Page 1

OBLÉKÁ NORY OD ROKU 1853

2013/14

čepice

ponožky

svetry

termoprádlo

®


Devold oblékali legendární objevitelé Loď Fram Pokus Fridtjofa Nansena o dobytí severního pólu s lodí Fram, 1893-1896. Expedice severního pólu nikdy nedosáhla a loď Fram zůstala s posádkou tři roky uvězněna v ledu. Autorem fotografie je Nansen a autenticky zachycuje loď Fram zamrzlou v ledu. Členové Nansenovy posádky byli vybaveni oblečením značky Devold a díky tomu přežili nepředstavitelné mrazy a změny počasí. Dnes je loď Fram vystavena v muzeu v norském hlavním městě Oslo. Více na www.norskamoda.cz

Prvními zákazníky Devoldu byli námořníci a dělníci, kteří pracovali v klimaticky náročných podmínkách norského pobřeží. Největší slávu a prestiž získal Devold na průkopnických expedicích v extrémních polárních podmínkách. Nejslavnějšími testéry prádla Devold byli legendární cestovatelé Fridtjof Nansen a Roald Amundsen, kteří objevovali drsné kraje s podporu lodě Fram.

2

1888 Nansen přechod Grónska

1893 - 1914 posádka na lodi Fram

1911 Amundsen dobytí Jižního pólu


Vlněné termoprádlo vzniklo v Norsku! Devold zahájil jeho výrobu v roce 1853 Tradice nás zavazuje! V továrně pana Devolda na břehu norského fjordu v Alesundu se začala vlna zpracovávat už v roce 1853 a dnes se zúročují zkušenosti, získávané déle než 160 let. Historie současných konkurentů Devolda na českém trhu nesahá ani dvacet let zpět, ačkoli si jedna značka přisuzuje, že v roce 1995 objevila vlnu merino pro oblečení na outdoorové aktivity. Norové to zjistili o 142 let dříve.

Devold byl norský Baťa. Podobně jako ve Zlíně Baťova dynastie, postupovala v Norsku rodina O. A. Devolda. Zaměstnancům vytvářela sociální i lékařské zázemí a také využívala technického pokroku. Už rok po uvedení Edisonova vynálezu na trh začaly v továrně svítit žárovky, kanceláře s výrobou komunikovaly od roku 1892 telefonicky a energii továrně i celému městečku dodávala firemní vodní elektrárna.

Proč vlněné oblečení Devold... Našimi prvními zákazníky byli lidé, žijící a pracující v drsném klimatu norského pobřeží - především rybáři a námořníci. Brzy se obliba odolných a teplých vlněných oděvů rychle rozšířila po celém Norsku. V následujících letech si slavní polární badatelé Amundsen, Nansen nebo Ellsworth, vybrali pro své expedice pletené svetry, čepice, ponožky a spodní prádlo Devold. Některé modely, které pomohly členům těchto expedic přežít to nejdrsnější klima na světě, se dodnes stále vyrábí! Vysoce kvalitní přírodní ovčí vlna byla, a stále je, základní materiál používaný v oděvech značky Devold. Dnešní aktivní příznivci outdooru volí Devold, protože oblečení od nás je zároveň jak funkční, tak komfortní i při dlouhodobém nošení. Klasický oděv od Devoldu obstojí po léta užívání a nikdy nevyjde z módy! Podrobte naše oděvy testu v přírodě a již nikdy se nespokojíte s ničím jiným.

Borgre Ousland Norský polárník, horolezec a dobrodruh První člověk, který sám přešel Antarktidu a který sám došel na severní pól bez podpory. Kromě mnoha dalších polárních výprav také vylezl na několik osmitisícovek. Borge při svých výpravách používá kompletní vybavení od Devoldu včetně svetru, čepice, rukavic ponožek atd.

