Page 1

J천ululeht

Ketlin


Jõulu toidud ●

Verivorstid

Hapukapsas

Glögi

Sealiha

Ja palju palju muud


Jõulupuu ●

Jõulupuuks on alati kuusepuu See kaunistatakse ohtrate kaunistustega 24.Detsembri ööl toob jõuluvana kuuse alla kingitused.


Piparkoogid Piparkooke süüakse jõulude eel ja ka jõuluõhtul neid tehakse piparkoogi tainast millest lõigatakse välja kujude ned küpsetatakse ja hiljem kaunistatakse glasuuriga.


Kingid J천uludel tuuakse palju kingitusi ja k천ik on 천nnelikud. Aga selleks, et kinke saada peab j천uluvanale kirja kirjutama oma soovidest.


Lumi Lumi tuleb enamasti maha jõuluteks kui just mitte varem.Mõnikord võib juhtuda ka nii, et lumi ei jõua ma isegi jõuludeks ja tuleb pidada halle jõule.Lumest ehitatakse kindluseid ja lumememmesi lumes saab suusatada ja jääl uisutada.


Jõululaulud Inimestele meeldib laulda jõululaule juba enne jõule et tekkiks jõulumeeleolu. Jõululaulud on enamasti rahulikumad ja vaiksemad.


P채kapikk P채kapikk on v채ike punaste riiete ning mustade sussidega.Ta piilub p채eval akna taga ja kui oled hea laps toob ta sulle sussi sisse kommi.


Suusatamine Suusatamine on sport kus inimestel on jalas suusad ja k채es suusakepid millega nad edasi liiguvad. Suusatajatele korraldatakse suusav천istlusi.


Uisutamine Uisutamine on spordiala kus pannakse jalga uisud ja minnakse j채채le uisutama kuid j채채l aind ei uisutata vaid ka tantsitakse seda nimetatakse iluuisutamiseks.


Jõululuuletused Jõuludel loetakse jõuluvanale jõululuuletusi.Selle eest saad vastu jõulukingi.

10 8 6 4

Veerg 1 Veerg 2

2 0 Rida 1

Rida 2

Rida 3

Rida 4


J천ululapsed J천ululapsed on lapsed kes on s체ndinud 24.Detsembril ehk j천uludel.

Jõululeht ketlin