğu kez, doğru dengeyi tutturamaz ve tutunacak bir dal ararlar. Aslan burcu kadınları kimle daha iyi dedikodu yaparım, kimle en iyi nereleri gezerim diye düşünmezler. Dostlarını bile kim beni daha iyi dengede tutar, kim saptığım yollardan çıkarabilir diyerek seçerler. 42

Tüm bunların ötesinde, daha hiç konuşmadan da onları etkileyebilecek bir ilk izlenim arar Aslan kadınları. Güleryüz ve şefkat dolu bakışlar… Şımartılmayı çok seviyor olmalarına rağmen, aşırı romantizmden uzak kalmayı tercih ederler. Daha gerçekçi, daha ayakları yere basan sürprizler beklerler. Gözlerini gözlerine diktiklerinde gerçekliğine inanabildikleri insanlarla ilişki yaşamak isterler. Sevmekten geçen her şeyi seven, hatta bu uğurda “Erkekler ağlamaz” modunda gurur yapmaktan ziyade, gözyaşı bile dökebilen birilerini ararlar. Ömürlük aşklara hayranlık duyan Aslan kadınları, onları aşklarıyla bir ömür doyurabilecek kibar ve sabırlı erkekleri beklerler. Rutin yaşamlardan çabuk sıkılan Aslan kadınları, sabit fikirli insanlarla zaman geçirmekten çok sıkılırlar. Bu nedenle yanlarında değişken ruhlu insan ararlar. Fakat bu değişkenliğin tehlike olarak değil, eğlence olarak hayatlarında can

AKREP Sezgilerini takip etmek uğruna kaybolmandan korkuyorum. Sana bir uzun yol haritası lazım. Duygularından her zaman emin olabileceğin, ama aynı zamanda şaşırmalara doyamayacağın. Bir Yengeç var, sana doğru koşuyor, ben bu fırsatı kaçırma derim. Ama tabi sen önce bir sezgilerine sor…

bulmasını isterler. İnatçılık ünvanını adeta keçilerden alarak büyük bir gururla taşırlar. En son sözü ben söylerim, yolumdan da dönmem derler. Ama yine de onlar kadar inatçısını ararlar. Sevdikleriyle inatlaşmak her zaman cazip gelmiştir bu ‘’Aslan gibi’’ kadınlara… Şöyle saçı olsun, böyle kaşı olsun demez, sözü dinlenir, gururuna değer veren, inatçı, kısaca kendileri gibi bir insan ararlar. Çünkü “Ne kadar benzerse o kadar anlar beni” diye düşünürler. Halbuki bilmezler, kim olursa olsun onlarla yakınlık kuran herkes bir süre sonra onlar gibi olmaya başlar çünkü liderlik ruhlarında vardır. Arkadaş gruplarını, küçük toplulukları izlerinden sürükleyebildikleri gibi gönül eşlerini de kendi ruh hallerine ve tavırlarına çekerler. Tıpkı bir kedinin sessizce sütünü içerken bir anda kükreyen bir aslana dönüşmesi gibidir Aslan’ın hayatına giren insandaki değişim. Sakin ve özveriyle geldikleri gönül kapısından, kükreye-

YAY İyice bıraktın kendini üçlü koltuğa farkındasın di mi? Tamam, hayatı akışına bırakmak hoşuna gidiyor, ama akıntıya kapıldın gidiyorsun, yayılma bu kadar. Bir Koç’un fırtınasına kapılacaksın yakında, hazırla kendini. Tüm sabırsızlığına rağmen yıllarca beklemeye bile hazır, haberin olsun…


E K İ M

2 0 1 6

rek yol alırlar. Dediğim gibi, Aslan gibi kadınlar kendilerini ancak bu şekilde rahat hissederler. Hayat felsefeleri “Ben kükrerken sen de kükre, dağılalım, sonra birbirimizi toplayalım”dır. Aslan’a bu ay, uzun süredir beklediği “Ömürlük aşkını” bulabilmesini, bulduğunda da hiç bırakmamasını diliyorum.