Cecilie Skog Norská polárnice a horolezkyně Cecilie dosáhla Seven Summits (vylezla na nejvyšší vrcholy všech kontinentů), vystoupila na K2, došla na severní i jižní pól a přešla napříč Antarktidu. Při svých výpravách používá kompletní vybavení od Devoldu včetně svetru, čepice, rukavic ponožek atd.

Aleksander Gamme Norský polárník, horolezec a dobrodruh Jako první na světě došel na lyžích sám bez jakékoliv podpory na jižní pól a zpět. Mimo jiné také vylezl na Mt. Everest a přejel Saharu na kole. Aleksander při svých výpravách používá kompletní vybavení od Devoldu včetně svetru, čepice, rukavic ponožek atd. 3


To nejlepší z dokonalé přírody Přírodní materiály výborně fungují. Kdyby nebyly dokonalé, zvířata by nepřežila. Ovce v horských oblastech Tasmánie žijí v chladném a vlhkém horském prostředí. Jejich těla spolehlivě chrání hustá vrstva vlny merino. Právě z této vlny dnes vyrábí Devold vynikající termoprádlo. Ovce pasoucí se v 19. století v norských horách byly inspirací pro pana Devolda. Když přežijí jejich těla vítr, chlad a déšť, proč by vrtochům drsného severského počasí nemohl odolávat člověk, oblečený do vlněného oděvu? Norské ovce byly prvním zdrojem vlny pro prádlo značky Devold.

Woolmark Značka Woolmark – logo Woolmark je jedním z nejuznávanějších symbolů světového textilního průmyslu a prestižní značkou. V roce 2011 získalo cenu “nejlepšího loga všech dob” od časopisu Creative Review. Logo Woolmark na výrobku poskytuje zákazníkům záruku kvality. Aby oděv mohl nést logo Woolmark, musí obsahovat 100% čistou střižní vlnu a splňovat přísná kritéria kvality a vlastností materiálu.Devold je hrdým nositelem prestižního loga Woolmark na svých výrobcích, které jsou také synonymem kvality mezi vlněnými výrobky.

4


Ekologická produkce Vlna merino je přírodním materiálem. Po ostříhání začne ovce produkovat další vlnu, jde tedy o obnovitelný materiál. Dalším důležitým faktem je biologická rozložitelnost vlny. Proto můžeme říct, že vlna je ekologickým materiálem. Donedávna byla většina termoprádla vyráběna synteticky z materiálů, získávaných z ropy (polyester, polypropylén). Svými funkčními vlastnosti se vlně nepřibližují a jejich výroba poškozuje životní prostředí. Skandinávci nepřestali používat vlněné termoprádlo ani v době boomu syntetických tkanin. Prádlo z vlny, které se osvědčilo během dlouhého, stopadesátiletého užívání, Norové nevyměnili, a také vy ji nevyměníte, když ji vyzkoušíte! Výrobky Devold splňují přísná kritéria Oeko-Tex Standard 100, která je světově významnou ekologickou značkou pro textilní výrobky. Díky certifikátu Oeko-Tex 100 máte jistotu, že oblečení Devold nezpůsobí poškození toho nejcenějšího – Vašeho zdraví.

Oeko-Tex Výrobky Devold splňují přísná kritéria Oeko-Tex Standard 100 (chemické složení barviv), která je světově významnou ekologickou značkou pro textilní výrobky. Díky certifikátu Oeko-Tex 100 máte jistotu, že barvy použité v oblečení Devold nezpůsobí poškození toho nejcennějšího – vašeho zdraví. Kupujte prádlo pouze s atestem Oeko-Tex 100!

5


DEVOLD OBLÉKÁ ŠPIČKOVÉ SPORTOVCE...

6

Václav Sůra Zkušený polárník ostřílený řadou expedic Špicberky, Grónsko, Sibiř. V prádle Devold se dokonce oženil (v mrazáku). Došel dvakrát i na severní pól. V roce 2010 uskutečnil úspěšný přechod jezera Bajkal. V roce 2013 doputoval na lyžích na nejchladnější obydlené místo planety. Vašek nedá dopustit na rukavice a ponožky Nansen, které bezpečně chrání jeho ruce a nohy před omrzlinami při všech výpravách.

