Page 1

Warsztaty metodyczno psychologiczne praktyczne, inspirujące, rozwijające. 1


spis treści str 3 1. Efektywnie czy efektownie, czyli jak uczyć żeby nauczyć... 2. Muzyczne inspiracje, czyli sposoby wykorzystania piosenki na zajęciach językowych... 3. Nie taki diabeł nudny jak go malują, czyli kursy egzaminacyjne dynamicznie i skutecznie... str 4 4. Gdy milczenie jest złotem, czyli o tym, jak milczeć, by mówili oni... 5. Lektor hakerem, czyli jak uczyć multimedialnie wykorzystując zasoby Internetu... 6. Podręcznik to nie wszystko, czyli o urozmaicaniu zajęć z dziećmi i młodzieżą... str 5 7. Taniec na linie, czyli o pracy z grupą o zróżnicowanym poziomie zaawansowania... 8. Zrozumieć ADHD, czyli o zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi... 9. Apteczka pierwszej pomocy, czyli jak radzić sobie w niespodziewanych i awaryjnych sytuacjach na zajęciach językowych... str 6 10. Dotknij, poczuj, zatańcz skacz, czyli o językowej aktywizacji tych małych przy pomocy tych dużych... 11. Jak cię słyszą, tak cię piszą, czyli o nauczaniu wymowy na zajęciach językowych... 12. Kolorowy świat, czyli jak kreatywnie wykorzystać ilustracje w nauczaniu języka obcego... str 7 13. Testowanie przemyślane, czyli jak, kiedy i co oceniać w drodze do lepszego rozwoju językowego... 14. A dorosłego uczy się tak!, czyli jak uczy się języka obcego w grupach dorosłych... 15. Dekalog nauczyciela, czyli o najważniejszych zasadach pracy nauczyciela języków obcych i o błędach, których należy unikać... str 8 16. Hokus pokus - masz wpływ tu i teraz, czyli o nauczycielskich narzędziach pozytywnej perswazji... 17. Praca nad błędem, czyli o rozwijaniu kompetencji ucznia poprzez efektywne poprawianie błędów... 18. Szef kuchni czt GPS, czyli o sztuce kierowania grupą... str 9 19. Tworzymy!, czyli o rozwijaniu kreatywności ucznia i nauczyciela... 20. W każdym z nas, czyli jak rozbudzać własny potencjał i wyzwalać w uczniach to, co najlepsze... 21. Słabszy, zdolny, geniusz, leń, czyli jerdnak się taki urodził, co by wszystkim dogodził... str 10 22. Zadania bez kserowania, czyli o nauczaniu języków obcych poprzez historie dla małych i dużych... 23. Storytelling B.O. czyli jak rozbudzać własny potencjał i wyzwalać w uczniach to, co najlepsze... 2


1. efektywnie czy efektownie czyli jak uczyć żeby nauczyć...

W naszej pracy staramy się zainteresować uczniów lekcją i zaangażować w proces uczenia się, używamy rozmaitych trików, aby podtrzymać uwagę naszych słuchaczy. Jednak czy efektownie zawsze znaczy efektywnie? Jak nauczać, aby nasi uczniowie byli nie tylko zainteresowani, ale przede wszystkim czuli systematyczny postęp w nauce? Podczas warsztatu wkroczymy w świat ucznia, jego oczekiwań, wymagań i sposobu uczenia się oraz określimy naszą rolę w tym świecie. Spotkanie dostarczy również wielu praktycznych wskazówek i przykładów ćwiczeń wspomagających zapamiętanie materiału i efektywność naszych działań, a tym samym – podnoszących zadowolenie i satysfakcję słuchacza.

2. muzyczne inspiracje czyli sposoby wykorzystania piosenki na zajęciach językowych...