Bu ay, gökyüzü bize gerçekligi sunuyor. Hayal edilenlerin, dileklerin ve görülemeyenlerin gerçekligini. Ay tüm cazibesiyle sevgiyi kucaklıyor. O halde biz de oturup yıldızlara bakalım Dünya’daki resmimize ve görelim

OGLAK Zoru ne çok seviyorsun sen ya. Tamam anladık, dağları deldin tek başına, yolları aştın bir tek sen, ama artık yeter yani. Biraz da oturup duygularını dinlemenin zamanı gelmedi mi? Bak yolun başında kim var? Evet o bir Yengeç, ona bu yolda eşlik etmeye ne dersin?

KOVA Her yer her yerde yine, ruhunun bu kargaşasında sen kendini nasıl buluyorsun hayret ediyorum ben. Bu dağınık kalbine ancak bir deli meydan okuyabilir. Mesela bir İkizler, tüm karmaşanı kıvrak zekasıyla toparlar, bir de üstüne yüzünü güldürür. Bence gülmek için geç bile kaldın…

BALIK Sana hâlâ sulu göz diyorlar, Venüs’ün ışığı gözünü almıştır, yoksa hiç ağlamaz benim Balık’ım diyorum. Ama artık sence de o içinde gizlediğin duyguları bulacak bir yol arkadaşına ihtiyacın yok mu artık? Bence bir Akrep’i kalbinde misafir etmek için bundan daha güzel bir zaman olamaz… 43


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

EDITOR:yAGMUR TWITTER:@omeriindefnesi

44

İlhamımı saydam bir kalbe sahip olan, güzeller güzeli bir anneden aldığım, düşünürken bile derin mutluluklara daldığım bir hayali paylaşmak istiyorum sizlerle...Annelerin yetenekleri, sabırları, merhametleri, yarışılamaycak kadar güçlü ruhları her zaman biz evlatlarda büyük hayranlık oluşturur. Fakat hayranlığın da en güzeli onlardadır. Biz onlara delicesine hayranken, onlar yaşadıkları her an çift kişilik soluk alırlar. Konuştukları, gördükleri, duydukları her şey evlatlarıdır. Tüm Türkiye'nin güzel kalbine, kızıl saçlarına, oyunculuğuna hayran olduğu Elçin Sangu'nun elbette en gözde hayranı annesi, onun için şöyle söylüyor: "Ona da hep söylerim, senden 12 tane olsa hayır demem diye" Bir tanesini görmek için üzerine ne hayaller kurulan Elçin Sangu'dan tamı tamına 12 tane olması... İçten içe binlerce kişinin "Keşke!" dediğini duyar gibiyim. İşte benim 12 Elçin'li ütopik hayalim :


E K İ M

2 0 1 6

EKRANDAKİ GÜZELLİK

DÜNYA'NIN EN HARİKA ANNESİ

Bütün gün sokaklarda, caddelerde dolanıp yüzlerce insanın arasına karıştıktan sonra yorgun adımlarla giriyorum evime. Oldukça yoğun bir günün ardından bünyemi iki yakasından tutup ayağa kaldıracak tek şeyin bu gece olduğunu anımsıyorum. Evet, bugün Kiralık Aşk var! Beyazdan hallice, kreme dönük üçlü koltuğuma uzanıp kanalı açtığımda ekranda beliren yüz, sanki yanıbaşımdaymış gibi gerçek. Sanki sarılsam doymazmışım gibi sevilesi. Gözlerimi alamadığım, oyunculuğuna hayran kaldığım Elçin Sangu, sanki onu her izleyişimde yüreğimin bi köşesinden kalkıp evime misafir oluyor.

Güneşin güne merhaba deyişiyle açıyorum gözlerimi. Seri bir şekilde spor kıyafetlerimi giyip evden çıkmak için hazırlanırken gözüme, sabırsızlıkla beklediğim akşamki davetin bileti takılıyor. Kocaman bir gülümsemeyle bir an önce konsere gitmeyi diliyorum içimden. Kısa bir sporun ardından dinlenmek için gördüğüm ilk cafeye oturuyorum. Verdiğim siparişi beklerken dikkatimi karşı masada minik kızıyla oturan bir kadın çekiyor. Konuşurkenki naifliği, özenerek seçtiği sözcükleri ve anneliğin verdiği güven dolu tavırları bana hem çok tanıdık geliyor, hem de ilk kez gördüğüm bir şeyi keşfeder gibi özenle izliyorum. Limonatamdan

bir yudum aldıktan sonra hayranlıkla izlediğim kadının yüzü bana tam döndüğünde kalp ritmimi takip edemez hale geliyorum. Yaptığım spor bedenime fazla gelmişse demek, böyle fantastik bir şekilde isyan ediyor olmalı. Elçin Sangu ve ona anne diyerek sarılan minik kızı. Biri benim bilinçaltıma müdahale etmeli, hem de acilen!!!

