Page 1

ESSENTIALS

CAMPUS AND PROGRAM GUIDE 2014

KING GEORGE INTERNATIONAL COLLEGE •Vancouver •Toronto •Victoria• Surrey• Halifax• CANADA• 1


Hoş geldiniz Eğitim, seçenek ve hedeflerden oluşan karışık bir labirent olabilir. KGIC ve KGIBCCTC’de, geleceğiniz için doğru eğitim seçeneklerini tercih etmenin ne kadar zor ve bunaltıcı olabileceğini biliyoruz. 1996 yılından beri faaliyetlerini sürdüren KGIC, 45.000'ün üzerinde öğrencinin kendileri için doğru olan yolu keşfetmesinde yol göstererek, bunu yapmalarına yardımcı olmuştur. Bir öğrenci olarak, kendi özel kültürel birikimi, öğrenme şekli ve hedef planı olan benzersiz bir bireysiniz. Bizim görevimiz en yüksek potansiyelinize ulaşmanıza yardım etmektir. Kanada’nın her yerinde şubeleri olan ve birçok üniversite ve kolejle ortaklıkları bulunan KGIC, ortaöğrenim sonrası için belli bir yol izlemenizi sağlar.

1996’dan beri, KGIC 45.000’in üzerinde öğrencinin doğru eğitim tercihlerini yapmalarına yardımcı olmuştur. Kendilerini işlerine adamış, dinamik profesyonellerden oluşan ekibimiz, birebir sohbetler için her zaman uygundur ve ne zaman ihtiyacınız olursa olsun size özel ve bireysel eğitim danışmanlığı hizmetleri vermekten memnuniyet duyarlar. Evinizden uzakta olabilirsiniz, ama bizimle eğitim alırsanız asla yalnız kalmazsınız. KGIC ve KGIBC-CTC, kendi içinde yaratıcı bir müfredat tasarım ve geliştirme ekibine sahip olması açısından benzersizdir. Bunun sizin için anlamı şudur: eğitim materyallerimiz her zaman yeni ve yenilikçi olup, günümüz dünyasında hem akademik hem de profesyonel açıdan başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz rekabet üstünlüğünü size sunar. Çalışanlarımız ve öğretmenlerimiz adına, KGIC ailesine hoş geldiniz diyor ve sizin için yapabileceklerimizi keşfetmenizi destekliyoruz. Saygılarımızla, Tanya Scorah Executive Director 2 KGIC.ca

Executive Director


6 KGIC Locations 3 KGIBC-CTC Locations Licence Agreements International Representative Offices 3


İçindekiler Şehir Rehberi

06

Halifax

10

Surrey

08 Toronto

12

14

Victoria

Vancouver

KGIC Program Kılavuzu Dil Geliştirme Programları

İkinci Dil Olarak İngilizce

18 20

28

College & University Pathway

Çocuklar ve Gençler için Programlar

30

Camps Toronto Summer Fun Global Leader’s Summer Camp Trailblazers International Outdoor Adventure

Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi (IELTS) Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı (TOEFL) Cambridge First Certificate of English (FCE)

KGIC Program & Kampüs Kılavuzu

34

Hizmet Kılavuz

36

4 KGIC.ca

Ortaöğrenim Sonrası için Orta Dereceli İngilizce (IEPE) Ortaöğrenim Sonrası için İngilizce (EPE) KGIC’s Guide to College and University Pathways

Test Hazırlama

24

Powerspeaking and Modern Media (PMM) İş İngilizcesi (BE)


Halifax

Toronto

Surrey

Vancouver

Victoria

5


Halifax

Tarihi denizcilik cazibesinin modern kültürel zarafetle karışımını keşfedin.

Eğlenceli Gerçekler Tuzlu okyanus havasının cazibesine kapılanlar, şehrin geniş tahta kaldırımları boyunca yürüyüş yapabilir, dünyanın her yerinden gelen gemilerin ön planında hareketli Kelt melodileri çalan yerli halkı bulabilirler

Halifax, tarih, kültür ve nefes kesici manzaralarla iç içe bir yerdir. Müzelerin, sanat galerilerinin ve kilisenin bir karışımıdır.

Halifax ayrıca, birçok pub ve "meyhane"si sayesinde hareketli gece hayatıyla övünmektedir. Burada geceleri bir mekandan diğerine "akmak," adeta bir yaşam biçimidir.

Halifax sakinlerine İngilizcede “Haligonian” denir. Halifax, dünyanın sahildeki en uzun kesintisiz tahta kaldırımına sahiptir. Halifax belediye başkanı her gün limanda yüzer.

Sinema bileti: 11.50$ Biranın litresi: 5.00$ Akşam yemeği: 20.00$ Bir fincan kahve: 1.90$ Tek odalı daire: 650-1000$ Otobüs bileti (bir aylık): 70.00$

6 KGIC.ca

Nüfus: 297,943

Yerel halk vitrin bakarak oyalanmaya bayılır

Halifax, 6 Aralık 1917 tarihli Halifax patlamasından sonraki yardımları nedeniyle teşekkür etmek için her yıl Boston şehrine bir ağaç verir.


Halifax’ı tanıyın

KGIC’deki programlar:

İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Seviye 1-6 Powerspeaking and Modern Media (PMM) Ortaöğrenim Sonrası için Orta Dereceli İngilizce (IEPE) Ortaöğrenim Sonrası için İngilizce (EPE) Inernational English Language Testing System (IELTS)

1749 yılında kurulan Halifax, dünyanın en büyük doğal limanlarından birine ve dünyanın deniz kıyısındaki en uzun tahta kaldırımına sahiptir. Burada, bir şehir merkezinin keyfini çıkarırken aynı zamanda Nova Scotia’nın ünlü küçük sahil köylerinin ve doğasının güzelliğinden de sadece birkaç dakika uzaklıkta olursunuz. Kanada'da benzersiz bir deneyim yaşarken farklı diller, yemekler ve kültürlerden oluşan uluslararası bir ortamın tadına varmak istiyorsanız, lütfen Canada’s Ocean Playground’u ziyaret edin. Halifax’ın Liman Pazarı’nda binlence ziyaretçiye katılın; çiftliklerden getirilen en iyi ve en taze ürünlerin, hazır yemeklerin, şarapların, zanaatkarların el işlerinin ve hatta canlı müziğin keyfini yaşayın. Halifax’in 1912 yılındaki Titanic kurbanlarını kurtarmaktaki rolü de hüzünlü fakat tarihsel olarak ilgi çekici bir gerçektir. Kurbanların çoğu şehrin üç mezarlığında toprağa verilmiştir. 1997 yapımı Titanic filminin hayranları, Fairview Mezarlığı'nı ziyaret edebilir, Leonardo DiCaprio’nun karakteri Jack’ten esinlenerek ‘J. Dawson’ yazılmış 227 numaralı mezar taşının başında durabilirler.

• A

Citadel Hill

• B

Harbour Cruise

• C

Split Crow Pub

• D

Point Pleasant Park

Kablosuz internetLarge

• E

Seaport Farmer's Market

Büyük öğrenci salonu

• F

Ice Skating

Bilgisayar laboratuarı

• G

International Busker Festival

• H

Shakespeare by the Sea

• I

Peggy's Cove Lighthouse

• J

Art at Night Event

Yeni KGIC FAST TRACK PROGRAM

Olanaklar: 9 sınıf

Mikrodalga fırınlar TV’ler Buzdolabı bulunan mutfak Akıllı tahta & Projektör

KGIC Konaklama: Homestay öğrenci evi

En Küçük Yaş:

30 25 20 15 10 5 0 -5 -10 -15

JAN FEB MAR APR MAYJ UN JUL AUG SEP OCT NOV DEC

MAX MIN

16 7


Toronto

Dünyanın ekonomik açıdan en güçlü şehirlerinden, Kanada’nın en güzel kent siluetlerinden birini keşfedin.

Seyahat etmeyi planlıyorsanız, Niagara Şelaleleri, Montreal, New York, Algonquin Park ve Kanada’nın güneydoğusundaki birçok güzel turistik mekana Toronto’dan sadece bir otobüsle ulaşılabilir.

