Conexx Poland

Page 1

v

Unikalna optymalizacja od projektu do realizacji

Hale stalowe


v

Potrzebna mi nowa hala!

Projekt Obliczenia statyczne

Fundament

Ściany betonowe

IPE/HEA Profile stalowe

Innowacyjne oprogramowanie do projektowania

Conexx to idealne rozwiązanie

Opatentowany produkt

Kompletny pakiet budowlany

Płatwie Dach Pokrycie ścian

Orynnowanie Drzwi i bramy

Brak ukrytych kosztów Odpowiedzialne planowanie Dostosowanie do potrzeb klienta

Okna i obróbki blacharskie Świetliki kalenicowe

a Wentylacj Montaż

Łatwy montaż


v

Super!!!!

I gotowe!


Hale stalowe

v

Unikalna optymalizacja od projektu do realizacji Conexx to grupa firm z branży budownictwa stalowego Jesteśmy obecni w całej Europie. Conexx® powstał w 1995 w Holandii, ale centrala produkcyjna firmy mieści się od początku w Polsce. Od założenia firmy Conexx® jest liderem rynku w krajach skandynawskich, które szczególnie doceniają jakość oraz inne zalety naszych produktów. Obecność na rynku polskim trwa od wejścia Polski do Unii Europejskiej i obecnie jesteśmy jedną z trzech największych firm na rynku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wymagającym i skomplikowanym projektom. Obok technicznych i zawodowych kwalifikacji posiadamy też wiedzę oraz zrozumienie dla różnic panujących w innych krajach, jak kultura produkcji, sposób prowadzenia inwestycji, warunki pogodowe czy wiele innych czynników.

Conexx® stawia na efektywne, przyjazne dla środowiska, innowacyjne, zrównoważone i zoptymalizowane budownictwo. Nasi wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy, nowoczesne metody pracy, stosowanie najnowszych technologii, innowacyjność i międzynarodowy zespół zarządzający grupy Conexx są podstawą naszej działalności i warunkiem sukcesu w międzynarodowym budownictwie konstrukcji stalowych. Właściwy partner dla Twojego indywidualnego projektu. Skorzystaj z pełnego zakresu doświadczeń w budowaniu hal przemysłowych, produkcyjnych, magazynowych, rolniczych, sportowych oraz show roomów czy supermarketów. Masz specjalne wymagania? Dobrze trafiłeś.

Nasza wiedza na temat budowania hal stalowych to wynik doświadczeń od mroźnej Laponii, po wietrzne góry Europy i od bagnistych terenów Holandii po aktywne tektonicznie obszary południowo-wschodniej Rosji. Wymogi budowlane w Polsce nie stanowią dla nas tajemnic.

Ponad 700 zadowolonych klientów firmy Conexx® i ponad 1000 zbudownych hal w ponad 12 krajach to nasze referencje i najlepsza reklama!


v

Dzięki innowacjom z Conexx® jesteś zawsze krok przed innymi

FSC© ramowa konstrukcja stalowa Znak rozpoznawczy naszych produktów i powód do prawdziwej dumy: w pełni funkcjonalna i opatentowana rama konstrukcyjna FSC ©. Posiada ona wszystkie zalety konstrukcji ramowej z pełnych profili jest jednak jej tańszą alternatywą. FSC© to kombinacja optymalizacji materiałowej i wysokiej wytrzymałości konstrukcji. Dzięki temu możemy oferować wysokiej jakości konstrukcję szkieletową dla wszystkich potrzeb ale po niższej cenie. Conexx® jest zatem pioniorem postępu na wciąż rozwijającym się rynku budynków z konstrukcji stalowych.

Unikalne oprogramowanie Kolejną niezaprzeczalną zaletą naszej oferty jest unikalne oprogramowanie Conexx-Total© (CT). Zaprojektowany aby sprostać życzeniom naszych klientów w czasie rzeczywistym. Razem zaprojektujemy Twoją halę w niezwykle krótkim czasie. Dzięki programowi, który odzwierciedla 25 lat naszego inwestowania w rozwój, jesteśmy w tej braży jedyną europejską firmą, która jest w stanie w ciągu 30 minut zaprezentować kompletną ofertę, rysunki warsztatowe oraz pełną dokumentację (z uwzględnieniem logistyki transportowej, terminów dostaw i czasu zakończenia budowy). Korzystamy z najnowszych systemów kontroli i jakości w naszej branży, aby skutecznie kontrolować projektowanie i proces produkcji. Przekonani, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wyjątkowe wyzwania i potrzeby nowoczesnego przemysłu, biznesu i rolnictwa, z przyjemnością zapraszamy do współpracy.

