Page 1

8

Büyükorhan Güncel

Mart 2013

10. Görecik Türkmen ve Yörük Şenliği 8-9 Haziran’da

Oğuz boyları DKM’de buluştu!

7

Büyükorhan Belediyesi tarafından bu yıl 10.yapılacak olan geleneksel Görecik Türkmen ve Yörük Şenliği tarihi belli oldu. Büyükorhan Belediye başkanı Selami Selçuk Türkmen ilçemiz ve Görecik yaylamızın tanıtımına büyük katkısı olan festivallerin önemine vurgu yaparak 10.sunu düzenleyeceğimiz festival hazırlıklarına başladıklarının müjdesini verdi. Festival Tertip Komitesi tarafından büyük bir titizlikle çalışmaların devam ettiğini, ilçemize yakışan bir büyük festivali gerçekleştirmek için çaba sarf ettiklerini bu sebeple sanatçı seçimleri başta olmak üzere çalışmaların sürdüğünü belirtti. Başkan Türkmen, “İlçe halkımızı mutlu edecek dev sanatçı kadrosunu Görecik’te vatandaşlarımızla buluşturacağız” dedi.

0.535 887 79 26

Gsm : Merkez : Tahtakale Mh. Veziri Cad. Aralıkhan No: 5/15 Osmangazi - BURSA Tel : 0.224 224 56 84 e-mail: yontatanitim@gmail.com

Hakkımızı istiyoruz www.yoremguncel.com

MART 2013

YÖREM GÜNCEL’in ücretsiz İlavesidir

Büyükorhan belediye başkanı Selami Selçuk Türkmen et kombinasının yapımı için 100 dönümlük arazi tahsisi için hazırız dedi.

2+1

4+1

SATILIK LÜKS DAİRELER

ADRES: Yunuseli Mah. Taşköprü Cad. No: 2/B Osmangazi-BURSA TEL: 0 (224) 248 52 72 GSM: 0(533)354 15 66 - 0(532) 630 16 63 WEB: www.aykemuhendislik.com

Başkan Türkmen Büyükşehir kuruluşu olan BESAŞ’ın Keles’te kurmayı planladığı süt üretim tesisinin sonuna kadar destekçisi olduklarını, bölgemizde yapılan istihdama yönelik her türlü yatırıma destek verdiklerinin altını çizerek,gerek hayvan varlığı ve günlük 50 ton süt kapasitesi hacmi ile Büyükorhan’ın dev bir et kombinası projesini hak ettiğini belirtti. Başkan Türkmen, Büyükşehir belediyesi tarafından uygulanacak bir proje için mezbaha,cami,tahıl hanı bulunan alt yapı sorunu olmayan,elektriği,suyu olan ve bölgemizde tarihi değeri olan Cuma Pazarı’nın uygun bir yer olduğunu belirterek toplam 100 dönümlük bir araziyi böyle büyük bir yatırım için tahsis edebileceklerini ifade etti. İlçemizin çok amaçlı kültür merkezine kavuşmasında büyük emekleri geçen Bursa büyükşehir belediye başkanı Recep Altepe bu çağrımıza kulak vererek böyle büyük bir projeyi hayata geçirmemize yardımcı olursa ilçede yaşayan tüm vatandaşlarımızın aydınlık yarınlarına katkı sunmuş olacaktır. Türkmen, Büyükorhan halkının böyle dev bir projeyi hak ettiğini,bu projenin hayata geçirilmesi ve ilçemize kazandırılması için Büyükorhan belediyesinin tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduğunun altını çizdi.

4

Koçdemir’den hizmet atağı!

Garip ihale Burunca’da göçük faciası: 1 ölü 1 yaralı 3 Nisan’da!

Aydın KURMUŞ’un haberi 3’te

Büyükorhan’ın yol bağlantısı olan Demirciköy köprülü kavşağı ihalesi 3 Nisan’da yapılacak. Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından 3 Nisan’da yapılacak olan ihaleye Büyükorhanlılar tepki gösteriyor. Büyükorhan Ak Parti ilçe başkanı Bayram Çetinkaya, yaklaşık iki yıldır bu ihalenin beklendiğini belirterek yol yapımlarının iki ana nedeni vardır. 1,sürücülerin güvenli ve sağlıklı bir sürüş sağlamaları sonucu trafik kazalarının en aza inmesi 2, mesafelerin kısaltılarak zaman kazanılması, Görüyoruz ki, Demirciköy köprülü kavşağında bu iki unsur

göz ardı edilmiştir. Mevcut yere yapılacak olan köprülü kavşak çalışması yerine ilçemizin eskiden kullandığı Kadıköy’e çıkan yolda yarma işlemi yapılarak hem istimlak bedelleri çok daha aza indirilebilir hem de Büyükorhan Bursa arası 3 kilometre daha kısaltılabilirdi. Bu gerçek niye göz ardı edildi? Böylesine basit bir uygulama varken niye devletin paraları boşa harcandı?

2 yıl Büyükorhan halkı niye bekletildi? Kavşak çalışmasının yapılacağı yerden nemalanmaya çalışanlar mı var, soruları insanın ister istemez kafasında soru işareti bırakıyor. İlçe başkanı Bayram Çetinkaya, her şeye rağmen bu sorunun üzerine gideceklerini,3 Nisan’da yapılacak olan köprülü kavşak ve kör kavşak çalışmasının takipçisi olacaklarını belirtti.

5

Büyükorhan’da doğalgaz projesi semineri

4

Vali Şahabettin Harput Tahtakale’de

1-8