Page 67

ORLEN EESTI OÜ

Kuidas me raskes majandusolukorras oleme hakkama saanud? Ma ei ütleks, et majandusolukord oleks 2011. aastal olnud väga palju keerulisem kui 2010 – pigem oli see isegi lihtsam ja selgem. 2011. aastal muutus meie sektoris päris palju, tänu seadusemuudatusele korrastus suurel määral kütuseturg ja pisut tõusis ka tarbimine. Ent sellegipoolest tuleb ära märkida, et suurenes ka konkurents. Selleks et konkurentsis püsida, on meie ettevõte suurendanud oma kliendibaasi, muutnud struktuuri ja läinud klientide jaoks paindlikumaks ja avatumaks. Kuid otse loomulikult on palju veel ära teha mitmes olulises valdkonnas, et olla veelgi efektiivsem ja konkurentsivõimelisem. Orlen Eesti tegutseb vaid Eesti turul, seega on siin võimalik küll suurendada turuosa, kuid mitte turgu ennast.

Orlen on Kesk-Euroopa suuremaid kütusefirmasid, millele pandi alus juba poolteist sajandit tagasi. Eestis on ettevõte tegelenud peaasjalikult kütuse hulgimüügiga, kuid alates 2010. aasta lõpust hakati teenindama ka erakliente, pakkudes kodukütteks kvaliteetset kütteõli. Orleni kütuse muudab eriliseks asjaolu, et see pärineb otse tootjalt. Nii puuduvad vahendajad ja etapid, kus oleks võimalik kütuse kvaliteeti muuta või selle hinda üles kruvida. Kõik on aus, puhas ja korralik. Eestis pakub ettevõte Orlen Lietuva (endise nimega AB Mažeikių Nafta) toodangut. Orlen Lietuva varustab lisaks Leedule ja Eestile kütusega ka Lätit, Ukrainat ja mitmeid Lääne-Euroopa riike. Muu hulgas eksporditakse Orleni kütust ka USAsse. Orleni toodangu kõrgeimat kvaliteeti kinnitavad ka juhtivatelt autotootjatelt (MercedesBenz, Volkswagen, Volvo, BMW, MAN, Porsche) ning tööstusseadmete tootjatelt (Flender, Denison, Siemens) saadud soovitused.

Üks asi, mis viimasel ajal tõsiselt heameelt valmistab, on maksu- ja tolliameti aktiviseerunud tegevus piiridel, et vähendada illegaalset piiriülest kütusekaubandust. Mida soovitada teistele ettevõtjaile, et olla sama edukas kui Orlen Eesti? Ei tahaks siinkohal kedagi õpetama hakata, kuid minu kindel seisukoht on alati olnud selline: edu taga on meeskonna tugevus, professionaalsus ja motivatsioon. Kui need asjad on paigas, siis ettevõte toimib. G

ORLEN EESTI OÜ tulemused 2011 (tuh eur) Müügitulu

463 748

Müügitulu muutus (2010=100)

200,2%

Puhaskasum Puhaskasumi muutus (2010=100)

Ettevõtluse auhind •

67

• Konkurentsivõime edetabel

2298 288,1%

Omakapitali tootlikkus

95,2%

Tootlikkus 1 töötaja kohta

51 528

Investeeringud

21

Koht üldtabelis

11

Eesti Parimad Ettevõtted 2012  

Eesti Parimad Ettevõtted 2012

Eesti Parimad Ettevõtted 2012  

Eesti Parimad Ettevõtted 2012

Advertisement