Toronto, Kanada’nın herhangi bir şehrinden daha çok şirket merkezine ev sahipliği yapar. Finans, ticaret, iletişim, ulaşım, medya ve moda bunlardan yalnızca birkaçıdır.

Sinema bileti: 10.00$ Biranın litresi: 5.00$ Akşam yemeği: 20.00$ Bir fincan kahve: 1.50$ Tek odalı daire: 750-1000$ Otobüs bileti (bir aylık): 126$

Toronto’da yemek yerseniz, tüm kültürlerden birçok yemek seçeneğiyle kendinizi şımartabilirsiniz.

İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Seviye1-6

Toronto’da alışveriş ve yemek rakipsizdir. Easton Centre alışveriş tutkunları için en önemli cazibe merkezidir.

Nüfus: 5,132,794

Casa Loma’da Zenginliği Hayal Edin Toronto’nun ortasına gizlenmiş görkemli bir saray, başka hiçbir yerde bulamayacağınız zarafeti tatmanızı sağlar.

• B

Hockey Hall of Fame’de Kanada’nın Oyununu Oynayın Muhteşem Kanada oyununa adanmış yegane yerdir.

• C

Stratford’da Entelektüelliği Bulun Toronto’ya sadece birkaç saatlik mesafede, Kuzey Amerika’nın en ünlü Shakespeare festivalinde Romeo ve Juliet’in hayat bulmasını izleyin.

• D

• E • • F

Centre Adası’nda Dinlenin Toronto’nun merkezinden feribota atlayın ve Ontario Gölü kıyılarındaki kumsallarda yürüyüş yapabileceğiniz ya da bisiklete binebileceğiniz bir ada parkına kısa bir yolculukla ulaşın. İçki Fabrikaları Bölgesinde Alışveriş Kültürel miras binalarla çevrili geçmişe bir yolculuk yaparken kafelerin, sanat galerilerinin, muhteşem alışveriş seçeneklerinin ve halen faaliyet gösteren içki fabrikasıyla Ontario'nun en kaliteli birasının tadını çıkarın. Algonquin Park’ta Renkleri Yaşayın İster açık gökyüzünün parlak mavisiyle, ister sonbahar yapraklarının değişen renkleriyle olsun, Ontario’nun en

Ortaöğrenim Sonrası için İngilizce (EPE)

İş İngilizcesi (BE)

• • G

büyük eyalet parklarından biri, şehirden doğaya kaçış için mükemmel bir yerdir. Nuit Blanche’de Gece Boyu Sanat Ekim ayında bir gece 19:00-07:00 saatleri arasında devam eden bir açıkhava festivalidir. Uluslararası ve Kanadalı sanatçılar yarattıkları eserlerle şehir merkezini donatırlar ve tüm gece uyumamayı her zamankinden daha eğlenceli hale getirirler.

• H •

Honest Ed’s’te Tasarruf Edin Karayipler'den gelen Kanadalılarla kutlama yaparak Toronto'nun çeşitliliğinin tadına varın – dans, müzik ve yemekler bu 10 günlük çılgınlığın bir parçasıdır.

• I

Save Money at Honest Ed’s Toronto’nun en büyük ve en renkli indirimli satış mağazasında kelepir ürünler bulun, fakat 3 katlı labirentte kaybolmamaya dikkat edin!

• J

Niagara’yı Tadın Niagara Şelaleleri’ni gördükten sonra, civardaki bağlarda yapılmış şarapları yudumlayarak bölgenin tadını çıkarın. 30 25 20 15 10 5 0 -5 -10 -15

Gençler için Toronto Yaz Programı International English Testing System (IELTS)

Olanaklar: 20 sınıf Kablosuz internet Bilgisayar laboratuarı bulunan öğrenci salonu Mikrodalga fırınlar TV’ler

KGIC Konaklama: Aile yanında

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC

MAX MIN

8 KGIC.ca

Ortaöğrenim Sonrası için Orta Dereceli İngilizce (IEPE)

Powerspeaking and Modern Media (PMM)

Toronto’yu tanıyın • A

KGIC’deki programlar:

Öğrenci Evleri

En Küçük Yaş: 16


9


Surrey

Programs at KGIC

Surrey, Kanada’nın kültürel açıdan en çeşitli belediyelerinden biri olmasıyla tanınır. Entelektüeller için, Surrey gelişen bir dijital sanatlar topluluğuna, sanat merkezine ve sanat galerisine sahiptir.

Sinema bileti: 12.00$ Biranın litresi: 5.00$ Akşam yemeği: 15.00$ Bir fincan kahve: 2.00$ Tek odalı daire: 300-900$ Otobüs bileti (bir aylık): 81.00$

10 KGIC.ca

İngiliz Kolumbiyası’nın festival merkezini ziyaret edin.

İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Seviye 1-6: yetişkinler, gençler ve çocuklar 1-6: Adults, Juniors and Children

İngiliz Kolumbiyası’nın nüfus bakımından en büyük ikinci şehri olan “Güneşli Surrey” –genellikle bu şekilde adlandırılır– şaşırtıcı bir hızla büyümektedir. Kwantlen Politeknik Üniversitesi de burada bulunmaktadır.

Nüfus: 468,251t

Lise Köprü Programı Children & Juniors Powerspeaking and Modern Media (PMM)

Çocuklar ve Gençler için Yaz Kampları Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi (IELTS)

KGIC Surrey kampusu, çok sıcak bir ortam bulabileceğiniz bir aile kampusudur

2008 yılında oylamayla Kanada’nın Kültür Başkenti seçilen Surrey, “müzik, yemek ve kültürün en üst düzey kutlaması” olarak tanımlanan yıllık Füzyon Festivali’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Altı semt merkezinin her yerinde spor tesisleri bulunan Surrey’de yapacak çok şey var.

30 25 20 15 10 5 0 -5 -10 -15

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC

MAX MIN


KGIC Konaklama:

Olanaklar: 14 sınıf

Buzdolapları ve mikrodalga fırınlar

Aile yanında

Kablosuz internet

Spor salonu

Student House

Medya odası

Öğrenci salonu

En Küçük Yaş: 6

Bilgisayar laboratuarı

11


Vancouver

“Kuzey Hollywood”a kendinizi kaptırın.

PBKGIC.ca 12 KGIC.ca


“Kuzey Hollywood” olarak da bilinen bu birinci sınıf şehir, her yıl birçok önemli sinema filminin çekilmesiyle, gelişmekte olan bir film sektörüne ev sahipliği yapmaktadır.

Sinema bileti: 12.00$ Biranın litresi: 5.00$ Akşam yemeği: 20.00$ Bir fincan kahve: 2.00$ Tek odalı daire: 500$-1200$ Otobüs bileti (bir aylık): 110$

Vancouver, bisiklete binme, doğa yürüyüşü, koşu ve yelkenciliğin de aralarında bulunduğu çok çeşitli açıkhava sporlarıyla ilgilenmek için mükemmel bir yerdir. Dünyanın her köşesinden kültürleri harmanlayan Vancouver'de herkese uygun bir şeyler vardır.

Uzun zamandır dünyanın "en yaşanabilir” şehirleri listesinde yer alan Vancouver, burada yaşamak isteyenlerin yanı sıra turistlerin ve öğrencilerin de ortak yeridir. Kente ait olma hissi, birçok plaj ve parkla kusursuz biçimde birleşerek hem kozmopolit hem de Zen yaşam tarzına benzer bir atmosfer oluşturur.

Nüfus: 2,135,201

KGIC’deki programlar:

İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Seviye 1-6 Cambridge First Certificate of English (FCE) Ortaöğrenim Sonrası için İngilizce (EPE) Ortaöğrenim Sonrası için Orta Dereceli İngilizce (IEPE)

Birçok mağazayı gezerek ve Yaletown, Coal Harbour ve Gastown gibi benzersiz semtleri hakkında bilgi edinerek Vancouver’i tanıyın.