Marek Holeček Horolezec a dlouholetý reprezentant ČR. Na svém kontě má řadu prvovýstupů na nejtěžší hory světa. V minulém roce vylezl na Nanga Parbat, letos uskutečnil prvovýstup na Talung. Začátkem nového roku chystá expedici na Antarktidu, kde plánuje další prvovýstupy. Na své náročné výstupy si obléká vlněné kompresní prádlo Pulse a na něj Expedici. Prádlo Pulse skvěle izoluje a regeneruje svalstvo.

Maťo Maličký Legenda mezi tatranskými nosiči. Několikanásobný vítěz Sherpa rally a nosičské stovky. Civilním povoláním záchranář popradské záchranky a vášnivý fotograf. V prádle Devold vynesl už nespočet vynášek na Tatranské chaty. Tělem i duší člověk z hor. Maťo nedá dopustit na tričko Devold sport, které oblékal jako první vrstvu při každé vynášce.

Martin Koukal Mistr světa v běhu na lyžích na 50km a olympijský medailista. Dlouhodobě patří ke světové špičce, nyní se věnuje běhu na dlouhé tratě. Zdatný je i v horách, dosáhl bez kyslíku vrcholu osmitisícovky Cho Oju. Jeho nejoblíbenějším produktem je rolák Breeze, který si obléká i při závodech pod kombinézu.

Zdeněk Hrubý Horolezec, předseda ČHS, vylezl na vrcholy osmi himálajských osmitisícovek bez použití kyslíkového přístroje. Spolu s Markem Holečkem vystoupil na Nanga Parbat a Talung. Tragicky zahynul letos v létě v Pákistánu při prvovýstupu na Gašerbrum. Zdeněk nejraději používal Expedici a Thermo bundu, která ho výborně zahřála v base campu i při mrazivých dnech při výstupu.

Alena Zárybnická Expert na počasí. Vystudovaná meteoroložka, je známá především díky předpovědi počasí, ale také jako moderátorka a reportérka. Sama aktivně sportuje (skialpinismus, turistika) a celoročně žije ve Špindlerově Mlýně. Jako aktivní lyžařka využívá hlavně rolák řady Active, který výborně izoluje, ale zároveň skvěle odvádí pot.

Honza Říha Nevidomý horolezec, který dokázal vylézt na legendární El Captain v Yosemitech, vystoupal na Gerlach, Elbrus a Kilimandžáro a výborně leze na pískovci. Kromě toho úspěšně běhá půlmaratony a maratony. Borec hodný obdivu! Honza používá hlavně řadu Sport, která je vhodná jak pro výstupy v horách, tak pro běh i každodenní nošení.

Jezinky Skvělé raftařky klubu RK stan. Několikanásobné mistryně světa a Evropy na divoké vodě. Dominovaly i v domácím prostředí při ME 2011 na Lipně. Ve svém sportu nemají konkurenci ani v celosvětovém měřítku. Jezinky na vodě pravidelně využívaly trika Breeze, které používaly i pod vesty.

Matúš Vnenčák Tatranský nosič, skialpinista a horský běžec. I přes svůj mladý věk má na svém kontě nespočet vítězství prakticky ve všech sportech, kterým se věnuje. Zúčastnil se například Ultra-trailu du Mont Blanc a vyhrál mistrovství světa horských nosičů v roce 2011. Jeho aktivity jsou neskutečně fyzicky náročné, a proto nejvíce oceňuje vlněné kompresní triko Pulse.

Ludmila Horká Juniorská reprezentantka a několikanásobná mistryně ČR v běžeckém lyžování. Dvakrát po sobě (2012, 2013) vyhrála světové finále Red Bull Nordix. Velice úspěšná je také v běhu do vrchu. Při běhu používá řadu Mesh, která výborně odvádí pot a je určena právě na aktivní pohyb.