Czy piosenka nadaje się tylko na zajęcia dla dzieci? Czy masz dylemat kiedy, jak, i z kim wplatać piosenkę na zajęciach językowych? Czy wyczerpują się Twoje pomysły na wykorzystanie piosenki i szukasz nowych inspiracji? Wszyscy nasi uczniowie młodsi czy starsi lubią muzykę, warto więc wykorzystać ten fakt na lekcji języka obcego. Celem warsztatu jest pokazanie nie tylko jak efektownie, ale przede wszystkim efektywnie wykorzystywać elementy muzyczne na lekcji. Zaprezentujemy jak wykorzystać ogromne zasoby Internetu, nie tylko do szukania piosenek, czy teledysków, ale również gotowych ćwiczeń i zadań dla uczniów. Wymienimy się doświadczeniami, jak można piosenką uczyć gramatyki, słownictwa, wymowy i innych aspektów języka. Będzie to również okazja, abyśmy sami wcielili się w rolę uczniów i posłuchali piosenek w różnych językach, a może i coś wspólnie zaśpiewamy...

3. nie taki diabeł nudny jak go malują czyli kursy egzaminacyjne dynamicznie i skutecznie...

Czy jesteś jednym z tych nauczycieli, którzy rozpoczynając kolejny kurs egzaminacyjny oczami wyobraźni widzą ziewających słuchaczy, z mozołem wypełniających próbne egzaminy i marzących o jak najszybszym zakończeniu zajęć? Zapraszamy na praktyczne szkolenie dla wszystkich, którzy z niechęcią podchodzą do uczenia kursów egzaminacyjnych, jako teoretycznie nużących i nie pozostawiających żadnej spontaniczności po stronie nauczyciela oraz męczących dla uczniów zarówno nastoletnich jak i dorosłych. W trakcie szkolenia pokazane zostaną pomysły na to, jak kreatywnie wykorzystać strukturę egzaminacyjną, przez niektórych zwaną sztampą a przez nas rozumianą jako otwarte drzwi do tworzenia własnych, nowatorskich ćwiczeń odnoszących się formalnie do konkretnych egzaminów, ćwiczących mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie. Porozmawiamy o tym, jak wprowadzać elementy próbnych testów w taki sposób, by poza zabiciem czasu przyniosły konkretną wiedzę oraz o tym, jak pracować ze słuchaczem pomagając mu efektywnie rozwijać umiejętność samego zdawania konkretnego egzaminu.

3


4. gdy milczenie jest złotem czyli o tym, jak milczeć, by mówili oni...

Czy można poprowadzić zajęcia w sposób dynamiczny i jednocześnie nie „spalać się”? Jak pobudzić uczniów do aktywności, jednocześnie oszczędzając naszą energię? No i czy naprawdę musimy tyle mówić? Wiele pisze się o konieczności ograniczenia czasu wypowiedzi nauczyciela na zajęciach, ale już mniej o tym, jak to robić. Przyjrzymy się poszczególnym fazom lekcji i ustalimy kiedy nauczyciel może, a kiedy powinien milczeć. Wypróbujemy kilka ćwiczeń i technik, umożliwiających kontrolowanie i eliminowanie głosu (i energii) nauczyciela podczas zajęć. Zastanowimy się również, dlaczego nauczyciel mówi, jak wykorzystuje swój głos i jak może - dla odmiany - wykorzystać ciszę na zajęciach. A wszystko po to, aby więcej mówili oni, niezależnie od poziomu zaawansowania językowego, czy wieku.

5. lektor hakerem czyli jak uczyć multimedialnie wykorzystując zasoby Internetu...