Energooszczędne i ekologiczne budynki Samowystarczalne energetycznie budynki pojawią się wcześniej niż myślimy. Uważamy, że naszym zadaniem, jako wyspecjalizowanej i postępowej firmy, jest przygotowanie hali do wymogów jutra czy najbliższej przyszłości. Zrównoważony rozwój i energia nie mogą być dłużej ignorowane przez świat budownictwa. Wraz ze wzrostem regulacji przez UE i rządy krajowe coraz ważniejsze będzie nadążanie za duchem czasu. Dla laika jest to jednak bardzo

złożona, szybko zmieniająca się i trudna do zrozumienia sprawa. Z tego powodu firma Conexx wraz ze specjalistą ds. Zrównoważonego rozwoju zbadała możliwości hal dwuspadowych. Zgodnie z naszymi standardami korporacyjnymi dotyczącymi jakości i przejrzystości, wybraliśmy dla Ciebie odpowiednie, zrównoważone technologie, a także dostosowaliśmy je do budynków komercyjnych z dachami dwuspadowymi. Z trudnego świata dostawców wybraliśmy dla Ciebie dobrych i niezawodnych partnerów. Zapytaj przedstawiciela Conexx o opcję indywidualnego dopasowania, takie jak: oświetlenie LED, panele słoneczne, zoptymalizowana wentylacja, certyfikacja itp. Bądź gotów i już dziś skorzystaj ze zrównoważonego rozwoju. Hala Conexx jest przyjazna dla środowiska!

Montaż Conexx® oferuje opcjonalnie usługę własnego montażu lub kordynuje dobór zewnętrznych firm montażowych. Kontrolujemy działanie zespołów montażowych Conexx®, monitorujemy logistykę, poszczególne etapy instalacji i jakość wykonania.

Czy planujesz budowę hali Conexx ?


Pakiet budowlany

v

Pakiet budowlany CONEXX® ułatwi Ci budowę

Projekt

Oferta oprócz samego budynku obejmuje też rysunki i obliczenia statyczne i wszystkie akcesoria potrzebne do ukończenia budowy. Transport jest wliczony w cenę!

Fundamenty

Przejmujemy odpowiedzialność za koordynację i dostosowanie różnych elementów budowlanych, wymieniając je w opisie pakietu konstrukcyjnego Conexx® i pozostawiając klienta bez ryzyka finansowego w tym zakresie. Poniżej prezentujemy pakiet konstrukcyjny Conexx® rozłożony na elementy. Nasze budynki nie mają standardowych rozmiarów; są zawsze zaprojektowane zgodnie z potrzebami naszych klientów dzięki Conexx-Total©.

Elementy betonowe Konstrukcja stalowa Płatwie Dach Obudowa ścian Orynnowanie Bramy i drzwi Okna i obróbki blacharskie Kalenica/ świetlik kalenicowy Montaż


v

projekt Podstawą dobrych wyników jest dobry projekt. Projektanci Conexx® są najlepsi w swojej dziedzinie. Każdy projekt budowlany jest podzielony na podobszary, nadzorowane przez odpowiednich pracowników, odpowiedzialnych za swój odcinek. Już na etapie budowy mapy projektu uwzględnia się specyficzne wymagania stawiane przez klienta. Ten bardzo ważny krok zapewnia sprawne funkcjonowanie całego projektu od pierwszej fazy. Po złożeniu zamówienia praca zostaje przekazana naszemu zespołowi projektantów, którzy przygotowują szczegółowe rysunki. Na podstawie zaakceptowanego projektu architektury tworzone są rysunki produkcyjne, plan logistyki i montażu. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w pełni wierzymy, że "dobrze zaprojektowane to w połowie wykonane".

FUNDAMENT Wielkość stóp fundamentowych zależy, między innymi, od maksymalnej nośności gruntu, a także od obciążenia budynku przez charakterystyczne dla adresu inwestycji siły śniegu i wiatru. Dostawa obejmuje wszystkie wstępnie wycięte i wygięte elementy zbrojenia, podkładki dystansowe i śruby potrzebne do zamocowania stalowej ramy do fundamentu. W zestawie znajdują się również tracone szalunki C-Pack®. Wymiarowanie stóp fundamentowych uwzględnia lokalne wymagania budowlane. NOWOŚĆ! Szalunki Conexx C-pack® dostarczane z podstawowym wyposażeniem. Prosty, szybki i niedrogi! Innowacyjny budynek z Conexx®!


v

B-1 160x1100x820 2x

B-4 160x1100x4690 1x

B-2 160x1100x840 2x

B-3 160x1100x4940 2x

B-5 160x1100x820 2x

B-6 160x1100x1290 2x

Ściana betonowa Elementy są podzielone na trzy różne rodzaje: 1. Elementy do budynków przemysłowych i handlowych, w których izolacja jest zamknięta w swoistej „kopercie“ z każdej strony. 2. Elementy dla budynków ciepłych, gdzie ważna jest izolacyjność zarówno od wewnątrz i na zewnątrz ściany jak również górą i dołem płyty. 3. Elementy bez izolacji. Wypełnienie Finnfoam® dla ścian oporowych bez funkcji przenoszenia obciążenia z konstrukcji.