Jaroslav Šíma Legenda mezi českými motorkáři, naježděno má více než 1 200 000 km. Šestkrát absolvoval trasu společně s rallye Dakar, dvacetkrát již na motorce navštívil africký kontinent. Na motorce v termoprádle Devold sedí prakticky každý den za každého počasí. Na motorce nejvíce používá řadu Sport, o které prohlásil, že lepší termoprádlo pod kombinézu ještě neměl.

Jana Henychová Musherka a první Češka, která se svými psy dokončila nejsevernější závod planety dlouhý 1000km, norský Finnmarkslopet. Stala se i první ženou, která kdy dokončila tento závod se sibiřskými husky. Se svými psy tráví v přírodě každý den, bez ohledu na počasí. Jana si pochvaluje hlavně nezbytné doplňky jako jsou 100% vlněné čepice Devold, které ochrání hlavu i v těch největších norských mrazech.


Juraj Práger a Zoli Pál Nevidomý horolezec Práger spolu se svým vůdcem Zoli Pálem už zdolali nejednu horu. Gerlachovský štít, Mont Blanc, Elbrus. Na sebe navzájem se musí spoléhat mnohem více než ostatní horolezci. O svých výstupech natáčí i úspěšné dokumenty. Juraj a Zoli při svém výstupu na Elbrus ocenili hlavně řadu Expedition, která je ochránila i v třeskutém ruském mrazu.

DEVOLD NOSÍ PROFESIONÁLOVÉ... Horská služba ČR Profesionální i dobrovolní členové Horské služby. Potkáte se s nimi na sjezdovce i ve špatně přístupných horských terénech. Pomáhají lidem, kteří se dostanou do problémů v horských oblastech. I proto si nemohou vynachválit řadu Sport, kterou si vybrali pro každodenní nošení a Active, kterou nejvíce oceňují při zimní službě na lyžích.

Horská záchranná služba SR Profesionální záchranáři Horské služby ve Slovenských horách. V pohotovosti musí být za jakéhokoli počasí, každý den během celého roku. Často zasahují v náročných terénech Vysokých Tater nebo větrných hřebenech. Při každodenním pohybu v horách bez ohledu na roční dobu nebo počasí si nejvíce oblíbili univerzální řadu Sport.

Jakub Šedivý Extrémní expediční kajakář, světová špička. Instruktor pro mezinárodní whitewater školu Gene17. Na svém kontě má mnoho prvosjezdů v Chile, Argentině, Nepálu a Norsku. V roce 2012 uskutečnil spolu s dalšími čtyřmi kajakáři 550 km dlouhý prvosjezd nepálské řeky Langu Khola. Během své expedice počítal opravdu každý gram, proto ocenil nejvíce triko Sport, které měl nepřetržitě na sobě 21 dní. V mrazech používal triko Sport Expedition.

Česká kancelář horských vůdců sdružující jedny z nejlepších profesionálů ve svém oboru. Horští vůdci HUDY mají všichni mezinárodní licencí UIAGM, což je nejvyšší vzdělání a kvalifikace pro profesionální vedení lidí na horách. Horští vůdci HMG používají kompletní vybavení Devold. podle aktivit které zrovna provozují. Ve své výbavě mají řadu Breeze, Sport, Pulse i Expedition pro opravdu chladné dny.

Petr Major Seakajakář, který v roce 2013 na vlastnoručně postaveném kajaku, obeplul, po startu z Prahy, velkou část Skandinávie. Seakajakingu se velice aktivně věnoval i ve Velké Británii. Při své cestě si nejvíce pochvaloval svetr Nansen, na jehož funkčnosti je vidět, že byl původně určen pro rybáře na drsném norském pobřeží.

Během sezóny se každodenně stará tým z Jizerské o.p.s. o udržování více než 180km běžeckých tratí v tomto největším areálu určeném běžkařům. Celou zimu jsou venku každý den bez ohledu na počasí. Vzhledem k dlouhému pobytu v chladném prostředí si nejvíce pochvalují řadu Expedition a Thermo bundy.