45


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

ESRARENGİZ FALCI Biraz önce yaşadığım şok beni endişelendiriyor ve olduğum yerden hemen kalkıp kendime oyalanacak yeni bir şeyler aramaya başlıyorum. Bu sırada sağa sola koşturarak müşteri arayan tatlı dilli bir arkadaş koluma yapışarak muhteşem falcılarının akıl almaz güçlerinden bahsediyor. Fal baktırmak o an icin kafa dağıtmak adına enfes bir fikir gibi geliyor. Ama dikkatimi iki bina ötede duran, dış cephesi ihtişamlı mekan çekiyor. Ağır ağır endişeyle yaklaşıyorum mekana. İçeri girdiğimde dışından daha gösterişli bir yer olduğunu anlamam uzun sürmüyor. Sıram geldiğinde falcının önüne oturuyorum. Başı öne eğik, masasındaki malzemeleri kurcalıyor. Ben parmağındaki yüzüklere dikkat kesilmişken, o yavaş yavaş fincanı yorumlamaya başlıyor. Ses öylesine tanıdık ki, imkanı yok ama sanki cafedeki o güzel anne şimdi de karşımda oturan bir falcı... Kendimi yalanlarcasına ihtimalleri kovuyorum aklımdan ve söylediklerini dinliyorum can kulağıyla. Bugünün benim için hayallerimin de ötesinde, sıradışı olacağını söylüyor. Ve kaldırıyor kafasını. O an başlıyor günün sıradışı halleri. Karşımda duran kadın, ekranda içtenliği, cafedeki olgun tavrıyla bu imkansız dedirten o kadın. Bal gözlerini gözlerime diktiğinde oturduğu yerden yükselicek diye düşünmeye başlıyorum. Öylesine keskin ve ürpertici ki, o kahveyi şu an içsem kahvem, kızıla dönerdi şüphesiz...

SAHNELERİN STARI Dün gece izlediğim diziyi nasıl benimsediysem, eşi benzeri yoktur dediğim kızıldan görüyorum her yerde. Yaşadığım şoku idrak etmeye çalışarak geliyorum evime. Konser için hazırlandıktan sonra heyecanla konser mekanına doğru gidiyorum. Mekan tıklım tıklım dolmuş. Eğlenmek için can atan yüzlerce insan alanı doldurmuş. Herkesin sabırsız olduğunu görüyorum ve içime kocaman 46

''Öylesine keskin ve ürpertici ki, o kahveyi şu an içsem kahvem, kızıla dönerdi şüphesiz...''

bir heyecan yerleşiyor. Sahne hazır, ışıklar sahnedeki starı hedef alıyor, fazla göz alıcı olduğundan hiçbir şeyi göremiyorum. Bir ses geliyor kulağıma, daha önce dinlediğim bu şarkı sanki bu kez bambaşka bir yere götürüyor beni. Ses telleri kadifeden, incecik ruhlu birini dinliyorum. Gözlerim yoğun ışıkla savaşarak bu sesin sahibini görmek için çabalıyor. Bu sanatçının konserine defalarca

geldim, bu ses ona ait değil. Etrafımdaki insanları inceliyorum. Şaşkın ama bir o kadar da büyülenmiş bakıyorlar. Şarkı devam ettikçe hafızamda canlanıyor sesin sahibi. Işıklar loş oluyor ve ben sahnedeki ışıltılı beyaz teniyle, kocaman gülümseyen güzel kadını görüyorum. Gerçek bir an olup olmadığını sorguluyorum defalarca. Yine o ve yine büyülüyor rüyalar ötesi gerçekliğiyle...