v

KONSTRUKCJA STALOWA Używamy tylko walcowanych na gorąco profili stalowych IPE / HEA. Zapewnia to bezpieczny, ekologiczny i trwały budynek. Konstrukcja stalowa, wykonywana tylko z belek IPE / HEA, dostarczana jest w wersji malowanej lub cynkowanej ogniowo. Malowanie wykonywane jest w farbą wysokiej jakości, dedykowaną do wielu zastosowań firmy "Zandleven". Gwarancja na konserwację konstrukcji stalowej wydana jest w wariantach od 5 do 10 lat. Żywotność strukturalna konstrukcji Conexx® jest zawsze obliczana automatycznie na 50 lat. Graniczne obciążenia konstrukcji zależą od stref obciążenia wiatrem i śniegiem oraz liczby słupów. Rozstaw ram stalowych dostosowany jest do potrzeb klienta.

Nowa technologia Conexx® FSC ©, to najnowszy i innowacyjny przełom w konstrukcji stalowej. Posiada ona wszystkie zalety tradycyjnej konstrukcji stalowej ramy, ale jest tańszą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań produkcyjnych. FSC © łączy optymalizację materiału i wysoką nośność konstrukcji. Konstrukcja stalowa FSC© chroniona jest patentem.


v

PŁATWIE Stalowe płatwie stosowane są zawsze w sytuacji, gdy rozstaw ram przekracza 5 metrów. Dostarczane przez nas płatwie zabezpieczone są antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe. Płatwie drewniane mają zastosowanie przy rozstawach ram poniżej 5 metrów. Drewniane płatwie podlegają impregnacji, następnie są zacinane, tworząc specjalny zamek, którego kształt zapewnia najlepsze przenoszenie sił ściskających i rozciągających. Ilość, długość oraz rozstawy między płatwiami zależą od lokalnych wymagań śniegowych i wiatrowych jak również materiału pokryciowego dachu i systemu odprowadzania wody.


v

DACH W zależności od przeznaczenia budynku stosujemy pokrycie płytą warstwową, blachą trapezową lub cementowocelulozową płytą Eurofala. Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym są niepalne i mogą posiadać certyfikat ogioodporności EI30. Dostępna jest szeroka paleta kolorów. Jeśli wymagana jest wyższa ognioodporność, mozemy zastosować również płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej.


v

POKRYCIE ŚCIAN Materiał pokryciowy dobierany jest w zależności od funkcji budynku. Stosuje się płyty warstwowe lub blachy trapezowe. Płyty warstwowe są ognioodporne i mogą posiadać cetryfikat ognioodporności EI30. Dostępna jest szeroka paleta kolorów. W przypadku konieczności zapewnienia wyższej ognioodporności można stosować płyty z rdzeniem z wełny mineralnej.


v

ORYNNOWANIE System rynnowy wykonany jest z ocynkowanej blachy malowanej na wybrany kolor z szerokiej palety. Conexx® w ramach systemu orynnowania dostarcza wszystkie elementy potrzebne do montażu.

BRAMY I DRZWI Bramy Bramy zawierają 40 mm lub 67 mm warstwę izolacyjną. Oferujemy wysokiej jakości bramy firmy Hormann. ÃÃ

Opcjonalne wyposażenie: napęd elektryczny, zdalne sterowanie, prześwietlenie.

Drzwi ÃÃ jedno lub dwuskrzydłowe drzwi montowane są do ramy 3000 mm x 3000 mm. Oferujemy drzwi różnych dostawców o klasie ognioodporności EI30 i EI60.


v

OKNA I OBRÓBKI BLACHARSKIE Wysokiej jakości termoplastyczne okna dostępne są w wariantach od 1 do 4 skrzydeł, dzięki czemu można zaprojektować indywidualne doświetlenie. Okna dostępne są w wersji ze stałą szybą lub w wersji z uchylnym skrzydłem. Pakiet budowlany obejmuje kompletne wyposażenie do montażu. Obróbki blacharskie uzupełniają pakiet budowlany o narożniki, okapy i inne elementy potrzebne do wykończenia zabudowy ramy okna itp. Zamiast okien można zastować też doświetlenia z PVC lub poliwęglanu. Są one tańsze niż okna i zapewniają dostęp światła dziennego do wnętrza budynku.