HMG - HUDY Mountain Guides

Lyžařští instruktoři FTVS Univerzity Karlovy Instruktoři, kteří na fakultě tělesné výchovy a sportu připravují budoucí učitele lyžování. Jako vrstvu, kterou budou mít nejblíže tělu si vybrali řadu Active, která je vhodná zejména pro lyžaře.

Jizerská magistrála

Letecká záchranná služba Ústí nad Labem Letečtí záchranáři, kteří zasahují u nejtěžších případů v Ústeckém kraji a Krušných horách: Často při svých akcích pro zraněné i slaňují za nepříznivého počasí. Pro svou každodenní činnost si vybrali řadu Expedition, která jim zaručuje tepelný komfort v akci i na palubě vrtulníku.

Kateřina Mandulová Nezávislá cestovatelka a dobrodružka tělem i duší. Sama procestovala stopem celé Rusko a napsala o tom zajímavou knihu. Procestovala také Severní a Jižní Ameriku, Asii a také zdolala Aconcaguu. Katka při svých cestách každodenně používá triko Breeze, vhodné do teplých dnů nebo i jako první základní vrstva v chladnějších dnech.

CK Adventura Cestovní kancelář se specializací na originální poznávací zájezdy, aktivní dovolenou, především turistiku a cyklozájezdy. Průvodci nejvíce využívají řady Sport a Breeze, které jsou vhodné pro každého cestovatele.

CK Periscope Největší cestovní kancelář v ČR se specializací na Skandinávii, Pobaltí, Irsko a Island. V mnoha jejích zájezdech najdete možnost turistiky nebo alespoň pohybu v přírodě. Průvodci nejvíce využívají řady Sport a Breeze, které jsou vhodné pro každého cestovatele.

7


HLAVNÍ PŘEDNOSTI VLNY MERINO PŘÍRODNÍ TERMOSTAT Teplo když ho potřebujete. Vlna Merino dokáže zahřívat i ochlazovat lidské tělo. Má vynikající schopnost odvádět vlhkost od těla ve skupenství páry. Syntetické tkaniny odvádí až po zkapalnění a proto mohou studit.

DEVOLD® MERINO VLNA

IZOLAČNÍ SCHOPNOST

CO ZNAMENÁ VLNA MERINO Ovčí merino vlna pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, žijících v chladnějších a vlhčích oblastech (Nový Zéland, Austrálie). Ovce chrání v drsné přírodě nejtechničtější přírodní vlákna, která člověk sice nedovede vyrobit, ale naštěstí je umí zpracovat. Tato vlákna jsou mnohem jemnější než tradiční vlna. Merino vlna je hedvábně jemná, má vyšší schopnost izolace a je prodyšnější. Spodní prádlo Devold se vyrábí z dlouhých vláken velice jemné merino vlny, díky kterému poskytuje uživateli pohodlí a měkkost. Každé vlákno je zvlněné a elastické, což přináší vysokou odolnost a dlouhou životnost textilie. Díky pružnosti vlákna se vlněné oblečení nemačká. Vlněná vlákna jsou vysoce hydrofilní a mají vysokou schopnost pohlcovat vlhkost. Vlna se netaví ani nehoří, poskytuje také vysokou ochranu proti UV záření. Její produkce je šetrná k životnímu prostředí a je založená na principu obnovitelných zdrojů.

Díky kombinaci kadeřavosti, jemnosti, speciální struktuře vlákna a technologie pletení dokáže i tenká vrstva vlny zahřát. HŘEJE I KDYŽ JE VLHKÁ Dokáže pojmout vlhkost až do 35 % svého objemu aniž by to člověk pocítil. Povrch vlny je vodoodpudivý.

vláken, jejichž prodyšnost je určena množstvím mezer v látce. Proto hustě pletené tričko z umělých vláken nedýchá (jako igelit). Naopak hustě tkaná vlněná látka je stále výborně prodyšná. VYSOKÁ UV OCHRANA Přirozenou vlastností vlny je eliminace účinků UV záření.

