Page 1

Su

GAYRiMENKUL DANISMANLIK

KEREM CENGiZAY BROKER/OWNER

(0216) 532 87 07- (0532) 258 05 95 kerem@remaxsu.com

ÜSKÜDAR SAHİLİNDE BİR RÜYA

Bir KEREM CENGİZAY portföyü.. RÜYA’NIN GERÇEGE DÖNÜSÜM BEDELİ:

3.250 TL./Ay


MASKULEN VE AKILLI… *

Uskudar sahilinde ön sırada, kesintisiz bir bogaz manzarası sunan daire, maskulen dekorasyonu ve akıllı ev teknolojisi sayesinde geçmisle gelecek arasında kontrast yaratıyor… *

Siyah agırlıklı ve ultra sade dekorasyonuyla tam bir maskulen stil örnegi olan evde, dekorasyonla kontrast olusturan avizeler dikkat çekiyor. *Home Art dergisi Eylül 2007


“ISTANBUL’DA YASIYORUM” DEDİRTEN YER.. Istanbul’un ünlü mimarlarından olan ev sahibi, deneyimlerini aktardıgı evini, Istanbul’un tarihi dokusunu ve bogazı kesintisiz bir sekilde görebilmek için Uskudar semtinde seçmis. Ev sahibi, Üsküdar’ı, Türkiye’nin gerçeklerini yansıtan, insana “ Istanbul’da yasıyorum” dedirten bir yer oldugu için seçtigini belirtiyor.

Daire, bundan 3 yil once ,bastan asagı yıkılarak renove edilmis. Renovasyon sırasında, sıradan bir apartman dairesi, teknolojik çözümlerle “AkıIlı Ev”e çevrilmis. Pek çok seyin uzaktan kumanda ile kontrol edilebildigi evde, elektronik yangın ihbar ve alarm sistemi de kurulmus. Evin giris kapısı, çatıda bulunan yüksek camları, ısıtma-sogutma sistemi, ısık ve müzik sistemleri, fotoselli ve uzaktan kumanda edilebiliyor.

Tavan camları uzaktan kumanda edilebiliyor


KESİNTİSİZ BOGAZ MANZARASI

Kesintisiz bir bogaz manzarası için yekpare camlar kullanılmıs..

Bogaza nazır genis dıs cephe camları temperli ve lamine tercih edilirken, zemin kaplamasında islemi tamamlanmamıs, parlatmaya girmemis siyah granit malzeme kullanılmıs. Ev sahibi parlatılmamıs graniti daha dogal bir görünüm verdigi için seçtigini söylüyor.

Evin dıs kapısında ise kapı kolu bulunmuyor. Bunun yerine bir dügmeye basılarak kapının yana dogru açılması saglanıyor ve belli bir süre sonra kapı kendiliginden kapanıyor. Yerden ısıtma sisteminin oldugu evde, tavanlara döseli dekoratif fanlardan chiller sistemi ile sogutma, ısıtma ve taze hava sirkülasyonu saglanıyor.


120 M2 ENGELSİZ YASAM ALANI Bir apartmanın en üst katında yer alan 120m2’lik daire, banyolu yatak odası, salon ve çatı arasından olusuyor.

Mutfak dolapları, gardıroplar ve kapılardaki kaplamaların da dahil oldugu evdeki tüm ahsap uygulamalar ev sahibinin kendi atölyesinde ekibi tarafından yapılmıs.

Ahsap kaplamalarda abanoz ve ceviz, mutfak dolaplarında ve gardırop kapaklarında siyah boyalı cam kaplama kullanılarak parlak ve şık bir etki yaratılmıs.


DEPREME DAYANIKLI Dairenin en üst katta olması nedeniyle tavan tabliyesi kaldırılmıs ve çatı kotuyla hiç oynanmadan, bir çatı arası bölümü kazanılmıs. Özellikle deprem nedeniyle tehlike arz eden çatı yükünün kalkması, tüm daire ve çatının depreme karsı çelik konstrüksiyonla desteklenmesi ile ev sahibi de misafirleri için çatı arasında bir odacık kazanmıs.

Evin geneline hakim olan maskulen siyah, salonda yer alan mor sütun ve feminen etkideki kristal avizeler ile kırılmıs. Evde renkli tek mekan olan banyoda turuncu renkte damla mozaikler kullanIlmIs..

Ev sahibine, evin geneline yayılan maskülen etkiye ragmen salonda neden mor bir kolon oldugunu ve aydınlatmaların neden bu kadar feminen oldugunu sordugumuzda nedenini söyle açıklıyor, “ Sert hatlarıyla bogaza meydan okuyan tasarım, kolon ve lambalar gibi feminen ögelerle bogazı içine tasıyor; baska bir deyisle, suyu ısıtıyor”.

Uskudar Sahilinde Bir Ruya...  

A dream on the shore of the Bosphorus in Istanbul.. Amazing Bosphorus-sea-view.. Smart home.. Fully furnished (lcd tv, home theatre system e...

Uskudar Sahilinde Bir Ruya...  

A dream on the shore of the Bosphorus in Istanbul.. Amazing Bosphorus-sea-view.. Smart home.. Fully furnished (lcd tv, home theatre system e...

Advertisement