E K İ M

2 0 1 6

GÜLERYÜZÜYLE ŞİFA

DAĞITAN DOKTOR

Yorgun ve kırgın bedenimi yataktan çıkaramıyorum bugün. Dünkü akıl almaz güzellikteki konserde fazla dağıtmış olmalıyım ki, bünyem hastalığa kapılarını açık bırakmış. Grip denen arsız hastalık vücuduma nüfuz etmiş. İlaçlar, bitki çayları bana karşı direnen grip için yeterli gelmiyor. Son durak olarak aklımda canlanan doktora gitme fikri, hasta vücudumun isteksizliğiyle savaşıyor. İsteksiz bir şekilde kıyafetlerimi giyip dışarı çıkmaya hazır hale geldiğimde bir hışımla atıyorum kendimi evden. Hastane kokusu ilmek ilmek işlerken ciğerlerime, neden burada olduğumu sorgulayıp bir kez daha hasret duyuyorum sıcacık yatağıma.

Tam bu sırada adım anons ediliyor. Ve doktor hanımın odasına yarı açık gözlerimle giriyorum. Beyaz önlük tamam, boyunda asılı bir adet steteskop, ona da tamam, peki ya o kızıl saçlar? O ince beyaz eller? Bir dakika,

karşımda duran ve birazdan kalbimin ritmini dinleycek olan kişi Elçin Sangu mu yani? Yoo yoo, steteskopu tutan Elçin Sangu olduktan sonra kalbim içerde atmaz ki. Atarsa da dışa doğru, tüm şehre mini bir big bags show yapar.

Ben kalbimin derdine düşmüşken Elçin o muhteşem gülümsemesi ve şifa niyetine ses tonuyla muayeneme başlıyor. Tam bu sırada sabahtan beri binbir lanet ettiğim gribimi sarıp sarmalak istiyorum. Teşekkürler grip!

İLAÇ GİBİ ECZACI En büyük ilaç motivedir derler. Doktorumun ilaç yazar yazmaz beni iyileştirmis olmasıyla tebessüm ederek gidiyorum eczaneye. Belki aldığım ilaçlardan sonra sağım solum bu kızılla dolmaz diye endişe ediyorum. Ya her şey bilincimin bir oyunuysa, ya gerçek değilse tüm bu olanlar? Beyazlar içinde ne de güzeldi diye geçiriyorum içimden. Resmen Dünya'ya şifa dağıtmaya gelmiş gibi... Eczaneye girdiğimde genç biri yardımcı oluyor ilaçları almama. Tek bir ilacı okumakta zorlanıyor ve belli ki ondan daha kıdemli olan birine sesleniyor. İçerden gelen ince vücutlu zarif kadın, gözlerimi dolduruyor. Acaba problem grip olmam falan değil de, korneamın kızıl nokta hastalığına tutuluşu mu?? Çünkü artık tüm olasılıkları zorluyor yaşadığım bu şey. İlaçları pamuk elleriyle poşetliyor ve uzatıyor bana doğru. Sersemlemiş bir halde alıyorum ilaçlarımı ve dükkandan ağır adımlarla çıkıyorum. 47


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

SOKAKLARIN HAKİMİ Salına salına yürürken omzumu delip geçer gibi bir darbe alıyorum, yanımdan hızla geçen kişiden. Gri kapşonlusu ve tetik halleriyle dikkatimi çekiyor. Çarptıktan sonra bir kutu düşürüyor yere ve dönüp kutuya baktığında beni farkediyor. Göz göze geldiğimizde o bana hafif tebessüm ederken ben günün en büyük şokundan birini daha yaşıyorum. Bu defa kızıl saçlarını göremediğim güzeli,bal gözlerinden tanıyorum.O gözlerle kutuyu işaret ediyor bana ve koşarak uzaklaşıyor. Korkak bir hamleyle açıyorum kutuyu. İçinden bir sürü kağıt çıkıyor ve en üsttekinde "En yakınındaki bankaya git ve kutudaki kağıtları 40 numaralı kasaya koy. Pişman olmıycaksın." yazıyor. Yapmak ve yapmamak arasındaki ikilemimi çabucak aşarak, başıma daha tuhaf bir şey gelemez deyip söyleneni yapmayı tercih ediyorum ve en yakın bankaya doğru yol alıyorum...

