Page 1

27 i 28.03.2013 Kinga Makowska


1. Czym jest wymiana? Proces w którym umożliwiamy odbycie praktyki osobie z zagranicy oraz dbamy o jej realizację.


2. Etapy wymiany a. Raise - "TN forma" - nasza oferta praktyki wolontariackiej/profesjonalnej jest wprowadzona do systemu. aa. Poszukiwanie EPsa - praktykanta - tzw "matching". b. Match - praktykant przeszedł przez nasz proces rekrutacji i został zaakceptowany. TN forma i EP forma mogą zostać połączone w systemie - zmatchowane. c. Realisation - realizacja, czyli przyjazd praktykanta. Powinien odbyć się na co najmniej 4 dni przed rozpoczęciem pracy w projekcie.


3. Co mogę robić sam? a. Możesz mieć swoją własną formę i otrzymywać od EPsów oferty jej dotyczące oraz samemu ją promować. b. Możesz przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z EPsami. c. Możesz wypełniać dokumenty wymianowe danymi EPsa (przygotowanie). d. Możesz kontaktować się z EPsem i komitetem, który go do nas wysyła. e. Możesz uzyskać informacje odnośnie jego przybycia.


4. Czego nie mogę robić sam? a. Podpisywać dokumentów wymianowych - to może robić tylko LCVP ICX (Kinga - a od maja Agnieszka). b. Oferować EPsowi rzeczy których nie ma w TN formie.


7. Podsumowanie a. Najważniejsze w matchingu: szybkość, dokładność, nastawienie na EPsa b. Nie matchujemy wszystkiego co się rusza - w niektórych krajach procesy wizowe są zbyt długie... Stawiamy na kraje z którymi już wcześniej pracowaliśmy. c. Nie szukamy osób które przyjadą tu turystycznie albo za karę - jeżeli czujemy że EPs może mieć złe postawy, wyjaśniamy to wcześniej. d. Błąd w procesie matchingu -> reperkusje podczas realizacji. e. Nie wiemy - pytamy się OCP. Nie wymyślamy własnych reguł matchingu! f. Nasza biblia: XPP (dostępne na myaiesec.net i u naszych OCP :))


5. Między raisem a matchem d. Wypełniony TN AN wraz z EP AN przesyłacie do podpisu na kinga.k.makowska@gmail.com. Jeżeli nie odpiszę wam w przeciągu 3 dni, podbijcie temat żeby upewnić się że mail doszedł! Uwaga: tematy nie podbijają się same, więc liczę tutaj na aktywność z waszej strony. e. Podpisane dokumenty wysyłacie EPsowi. Od razu też dajecie znać że można już zmienić status w systemie myaiesec.net na MATCHED. f. SUKCES - zmatchowaliście praktykanta! g. Upewniacie się, czy EPs nie potrzebuje listu zapraszającego - IL. Jeżeli tak, razem z dokumentami: EP AN i TN AN wysyłacie do mnie też wypełniony IL (wzór będzie miał OCP projektu).


Questions and Answers? ď Š

szkolenie ICX  

hej hej hej

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you