Page 57

GOADVENTURE OÜ GoAdventure OÜ registreeriti Eestis reisibüroona 2006. aasta novembris. Ettevõtte alustas paari töötajaga ja paistis kohe silma oma erakordselt kiire ja sõbraliku teeninduse poolest. Heade rahvusvaheliste partnerite tõttu on reisikorraldaja GoAdventure alati saanud olla paindlik ja tänu sellele on firma pakettreisid teiste büroodega võrreldes olnud alati soodsamad.

Nagu tulemuste põhjal näha, saime kenasti hakkama, kuigi viimased kaks aastat polnud ehk kellelegi meist väga kerged. Pidime otsima võimalusi, kuidas vähendada kulusid ja kasvatada tulusid, nii tuli teha mõned optimeerimisega seotud sammud, mis ei olnud ehk esialgu kõige mõnusamad, kuid kokkuvõttes tõid ka tulemuse. Pidime tegema ümberkorraldusi meeskonnas, jaotades tööd inimeste vahel sedaviisi, et vältida vajadust kasutada turul hinnatud kõrgepalgaliste, kuid madalaefektiivsete töötajate teenuseid, kelle väärtus on eelnevate „heade aastate” jooksul kunstlikult üles puhutud. Selle asemel hakkasime rohkem ise koolitama suurte kogemusteta, aga andekaid noori töötajaid. Optimeerisime ka sisseostetavate teenuste osa ja hakkasime mõnda neist ise pakkuma

2008. aastal tõusis GoAdventure suurimate müüginumbritega turismivaldkonnas tegutsevate firmade seas tippu. Alates novembrist 2009 kuulub reisikorraldaja GoAdventure Vene-Türgi kapitalil põhinevasse rahvusvahelisse kontserni Tourism Holding & Consulting. Kontserni kuuluvad veel mitmed Venemaa, Türgi, Ukraina, Egiptuse ja teiste riikide turismiettevõtted. Alates 2010. aasta maist tegutseb GoAdventure ka reisikorraldajana.

oma töötajate jõuga. Kärpisime sellega tegevuskulusid ca 30% võrra. Keskendusime kvaliteedile, juurutades terve rida protseduure, mis on olnud eduka kvaliteedijuhtimise ja efektiivsuse tõstmise aluseks – selle tulemusel saime ka 2012. aasta alguses Eesti esimese reisiettevõttena kvaliteeditunnistuse ISO9001. Reisikorralduslikul poolel hakkasime rohkem tegelema oma hotellidebaasi laiendamisega sihtkohtades – see andis rohkem vabadust reisitoode hinnakujundamisel ja aitas tagada soovitud kvaliteeditaseme – 2010–2011 on meie holding TH&C juurde ostnud neli hotelli Türgis (üks neljatärni- ning kolm viietärnihotelli, kokku 1526 tuba). Viisime sisse kvaliteedikontrolli protseduurid, ka hotellides, lennukompaniis, meie incoming-ettevõtetes, saavutades seeläbi üldise kulude kokkuhoiu ja kvaliteedi. Optimeerisime ka lennunduse poolt, leides võimaluse pakkuda klientidele turu kvaliteetsemat lennuteenust uute lennukite pardal ja mitme hinna sees oleva pardateenusega, ilma et see mõjutaks teenuse hinda, või õigemini isegi soodsama hinnaga kui enne.

GOADVENTURE OÜ tulemused 2011 (tuh eur) Müügitulu

Üldiselt rääkides panustasime hinna-kvaliteedi suhte tagamisele lõpptarbija jaoks igas

Müügitulu muutus (2010=100)

valdkonnas ja see meil ka õnnestus – seeläbi toimus ka loomulik turgude laiendamine. Sest

Puhaskasum

kui sulle pakutakse turu parimat ja kvaliteetsemat teenust turu mõistlikema hinnaga, siis valik on lihtne, aga ettevõtte juhatuse ülesanne on leida viis pakkuda seda teenust sedaviisi, et jääda ka kasumisse. Seega, väljapääsmatuid olukordi ei ole ja lahendus on alati olemas, kuigi see ei pruugi

Puhaskasumi muutus (2010=100) Omakapitali tootlikkus Tootlikkus 1 töötaja kohta

12 962 334,6% 130 213,9% 44,3% 341

ka alati meeldida. Rasketel aegadel tuleb valida just õiged, mitte meeldivamad lahendused.

Investeeringud

51

Oma tööd ja klienti peab armastama, kogu tegevus peab tulema otse südamest, nii on

Koht üldtabelis

68

sinu ümber toimuv väga inspireeriv, pakkudes ideid ka kõige keerulisemate olukordade puhuks. G

Ettevõtluse auhind •

57

• Konkurentsivõime edetabel

Eesti Parimad Ettevõtted 2012  

Eesti Parimad Ettevõtted 2012

Advertisement