Ortaöğrenim Sonrası için Orta Dereceli İngilizce (IEPE) Powerspeaking and Modern Media (PMM) İş İngilizcesi (BE) Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı (TOEFL)

Vancouver’ı tanıyın Vancouver, hem tonajı hem de fiziksel büyüklüğü açısından Kuzey Amerika’nın en büyük ikinci limanı olup, aynı zamanda dünyanın da en büyük yolcu gemisi limanlarından biridir. Vancouver, Kuzey Amerika’nın en büyük film prodüksiyon merkezlerindendir. Televizyon prodüksiyonlarında Los Angeles’ın ardından ikinci, sinema filmi prodüksiyonlarında Los Angeles ve New York’tan sonra üçüncü sıradadır. Vancouver sakinlerine İngilizcede “Vancouverite” denir. Vancouver muhtemelen aynı gün içinde kayak yapabileceğiniz, golf oynayabileceğiniz ve plaja gidebileceğiniz tek yerdir.

Trailblazer’s Açıkhava Macera Programı (TBI) Global Leaders Summer Program for Kids and Teens

Olanaklar: 31 sınıf Kablosuz internet Bilgisayarlarla donatılmış öğrenci salonu Bilgisayar laboratuarı Mikrodalga fırınlar Satış otomatları TV’ler Mutfaklar

KGIC Konaklama: Student Housing Homestay

En Küçük Yaş: 18

PB


Victoria

İngiliz Kolumbiyası’nın kalbini ziyaret edin.

Victoria’da benzersiz bir topluluk hissi vardır. Her muhit ayırt edici bir karaktere ve güzelliğe sahiptir. Birçok kişi, parklara ve şehri çevreleyen muhteşem sahile yürüme mesafesinde yaşar.

Sinema bileti: 10.50$ Biranın litresi: 6.00$ Akşam yemeği: 15.00$ Bir fincan kahve: 2.25$ Tek odalı daire: 400-1000$ Otobüs bileti (bir aylık): 74.50$

14 KGIC.ca

Özellikle gece ışıklandırıldıklarında büyüleyen Parlamento binaları, şehrin merkezinde yer alır ve bu manzara kaçırılmamalıdır.

Nüfus: 316,327

Empress Hotel, herkesin kendini Kraliyet ailesindenmiş gibi hissetmesini sağlayacak şık bir ortamda sandviçler ve hamur işleri eşliğinde ikindi çayı sunar.

Bastion Meydanı, yaz aylarında giysiler, takılar, çikolatalar, kitaplar ve daha birçok şey satın alabileceğiniz pazarıyla popüler bir mekandır. KGIC Victoria da burada bulunmaktadır!.


KGIC’deki programlar:

İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Seviye 1-6 İş İngilizcesi (BE) English for Post-Secondary Education (EPE) Ortaöğrenim Sonrası için Orta Dereceli İngilizce (IEPE) Ortaöğrenim Sonrası için İngilizce (EPE) Powerspeaking and Modern Media (PMM) Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi (IELTS)

Olanaklar: 10 sınıf Kablosuz internet Öğrenci salonu Bilgisayar laboratuarı TV’ler Mikrodalga fırınlar Buzdolabı bulunan mutfak

KGIC Konaklama: Aile yanında

Get to know Victoria Our campus is small and intimate. It is located right in the heart of downtown in a heritage building.

Öğrenci Daireleri

En Küçük Yaş: 16

15


16 KGIC.ca


KGIC Programlar覺 17


İkinci Dil Olarak İngilizce

• q

Kişiselleştirilmiş Program Ortalamaya “hayır,” KGIC’ye “evet” deyin!

KGIC’de bireysel ihtiyaçlarınıza uygun şekilde özelleştirilmiş esnek bir seviye sistemi olduğunu biliyor muydunuz? KGIC’de, öğrenme sürecinin becerilerinizin ortalaması olmaması gerektiğine inanıyoruz. Herkesin farklı öğrenme ihtiyaçları, hızları ve şekilleri vardır. KGIC’nin ESL programı tam da bunun için son derece yaratıcıdır!

• r

Özel Hazırlanmış Müfredat

Gün (Pazartesi) 1. 2.

Career World English (CWE): CWE, KGIC’nin orta ve ileri seviyeli İngilizce sınıflarıdır. Career World, sadece İngilizce öğrenmeyen, aynı zamanda İngilizcelerini kullanan ileri seviye öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Gerçek dünyadan durumları, iletişim etkinliklerini ve çağdaş konuları akademik uygulamalarla bir araya getirir.

Erken gelin: 8:00 ve 8:30 arasında lütfen şunları getirin: • Kağıt-kalem • Pasaportunuzun ve okuma/çalışma izinlerinizin fotokopileri • Sağlık Sigortası

Gülümsemeyi unutmayın! 3.

Siz sordunuz, biz yanıtladık!

KGIC’de tüm kitaplar ve materyaller SİZİN İÇİN yazılır ve geliştirilir. İhtiyaçlarınıza dayalı olarak, KGIC’nin profesyonel müfredat geliştirme ekibi, öğrencilerin İngilizceyi mümkün olduğunca etkili ve verimli bir şekilde öğrenmesine yardımcı olan özel bir ESL programı hazırlamıştır. Ayrıca alt seviyedeki öğrencilerimiz için kaliteli gramer kitapları hazırlamak için Pearson Longman ile işbirliği yaptık.

• s

İlk haftanız

Ön büroda giriş yapın. • Pasaport ve sağlık sigortası fotokopilerinizi verin • Yerleştirme sınavınızın başlamasını beklerken birkaç dakikanızı diğer öğrencileri tanımakla geçirin • KGIC bilgi formunuzu doldurun (Kanada’daki adresinizi bildiğinizden emin olun)

4.

Yerleştirme sınavına ve sözlü mülakata girin

5.

Oryantasyon sırasında KGIC ve Kanada hakkında bilgi edinin

2. Gün (Salı) 1.

Kitaplarınızı ve sınıf ders programınızı alın

2.

Vesikalık fotoğrafınızı getirin ve öğrenci kimlik kartınızı alın

Öğrenci Ödülleri ve Burslar KGIC’de ÜCRETSİZ öğrenim görün!

Ne kadar çok çalıştığınızı biliyoruz ve sizi ödüllendirmek istiyoruz! Her ay İngilizcede mükemmellik, katılım ve çaba için farklı ödüller veriyoruz! Ayrıca iki ayda bir, her kampusun en iyi öğrencisine burs veriyoruz!

Tercihinizin KGIC olması için birkaç neden daha: Tüm sınıflarımızda entegre öğrenme Gelişiminizi değerlendirmek için aylık ilerleme raporları Öğrenmenizdeki artışta yardım etmek için akademik danışmanlık Eğlenceli ve alternatif yollarla İngilizce öğrenmeye devam etmek için ücretsiz okul sonrası kulüpler*. Kulüpler arasında şunlar sayılabilir: İngilizce Salonu, Profesyonel gibi Konuş, Gitar, Öbek Fiiller, Sokak Ağzı & Deyimler, TOEFL, IELTS ve çok daha fazlası! *Kulüpler kampustan kampusa değişir ve doluluk durumuna bağlıdır

18 KGIC.ca

Önümüzdeki 3 gün öğretmenlerinizle tanışmak, etkinliklere kaydolmak ve derslerinizin keyfini çıkarmak için hazırsınız!


Kişisel planınızı bugün oluşturun! Level 6 (2 months) Level 5 (2 months) Level 4 (3 months) Level 3 (3 months) Level 2 (3 months) Level 1 (3 months) Foundations (3 months) Reading & Writing

Listening

Communications/ Pronunciation

Sınıf Ders Programı Hours 9AM

Pazartesi-Perşembe

Cuma

BLOCK A: 9-10:10 GRAMMAR

BLOCK A: 9-10:10 GRAMMAR

BLOCK B: 10:20–11:30 READING & WRITING

BLOCK B: 10:20–11:30 READING & WRITING

1 PM

BLOCK C: 11:40–12:30 LISTENING LUNCH 12:30–1:30

BLOCK C: 11:40–12:30 LISTENING LUNCH 12:30–1:30

2 PM

BLOCK D: 1:30–3:00

BLOCK D: 1:30–2:30

3 PM

BLOCK E:3:10–4:00 EXTRA CLASSES & CLUBS

10AM 11 AM NOON

4 PM

COMMUNICATIONS/PRONUNCIATION

English as a Second Language

Grammar

COMMUNICATIONS/PRONUNCIATION

Ekstra ders veya kulüp yok

24-27 hours per week *Clubs vary from campus to campus and are subject to availability

19


Çocuklar ve Gençler için Programlar

İkinci Dil Olarak İngilizce

KGIC’nin Surrey kampusunda gençler ve çocuklar için programlar, küçük öğrencilerin İngilizceyi sıcak ve destekleyici bir ortamda öğrenmesinin ve gelecekleri için daha iyi fırsatlar oluşturmasının harika bir yoludur.

