Page 1

8

Büyükorhan Güncel

Nisan 2013

Yıldırım-B.Orhan kardeşliği Yıldırım Belediyesi ile Büyükorhan Belediyesinin kardeşlik protokolü çerçevesinde yaptırdıkları parkın açılışı 26 Nisan’da yapılacak. Yıldırım Belediyesi Başkanı Özgen Keskin,iki belediye arasında yapılan kardeşlik protokolü ile yapılan bu güzel parkın açılışından büyük mutluluk duyduğunu,Dağ yöresinin şirin ilçesi Büyükorhan’a daha güzel destek vermek için çaba harcayacaklarını söyledi. Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen,Yıldırım Belediyesi ile birlikte yaptırdıkları Kardeşlik Parkı’nın ilçe için son derece önemli olduğunu,böyle güzel bir alanın oluşturulmasında katkı sağlayan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’e ve emeği geçenlere ilçe halkı adına teşekkür ettiğini ,26 Nisan Saat 2’de tüm halkımızı bekliyoruz,dedi.

Bayram Çetinkaya’dan altyapı seferberliği

Bursa’nın

islerimizle Paket serv izdeyiz himetin

Dağ yöresinin özgür sesi

FARKLI LEZZETİN YENİ ADI...

İvazpaşa Mah. Konyalı Sok. No: 17/A Osmangazi-BURSA gunespide@hotmail.com GSM: 0.534.356 32 93 0.539.869 92 33

Issizlik bitiyor mu? 6

www.yoremguncel.com

NİSAN 2013

YÖREM GÜNCEL’in ücretsiz İlavesidir

BEBKA ile Büyükorhan Belediyesi ve Büyükorhan Kaymakamlığınca ortak olarak başlatılan ‘’Büyükorhan’da kadınlar üretime başlıyor’’ projesi Büyükorhan’da sonuç verdi. Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, şu anda İş-Kur ile devam eden tekstil projesinin ilçede yatırım yapmayı hedefleyen iş adamları ile anlam kazandığını ifade etti. 50 bayan ile başlayıp 100 bayana iş imkanı sağlayacak bir tekstil yatırımının görüşmelerini yaptıklarını, burada en büyük avantajlarının bu konuda yetişmiş iş gücüne sahip olmaları olduğunu belirterek, ilçede özel bir şirket tarafından kurulmak istenen Tekstil atölyesinin ilçedeki bayanların işsizlik sorununu kökünden çözeceğini belirtti. Büyükorhan Belediyesi olarak ilçede yatırım yapacak özel sektör temsilcilerine yasalar çerçevesinde gerekli desteği sağlayacaklarını ve daha çok yatırımcıyı ilçelerinde proje yapmaya davet etti.

SELAMİ SELÇUK TÜRKMEN BÜYÜKORHAN BELEDİYE BAŞKANI

52 92

4

Osmangazi’de Köy Düğünü Coşkusu

3

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, İlçe tanıtımımıza büyük katkı sağlayan ve 5 yaşına giren Yörem Güncel gazetesine yayın hayatında başarılar dilerim.

TEL: 0.224.225

Büyükorhan’dan Yalçın’a ziyaret

5

İşte Dağın gerçekleri

Türkmen’den Bektaş’a yatırım daveti! Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen ilçeye et kombinası yatırımı için Büyükşehir Belediyesi Dağ yöresi Koordinatörü Mustafa Bektaş’ı ilçede yatırım yapmaya davet etti. Alt yapı sorunu olmayan kullanılabilir kapalı alanı bulunan Cuma Pazarında toplam 100 dönümlük bir araziyi burada yapılacak et kombinası için Büyükşehir Belediyesine tahsis edebileceklerini daha önce belirttiklerini söyleyen Başkan Türkmen, Büyükşehir’in Dağ yöresi koordinatörü Mustafa Bektaş’ı böylesine büyük bir yatırım için ilçeye davet ettiğini söyledi.

3 Canan Candemir Çelik dernek açılışında

3

Kutlu doğum haftası kutlandı

1-8  
1-8  
Advertisement