Czy Aleksander Fredro pisząc: „osiołkowi w żłoby dano. W jeden owies, w drugi siano” miał na myśli nauczycieli języków obcych dwudziestego pierwszego wieku? Czy przygotowując się do kolejnych zajęć lektor „uchem strzyże, głową kręci. I to pachnie, i to nęci”, a na koniec ma poczucie, że samodzielne tworzenie materiałów jest zbyt czasochłonne? Czy serfując po sieci czujecie się początkowo jak w raju, a gdy „nareszcie przyszła pora” nie wiecie jaki wybrany materiał „ściągnąć”? Podczas warsztatu zweryfikujemy, czy jesteśmy wystarczająco szybcy i efektywni w starciu z zasobami Internetu. Zastanowimy się, czy własne materiały warto jeszcze tworzyć. Sprawdzimy, gdzie szukać źródeł inspiracji. Podzielimy się tajemnymi sposobami na olśnienie słuchaczy bez niepotrzebnego marnowania czasu na poszukiwania oraz papieru na drukowanie. Co więcej.... zahaczymy o sekretne kwestie informatyczne, by nikt nie czuł się już bezsilny w obliczu braku przycisku „download”.

6. podręcznik to nie wszystko czyli o urozmaicaniu zajęć z dziećmi i młodzieżą...

Praca z podręcznikiem jest nudna, a co za tym idzie młodzież za nim nie przepada”. „Praca z podręcznikiem jest istotą mojej pracy – systematyzuje i rozwija wiedzę”. Warsztat skierowany jest do osób, które poszukują kompromisu pomiędzy powyższymi zdaniami i wciąż nie wiedzą, które jest im bliższe. Podczas prezentacji pokażemy taki sposób pracy z podręcznikiem w grupie wiekowej 11-16, który z  jednej strony uatrakcyjnia książkę, z drugiej zaś wykorzystuje wszystkie jej najmocniejsze strony – a więc „praca z książką obok książki”. Uczestnicy warsztatu będą mieć okazję do wymiany własnych doświadczeniami związanych z omawianym zagadnieniem. W trakcie warsztatu zaprezentujemy, a częściowo również wspólnie stworzymy, „bank pomysłów” gotowych do wykorzystania na każdej lekcji języka obcego, niezależnie od uczonego języka czy poziomu zawansowania.

4


7. taniec na linie

czyli o pracy z grupą o zróżnicowanym poziomie zaawansowania...

Praca z podręcznikiem jest nudna, a co za tym idzie młodzież za nim nie przepada”. „Praca z podręcznikiem jest istotą mojej pracy – systematyzuje i rozwija wiedzę”. Warsztat skierowany jest do osób, które poszukują kompromisu pomiędzy powyższymi zdaniami i wciąż nie wiedzą, które jest im bliższe. Podczas prezentacji pokażemy taki sposób pracy z podręcznikiem w grupie wiekowej 11-16, który z jednej strony uatrakcyjnia książkę, z drugiej zaś wykorzystuje wszystkie jej najmocniejsze strony – a więc „praca z książką obok książki”. Uczestnicy warsztatu będą mieć okazję do wymiany własnych doświadczeniami związanych z omawianym zagadnieniem. W trakcie warsztatu zaprezentujemy, a częściowo również wspólnie stworzymy, „bank pomysłów” gotowych do wykorzystania na każdej lekcji języka obcego, niezależnie od uczonego języka czy poziomu zawansowania.

8. zrozumiec ADHD

czyli o zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi...

Jakie są charakterystyczne zachowania ucznia z ADHD? Co czuje i jak odbiera świat? O czym należy pamiętać pracując z uczniem nadpobudliwym psychoruchowo? Jak możesz go wspierać w  osiąganiu lepszych wyników w nauce? Podczas warsztatu spróbujemy lepiej zrozumieć sposób myślenia, reakcji i zachowań ucznia oraz zdefiniować typowe zachowania i objawy ADHD, czyli zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Sesja dostarczy uczestnikom wiele praktycznych wskazówek wspomagających pracę z uczniem z ADHD. Lepsze zrozumienie i pogłębiona wiedza zmobilizują uczestników do działań wspierających ucznia z ADHD w jego zmaganiu się ze sobą i otaczającym go światem.