ROZDÍLY MEZI VLNOU MERINO A SYNTETICKÝMI TKANINAMI

ŽÁDNÝ ZÁPACH Vlna není vhodné prostředí pro život bakterií. Prádlo DEVOLD nezapáchá ani po opakovaném, mnohonásobném propocení. NEŠKRÁBE Vlas vlny Merino má tloušťku 15 až 25 mikrometrů. Většina lidí začíná cítit škrábání od vláken silnějších než 28 mikrometrů. Tenčí vlákna neškrábou, protože se při kontaktu s pokožkou ohýbají. VYSOKÁ PRODYŠNOST Každé vlákno vlny Merino dýchá skrz svoji vnitřní strukturu. Na rozdíl od syntetických

8

Více informací o vlně naleznete na www.norskamoda.cz


V ČEM JE DEVOLD UNIKÁTNÍ... NENÍ VLNA JAKO VLNA A NENÍ PRÁDLO JAKO PRÁDLO VÝHODY DVOUVRSTVÝCH TKANIN Devold má patentovanou technologii dvojitého pletení. Jedná se o dvě nezávislé látky, které působí pocitově jako jedna a komfort nošení je výrazně lepší než mít na sobě dvě oddělené vrstvy. Jsou to dvě trika v jednom. Touto technologií se docílí vysoké tepelné izolace při nízké gramáži látky a výrazně lepšího odvodu potu od těla. Dvouvrstvé tkaniny se týkají kolekcí Active a Expedition. Jednotlivé vrstvy látky jsou k spojeny bodovými švy a tím je docílena nezávislost jednotlivých látek. Jejich překrytí navíc zvyšuje ochranu proti větru. Jednotlivé látky mohou být z různých materiálů a tím výrazně zvýšit funkčnost prádla. Např. řadu ACTIVE tvoří spodní vrstva z polyesterového vlákna Thermolite a vrchní vrstvu merino vlna. Pot od těla je tak okamžitě odveden ze spodní vrstvy do horní a na těle tak máte stále pocit sucha. Tepelnou izolaci výrazně zvyšují vzduchové kapsy mezi oběma látkami. Dvouvrstvé prádlo Devold je to nejlepší co si můžete obléci proti chladu a vlhkosti a přitom mít zároveň pocit, že na sobě skoro nic nemáte a cítíte se stále v teple a v suchu.

Přírodní síla praní     

na veškeré oděvy a výrobky z vlny s lanolinem pro lepší funkčnost zachovává jasné barvy zjemňuje prodlužuje životnost vlny

Ekologický přírodní prací prostředek pro veškeré oděvy a výrobky z vlny. Přídavek lanolínu zachovává vlně její přírodní vlastnosti a funkčnost. Lanolín je výtažek ze surové vlny a je nutný pro správnou funkčnost vlněného vlákna. Spolehlivě odstraní nečistoty, přitom ale plně zachová funkčnost všech vlněných materiálů, používaných na moderní sportovní ošacení. Nezanechává v prádle rezidua, která dráždí pokožku. Neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetické zjasňovače, parfemaci a barviva. Vhodné pro ruční praní i praní v pračce. Při praní vlněných oděvů nikdy nepoužívejte aviváž, působí negativně na funkčnost vlny!

