__MAIN_TEXT__

Page 23

KASULIKKU

KRISTI REMBELTÕNISSON, Activitas OÜ juhataja

Igaüks saab teadlikult suurendada oma keskendumisvõimet ja produktiivsust, vähendada stressi ja haiguspäevi, säästa oma selga ja suurendada kaalulangust, töötades samal ajal nii kodus kui kontoris.

Töövorm ja tulemus uuele tasemele enne, kui on hilja Tegevusterapeut Teele Usk näitamas õiget istumisasendit.

M

ärkamatult on Sinu kontor kolinud koju ja autosse, tööpäevad nihkunud nädalavahetusse, tööaeg veninud öötundideni. Annad endast rohkem kui kunagi varem. Vähe aega on pausideks, sportimisest rääkimata. Tänapäeval tavapäraseks muutunud ekstreemsed tööharjumused koormavad Sinu füüsilist ja vaimset tervist. Sinu produktiivsus ja tulemused langevad, oled vastuvõtlikum haigustele, välja võivad kujuneda kroonilised terviseprobleemid.

Nr. 1 töövõimetuse hüvitise põhjustaja

Eesti Haigekassa statistika andmetel on number üks ajutise töövõimetuse hüvitise põhjuseks luu-lihaskonna- ja sidekoehaigused, nagu kroonilised seljavalud, kaela kangus, õlavöötme pinged, käte ülekoormus, mis oli 2017. aasta 9 kuu jooksul kõige suurem diagnoosigrupp, moodustades 25-protsendilise osakaalu ülejäänud 17 haigusgrupi ees. Haiguste ennetamine on rahaline võit. 2017. aasta 9 kuu jooksul maksti

EESTI KAUBANDUS-TÖÖSTUSKOJA TEATAJA I 4 / 2018

23

Teataja aprill 2018  

Teataja aprill 2018  

Advertisement