9. apteczka pierwszej pomocy czyli jak radzić sobie w niespodziewanych i awaryjnych sytuacjach na zajęciach językowych...

Przygotowanie się do zajęć jest ważnym elementem pracy lektora. Jednak nawet najlepszy lektor nie jest w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą niespodziewanie wyniknąć podczas zajęć. Czy kiedykolwiek zrealizowałeś zaplanowany na zajęcia materiał zbyt szybko i zostało jeszcze kilka lub kilkanaście minut zajęć? Czy zdarzyło Ci się, że nagle przestał działać sprzęt, którego użycie było dla Ciebie niezbędne? A może masz w grupie tzw. „trudnego” słuchacza? Jeśli udzieliłeś twierdzących odpowiedzi, to już wiesz, że zawsze warto mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy, która pomoże nam w tych niełatwych chwilach. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie wszystkich lektorów: tych z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu, jak i tych, którzy dopiero budują swój warsztat pracy, tych uczących dorosłych jak i tych pracujących z nastolatkami – każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie będziemy mogli podzielić się doświadczeniami i przede wszystkim praktycznymi wskazówkami.

5


10. dotknij, poczuj, zatańcz, skacz czyli o językowej aktywizacji tych małych przy pomocy tych dużych...

Jak pokazują badania, 50% zdolności człowieka do uczenia się, w tym do uczenia się języków obcych, rozwija się w pierwszych czterech latach życia - jak więc spędzić czas z naszymi pociechami, by zainwestować w ich przyszłość? Warsztat jest praktycznym instruktażem przeznaczonym dla zarówno dla nauczycieli dzieci jak i dla rodziców - obecnych i potencjalnych, przygotowanym na podstawie doświadczeń własnych, lektur i wymiany myśli. Spróbujemy zrozumieć, jak idealnym materiałem na wspaniałego mówcę języka obcego jest mały człowiek, jak ruchowo i obrazowo stymulować jego rozwój językowy już od pierwszych dni życia. Poznamy zupełnie nowe, zaskakujące zastosowania przedmiotów dnia codziennego oraz ideę pedagogiki zabawy: śpiewu, tańca i wygłupu. Pomocą zaś służyć będzie czteroletni Tymek, bohater niejednego zamieszania.

11. jak cię słyszą tak cię piszą czyli o nauczaniu wymowy na zajęciach językowych...

Znane powiedzenie mówi „ jak Cię widzą tak Cię piszą”, ale kiedy mówimy w języku obcym pierwszą rzeczą, na którą zwróci uwagę nasz rozmówca jest nasza wymowa. W nauczaniu języków obcych niestety wymowa schodzi często na dalszy plan. Zachęcamy nauczycieli języków obcych do zwrócenia większej uwagi na nauczanie i ćwiczenie wymowy. W formie warsztatowej przekażemy wiele kreatywnych technik i pomysłów na ćwiczenia, które wspomogą Was w tym obszarze. Podczas sesji nie tylko przedstawimy wachlarz ciekawych technik doskonalenia wymowy, ale również przećwiczymy je na przykładzie różnych języków obcych.

12. kolorowy świat czyli jak kreatywnie wykorzystać ilustracje w nauczaniu języka obcego...

Jeden obraz wart jest więcej niż tysiące słów. Kolory wpływają na nasz nastrój, rysowanie rozwija wyobraźnię i budzi uśpione zmysły, a kontemplowanie dzieł mistrzów może zaprowadzić nas do krainy poezji... Kto chce spróbować, tego zapraszamy na warsztat! Podczas sesji wykorzystamy obraz w sposób bajkowy, zabawny, kreatywny. Sprawdzimy, jak możemy zastosować kolory, wizualizacje i własne talenty plastyczne w poszczególnych fazach lekcji. Wszystko po to, aby zaangażować, zachęcić i zainspirować naszych uczniów do lepszej, ciekawszej i bardziej spontanicznej komunikacji w języku obcym - na każdym poziomie zaawansowania, w każdym momencie lekcji, rozwijając każdą umiejętność językową.

