Page 1

Veselīgo dzērienu receptes Možākiem rītiem: Gardā kafija Kokteiļi: Maigie slepkavas

aplikācija: cocktail flow Pasaulē dārgākais kokteilis

Žurnālu sagatavoja:

Rob TheBman Herta Taube


Pasaules dārgākais kokteilis Nav nekādu šaubu, ka kokteiļu maestro -

bārmeņu bārmenis Salvadors Calabress zina, kā piesaistīt uzmanību! Kārtējais šedevrs, no viņa puses. Iespējams pēdējais, jo tas nosaukts par viņa "mantojuma kokteili". Šis bārmeņa profesijas veterāns, kas pagaidām darbojas kā Londonas Playboy Kluba menedžeris, pārsteidzis pasauli vēl vienu reizi, uzmiksējot pasaules dārgāko kokteili.

Kokteiļa cena: 5,500 britu mārciņas Kokteiļa sastāvā ir tiešām iespaidīgi alkoholi: Kümmel Liqueur 1770, Dubb orange Curaçao 1860, Clos de Griffer Vieux Cognac 1788 un Angostura bitters no 1900. Kokteili uzjauca maestro pats Play Klubā, pērnā gada oktobrī Mayfair svētku laikā.

Kokteiļu maestro Salvadors Calabress

Šis nebija pirmais Salvadora mēģinājums uzjaukt dārgāko kokteili pasaulē.

Iepriekšējo mēģinājumu izjauca, kāds nedaudz par daudz iereibis viesis, kurš nejauši saplēsa dārgo reto konjaka pudeli. Neviens nezina, vai pudeles "saplēsējam" tika piedots.


Pēcāk Salvadors intervijā sāstījis, ka izjutis lielu satraukumu pirmo reizi atkorķējot šīs Vintage pudeles un nemaz nenojaušot, kā šis kokteilis garšos. Līdz šim Salvadors, šo kokteili jaucis tikai ar mūsdienu plaši pieejamo alkohola klāstu. Salvadors un vēl pieci Playboy Kluba viesi bija vienīgie laimīgie, kas tajā vakarā pagaršoja 5,500 britu mārciņas vērto mikstūru, padarot to par vienreizēju mūžā pieredzi.

Pāris no dārgākā kokteiļa sastāvdaļām

Kokteiļa sastāvā: Kümmel Liqueur 1770 Dubb orange Curaçao 1860 Clos de Griffier Vieux Cognac 1788 Angustora bitters 1900

Piezīme!

Proporcijas un pagatavošanas metodi, maestro atstājis noslēpumā. Pēc acu liecinieku stāstītā pagatavošanā iesaistīts klasiskais šeikeris, kolba, dzīvā liesma, 3 playboy meitenes.

Salvadora mērķis un motivācija bija, lai viņa kokteilis būtu unikāls un tiešām cenas vērts. Daudzi bārmeņi ir centušies uzstādīt šādu rekordu vienkārši sajaucot dārgus alkoholus, bet eksperti un kolēģi atzīst, ka šis kokteilis ir kultūrmantojums kokteiļu pasaulei.

Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs


Dari pats! Nepieciešams:

Darba gaita:

Tukša Jack Daniels pudele

Izmazgājasm pudeli.

Dozators

Piepildiet pudeli ar sķidrajām ziepēm.

Šķidrās ziepes

Uzskrūvējam dozatoru.

Gala rezultāts Nav noslēpums, ka pēc ballītem

paliek kalni ar pudelēm. Lūk, praktisks veids, kā mājas interjēru nedaudz uzlabot. Mūsu gadījumā, izskalojām Jack Daniels pudeli, iepildījām ziepes un uzmaucām virsū "dozātoru". Voulā! Līdz miskastei jānes pāris pudeles (maisi) mazāk un vannas istabā gozējas skaists ziepju trauks:)

Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs


Ceļvedis: “Kaļķu vārti” Kokteiļu piedāvājumi – neeksistējoši! Kokteiļkarte, nopietni?

hahahahaha,

Var jau būt, ka šādā vietā neviens uz kokteiļu pagatavošanu iespringt nevēlējās, tomēr tā kā “Kaļķa vārtus” apmeklēju +/- ar meiteņu kompāniju, tad daiļajām radībām īsti nebija, ko padzerties.

Nav jau tā, ka “Kaļķu vārtos” kokteiļi vispār neeksistē! Protams, ka ir atrodami visi klasiskie un jau sen “atgaršotie” sajaukumi. Ja godīgi, brīnos, ka tie vēl netiek pārdoti “Narvesen” plauktos. Neesmu īsti pārliecināts vai tā ir STAFF nevēlēšanās sataisīt kaut ko oriģinālu, vai arī iestādei kā tādai kokteiļu daudzveidība ir sveša tēma. Neņemot vērā to, ka kokteiļu izvēle tur bija minimāla, ballīte tur ir!Dj (Mūsu apmeklējumā bija Lejasmejers) vienkārši bija bomba! Interjers ir ļoti vienkāršs, bet tajā pašā laikā elegants.