GÜLERYÜZLÜ BANKACI VE ACIMASIZ POLİS Büyük bir korku ve kalbimi delip geçecek heyecanımla giriyorum bankadan içeri. Bu kızıl bana neler yaptırıyor böyle?! Veznelerin birine yaklaşıp bilgi almak istiyorum kasaların yeri hakkında. "Nasıl yardımcı olabilirim? " sesini duyduğumda zihnime düşen konser görüntüleri, daha da heyecanlandırıyor. Bu o, yine o. Tüm ihtişamıyla bu kez de banka görevlisi olarak çıkıyor karşıma. "Bu bir şaka mı?" diye istemsizce soruveriyorum. Hiç cevap vermeyerek gülümsemeyi tercih ediyor. Hemen ardından kasaların olduğu odayı gösteriyor ve bana eşlik ediyor. 40 numaralı kasayı açıyorum heyecanıma karşı büyük bir direnç içinde. Kutudan bir bileklik çıkıyor. Ne olduğunu anlamaya çalışırken 48

bir anda üniformalı bir grup içeri giriyor ve çok geçmeden polis olduklarını anlıyorum. Ben bilekliği almayı hayal ederken, bileklerime kelepçe takılıyor. "Ne oluyor? Ben bir şey yapmadım ki." desem de kelepçeyi takan polis inatla sürüklüyor beni. Derdimi anlatabilmek için tamamen ona doğru döndüğümde gözlerimin karardığını hissedebiliyorum. Bu yaşadığım ne bilmiyorum ama yavaş yavaş daha da sorgulamaya başlıyorum. Sert görüntüsü ve iddalı bakışlarıyla bile bakınca yine sakinleştiriyor insanı. Muhteşem fiziğine çok yakışan üniformasından bahsetmiyorum bile. Bir dakika ya ben şu an tutuklandım ve bu kadın yanımdayken bu bile korkutmuyor beni, nasıl yani?


E K İ M

2 0 1 6

DOĞRUCU HAKİM Ne olduğunu, nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde kendimi mahkemeye ifade vermek adına çıkarılırken buluyorum. Belli ki kasadaki bileklik başıma dert olmuştu. Hakime hanımın içeri girmesiyle duruşma başlayacak ve ben hiç bilmediğim bir durum için ifade verecektim. Hakime içeri girdiğinde yarım kalan aklımın da hızla benden uzaklaştığını hissediyorum.

Bu korkulucak şeyden müthiş keyif alırken bir yandan da binlerce soru kafamın içinde dönüyor. Yine oydu ve büyüleyici gözüküyor. Dimdik duruşu, kararlı bakışları... Hakkımda verdiği hapis cezasını söylerken ben ona hayran hayran bakmakla meşguldüm. "Yaz kızım" komutunu duyana kadar sanki rüyadaydım. İdrak etmem epey zaman almıştı...

MELEK GİBİ GARDİYAN Kolumu sıkı sıkı tutan el beni her ne kadar ürkütse de bembeyaz pamuk gibi görüntüleri korkularımı bastırıyor. Eller öylesine tanıdık geliyor ki, yüzüne bakmaya cesaret edemiyorum. Çünkü artık bir rüya kadar

MAPUSLAR KRALİÇESİ Açtığı koğuş kapısının ardından içeri gir işareti yapıyor ve sırtıma dokunarak yön veriyor bana. İçeri girdiğimde korkum geriye kalan tüm duygularımı bastırıyor. Birbirinden farklı yüzler, merakla bakıyorlar yüzüme. Kiminin öfkeli bakışları ve çatık kaşları, kiminin de utangaç ve hüzünlü tavırları dikkatimi çekiyor. Boşta kalan ranzaya doğru giderken önümü tüm ciddiyetiyle biri kesiyor. Deri botları ve iddalı giyimiyle karşımda duran

eşsizleşiyor gördüğüm her yüz. Belindeki anahtarlar, koğuş kapılarının boşluklarında yankılanıyor. Yavaş yavaş dönüyorum yüzüne bakmak için. Yine yaptığı işe rağmen, elmacık kemiklerini tüm doğallığıyla

kadına dikkatle baktığımda yine günlerdir bana eşlik eden o yüzü görüyorum. Kızıl saçlarını örgü yapmış

belli eden gülümsemesi beliriyor yüzünde. Bu kadarı çok fazla diyorum içimden, yaşadıklarım fazlasıyla olağanüstüyken aklımda kalan sadece onun yüzü oluyor.

ve kaşlarını çatmış bir şekilde, "Biz de yeni gelen önce çamaşırları yıkar, yatağını hakeder" diyor. O konuşurken etraftaki herkes sus pus olmuştu. Belli ki bu koğuşun ağası bu kızıl fırtınaydı...