KALENICA / ŚWIETLIK KALENICOWY Kalenica może pełnić nie tylko rolę funkcji zakończenia dachu ale też doświetlenia i wentylacji, które są niezwykle ważne w wielu budynkach. Świetlik kalenicowy ma zapewnić właściwą wentylację i dostęp światła. Stosujemy świetliki wykonane z poliwęglanu w aluminiowej ramie. Oferujemy różne warianty. Oprócz stałych dostępne są uchylne (ręcznie bądź elektrycznie) lub stale zamknięte. Budynki inwentarskie mają inne wymagania niż budynki przemysłowe. Budynki przemysłowe mają inne wymagania niż budynki logistyczne. Budynki logistyczne mają z kolei inne wymagania niż hale sportowe itd. Pozwól, aby Conexx® zaproponował Ci odpowiedni typ. Oferujemy systemy kalenicowe do każdego rodzaju budynków.


v

MONTAŻ Terminowe dostawy, a także profesjonalizm zespołów montażowych pozwalają zaoszczędzić pieniądze i zapewnić inwestorowi wysoką jakość. Dostawy poszczególnych materiałów muszą być wykonane dokładnie w kolejności, w której odbywają się poszczególne etapy montażu. Optymalne rozplanowanie harmonogramu budowy zapewnia precyzyjny i czasowy plan dostaw. Czas to pieniądz a opóźnienia na placu budowy mogą szybko zamienić się w realne koszty. Profesjonalne projektowanie i logistyka są realizowane w sposób zapewniający szybką i bezbłędną pracę, a także odczuwalne oszczędności kosztów dla inwestora. W ostatnich latach ekipy montażowe Conexx® zmontowały ponad 500 budynków.


DLACZEGO CONEXX?

v

1) PROCES PLANOWANIA INWESTYCJI Z CONEXX® Nasze narzędzie do zarządzania ofertami i projektami jest jednym z najbardziej zaawansowanych i unikalnych w naszej branży. Jesteśmy w stanie dostarczyć Ci projekt i ofertę od ręki. Szybki i kompletny plan pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

2) ROZWIĄZANIA DLA SPECYFICZNYCH WYMAGAŃ Nasze budynki nie mają standardowych rozmiarów, ale zawsze projektujemy je zgodnie z potrzebami naszych klientów. W fazie projektowania możesz indywidualnie definiować swoje potrzeby i życzenia - zaprojektujemy dokładnie ten rodzaj budynku, którego chcesz i potrzebujesz. A dzięki naszemu oprogramowaniu możesz porównać różne opcje i zobaczyć wpływ zmian na całkowitą cenę. Nasze ceny są w pełni przejrzyste, więc wiesz dokładnie, za co płacisz.

4) PRZETESTOWANE I PEWNE Conexx® dostarcza i produkuje konstrukcje stalowe w Europie od 1995 roku. Ponad 700 klientów polega na naszych produktach. Oprócz naszych kwalifikacji technicznych, nasza siła leży w zrozumieniu różnych potrzeb naszych klientów. Specyficzne dla kraju przepisy, modele operacyjne, metody produkcji i montażu oraz znajmomość specyfiki różnych warunków pogodowych to nasze mocne strony. Dostarczamy i budujemy w całej Europie. Do naszej oferty wprowadziliśmy nasze wieloletnie doświadczenie, które zebraliśmy w różnych regionach Europy.

5) KOSZTY Dostosowany do klienta projekt, zoptymalizowany proces produkcji i dostawy oraz ceny oparte na aktualnych kosztach eliminują z rynku nieuczciwych graczy. Zakres naszego pakietu konstrukcyjnego oraz fakt, że wszystko pochodzi z jednego źródła, pomaga nam zapewnić kompatybilność komponentów, która jest opłacalna dla każdego klienta.

3) HARMONOGRAM DOSTAW W projekcie definiujemy wszystkie elementy oraz czasy dostaw, aż do najmniejszych śrub i nakrętek. Pracujemy na dokładnym harmonogramie dostaw i montażu, który stanowi element podpisanej umowy. Gwarantujemy, że odpowiednie komponenty są dostarczane we właściwe miejsce, we właściwym czasie, z zachowaniem najwyższej jakości. Pozwala to zapewnić, że zawsze pozostaniemy w uzgodnionym harmonogramie. Minimalizuje to ryzyko finansowe i czasowe dla Ciebie!

W fazie ofertowania ceny wielu dostawców są dość niskie, jednak później słyszymy, że koszty rosną w fazie realizacji budynku bo potrzebne są dodatkowe materiały. Ze względu na kompletność pakietu Conexx® my nie mamy żadnych ukrytych kosztów!


v

CONEXX Unikalna optymalizacja od projektu do realizacji

Super!!!!


v

Zapraszamy na nasz profil na Facebook /www.facebook.com/conexxpolska/

ul. Przemysłowa 4, 42-300 Myszków +48 697 222 292, +48 782 781 780 biuro@conexx.pl www.conexx.pl