Man vienkārši kā kokteiļu entuziastam ir diez gan sāpīgi skatīties, ka tik augsta kalibra vieta domā, ka ar viskiju+kola, rums+kola izbrauks cauri piektdienās/sestdienās. Varbūt tieši tas bija iemesls, kāpēc 70% apmeklētājiem nebija dzērienu. Iespējams ar terases atvēršanu viss uzlabosies. Cerēsim.

Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs

Lasi vairāk:


Maigie

slepkavas Jau kādu laiku no klientiem saņemu aktīvus pasūtījumus, kas iesākas aptu-

veni šādi: "Man Tērvetes 0,5 un meitenei kaut ko, lai nejūt alkoholu.". Tādēļ piedāvāju Jums trīs kokteiļu receptes ar proporcionāli augstu alkohola saturu, kuru "upuris" visticamāk pat nemanīs. Man šos kokteiļus labpatīk dēvēt par "Maigajiem Slepkavām"!

Šokolādes martini

sastāvs: 40ml Finlandia (vodka) 40ml Bols White Cacao (likieris) 5ml Šokolādes

Pagatavošana: Visas sastāvdaļas ielej šeikerī, pievieno ledu, šeiko, ielej Martini glāzē, glāzi dekorē ar šokolādi.

Garšas iezīmes: Salds, patīkami balansēts.


sastāvs:

Skābais ābols

40ml Finlandia (vodka) 20ml Bols Sour apple (likieris) 10ml Monin Vanilla sīrups 1/2 Ābols 80ml Ābolu sula

Pagatavošana: Bostonas šeikerī, ievieto sagrieztu ābolu, pievieno sīrupu, izspiež sulu ar stampiņas palīdzību. Pievieno pārējās sastāvdaļas, ledu un šeiko! Kokteili ielej martini glāzē ar streinera un sietiņa palīdzību. Glāzi dekorē ar ābola šķēlīti un kanēli.

garšas iezīmes: Mēreni skābs, ar saldu nobeigumu. Skābāku garšu cienītājiem droši var pievienot vairāk laima sulas.


sastāvs: sourberry

40ml Riga Black (vodka) 40ml Bols Strawberry (likieris) 40ml Monin Zemeńu Sīrups 25ml Sv. spiestas laima sulas 80ml Apelsīnu sulas 10ml Amaretto (likieris)

Pagatavošana: Ielejam visas sastāvdaļas, izņemot Amaretto, šeikerī un pievienojam ledu. Šeikojam, izlejam long-drink glāzē. Pievienojam 10ml Amaretto, dekorējam ar svaigu piparmētru un laima daiviņu.

garšas iezīmes: Labi sataisītam kokteilim ir bagātīga garšas buķete, kas pārsteidz gan ar saldumu, gan skābumu. Kokteilis izceļas arī ar neticami patīkamu smaržas buķeti. Sourberry iegriezīs tevi gan garšas, gan smaržas karuselī!

Šie kokteiļi ir mani top 3 ieteikumi, ja vēlies patīkamus kokteiļus, praktiski bez alkohola piegaršas. Ideāli varianti meiteņu apreibināšanai :D

Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs


Interesants novērojums: dzērienkanna Nav noslēpums, ka glāzes mēdz izkrist no rokām, nolēkt no galda vai vien-

kārši saplīst. Šodien vienā no Rīgas bāriem novēroju interesantu variantu, kā pasniegt dzērienus vairākām personām no diezgan izturīga trauka. Esmu redzējis daudzus veidus XXL dzērienu traukiem - burkas, mini koferus, bet šī 1,5L tilpuma tējas kanna sevišķi iepatikās. Atsit nedaudz bērnību vai pārgājienus, tikai ar pavisam citu sastāvu iekšā. Ar šādu servīzi aiz sava bāra letes vari būt drošs, ka piektdienās saplīsušu trauku būs daudz mazāk.

Long drinks risinājums 1,5l tējas kanna Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs


veselīgais pretklepus sīrups Izskatās, ka ziema mūs nežēlo. Kaut arī kalnu kupenas un -20c grādus sals ir aiz

muguras, nedrīkst zaudēt možumu. Jāatceras rūpes par savu veselību arī ikdienā. Gan jau neesmu vienīgais, kam vārdi "ziema" un "tēja" ir sinonīmi. Ar tēju ir patīkami iesākt dienu un stiprināt organismu. Taču, ko darīt, ja esam kaut ko nelāgu "noķēruši" un tēja vairs nepalīdz? Pagājušonedēļ gadījās tā reize, kad nenovērtēju šo mānīgo gaisa temperatūru, kā rezultātā saslimu. Klepus, puņķi un kakls ciet. Šī recepte mani "piecēla kājās" ļoti ātri un galvenais - patīkami! "Sadakterējošā dzēriena" esence sastāvēja no Burbona, medus, citrona un karsta ūdens. Tas ir viegls un labāk uz nakti dzerams dzēriens. Nelielais Burbona daudzums ļaus vieglāk ieslīdēt miegā. C vitamīns no citrona un medus visu pasaldina, lai tā dzira uz leju ietu vieglāk.