''Belli ki bu koğuşun ağası bu kızıl fırtınaydı...'' 49


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

İşte fazla Elçin'in beyin lobumda oluşturduğu fantastik etkiler bunlar. Bir tanesi bile başımı döndürüyorken 12 tanesi ile nasıl baş edebilirdim ki zaten? Eminim sizler de son derece duygusal veya fazlaca komik hayaller kurmuşsunuzdur 12 Elçin'i duyduğunuzda... Melek gibi bir insandan bahsediyoruz sonuçta. Kim hayatında en kötü anlarında elinden tutacak, kahkahalarına eşlik edecek, korkularında yanında olacak bir melek istemez ki? "Dünya'yı güzellik kurtaracak" diyorlar ya, "Dünya'yı Elçin kurtaracak" diyorum ben de. Eşsiz güzelliğiyle etrafa dağıttığı gülücükler, güzel kalbiyle saçtığı iyilikler ve davranışlarıyla verdiği ilhamlar daha fazla kişide olsaydı Dünya çok daha güzel bir yer olurdu. Ama üzülmeyelim 12 tane Elçin'imiz yok diye. Teknik olarak pek de mümkün olmayan bu hayalimizi, gönülden gerçekleştiriyor sayılıyoruz aslında. Güzel olan her şeye bir tutam Elçin yerleştiriyoruz. Bir anne yüreği kadar saf ve temiz seviyoruz. Her şeyin fazlası zarar ama konu Elçin olunca şifa oluyor. 50


E K İ M

2 0 1 6

Kiralık Aşk 55.Bölü m 51


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

EDITOR:FATMAGul TWITTER:@cadisicarsamba

S

elamlaaaar 2 ay aradan sonra tekrar beraberiiiiz. Evet evet ben de sizi özledim! Bu ay gıybeti Ece (@Aekaplan72Me) arkadaşımızla yaptım, çok eğlendiik siz de okurken eğlenin tamam mı ? (Duyamadım??)

FATO : Elçin hakkında en çok merak ettiğin şey nedir? AYŞE : Merak ettiğim birçok şey var aslında ama en çok merak ettiğim şey opera okumaya nasıl karar verdiği sanırım. FATO : Elçin’in hoşlandığın 3 özelliği ? AYŞE: Her şeyiyle seviyorum ama üç tanesini söyleyecek olursam: merhametli, mütevazi ve samimi olması. (Minnoşluğu, minnoşluğu ve tabiki minnoşluğu) FATO : Elçin’in geleceği hakkında nasıl bir beklentin var? AYŞE : Elçin’i festival filmlerinde görmeyi çok istiyorum. Kariyerinin zirvede olacağından şüphem yok zaten. En çok olmasını umduğum şey de şarkı söylemesi. Çünkü sesi gerçekten çok güzel. (+123548745 kere katılıyorum hayatım)

52

FATO : Okuduğunda dizelerinde Elçin’i hissettiğin bir şiir/söz istesem? AYŞE : O kadar içten gülüyordun ki; içini kıskandım, için olmak istedim. (…Şiir yazdırmalı bir kadının asaleti. Gece rüyaların, gündüz idealin olmalı…) FATO : Olağanüstü bir gücün olsa Elçin için ne yapardın? AYŞE : Röportajlardan okuduğumuz kadarını biliyorum. Elbette Elçin’in iç dünyasını çok merak ediyorum. Hayalleri, beklentileri... Gerçekleştirmek isteyeceği hayalini gerçekleştirmeyi çok isterdim. Kendim için bir şey yapacaksam, ışınlanma teknolojisi ile Elço’yu görebilirdim. Ah mesafeler, mesafeler…