6


13. testowanie przemyślane czyli jak, kiedy i co oceniać w drodze do lepszego rozwoju językowego...

Nasi uczniowie uczą się języka, żeby dobrze mówić, czytać książki, przeglądać Internet , korespondować ze znajomymi, rozumieć wiadomości, oglądać filmy. Na końcu tej przyjemnej drogi zdobywania wszechstronnych kompetencji językowych pojawia się TEST. Testu wymaga nasz pracodawca, rodzic . Test staje się ważnym elementem oceny naszej wielomiesięcznej pracy i wysiłku ucznia. Co to znaczy dobrze oceniać? Jak i co oceniać na zajęciach językowych? Jak przygotować dobry test? Jakie kryteria stosować przy ocenianiu poszczególnych sprawności językowych? Czy moje ocenianie i testowanie jest wystarczająco zróżnicowane? Jak moje testowanie odnosi się do celu kursu i moich metod nauczania? Jeśli czasem zadajesz sobie podobne pytania i nauczasz młodzież lub dorosłych – przyjdź na warsztat, a otrzymasz na nie odpowiedzi. Sesja pomoże Ci zweryfikować systemy oceniania jakie stosujesz, niezależnie od poziomów na jakich nauczasz.

14. a dorosłego uczy się tak! czyli jak uczy się języka obcego w grupach dorosłych...

Nauczanie dorosłych, niezależnie od tego czy mowa o uczeniu w biznesie czy poza nim, jest umiejętnością inna od uczenia dzieci. Dorośli ucząc się wykorzystują nabyte doświadczenia i nawyki umysłowe, strategie myślenia i organizacje wiedzy. Większość z nas, trenerów językowych, nie została jednak przygotowana do tego typu pracy. W trakcie warsztatu uczestnicy poznają etapy cyklu uczenia się dorosłych, dostosują konkretne przykłady ćwiczeń do typów dorosłych uczniów (empiryka, teoretyka, kontemplatora i pragmatyka), zastanowią się, czy z uczniem dorosłym warto się „kontraktować” a także zrozumieją, co łączy tworzenie, burzę, normę i działanie.

15. dekalog nauczyciela czyli o najważniejszych zasadach pracy nauczyciela języków obcych i o błędach, których należy unikać...

Mimo najszczerszych chęci i najlepszych zamiarów każdemu nauczycielowi zdarza się przeszkadzać swoim uczniom w efektywnym przyswojeniu wiedzy: nieskutecznie wprowadzić nowy język, za dużo mówić, nieumiejętnie aktywizować, krytykować… W trakcie sesji przedstawimy dekalog lektora – 10 przykazań, które pokierują nami w  lepszym i bardziej wydajnym prowadzeniu zajęć.

7


16. hokus pokus - masz wpływ tu i teraz! czyli o nauczycielskich narzędziach pozytywnej perswazji... W naszym świecie – świecie nauczycieli, lektorów, trenerów, metodyków – często doświadczamy sytuacji, gdy konieczne staje się wywarcie wpływu na naszych uczniów, mimo że ci uparcie starają się nie robić tego, o co są proszeni lub mają swoją wizję, nie zawsze zgodną z naszą. Część z nas stara się wywrzeć wpływ na rodziców, a ci wciąż niewzruszeni. A jednak od czasu do czasu okazuje się, że udaje nam się osiągnąć cel i namówić drugą stronę do współpracy. Jak tego dokonujemy? Zapraszamy na szkolenie poświęcone narzędziom wpływu społecznego, nieodzownym w pracy każdego nauczyciela – negocjatora, motywatora, ‘usprawniacza’. Będzie o ustępowaniu sobie nawzajem i wzajemnych przysługach, wytrzymałości i zaangażowaniu, sympatii i autorytecie oraz o tym, czy większość ma czy nie ma racji.