Ja esat slims, labāk ar ūdens karstumu nepārcensties, vienmērīgi silta temperatūra būs gana laba. Dzēriens vienā rokā, grāmata otrā, zem segas un ceļā uz atveseļošanos!

dzēriena sastāvs: 20-40ml burbons (Maker's Mark vai Jim Beam)* Puse no citrona (sagriezta šķēlītēs); 100-150ml karsta ūdens; 1 tējkarote medus.

*Variet izmantot arī citus viskijus, bet tiem nebūs tik pateicīga

Pagatavošana: Ielejam glāzē burbonu, karsto ūdeni. Citrona šķēlītes izspiežam un metam iekšā, pievienojam medu (var arī vairāk nekā 1 tējkaroti).

Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs


Veselīgie padzērieni Termometra stabiņam strauji lēkājot

virs un zem 0 grādu atzīmes, ir vērtīgi un pat ieteicams, apskatīt veselīgu dzērienu receptes imūnsistēmas stiprināšanai.

Svaigi spiests sulas, Smūtiji un "blendi" (sajaukumi) pēdējos gados ir palikuši par iecienītu, ātru, veselīgu un kopumā labu pavērsienu veselīgākām dzīves veidam. Svaigi spiestas sulas ir kļuvušas ļoti pieejamas (c'mon Narvesenā šī 'ekstra' ir jau gadus 3, 4!). Šajā ierakstā vienkārši vēlējos padalīties ar interesantām un paša pārbaudītām receptēm. Vieglākajām receptēm pilnīgi pietiks ar blenderi, nedaudz sarežģītākām ņemsim talkā sulas un citrusa spiedi. Tās nekad nav nākušas par ļaunu.


Vieglam miegam Šī recepte manā ģimenē ir

jau vismaz 3 paaudzes (ciktāl man ir zināms). Nezinu, kā jums, bet ar manu darba grafiku bieži nevēlos uz nakti/rītu neko gatavot, tāpēc šī recepte gan atslābina nervu sistēmu pēc garas darba dienas, gan labi "pabaro".

sastāvs: Kumelīšu tēja; 1 banāns ~ 90g; Citronu sula (pēc garšas); Briseles kāpostivai Sarkanie galviņkāposti;

Pagatavošana: 1.

150ml karsta ūdens ievietojam kumelītes un ļaujam tām ievilkties.

2.

Kamēr top mūsu tēja, nomizojam un sagriežam banānu mazos gabaliņos, saplēšam vai sagriežam salātu lapas.

3.

Banānu un kāpostu ievietojam blenderī un gaidām kamēr blenderis sastāvdaļas sasmalcinās viendabīgā šķidrā masā.

4.

Viendabīgajai masai pievienojam klāt tēju (vēlams bez biezumiem!), citronu sulu un sajaucam visas šīs sastāvdaļas.

5.

Izlejam tēju no blendara krūzē un baudām! (Pēc ieskatiem var pievienot medu).

GATavs! dzērienu attēliem ir informatīvs raksturs


Sastāvs: 2 apelsīni 2 greipfrūti Tējkarote medus

Citrus sparkle Ātrs

un viegli pagatavojams dzēriens. Pilns ar C vitamīnu, tieši tas kas vajadzīgs, kad esam ar vienu kāju ziemā un ar otru jau pavasarī!

topi vesels!

Pagatavošana: 1.

Pārgriežam mūsu skaistos augļus uz pusēm un sulas spiedē iekšā! Ja godīgi, sulas spiedes tīrīšana aizņem vairāk laika, nekā paša dzēriena pagatavošana ( tāpēc uzreiz taisām XXL izmēra dzērienu).

2.

Medus nav obligāta sastāvdaļa, to pievieno, lai uzlabotu garšu. Parasti pievieno kā pēdējo sastāvdaļu un samaisa.


Sastāvs:

morning after Un kā tad bez vienas receptes,

kas veltīta paģīrām. Šis miksējums palīdzēs rītos, kad iepriekšējā vakarā Pulcītī dzēri tā, it kā rums pasaulē ietu uz beigām.

300g tomātu (mazie Cherry) 5ml tabasco 5ml Worcestershire 5ml citronu sulas (svaigi spiestas) 15-30ml Riga Balsam Degvīna Sauja smalcināta ledus.