E K İ M

2 0 1 6

FATO : "Elçin …… yaptığı/şeklinde davrandığı için onunla gurur duyuyorum." Cümleyi tamamlar mısın? AYŞE : Kariyerini başarıyla tırmanırken değişmediği için, olduğu gibi kaldığı için onunla gurur duyuyorum. İyi ki Elçin! FATO : Farz edelim ki Elçin’in stil danışmanısın ve Elçin ödül törenine katılacak, nasıl bir kombin hazırlardın? AYŞE : Uzun kırmızı, yandan tek uzun yırtmaçlı tek omuzdan tutturulmuş bir elbise olurdu. Kırmızı elbisenin Elçin’in kızıl saçları ve beyaz tenine çok yakışacağını düşünüyorum. FATO : Elçin’in oynadığı karakterler den en çok hangisine benziyorsun? AYŞE : Defne'ye sanırım.. Ailesine çok düşkün, genelde aklıyla değil kalbiyle hareket eden (iç sesimi çoğu zaman dinlerim) kinci biri olamayışım… Bütün bu özelliklerimle kendimi Defne'ye benzetebilirim. (Ben Güzide ve Defne karışımı biriyim galiba)

53


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

FATO : Elçin’e bir tavsiye versen bu ne olurdu? AYŞE : Hayatın boyunca kimsenin seni üzmesine izin verme. Başarıyla hep en zirveye tırman. Karşına çıkan, seni yıldıran her zorlu engelde bir adım arkana bak. Orada seni sevenlerinin, kocaman bir ailenin (esfc) olduğunu unutma. Çünkü biz hep bir adım yanında, bir adım arkandayız. Hep seninleyiz. (Eğer bir gün bir karar vermen gerecekse ve önünde iki seçenek varsa aklına ilk geleni seç çünkü ilkler her zaman önemlidir minnoşum. Ben test çözerken öyle yapıyorum valla işe yarıyor kesin bilgi yayalım (balon emojisi) ) FATO : Son olarak söylemek isteğin bir şey var mı? AYŞE : 19 yaşındayım. Elçin, hayran oldugum ilk ve tek isim. Duruşuyla, karakteriyle örnek aldığım birisi. İyi ki tanıdım onu. Onu çok seviyorum. Ve ESFC... Öyle güzel şeyler planlayıp hayata geçiriyorlar ki… Kocaman bir aile olmuş. Yaptıklarıyla, yapacaklarıyla çok büyük bir sevgi seli içindeler. İyi ki varlar. Son olarak röportaj için Kızıl Sonya Dergi ekibine çok teşekkür ederim. Maalesef bir gıybetin daha sonuna geldik, bu beni çok üzdü ama olsundu; çünkü bir dahakine görüşecektik di mi? Hoşçakalınn minnoşlar ve kendini minnoş hissedenler… 54


E K İ M

2 0 1 6

+DOSYA C:\SizdenGelenler\fanart\volume2

[E ]

fanarte: çizimin

lçin

hali

vol.2

“Elçin Sangu sevenler” olarak aramızda kalemi kuvvetli yazarların yanında , aynı kalemle sanatını konuşturan yetenekli arkadaşlarımız da mevcut. Yine dergimizin bu sayısının sizden gelenler köşesinde, yetenekli mi yetenekli arkadaşlarımızın ellerinden çıkan şahane “Elçin Sangu çizimleri”ni sizler için derledik.

55


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

HİLAL ARSLAN instagram \hil_ars

56


E K İ M

2 0 1 6

ÖNER ACUN instagram /oneracun

57


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

SERAY DEMİRKIRAN instagram \sry_dmrkrn

58


E K İ M

2 0 1 6

AZİZ ÇINAR

instagram \azzcinr

59


● K I Z I L S O N YA “ELÇIN SANGU’YA DAIR HER ŞEY”

MELEK SÜMEYYE

instagram \meleksumeyye

60


E K Ä° M

2 0 1 6

Bizi Takip Edin

61

Kızıl Sonya Ekim 2016  
Kızıl Sonya Ekim 2016  

“Bu bir fan dergisidir. Elçin Sangu fanları tarafından hazırlanmış amatör bir çalışmadır. Basılma, satılma v.b konular söz konusu değildir....

Advertisement