Müfredat KGIC’nin gençler ve çocuklar için İngilizce programları, BC devlet okulu müfredatının öğrenme gerekliliklerine dayalıdır Öğrenciler iki haftalık ilerleme raporları alır Destekleyici ve güler yüzlü danışman ekibi İsteğe bağlı olarak KGIC’nin köprü programıyla devlet veya özel okul sistemine geçiş (Uluslar arası öğrenciler için dizayn edilmiş The Accelerated Content English (ACE) and PACE English (ACE) ve PACE (pre-hızlandırılmış) programları özellikle Kuzey Amerika özel ve kamu ortaöğretim okullarında girmek isteyen uluslararası öğrenciler için tasarlanmış bir programdır. Bu ileri düzey program öğrenciler, KGIC ESL unsurları ile birlikte İngilizceyi en iyi şekilde öğreneceklerdir

Köprü Programı Bir Kanada ortaokulunda başarılı olmak için çocukların ihtiyaç duyduğu İngilizceyi öğrenin KGIC 4.seviyeyi başarıyla tamamladıktan sonra otomatik kabul alın Devlet/özel okul geçişini kolaylaştırın! Öğrencilerımiz KGIC Bridge programını tamamladıktan sonra, Vancouver, Langley ve Surrey şehirlerinde bulunan bir çok özel yada devlet lisesine geçiş yapabilir. Bunun yanında öğrencilerimiz Chilliwack’da bulunan devlet yada özel okullara geçiş imkanı bulunmaktadir Langley Schools Grades 1–12

wack Sch illi

oo

Ch

Chilliwack Schools Grades 1–12

Etkinlikler ve Eğitim Gezileri Öğrenciler eğlenceli ve eğitici gezilere katılma fırsatına sahip olacaklar – sınıfı gerçek dünyaya taşıyacaklar! Bu gezilerin en iyi yanı da, AralıkŞubat ve Haziran-Ağustos aylarında ücretsiz olmaları! Ücretsiz Eğitim gezileri arasında şunlar sayılabilir: Vancouver Akvaryumu, Bilim Dünyası, Üniversite ziyaretleri, Kayak Gezileri ve daha fazlası! • • • •

Etkinlikler arasında şunlar sayılabilir: Z dövüş sanatları Z futbol Z hokey Z dans sınıfları ve daha fazlası!e

Surrey’de Aile Programları!

ol D

33

l

Sc

ho

istrict

#

St. John Brebeuf

20 KGIC.ca

Surrey kampusu, her yaş için İngilizce programları sunar. Bu nedenle ailecek İngilizce öğrenmek için mükemmel bir yerdir!


TToronto Yaz Eğlencesi!

• K

Yaz tatilini Torontoda geçirmeye hazırmısınız? Univeristy of Toronto da düzenlediğimiz yaz kampında , yeni arkadaşlar edinebilir, Niagara Şelalesinde zaman geçirebilirsiniz ve • French Canada’yi görme ımkanı bulabilrisiniz. Derslerde İnglizcenizi geliştirirken ayni zamanda Eğlenebilrisiniz. Konaklamanızı University of Toronto’nun içinde bulunan ozel oğrenci residence da yapabilirsiniz. Hayatiniza unutamiyacağınız bir tecrube katmak icin sizleri Toronto’ya bekliyoruz.

Program Ayrıntıları: Yaş:

12-17

Yer :

University of Toronto, Ontario

Süre:

2-4 weeks

Gün:

Pazar- Cumartesi

Başlangıç Tarihleri:

29 Haziran, 6 Temmuz, 13 Temmuz, 20 Temmuz, 27 Temmuz, 3 Agustos

Havaalanında Karşılama ve Havaalanına Bırakma:

Evet (fiyata dahil)

Konaklama:

Yurt, özel oda, günde 3 öğün yemek veya Aile yanında, özel oda, günde 3 öğün yemek20 hours / week

İngilizce Sınıfları: 24 saat/hafta

Günlük Etkinlikler: Certificates:

Summer Fun Weekly Schedule Sunday

Monday

Tuesday

Wednesday Thursday

6 seviye (başlangıç-ileri), esnek seviye yapısı 1 full day, 3 half day/week Haftada 1 tam gün, 4 yarım gün İngilizce Öğrenimini Tamamlama Sertifikası

Friday

Saturday

Welcome New Students

Cornerstone Orientation Day

Holiday: Canada Day Celebration at Harbourfront

Ontario Science Centre

CN Tower

Niagra Falls: One of Ontario's most beautiful attractions

Canada's Wonderland Amusement Park

Beach Volleyball at the Beaches

Royal Ontario Museum

Casa Loma

Cornerstone Olympics

Toronto Zoo

French Canada: Quebec City

French Canada: Montreal

French Canada: Ottawa

Bowling

Movie Day at the Scotiabank Theatre

Cornerstone Party

Talent Show

Laser Quest

Trip to Yorkdale

Mini Golf

Cornerstone Halloween Party

Soccer in High Park

AGO

Centre Island

Session 1: Grad Lunch Session 2: Eaton's Centre

Session 1: Prepare to go home Session 2: Blue Jays Game

Children's and Junior's Programming

Seviyeler:

UYARI: Bu takvim, örnek bir etkinlik programı olup, gerçek programı yansıtmayabilir. Eğlence programları ve geziler, öğrencinin program süresine ve hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Öğrenciler geldiklerinde program takvimini ve burada kaldıkları sürede hangi etkinliklere ve gezilere katılacaklarını görebilirler.

21


Global Leaders Yaz Kampı Şimdi British Columbia Üniversitesi’nde! British Columbia Universitesi’ndeki 2014 Global Leaders yaz kampı, öğrencilere hayatlarının deneyimini yaşatacak. Eğlence dolu tüm etkinlikleri, Rocky Dağları'na dört günlük geziyi, harika yeni arkadaşlıkları, at biniciliği veya go-kart şansını ve çok çok daha fazlasını hayal edin! Sizi aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

Program Ayrıntıları Yaş

8-17

Yer :

University of British Columbia, UBC Vancouver

Süre:

2-4 hafta Pazartesi-Cumartesi (Aile yanında) PazartesiPazar (Yurtta)

Başlangıç Tarihleri: Havaalanında Karşılama ve Havaalanına Bırakma:

8 Temmuz, 15 Temmuz, 22 Temmuz, 29 Temmuz, 6 Ağustos Evet (fiyata dahil)

İngilizce Sınıfları:

12 saat/hafta

İngilizce Kulüpleri:

9 saat/hafta

Seviyeler:

Başlangıç, Orta, İleri

Sertifikalar:

İngilizce Öğrenimini Tamamlama Sertifikası, TOEFL Skoru & Sertifikası (11 yaş ve üzeri), Global Liderlik & Hedef Belirleme Tamamlama Sertifikası, Katılım Sertifikası

Global Leader’s Haftalık Program Sunday

Monday

Tuesday

Wednesday Thursday

Friday

Saturday

July

Classes Clubs Movie Night

Classes Trampoline Park Capture the Flag

Classes Clubs Swimming

City Tour & Beach Party Challenge Night

Classes Ice Skating Scavenger Hunt

Grouse Mtn. Talent Show Practice

Community Service Murder Mystery Night

Classes Kayaking

Classes Laser Tag Talent Show Practice

Classes Clubs TOEFL Test Talent Show Practice

Classes Ice Skating Craft Night

Classes Clubs Talent Show Practice

Playland Graduation & Dance Party

Robson Street Tour Talent Show Practice

Classes Clubs Movie Night

Classes TOEFL Test Clubs Talent Show Practice

Banff/Rocky Mountain Trip

Banff/Rocky Mountain Trip

Banff/Rocky Mountain Trip

Banff/Rocky Mountain Trip

Sports Day & Water Fight Talent Show Practice

Classes Clubs Swimming

Classes UBC Biodiversity Museum Exotic Animal Night

Classes Clubs TOEFL Test Challenge Night

Classes Indoor Rock Climbing Ultimate Frisbee

Classes Clubs Scavenger Hunt

Waterslides Murder Mystery Night

Classes Clubs Capture the Flag

Classes Trampoline Park Culture Night Preparation

Classes Clubs TOEFL Test Amazing Race

City Tour & Beach Party Culture Night

22 KGIC.ca

August

Classes Clubs Friday Night Shopping

Capilano Suspension Bridge Graduation & Dance Party Grouse Mtn. Graduation & Entertainer