DEVOLD® MERINO VLNA

Technologie na zpracování vlny je velice složitá. Na celém světě je proto jen málo výrobců, kteří umí zpracovat vlnu tak, aby byla příjemná a z ní vyrobené spodní prádlo se dalo nosit. Šití z vlny je velice rozdílné od šití ze syntetiky nebo bavlny. Většinu vlněného prádla prodávaného na našem trhu si „výrobci“ nechávají šít v Asii z nakupované látky. Jedině Devold si sám zpracovává vlněnou přízi a šije oděvy v Evropě ve vlastní továrně. To může jen díky velikým zkušenostem a know-how, které získává už od roku 1853. Potomek zakladatele pan Devold se osobně věnuje vývoji ve zpracování vlny. Devold se mj. zaměřil na kombinaci vlny s umělými materiály a tím výrazně rozšířil rozsah použití a užitnou hodnotu svého oblečení. Dokázal spojit to nejlepší z obou světů – přírodní vlny a umělých materiálů. Umělé materiály mají své výhody a spojením s vlnou vzniklo vynikající prádlo (Active, Expedition). Termoprádlo Devold užívá syntetický polyamid především ke zvýšení odolnosti proti opotřebení látky. O kvalitě výroby svědčí i mnoho získaných certifikátů a ocenění jak v oboru sportovního prádla, tak pracovního oblečení. Devold vyrábí prvotřídní ochranné spodní funkční prádlo pro hasiče, policisty, slévače, elektrikáře, plynaře a mnoho dalších oborů, kde potřebují kvalitní ne-hořlavé bezpečné a funkční oděvy. Toto oblečení musí splňovat řadu přísných norem. V Čechách a na Slovensku už nosí ochranné prádlo tisíce pracovníků (US Steel Košice, hasiči Hradeckého kraje, zásahová jednotka URNA atd.).

Z produktů Biowash dále nabízíme: prací gel Biowash Nature, Biowash levandule, Biowash silver Více na www.norskamoda.cz/biowash Perte Devold výlučně v ekologickém přírodním pracím prostředku Bio wash na vlnu s lanolinem. Ptejte se u svých prodejců nebo na www.norskamoda.cz/biowash

ČESKÝ VÝROBEK

9


DEVOLD MÁ VLASTNÍ TOVÁRNY A ZAMĚSTNÁVÁ LIDI... Vlastní výroba ve vlastních továrnách v Norsku a v Litvě. Devold zaměstnává cca 300 lidí. Výrobní kapacita je týdně více než 50 000 kusů oblečení. Devold má vlastní pletárnu i barvírnu. Každý výrobek prochází testováním a látka se speciálně testuje na životnost proti prodření, stálost a nezávadnost barvy a mnoho dalších parametrů.

Továrna Devold Langevåg, Norsko

Testování abraze

Pletárna

10

Šití a kompletace produktů

Továrna Devold Litva


160 LET HISTORIE A ZKUŠENOSTÍ... 1853 - 2013

„160 důvodů” proč Devold 160 let 160 let 160 let 160 let 160 let 160 let 160 let

zkušeností v drsných severských podmínkách zpracováváme ovčí vlnu pleteme a šijeme z ovčí vlny oblékáme Nory, expedice a jiné náročné zákazníky vlastní výroba (žádná Čína) know-how – vždy o krok před konkurencí vyrábíme vlněné výrobky pro námořníky, armádu, hasiče, policii, pracovníky na ropných plošinách a ve slévárnách 160 let myslíme v oblečení i na děti

Ole Andreas Devold

Ole Andreas Devold

zakladatel (1827 - 1892)

současný majitel, pravnuk

„160 důvodů” proč nosit Devold      

protože je lehčí než konkurenční prádlo při stejném tepelném komfortu protože se dá prát v pračce protože se dá sušit v sušičce protože oblékne každého bez ohledu na věk a pohlaví protože vás dokáže obléknout od hlavy až k patě protože vás dokáže komfortně obléknout na jakoukoli

  

aktivitu i pasivitu protože se můžete zeptat na zkušenosti pracovníků Horské služby ČR a Horské záchranné služby SR, kteří mají s Devoldem osobní zkušenosti více jak 9 let protože budete „in“ při každé příležitosti protože budete v teple a v pohodě za každého počasí ... 11


pro každého a do každého počasí již 160 let

jednovrstvé

Pro všední dny jako základní vrstva po celý rok.

100% merino vlna

BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

TURISTIKA

KEMPING

MYSLIVOST

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

MYSLIVOST

BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

TURISTIKA

KEMPING

LEZENÍ

CESTOVÁNÍ

VODÁCTVÍ

LEZENÍ

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

Funkční prádlo lehké 190g/m2

novinka

jednovrstvé

+20 °C -10 °C

Potivé sportovní aktivity (vysoce elastické).