17. praca nad błędem

czyli o rozwijaniu kompetencji ucznia poprzez efektywne poprawianie błędów...

Podczas warsztatu zdiagnozujemy czym jest błąd w nauce języka obcego i jakie postawy wyzwala w uczniu i nauczycielu. Zastanowimy się jak dobierać metody korygowania błędów, aby w optymalny sposób pomóc uczniowi rozwijać jego kompetencje językowe w obszarze mówienia i pisania. Spojrzymy na błąd z perspektywy ucznia. Porozmawiamy o udzielaniu informacji zwrotnej. Przekonamy się, w jaki sposób systematyczna praca nad błędem prowadzi do większego zaangażowania ucznia, rozwijania jego niezależności oraz poczucia sukcesu.

18. szef kuchni czy GPS? czyli o sztuce kierowania grupą...

Jak organizujesz i prowadzisz pracę w grupach? Jaki jest twój styl zarządzania zespołem uczniów? W trakcie prezentacji, przeznaczonej dla nauczycieli młodzieży i dorosłych, omówimy sprawdzone techniki, które pozwalają optymalnie wykorzystać pracę grupową na lekcji języka obcego. Przyjrzymy się konkretnym pomysłom na to, jak przekształcić standardowe ćwiczenia z podręcznika w interaktywne zadania zespołowe, jak sprawnie dokonać podziału na grupy oraz jak skutecznie monitorować ich pracę. Zastanowimy się też, jak lektor może motywować uczniów do tego, by praca w grupach była w 100% czasem efektywnej nauki.

8


19. tworzymy!

czyli o rozwijaniu kreatywności ucznia i nauczyciela...

Czym jest kreatywność? Jak myśleć kreatywnie? Czy każdy ma w sobie moc tworzenia? Jak w naszym codziennym nauczycielskim świecie, zabieganym „od dzwonka do dzwonka”, wciąż na nowo wskrzesić w sobie tę nowatorską iskrę? Jak nie popaść w rutynę i lenistwo, gdy tyle gotowych materiałów mamy na wyciągnięcie ręki? Podczas sesji będziemy mówić o naszej kreatywności, ale też o tym, jak rozwijać w naszych uczniach myślenie i zdolności twórcze oraz jak inspirować ich do indywidualnych poszukiwań. Porozmawiamy o tym, jak i gdzie szukać inspiracji dla siebie i dla naszych kursantów. Zaprosimy Platona, Freuda, Junga, de Bono, a także każdą inną sławną osobę, którą tylko zechcecie. Będzie muzycznie i plastycznie. Będzie inaczej. No i wreszcie będzie coś więcej o naszych tytułowych kapeluszach!

20. w każdym z nas czyli jak rozbudzać własny potencjał i wyzwalać w uczniach to, co najlepsze...

Powszechnie przyjmuje się, że dobry nauczyciel to nauczyciel z pasją, pozytywną energią i zaangażowaniem. Czy uważasz siebie za dobrego lektora? Czy możesz nazwać siebie Super Lektorem? Podczas warsztatu dotkniemy esencji słów „zaangażowanie” i „pasja”. Wejdziemy w głąb siebie samych, przyjrzymy się swojemu potencjałowi, ale też swoim przekonaniom na temat nas samych i uczniów. Będziemy badać, rozważać, oceniać. Pokażemy Ci, jak poprzez to, co robisz, myślisz i sposób w jaki się zachowujesz, możesz wyzwalać w uczniach to, co najlepsze, sprawiać, iż uwierzą, że mogą zostać Super Uczniami. Bo wszystko zaczyna się od Ciebie. Proponujemy Ci unikalną, auto-refleksyjną podróż. Jesteś gotów?

21. słabszy, zdolny, geniusz, leń czyli jerdnak się taki urodził, co by wszystkim dogodził...