Trailblazers International Outdoor Adventure

Per ardua ad astra—Through Adversity to the Stars Take the Trailblazers Challenge! Trailblazers Challenge’i tercih edin! KGCI’nin Trailblazers Programı, İngilizce dil programları arasında öne çıkan eşsiz bir programdır. Gençler liderlik duygularını ve iletişim kurma becerilerini geliştirirken, Kanada’yı da olması gerektiği gibi tanıma fırsatı elde edecekler: Dışarıda! Açık havada düzenlenen bu macera programında, öğrenciler hem sınırlarını zorlayıp büyük heyecanlar yaşayacaklar, hem de Kanada’nın sunduğu doğal ortamı deneyim edecekler. Trailblazer Programı katılımcıları gece yürüyüşleri,

Classes / Lessons Liderlik Eğitimi &İngilizce İletişim • Etkili İletişim Becerileri • Kriz Yönetimi • Anlaşmazlık Çözümü • Eleştirel Düşünme Ekip Çalışması • Planlama ve Yönetim • Çevreye Duyarlılık • Kişisel Sınırlar

kamp gezileri gibi sayısız açık hava aktivitesi gerçekleştirecekler. Hatta öğrenciler kamp alanına kendi kullanacakları kanolarla gitme şansı da elde edecekler. Trailblazers Açık Hava Macera Programı’na katılacak olan kişiler gerçekten eşsiz ve hayatları boyunca unutamayacakları zengin deneyimler yaşayacaklar

Program Ayrıntıları Yaş:

15–22

Yer :

Vancouver, İngiliz Kolumbiyası

Süre:

4 hafta

Başlangıç Tarihleri:

Temmuz 7

Havaalanında Karşılama ve Havaalanına Bırakma:

Evet

Certificates:

Trailblazers Tamamlama Sertifikası

Camps

Açık Hava Eğitimleri • Kamp Becerileri • Orienteering , Pusula ve GPS • Hayatta Kalma Teknikleri • Suda Güvenlik • Açık Havada Güvenlik

Vancouver Şehir Turu & Hazine Avı CPR & İlk Yardım Eğitimi, Lynn Kanyonu Stawamus Chief doğa yürüyüşü Etkinlikler ve Eğitim Gezileri

Whistler Stanley Park’ta paten/bisiklet Plumber Cover/Keats Adası’na Bir Gece

Konaklamalı Gezi Kapalı Alanda Dağ Tırmanışı, Buntzen Gölü Deep Cove’da Kano, Spor Günü, UBC Halatla Tırmanış Sahası, Kamloops, Garibaldi Eyalet Parkı (Black Tusk) Sırt Çantalı Gezi

Doğa yürüyüşü hayatımda yaptığım en zor şeydi. İlk başta yapamayacağımı düşündüm ve yaptığım için şimdi kendimle gurur duyuyorum. Trailblazer programında ve Kanada’da gerçekten inanılmaz vakit geçirdim.” —Alberta O. [Italy] 23


IELTS Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi Devamında katılabileceğiniz programlar

Bu programa kimler katılmalı?t IELTS sınav skorlarını geliştirmek isteyen öğrenciler

Intermediate English for Post-Secondary Education [I-EPE]

İngilizce bilgisi gerektiren bir kolej ya da üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler Sunum becerilerini geliştirmek ve özgüven kazanmak isteyen öğrenciler

English for Post-Secondary Education [EPE]

Zaman yönetimlerini ve akademik disiplinlerini geliştirmek isteyen öğrenciler

Test of English as a Foreign Language [TOEFL]

Göç etmekle ilgilenen öğrenciler

Program Ayrıntıları Yer:

Victoria, Vancouver, Toronto, Halifax* *doluluk durumuna göre değişebilir; bölgenizdeki KGIC temsilcisiyle kontrol edin.

Süre:

4, 8 veya 12 hafta * Vancouver ve Toronto’daki öğrenciler orta ve ileri seviyeler arasında seçim yapabilirler. Süreler 1-3 ay kadar uzatılabilir (toplamda 4-6 ay olacak şekilde). Doluluk durumunu bölgenizdeki KGIC temsilcisiyle kontrol edin..

Saatler:

Haftada 26,5 saat; 9:00-15:30 (Pazartesi-Perşembe), 9:00-14:30 (Cuma)

Ortalama Sınıf Mevcudu:

15 öğrenci

Tür:

Sertifika

– Abdullah Aloufi [Saudi Arabia]

Uygulamalı Staj:Hayır Gereklilikler:

Gelecekteki fırsatlar:

24 KGIC.ca

Öğretmenim Maik’ti ve harika bir öğretmendi, çünkü her öğrenciye bol bol geribildirimde bulunuyordu. IELTS skorumu yükseltebildim, bu da üniversiteye girme hedefimi gerçekleştirmeme yardımcı oldu.

Öğrenciler TOEFL: CBT 123 / iBT 40, TOEIC: 470 ya da IELTS: 3.5 notlarına sahip olmalı, KGIC’de 2. seviyeyi tamamlamalı, uluslararası alanda tanınmış bir dil sınavında eşdeğer bir skor almalı ya da giriş sınavımızı geçmelidir. Mülakat gerekmemektedir.

İngilizce öğretmenliği Bazı ülkelerde İngilizce Yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilir İngilizce konuşulan bir kolej ya da üniversiteye kabul

Haftalık Konular

Hafta

1–2 3–4 5 6 7 8 9 10 11 12

Konular Spor/yemek/sağlıklı yaşam/biyoloji: insan vücudu Meteoroloji/iklim/psikoloji: insan düşüncesi ve davranışı Seyahat/kutlamalar Biyoloji: hayvanlar Coğrafya/jeoloji/depremler ve volkanlar Kültürler/antropoloji Dışarıda eğlenmek: sinema/müzik/kulüpler Biyoloji: bitkiler Ticaret/para


TOEFL Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı Bu programa kimler katılmalı? TOEFL sınav skorlarını geliştirmek isteyen öğrenciler İngilizce bilgisi gerektiren bir kolej ya da üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler Akademik makale ve rapor yazma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler

KGIC Surrey, Vancouver ve Toronto resmi TOEFL sınav yerleridir

Kelime bilgisi ve okuma stratejilerini geliştirmek isteyen öğrenciler Not alma ve özetleme becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler

Ücretsiz Program Seçenekleri: Intermediate English for Post-Secondary Education [IEPE]

English for Post-Secondary Education [EPE]

International English Languages Testing System [IELTS]

Program Ayrıntıları Vancouver

Süre:

4 veya 8 hafta

Saatler:

Haftada 26,5 saat; 9:00-15:30 (Pazartesi-Perşembe), 9:00-14:30 (Cuma)

Ortalama Sınıf Mevcudu:

15 students

Tür:

Sertifika

Uygulamalı Staj: Hayır Gereklilikler:

Öğrenciler TOEFL: CBT 133 / iBT 45(46, TOEIC: 550 ya da IELTS: 4,5 notlarına sahip olmalı, KGIC’de 3. seviyeyi tamamlamalı, uluslararası alanda tanınmış bir dil sınavında eşdeğer bir skor almalı ya da giriş sınavımızı geçmelidir. Mülakat gerekmemektedir.

Haftalık Konular

Hafta

Konular

1

Hafta – Moda ve Gelenekler

2

Hafta – Jeoloji

3

Hafta – İklim ve Hava (Meteoroloji)

4

Hafta – Astronomi

5

Hafta – Tartışmalı Sosyal Konular

6

TEST PREPARATION

Yer :

Hafta – Zooloji (Hayvan Türleri bilimi)

7

Hafta – Çevre

8

Hafta – Alternatif Enerji Kaynakları (Hidroelektrik, güneş enerjisi vs.)

