Page 110

MEIREN ENGINEERING OÜ

NORTAL AS

2003. aastal loodud Meiren Engineering OÜ pakkus algaastail peamiselt projekteerimist ja muid inseneriteenuseid. Kuna aga üks asutajaliikmeist oli tegelenud lumesaha projekteerimisega ja kohalikul turul oli sahkade järele nõudlus, otsustati tootearendusega algust teha. Lumesahast sai inseneribüroo omatoode. Esimesed prototüübid müüdi kohalikul turul, kusjuures iga järgmine müüdud sahk oli eelmisest etem. Paari aastaga jõuti esimese tehinguni Soomes. Nüüd on kaubamärk Meiren Snow tuntud kogu Skandinaavias ja Baltikumis, mitmes riigis on neil tähelepanuväärne turuosa.

„Me ei tegele kõigega. Kuid seda, mida teeme, oskame väga hästi,” ütleb Nortal AS oma kodulehel. Neil võib õigus olla: 2008. ja 2010. aastal pälvisid nad Eesti kõige pere- ja töötajasõbralikuma ettevõtte tiitli, 2008–2009 kuulus Nortal Kesk- ja Ida-Euroopa 30 kõige kiiremini kasvava ning EMEA regiooni 500 kõige kiiremini kasvava tehnoloogiaettevõtte hulka, 2009. aasta EASi ettevõtlusauhindade väljakuulutamisel nimetati nad majandussurutisega parimaks kohanejaks ning juhatuse esimees Priit Alamäe ja juhatuse liige Taavi Kotka valiti aasta ettevõtjaks 2011.

Skandinaavia masinatööstus on üks maailma innovaatilisimaid, ent Meiren on suutnud end tänu heale tootearendusele, klienditeenindusele ja müügijärgsele teenindusele karmist konkurentsist läbi närida, mis teeb neist lumekoristuse valdkonnas kogu regioonis teenäitaja. Tahavad ju teemeistrid peale sahkamist näha võimalikult puhast jälge.

Nortal AS (endise nimega Webmedia Group) on Baltikumi suurim rahvusvaheline tarkvaraarendusettevõte, pakkudes peamiselt rätsepatööna tehtud IT-lahendusi avaliku ja erasektori ettevõtetele Põhjamaades, Baltikumis, Venemaal, Pärsia lahe riikides, Aafrikas ja mujal. Nortali tarnitud lahendusi kasutavad kliendid telekommunikatsiooni, finantsteenuste, tööstuse, logistika, tervishoiu ja avalikus sektoris. Ettevõttes töötab üle 650 töötaja 8 riigis ning üle 75% käibest tuleb väljastpoolt Eestit. Ettevõtte uude, alles 2012. aasta mais kasutusele võetud nimesse Nortal on peidetud kaks inglisekeelset sõna – Nordic ja Talent.

Arenguplaanides on peale lumesahkade ka teised tooted, mil pole lumega mingit pistmist, ning lähiaastail loodab Meiren tarkade otsuste najal areneda Eesti üheks juhtivaimaks masinatootjaks. Lisaks propageerib ettevõte inseneriharidust, näidates Eesti noortele, et peale IT on olemas ka masinatööstus, kus end suurepäraselt teostada saab. www.meiren.ee

TOP CONNECT OÜ Telekommunikatsiooniettevõte Top Connect OÜ pakub oma klientidele Eestis, Lätis ja Leedus kvaliteetseid sideteenuseid, kasutades selleks uusimaid tehnoloogiaalaseid saavutusi. Alguse sai see 1995. aastal Kanadas asutatud CSC Telecomist, mis 1998. aastal ka Baltimaadesse laienes, Eestis pakubki CSC Telecomi nimel sideteenuseid Top Connect. Ettevõtte teenustespekter on laiahaardeline, lisaks sideteenustele pakutakse kliendi individuaalsete vajaduste analüüsi ja konsultatsioone, samuti telekommunikatsioonivõrkude projekteerimist ja süsteemide integreerimist. Peamisteks klientideks on firmad ning valitsusasutused. Top Connecti üks brände on TravelSim, maailma juhtiv rahvusvaheline kõnekaart, mis vähendab välismaal rääkides kõnearveid kuni 85%. Ülemaailmselt on sel enam kui 3,2 miljonit kasutajat. Top Connectil on ulatuslik partnerlusvõrgustik, koostööd tehakse nii Läti, Eesti, Leedu, Venemaa, Rootsi, Soome, USA kui ka teiste riikide juhtivate telekommunikatsiooniettevõtetega. Hetkel on Top Connectil käsil laienemine Kagu-Aasiasse ja Ladina-Ameerikasse. www.top-connect.com

Ettevõtluse auhind •

110

• Konkurentsivõime edetabel

www.nortal.com

Eesti Parimad Ettevõtted 2012  

Eesti Parimad Ettevõtted 2012

Eesti Parimad Ettevõtted 2012  

Eesti Parimad Ettevõtted 2012

Advertisement