Pilnībā pilna ar C vitamīnu un antioksidantiem. Šī recepte ne pa jokam iztīrīs tavu organismu!

Pagatavošana:

1.

2.

Cherry tomātus griežam uz pusēm, ievietojam blenderī, pievienojam pārējās sastāvdaļas (izņemot degvīnu, ja tādu lietojam), pluss sauja smalcināta ledus.

dzen paģisras prom!

Ieslēdzām blenderi uz maksimālo griezi un gaidām skaisti viendabīgu masu. Ja masa sanākusi par biezu, pievienojam vēl smalcināto ledu, kaut arī man ļoti patīk šī recepte, kā zupas biezuma masa, talkā ņemot karoti.

Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs


možākiem rītiem Visiem ir rīti, kad sejiņas ir aizpampušas un actiņas vaļā neveras. Palīgā nāk

kafija, bet šeit ir pāris "uzlabojumi", garlaicīgajai rīta kafijai! Zinu, zinu, Andrito man nepiekristu un uzsvērtu, ka es ar saviem "uzlabojumiem" tik kafijas ideālo garšu maitāju! Tomēr jums jau jālemj, kā tad ir - maitāju vai uzlaboju.

kafija un sekss Kafija dažkārt ir labāka nekā sekss, nepiekrīti? Pāris piemēri, kāpēc:

kafijas attiecības Neliela skaidrība kafiju attiecībās. Paliksim pie viena civilizēta standarta

Dzerot kafiju "vienītī", nav par to jākaunas. Izbēgsi no apkaunojošām situācijām, ja vecāki tevi pieķers ar lielu, lielu kafijas krūzi. Kafija, nekad neapvainosies, ja gribēsi citu, savādāku kafijas tasi. VAREN` GARDI KAFIJAS VEIDI


gARDĀKĀS KAFIJAS PIEMĒRI Angelli Tiramisu Nopērkams, tepat Spirits&Wine, šis Tiramisu liķieris, padara visu labāku, nē nopietni, esat dzirdējuši par viskiju tortēs? Kāpēc ne Tiramisū kafijā?

pasniegšanas veids

Caffe Latte + 20-40ml Angelli Tiramisu liķiera

Amaretto Ideāls cukura aizvietotājs. Mandeļu aromāts ir smalks un var pazust, ja jūsu kafija ir pārāk spēcīga.

Flat White + 40ml Amaretto

pasniegšanas veids

Kafijas attēliem ir informatīvs raksturs


Īru krēms Īru krēms - klasisks kafijas papildinātājs! Krēmīgā tekstūra labi "salejas" ar jebkuru kafijas veidu.

Lai rīti ir jautrāki un piecelties vieglāk

Eristoff Gold Kaut kas stiprāks, kaut kas jautrāks un kaut kas garšīgāks! Manā skatījumā šī karameļu vodka iet kopā ar visiem kafijas veidiem izņemot Latte. Kā tas parasti arī ir savienojot pienu ar vodku.

Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs


noderīga aplikācija:

cocktail flow

Aplikācija

"Cocktail Flow" būs noderīga ikvienam bārmenim vai dzērienu miksēšanas entuziastam. Aplikācija pārsteidz ar savu skaisto dizainu un funkcionalitāti. Aplikācijā iekļautas receptes lielākajai daļai klasisko kokteiļu, kā arī iespējams par velti lejupielādēt "šoterīšu" un bezalkoholisko kokteiļu receptes. Izvēloties aplūkot jebkuru no kokteiļu receptēm pie tās tiek parādīta bilde, sastāvs, pagatavošanas gaita, kā arī līdzīgie kokteiļi. Liels pluss šajā aplikācijā ir "alkohola kabinets". Nav vieglāka veida kā uzzināt kādus dzērienus var pagatavot no visa, kas atrodas uz "plauktiņa". Aplikācija pieejama Itunes veikalā par velti. Aplikācija pieejama uz Apple, Android, Windows 7 (mobilajām) ierīcēm, kā arī ir atrodama Windows 8 aplikāciju veikalā.

Cokstail flow kopsavilkums pārredzams dizains precīza apraksta gaita alkohola kabinets maz recepšu nav iespējas pievienot savas receptes

vērtējums:

Rakstu sagatavoja: Roberts Belasovs


Piedalies konkursā -

SEKO un LAimē! Seko Twitterī

@kirsitis_blog

&

Laimē Jack daniels custom made ziepju trauku

Uzvarētājs tiks noteikts starp pirmajiem 100 @kirsitis_blog Twitter konta sekotājiem

Ķirsītis  

Žurnāls bārmeņiem un nozares interesentiem. Šajā numurā apkopoti dažādi informatīvi materiāli par kokteiļiem, veselīgiem dzērieniem, novēr...

Advertisement