“Programımı seviyorum, çünkü insanlar TOEFL sınavında iyi bir skor almak istiyor. Bu kurs mükemmel. İnsanlar daha çok kelime öğrenebiliyor ve okumayazma egzersizleriyle İngilizcelerini geliştirebiliyorlar.

—Aime Navarro Montano [Mexico]

25


FCE Cambridge First Certificate of English Devamında katılabileceğiniz programlar

Bu programa kimler katılmalı? FCE sınav skorlarını geliştirmek isteyen öğrenciler Farklı metin türlerini (e-posta, mektup, kapak yazısı, hikaye, makale, rapor, inceleme yazısı ve deneme) nasıl yazacaklarını öğrenmek isteyen öğrenciler

English as a Second Language [ESL]

İngilizcenin çeşitli bölgesel aksanlarını anlamak isteyen öğrenciler

Business English [BE]

Günlük iş, öğrenim ve boş zaman durumlarında kullanılan gerçek İngilizceye odaklanmak isteyen öğrenciler

Powerspeaking and Moden Media [PMM]

Genel kelime bilgisi ve gramer becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler

Program Ayrıntıları Yer :

Vancouver

Haftalık Konular

Süre:

4, 8 veya 12 hafta

Hafta

Saatler:

Haftada 26,5 saat; 9:00-15:30 (Pazartesi-Perşembe), 9:00-14:30 (Cuma)

Ortalama Sınıf Mevcudu:

15 öğrenci

Tür:

Sertifika

Uygulamalı Staj:

Hayır

Gereklilikler:

Öğrenciler TOEFL: CBT 173 / iBT 61, TOEIC: 650 ya da IELTS: 5,5 notlarına sahip olmalı, KGIC’de 4. seviyeyi tamamlamalı, uluslararası alanda tanınmış bir İngilizce dil sınavında eşdeğer bir skor almalı ya da giriş sınavımızı geçmelidir. Mülakat gerekmemektedir.

Kariyer Fırsatları

İngilizce öğretmenliği Bazı ülkelerde İngilizce Yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilir

1 2

Konular Değişen cinsiyet rolleri Hobiler, alışkanlıklar ve zorlamalar

3

Kabiliyet: doğadan veya çevreden

4

İlk izlenimler: fiziksel görünüm

5 6 7 8 9 10 11 12

Yabancı seyahat ve kültürler İnsan beyni: performansı yükseltmek Tatiller ve boş zaman Modern medya Doğal çevremiz İcatlar ve mucitler Sözlü ve sözsüz iletişim Toplumsal sorunlar: suç ve fakirlik

In FCE, not only will you find yourself working hard to improve your speaking, writing, reading, and listening skills along with your grammar, you will also discover a whole different side of English which will leave you with plenty of curiosity to satisfy! ­—Hans Soo, FCE Instructor

26 KGIC.ca


27


PMM Powerspeaking and Modern Media

ACTFL

OP Ic

PMM Diplomasına ek olarak ücretsiz Actfl OPIc Sınav Sertifikası alın! Devamında katılabileceğiniz programlar

Bu programa kimler katılmalı? Sunum ve topluluk karşısında konuşma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler

English as a Second Language [ESL]

Özgüvenlerini arttırmak isteyen öğrenciler Günlük Power Pronunciation dersleriyle telaffuzlarını iyileştirmek isteyen öğrenciler

Business English [BE]

Kanadalılarla panel mülakat uygulamasıyla mülakat becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler

Test of English as a Foreign Language [TOEFL]

Yeni medyayla ilgilenen öğrenciler

Program Ayrıntıları Yer :

Victoria, Vancouver, Surrey, Toronto, Halifax

Süre:

* 4 hafta seçeneği Vancouver veya Toronto’da mevcut değildir

Saatler:

Saatler: Haftada 26,5 saat; 9:00-15:30 (PazartesiPerşembe), 9:00-14:30 (Cuma

Ortalama Sınıf Mevcudu:

15 öğrenci

Tür:

*4 hafta sertifika; 8 hafta diploma

Uygulamalı Staj:

Hayır

Gereklilikler:

Kariyer Fırsatları

ÖğrencilerTOEFL: CBT 133 / iBT 45(46, TOEIC: 550 ya da IELTS: 4,5 notlarına sahip olmalı, KGIC’de 3. seviyeyi tamamlamalı, uluslararası alanda tanınmış bir dil sınavında eşdeğer bir skor almalı ya da giriş sınavımızı geçmelidir. Mülakat gerekmemektedir

Sözcüler Yöneticiler Medya odaklı kariyerler Oyuncular

28 KGIC.ca

Haftalık Konular

Hafta

Konular

1

Etkili Konuşma & Medyaya Giriş

2

Popüler Kültür

3

Haberler & Gazetecilik

4

Televizyon

5

Etkili Konuşma & Stereotipler

6

Reklamcılık

7

Müzik

8

Film & Belgeseller


BE İş İngilizcesi *Now with BEC test preparation

Yeni:

KGIC’nin İş İngilizcesi programı, artık Cambridge İş İngilizcesi Yeterlilik Sınavı’nın (BEC) özelliklerini de içeriyor. BEC, uluslararası alanda tanınmaktadır ve İngilizce konuşulan bir iş ortamında ve uluslararası ticarette başarılı olmak için pratik günlük İngilizce becerilerini sağlayan bir yeterlilik belgesidir.

Devamında katılabileceğiniz programlar • Temel iş konseptlerini ve prosedürlerini tanımlayacak İngilizce kelimeleri öğrenmek isteyen öğrenciler

In the future I want to work in the business area; this course will be an important tool for me.

• Profesyonel bir ortamda daha etkili iletişim kurmak isteyen öğrenciler • İngilizce konuşulan bir ortamda açık ve iddialı bir şekilde görüşmeler yapmayı, toplantılar yürütmeyi ve iletişim kurmayı öğrenmek isteyen öğrenciler

– Lucas Nogueira Nemir [Brazil]

• Cambridge İş İngilizcesi Sertifikası – Yeterli Seviye (BEC) sınavına girmek isteyen öğrenciler • Ekip projelerinde yer almak, işbirliği yapmak grup tartışmalarına katılmak isteyen öğrenciler

Program Ayrıntıları Test of English as a Foreign Language [TOEFL]

Powerspeaking and Modern Media [PMM]

Program Details: Yer :

Victoria, Vancouver, Toronto

Süre:

4, 8 veya 12 hafta

Saatler:

Haftada 26,5 saat; 9:00-15:30 (Pazartesi-Perşembe), 9:00-14:30 (Cuma)

Ortalama Sınıf Mevcudu:

15 öğrenci

Tür:

4 hafta sertifika, 8 hafta diploma, 4 hafta uygulamalı stajla beraber 12 hafta diploma

Uygulamalı Staj:

Evet – 4 hafta

Gereklilikler:

Öğrenciler TOEFL: CBT 173 / iBT 61, TOEIC: 650 ya da IELTS: 5,5 notlarına sahip olmalı, KGIC’de 4. seviyeyi tamamlamalı, uluslararası alanda tanınmış bir İngilizce dil sınavında eşdeğer bir skor almalı ya da giriş sınavımızı geçmelidir. Mülakat gereklidir.

