Page 1

4

Yörem Güncel

Bozbey start verdi

Eylül 2013

Orhaneli’de düzenlenen ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar devam edecek olan Cumhuriyet Turnuvası’nın açılışını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yaptı.

Bozbey: “Herkes seçimi düşünüyor, biz ise Nilüfer’i”

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ilçede görev yapan mahalle ve köy muhtarları için kahvaltılı toplantı düzenledi. Başkan Bozbey Gezi parkı olaylarının özgürlük ve demokrasinin önemini ortaya çıkardığını söyledi. Plan ve projelere bu açıdan bakılması gerektiğini vurgulayan Bozbey, 2014’ü Park ve Bahçeler yılı olarak ilan ettiklerini açıkladı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey; ilçede görev yapan muhtarlarla, Konak Olimpik Yüzme Havuzu Tesisleri’nde düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya geldi. Nilüfer’de yürütülen çalışmalar ve hazırlanan projeler hakkında ayrıntılı bilgi veren Bozbey; muhtarların da sorunlarını dinledi. Bozbey, muhtarların hizmetlerine çok önem verdiklerini kaydederek, bu sayede yurttaşların bütün sorunlarından haberdar olduklarını bildirdi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in konuşmasından satırbaşları şöyle: Nilüfer’in her geçen gün büyüdüğünü hatırlatan Başkan Mustafa Bozbey, resmi verilere göre 2013’ün ilk yedi ayında nüfus hareketliliğinin 16 bin civarında olduğunu belirtti. Bozbey bu rakamlara göre yıl sonuna kadar nüfus artışının 26 bin olacağını söyledi. Başkan Bozbey artan nüfusla birlikte tüm Nilüfer sakinlerini mutlu etmeye çalıştıklarını vurguladı.

Bursa’nın Orhaneli İlçesi’nde iki ay boyunca spor ve Cumhuriyet coşkusu birlikte yaşanacak. İlçede oluşan 18 takım, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar düzenlenen anlamlı turnuvada mücadele edecek. Orhaneli Arena Halı Sahası’nda start alan turnuvanın açılışını, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik ve Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu yaptı. Turnuvanın bölge insanının Cumhuriyete sahip çıkma bilincine katkı sağlaması açısından çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Bozbey, “Bu toplum eğitim, spor ve kültür-sanatla çağdaş medeniyet seviyesine ulaşacak. Cumhuriyet bilinciyle sporu bir arada buluşturmak çok anlamlı bir organizasyon. Turnuvanın centilmence tamamlanmasını arzu ediyorum. Kazanan dostluk olacak. Emeği geçenleri yürekten kutluyor, takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi. CHP İl Başkanı Metin Çelik de turnuvaya katılanlara başarılar dileyerek, anlamlı bir organizasyona imza attıkları için emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından Usta-Çırak ve Alper İletişim takımlarının maçıyla iki ay sürecek turnuva start aldı.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...

İrfan TATLIOĞLU ORHANELİ BELEDİYE BAŞKANI

13

Yörem Güncel

Eylül 2013

Başkan çalışıyor, Orhaneli kazanıyor Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Orhaneli tarihinin en büyük bütçeli yatırımı olan Atıksu Arıtma Tesisi ve katlı otopark inşaatlarını başlattı. Yüzde 50’si SUKAP hibe desteği ile yapılacak olan Orhaneli Atıksu Arıtma Tesisi, ilçedeki kanalizasyon ve yağmur sularının bir merkezde toplanarak arıtılacak ve arıtılan sular, tarımsal sulamada kullanılacak. Çınarcık Barajı da büyük kirleticisinden kurtarılmış olacak. İhalesi yapılan Tesis ve hatların yapımına müteahhit firma tarafından başlandı. Bora Yapı-Artucan İş Ortaklığı sorumlusu Bora Haykır “Uzun yıllar faaliyet gösteren firmamız ülkemizin bir çok yerinde benzer projeleri başarı ile tamamladı. Orhaneli gibi küçük bir ilçede böyle bir yatırımın yapılması bir Bursa lı olarak bizleri oldukça mutlu etti. Bu proje sadece Orhaneli’nin çevre problemini değil, Bursa’nın çevre sorunlarını da çözecek. Bu yüzden kar amacı gütmeden çok büyük indirim yaptık.” Diyerek inşaat süresi 400 gün olan projeyi, 200 yada 250 gün gibi bir sürede bitireceğiz” dedi. Orhaneli de araç sayısının artmasına paralel olarak büyük ihtiyaç haline gelen otopark ihtiyacı çözmek için 1 yıl önce çalışmalarına başlanan Katlıotopark’ın da ihalesi yapılarak, inşaatına başlandı. Harfiyat çalışmalarını inceleyen Başkan İrfan Tatlıoğlu inşaatın temeline altın atarak “hayırlı, uğurlu ve yatırımların bereketli” olmasını diledi. 2,5 katlı 5 bin m² inşaat alanı olan tesisi kısa bir süre içinde bitirilecek. Katlı otopark ilçe

halkına ücretsiz olarak hizmet verecek ve Orhaneli Belediyesi “Ücretsiz hizmetlerine bir yenisini daha ekleyecek. Tesissin tüm mali kaynakları belediye bütçesinden finanse edilecek. Orhaneli halkının yaşamını kolaylaştırmak için çıktığımız bu

yolculukta her yatırım ve hizmetimizi insan odaklı yapıyoruz diyen Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu “ Yaptığımız akılcı yatırımlarla İlçemizin altyapı sorunlarının büyük bölümünü çözdük. Bir çok ilçe gibi Büyükşehir’e bağlandıktan sonra altyapımıza eğilsin diye beklemeyeceğiz.

Orhaneli’nin zaman kaybetmeye zamanı yok. Biz çalışmalarımızı gelecek seçimlere göre değil, gelecek nesillere göre planlıyor ve yapıyoruz. Orhaneli’nin Kasabadan Modern Kente yolculuğunda hizmetlerimiz devam edecek. Bu iki yatırım ilçemize hayırlı olsun.”dedi.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN...

Mustafa ÇETİNKAYA Harmancık Belediye Başkanı

4 13  
Advertisement