Niezależnie od typu zajęć, które prowadzimy, poziomu zaawansowania i wieku naszych uczniów oraz środowiska, w którym kurs ma miejsce, każda grupa ma jedną wspólną cechę: uczestnicy są zawsze na zróżnicowanym poziomie. I nie chodzi tu jedynie o znajomość języka - zróżnicowany poziom to odmienne zdolności, odmienna historia, ambicje, plany, doświadczenia, dojrzałość. Jak pogodzić uczniów zdolnych z mniej zdolnymi, ambitnych z mniej ambitnymi, leni z pracusiami? Zapraszamy na sesję, w której celem jest pokazanie wielu praktycznych pomysłów na to, jak w ramach jednego ćwiczenia pobudzić tych lepszych i tych gorszych, jak w jednej klasie wyznaczyć cele wszystkim i jak indywidualnie zaopiekować się każdym uczestnikiem kursu.

9


22. zadania bez kserowania czyli jak przełamać sztampę przy minimalnym nakładzie środków...

Chcesz przypomnieć sobie dawno zapomniane ćwiczenia i poznać nowe, które wykorzystasz na zajęciach? W trakcie tej sesji zaprezentujemy kilka tuzinów pomysłów na urozmaicanie zajęć w różnych grupach wiekowych i takie ich prowadzenie, aby było ciekawie, różnorodnie, niesztampowo. Szczególny nacisk położymy na ćwiczenia, które (prawie) nie wymagają kopiowania materiałów. Pojawią się pomysły na rozgrzewki, powtórki w trakcie lekcji, wprowadzenie do tematu lekcji i ćwiczenie nowego materiału. Pokażemy, jak korzystać z podręcznika, żeby zajęcia były różnorodne, z elementem zaskoczenia. Poszukamy też ćwiczeń, w których przygotowanie i prowadzenie zaangażujemy uczniów.

23. storytelling B.O. czyli o nauczaniu języków obcych poprzez historie dla małych i dużych...

Dawno dawno temu…. Za górami i lasami… Chyba każde dziecko a pewnie i większość dorosłych słysząc te od razu słowa nadstawia uszy i jest ciekawa o czym będzie historia… Celem warsztatu jest pokazanie jak kreatywnie można wykorzystać historyjki i opowiadania na lekcjach języka obcego aby zaktywizować uczniów. Pokażemy jak można zachęcić dzieci młodzież i dorosłych do nauki poprzez słuchanie, czytanie ale przede wszystkim tworzenie własnych historyjek. Zaprezentujemy również jak można wykorzystać obraz, dźwięk i muzykę oraz różne programy do do tworzenia cyfrowych historyjek (Digital stories). W trakcie sesji posłuchacie wielu ciekawych historyjek, i zobaczycie co z nimi zrobić i przekonacie się jak łatwo i przyjemnie jest tworzyć własne opowiadania.

Czas trwania: 90-min./ sesja Cel: warsztaty pozwalają wyposażyć uczestników w nowatorskie, ciekawe rozwiązania do wykorzystania na zajęciach oraz pobudzić do samodzielnego poszukiwania innowacyjnych sposobów na ożywienie zajęć. Opłata: 2 sesje = 1500 zł , 3 sesje = 2100 zł Język warsztatów: polski, angielski, lub niemiecki Uczestnicy warsztatów otrzymują materiały po warsztacie oraz certyfikat potwierdzający udział w spotkaniu. Termin oraz godziny warsztatów uzgadniane są zgodnie z Państwa wskazówkami. Koszt sali, przerwy kawowej, druku materiałów dla uczestników oraz ewentualnego noclegu trenera / trenerów - ponosi Zamawiający.

Serdecznie zapraszamy Zespół PASE E: pase@pase.pl / T: 22 226 39 69

Oferta Pase / Kapelusze lektora  
Oferta Pase / Kapelusze lektora  

Warsztaty metodyczno psychologiczne praktyczne, inspirujące, rozwijające.

Advertisement