Kariyer Fırsatları

Günlük iş iletişimlerinde uzmanlaşmak

Haftalık Konular

Hafta

Konular

1

Bir Kariyer Oluşturma – İşyerinde İlişkiler Kurma

2

Bilgi Teknolojisi – İşletmeler arasında İletişimler

3

Kalite – Kültürel Anlaşma ve E-posta Yazışmaları

4

Geribildirim – Sunumlarla Liderlik ve Yönetim Becerileri

5

Daha Fazla Satış – Müşteriler ve Uluslararası Piyasalar, Ofis Davranış Kuralları

6

Yeni İş – Operasyonlar ve Sözleşme Müzakereleri

7 8

Language Enhancement

English as a Second Language [ESL]

Finansal Kontrol – Bankacılık, Telefon Görüşmeleri ve Yatırım Adil Ticaret – Uluslararası Anlaşmalar ve Ticaret

29


IEPE Ortaöğrenim Sonrası için Orta Dereceli İngilizce Bu programa kimler katılmalı? • İngilizce bilgisi gerektiren bir kolej ya da üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler • Akademik yazma becerilerini ve kelime bilgilerini geliştirmek isteyen öğrenciler • Konuşma, organizasyon, özetleme ve not alma gibi üniversiteye özel becerilerde kendilerini eğitmek isteyen öğrenciler • Ortaöğrenim Sonrası için İngilizce Eğitimi almak isteyen öğrenciler • Akademik odaklı İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler

Devamında katılabileceğiniz programlar English for Post-Secondary Education [EPE]

Test of English as a Foreign Language [TOEFL]

International English Language Testing System [IELTS]

Program Ayrıntıları Yer :

Victoria, Vancouver, Toronto, Halifax

Süre:

4 veya 8 hafta

Saatler:

Haftada 26,5 saat; 9:00-15:30 (Pazartesi-Perşembe), 9:00-14:30 (Cuma)

Ortalama Sınıf Mevcudu:

Sertifika

Uygulamalı Staj:

Hayır

Gelecekteki fırsatlar

30 KGIC.ca

Hafta

Öğrenciler TOEFL: CBT 133 / iBT 45(46, TOEIC: 550 ya da IELTS: 4,5 notlarına sahip olmalı, KGIC’de 3. seviyeyi tamamlamalı, uluslararası alanda tanınmış bir dil sınavında eşdeğer bir skor almalı ya da giriş sınavımızı geçmelidir. Mülakat gereklidir. KGIC'nin iş ortağı olan bir kolej ya da üniversiteden kabul

Konular

1. Ay

• • • •

Yiyecek ve Diyet: Başarı Medya: Şehir Hayatımız

2. Ay

• • • •

Psikoloji Toplum Teknoloji Tarihçe

3. Ay

• Psikoloji-Çocuk gelişimi ve yetenek gelişimi / öğrenme güçlüğü • Öğrenme Aracı-Online araştırma yöntemleri • Çevre Bilimi- İklim değişimi ve Yeryüzü • Olaylar-Güncel olayla

15 öğrenci

Tür:

Gereklilikler:

Haftalık Konular


EPE Ortaöğrenim Sonrası için İngilizce Bu programa kimler katılmalı? • İngilizce bilgisi gerektiren bir kolej ya da üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler • Yoğun okuma-yazma, yorumlama ve araştırma yapmak isteyen öğrenciler • Konuşma, organizasyon, özetleme ve not alma gibi becerilerde kendilerini eğitmek isteyen öğrenciler • Kolej seviyesinde müfredat konuları üzerine çalışmak isteyen öğrenciler • Resmi bir IELTS TOEFL skoru gerekmeden KGIC'nin iş ortağı olan bir kolej ya da üniversiteye giriş hakkı kazanmak isteyen öğrenciler •

Devamında katılabileceğiniz programlar International English Language Testing System [IELTS]

Intermediate English for Post-Secondary Education [IEPE]

Program Details: Yer :

Victoria, Vancouver, Toronto, Halifax

Süre:

4, 8 veya 12* hafta 4, 8 veya 12* hafta Öğrenciler, KGIC iş ortağı okullardan faydalanmak için 12 haftalık programın tamamından mezun olmalıdır

Saatler:

Haftada 26,5 saat; 9:00-15:30 (Pazartesi-Perşembe), 9:00-14:30 (Cuma)

Haftalık Konular

Hafta 1. Ay

• • • •

Yaşam ve Öğrenme Günümüzde Teknoloji İlişkiler Sağlık ve Fitness

2. Ay

• • • •

Seyahat ve Macera . Bilim ve Keşif . İletişim . Haberler ve Tartışmalar

3. Ay

• • • •

Sanat, Dil ve Edebiyat Yiyecekler ve Beslenme Medya ve Kültür İş ve Finansal Sağlık

Ortalama Sınıf Mevcudu: 15 öğrenci Tür:

Sertifika

Uygulamalı Staj:Hayır Gereklilikler:

Gelecekteki fırsatlar

Öğrenciler TOEFL: CBT 173 / iBT 61, TOEIC: 650 ya da IELTS: 5,5 notlarına sahip olmalı, KGIC’de 4. seviyeyi tamamlamalı, uluslararası alanda tanınmış bir İngilizce dil sınavında eşdeğer bir skor almalı ya da giriş sınavımızı geçmelidir. Mülakat gereklidir.

Konular

English for Post-Secondary Education

Test of English as a Foreign Language [TOEFL]

KGIC'nin iş ortağı olan bir kolej ya da üniversiteden kabul*

31


Pathway

College and University Pathway Program Bachelor's Degree

Certificates and Diplomas

Master's Degree

Meet Partner College University Requirements

EPE

IEPE

Meet College University Requirements

• E • and F

ESL Level

• D

TOEFL

• C

IELTS

ESL Level

ESL Level

• B

ESL Level

• A

ESL Level

Foundations Take KGIC's Online Assessment Test

3-month course 2-month course meet entry requirements 32 KGIC.ca


Doğru okulu seçmek, akademik hayatınızda önemli bir adımdır. Sayıları gittikçe artan kaliteli kolej ve üniversite iş ortaklarıyla, KGIC doğru seçimi yapmanıza yardım etmeye hazır. Bu, KGIC’deki yolculuğunuza başlamadan önce veya sonra yapılabilir. Danışmanız veya tavsiye almanız için her kampusta bilgili çalışanlar mevcuttur. Seçtiğiniz okulu listemizde görmüyor musunuz? Kolej ve Üniversite Bilgilendirme Oturumları Kampuslarımızı ziyaret ederek okulları ve yerleştirmeleri hakkında bilgi vermeleri için farklı ortaöğretim sonrası kurumlarını her zaman davet ediyoruz. Kolej ve Üniversite Ziyaretleri KGIC, bölgedeki kolej ve üniversitelere düzenli olarak ziyaret gezileri organize eder. Bu, üniversite hayatı hakkında doğrudan deneyim kazanmanın harika bir yoludur!

triOS COLLEGE

Yüksek Lisansla mı İlgileniyorsunuz? Çeşitli yüksek lisans programlarıyla anlaşmalarımız mevcuttur. Ayrıntılı bir liste için lütfen KGIC bünyesindeki Pathway Koordinatörü’ne danışın. Aylık Toplantılar Takip etmek önemlidir! Pathway Koordinatörümüzle düzenli toplantılar, çalışma planınızı, akademik hedeflerinizi ve üniversite başvurularınızı takip etmenize yardımcı olacak. Akademik Yardım Improving your English can be tough, especially when you are short on time. KGIC provides free academic counselling and tutoring (both online and in person) to help you target your work areas and improve at a faster pace.

LaurentianUniversity Université Laurentienne

The Canadian Education Experience KGIC ogrencileri, pathway programi suresince Kanadali ogrenciler ile tanisma ve bulusma imkanlari olacaktir. Universite hayati hakkinda bilgiler edinebilme imkanlari olcaktir. 33


KGIC ve KGIBC-CEC Programları ve Eşdeğerleri IELTS

CANADIAN LANGUAGE BENCHMARKS (CLB)

KGIC PROGRAMS:

TOEFL iBT

TOEIC

ESL LEVEL 1

1–2

ESL LEVEL 2

3–4

3.0–3.5

25–40

0–450

ESL LEVEL 3, IELTS

5

4.0–4.5

40–50

500–600

ESL LEVEL 4, TOEFL, PMM, IEPE, BE

6

5.0–5.5

60–70

650–700

7–8

6.0-6.5

70–80

750–850

9–12

7.0+

90+

900+

ESL LEVEL 5, FCE, EPE

ESL LEVEL 6

ACTFL OPIc

COMMON EUROPEAN FRAMEWORK (CEFR)

Novice Low–Novice High

A1

Novice Mid–Interm. Low

A2

Interm. Low -–Interm. Mid

B1

Interm. Mid–Interm. High

B1

Interm. High– Advanced Low

B2

Advanced Low– Advanced High

C1–C2

Nasil Ne Ne zaman Nerde 5

6

7

1

2

8

9

3

4

1 5

6

7

8

5

6

7

8

3

4

5 7

9 10

3

1

2

8

9 10 11 12 13 14

3

4

5

6

7

13 14 15 16 17 18 19

11 12 13 14 15 16 17

15 16 17 18 19 20 21

20 21 22 23 24 25 26

18 19 20 21 22 23 24

22 23 24 25 26 27 28

26 27 28 29 30 31

23 24 25 26 27 28

23 24 25 26 27 28 29

27 28 29 30

25 26 27 28 29 30 31

29 30

10 11 12

6

2

10 11 12 13 14 15

7

5

8

16 17 18 19 20 21 22

6

4

1

16 17 18 19 20 21 22

30 31

4

9

9

9

3

2

19 20 21 22 23 24 25

10 11 12 13 14 15

2

8

12 13 14 15 16 17 18

34 KGIC.ca

4

1

2

School Closures

3

1

10 11


course requirements Programs

Entry Requirements

IELTS

Students must have either TOEFL: CBT 123 / iBT 40 or TOEIC: 470 or IELTS: 3.5 or completed level 2 at KGIC or any recognized international English language equivalency test score or a pass on our entrance exam. No interview required

IEPE, PMM, TOEFL, BE

Students must have either TOEFL: CBT 133 / iBT 45/46 or TOEIC: 550 or IELTS: 4.5 or completed Level 3 at KGIC or any recognized international English language equivalency test score or a pass on our entrance exam. Interview required for I-EPE.

EPE, FCE

Students must have either TOEFL: CBT 173 / iBT 61 or TOEIC: 650 or IELTS: 5.5 or completed level 4 at KGIC or any recognized international English language equivalency test score or a pass on our entrance exam. An interview is required for EPE.

SURREY CAMPUS

HALIFAX CAMPUS

VICTORIA CAMPUS

TORONTO CAMPUS

VANCOUVER CAMPUS

ESL

TOEFL

IELTS*

FCE

IEPE

PMM** BE

EPE

*COURSES SUBJECT TO AVAILABILITY **4 WEEK PMM NOT AVAILABLE IN VANCOUVER OR TORONTO.

6

7

1

2

8

9

3

4

5

10 11 12

3

4

5

6

7

1

2

8

9

7

1

2

8

9 10 11 12 13

3

4

5

6 5

6

7

1

2

8

9

3

1

4

10 11

2

3

4

5

6

7

8

7

1

2

8

9 10 11 12 13

3

4

5

6

13 14 15 16 17 18 19

10 11 12 13 14 15 16

14 15 16 17 18 19 20

12 13 14 15 16 17 18

9

10 11 12 13 14 15

14 15 16 17 18 19 20

20 21 22 23 24 25 26

17 18 19 20 21 22 23

21 22 23 24 25 26 27

19 20 21 22 23 24 25

16 17 18 19 20 21 22

21 22 23 24 25 26 27

27 28 29 30 31

24 25 26 27 28 29 30

28 29 30

26 27 28 29 30 31

23 24 25 26 27 28 29

28 29 30 31

31

30

35


KGIC’de Konaklama! KGIC, öğrenciler için farklı konaklama türleri ayarlar. Aşağıdaki seçenekleri inceleyin ve sizin için uygun olanı seçin!

Aile yanında

Öğrenci Daireleri

Kanada’da bir ailenin yanında yaşayın ve farklı kültürleri deneyimleyin.

Diğer KGIC öğrencileriyle beraber 2 odalı bir dairede yaşayın!

Bu seçenek:

Bu seçenek

• Mahremiyete ihtiyaç duyan öğrenciler içindir.

• • •

Yer :

Yer :

• Tüm kampuslar

• Victoria

• Evlerine döndükten sonra İngilizce konuşmaya devam etmek isteyen öğrenciler • Diğer kültürler hakkında bilgi edinmek

Ayrıntılar: • Özel oda, günde 3 öğün yemek

Evlerine döndükten sonra İngilizce konuşmaya devam etmek isteyen öğrenciler Diğer kültürler hakkında bilgi edinmek Asgari düzeyde mahremiyete ihtiyaç duyan öğrenciler içindir

• Halifax

Ayrıntılar: • Paylaşılan oda, yemek verilmez

Öğrenci Evleri Diğer 12-15 KGIC öğrencisiyle beraber büyük bir dairede yaşayın! Bu seçenek: • Evlerine döndükten sonra İngilizce konuşmaya devam etmek isteyen öğrenciler • Diğer kültürler hakkında bilgi edinmek • Asgari düzeyde mahremiyete ihtiyaç duyan öğrenciler içindir

Yer : • Vancouver • Surrey • Toronto • Halifax

Ayrıntılar: • Paylaşılan oda, yemek verilmez

Olanaklar • bozuk parayla çalışan çamaşırhane, mutfak, internet 36 KGIC.ca

Olanaklar: • bozuk parayla çalışan çamaşırhane, mutfak, internet


Etkinlikler: İngilizceden daha fazlası! KGIC sadece İngilizce öğrenmek için değil, aynı zamanda kültürel deneyim yaşamak ve EĞLENMEK içindir! Kampuslarımızdan herhangi

Skiing & snowboarding trips Rocky Mountains Banff, Niagara Falls Shopping Trips City Tours Museums Canada’s Wonderland Kayaking Hiking Swimming Beach Parties Paint Ball Amusement Parks Sports Tournaments Seattle New York Montreal Tofino Whistler Festivals Fundraisers Pub Nights Cultural Days Camping Much Much MORE! 37


WWW.LOYALISTGROUP.COM TORONTO • VANCOUVER • VICTORIA • HALIFAX • SAO PAULO • TOKYO • TAIPEI • SEOUL • JEDDAH

WELCOME

TSXV: LOY

Loyalist Group is an educational organization that is in the business of providing a multitude of educational services, with an emphasis on teaching English as a Second Language, Professional Development, and College Transfer Programs. Loyalist owns schools in Toronto, Vancouver and Victoria, and provides academic instruction (in class, online, and through correspondence) primarily to students for whom English is not a first language. Programs are offered in a class of steps (from basic to advanced) and include internship (co-op) opportunities, and private counselling for greater and more focused improvement.

LOYALIST GROUP SCHOOLS KING GEORGE INTERNATIONAL COLLEGE

PGIC

VANCOUVER

VANCOUVER

#201 - 400 Robson St., Vancouver, Bc

1155 Robson St., Vancouver, BC

SURREY 200 - 10524 King George Blvd., Surrey, BC

VICTORIA

TORONTO 2040 Yonge St., Suite 300, Toronto, ON

103 - 31 Bastion Square, Victoria , BC

VICTORIA

TORONTO

654 Yates St., Victoria, BC

700-150 Eglinton E. Ave., Toronto, ON

PGIC CAREER COLLEGE

HALIFAX

1155 Robson St., Vancouver, BC

205-1660 Hollis Street, Halifax, NS

KING GEORGE INTERNATIONAL BUSINESS COLLEGE-CANADA TESOL CENTRE: VANCOUVER 200 - 789 W. Pender Street, Vancouver, BC 1125 Melville St., Vancouver, BC

PAN PACIFIC COLLEGE VANCOUVER #400, 530 Hornby St., Vancouver, BC

TORONTO 1255 Bay St. 8th Floor, Toronto, ON

VICTORA 103 - 31 Bastion Square, Victoria , BC

URBAN INTERNATIONAL SCHOOL

TORONTO

765B Yonge St., Toronto , ON

201-150 Eglinton E. Ave., Toronto, ON

CORNERSTONE ACADEMIC COLLEGE

MTI COMMUNITY COLLEGE

TORONTO

GREATER VANCOUVER AREA

#800, 80 Bloor St. W., Toronto, ON

541 Seymour St., Vancouver, BC

VANCOUVER 987 Granville St, Vancouver, BC

VIA TRAINING CENTRE 654 Yates St. Victoria, BC

38 KGIC.ca

200 – 4980 Kingsway, Burnaby, BC 106 - 3433 North Road, Burnaby, BC 10072 King George Boulevard, Surrey, BC 45860 Cheam Avenue, Chilliwack, BC 308 - 2777 Gladwin Road, Abbotsford, BC


www.facebook.com/kgicgroup

39


2014 KGIC Essentials (Turkish)  

The Essential magazine about KGIC in Turkish, our programs, our amazing campuses and the great Canadian cities they are in.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you