Funkční prádlo i pro děti lehké 190g/m2

novinka

jednovrstvé

+20 °C -10 °C

Sportovní aktivity i všední dny po celý rok.

střední 205g/m2 dvouvrstvé

vnitřní: 100% Thermo°CoolTM venkovní: 80% merino vlna, 20% PA

EXPEDITION 8 12

Funkční prádlo i pro děti

Funkční prádlo

WOOL MESH

ACTIVE

100% merino vlna

Funkční prádlo

silné 235g/m2 dvouvrstvé vnitřní: 100% merino vlna venkovní: 90% merino vlna, 10% PA

lehké 190g/m2

novinka

jednovrstvé 100% merino vlna, 2 různé úplety v různé gramáži

+10 °C -20 °C

Pro potivé aktivity do chladných podmínek

+5 °C -50 °C

Pro méně potivé aktivity do chladného podnebí.

+20 °C -10 °C

Potivé sportovní aktivity.

str. 16

+25 °C 0 °C

str. 14

extra lehké 150g/m2

str. 18

BREEZE PULSE

Funkční prádlo i pro děti

82% merino vlna, 14% PA, 4% EA

SPORT

Strana

Využití

str. 20

Rozsah teplot použití

Vlastnosti

str. 24

Řada

str. 22

Přehled kolekcí


pro každého a do každého počasí již 160 let

ČEPICE, PONOŽKY, RUKAVICE

+20 °C -10 °C

Retro trika pro celodenní nošení po celý rok

100% merino vlna

Mikiny, kalhoty i pro děti střední 230g/m2 jednovrstvé

+15 °C -10 °C

Pro volný čas do chladnějších podmínek

TURISTIKA

VODÁCTVÍ

KEMPING

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

ZÁBAVA

TURISTIKA

SKIALP

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

ZÁBAVA

CYKLISTIKA

LEZENÍ

MYSLIVOST

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

LEZENÍ

TURISTIKA

LEZENÍ

LYŽE

ZÁBAVA

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

100% merino vlna

Bunda se zipem i pro děti střední 2 470g/m

+10 °C -50 °C

Super drtič mrazu pro volný čas, sport i do práce

100% nová vlna

Svetry silné 100% norská vlna

+10 °C -50 °C

Klasické silné svetry i pro námořníky do chladného počasí

Veliký výběr do každého počasí pro děti i dospělé Čepice a rukavice: 100% vlna Ponožky 70 % vlna plus PA a EA podle druhu a použití

ZÁBAVA

střední 2 420g/m třívrstvé

+15 °C -20 °C

Univerzální proti větru a chladu

merino vlna a windstopper

str. 26

střední 250g/m2 jednovrstvé

str. 28

Triko s dlouhým rukávem

Vesta a bunda

AIR

Strana

Využití

str. 32

Rozsah teplot použití

str. 33

CLASSIC, BLAATROIE

THERMO JACKET

OPTIMUM

NATURE

Vlastnosti

str. 36

Řada

str. 30

Přehled kolekcí


BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

MYSLIVOST

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

+20 °C -10 °C Pulse

Pulse & podprsenka Bezešvé, velmi elastické vlněné spodní prádlo pro ženy a muže, které následuje křivky vašeho těla, bez ohledu na vaši aktivitu. Je určen k celoročnímu použití. Výborně udržuje teplotu a odvádí vlhkost od vašeho těla. • bezešvé revoluční vlněné prádlo • přiléhavé a vysoce elastické • mimořádně příjemné a jemné • nezapáchá ani při několikadenním nošení • hřeje i vlhké • vhodné pro náročné potivé sportovní aktivity (běh, kolo, skialpinismus)

Ochranná známka - směs, minimálně 50% vlna Speciální úprava vlny pro snadnou údržbu (praní v pračce a sušení v sušičce) 14

TKANINA: 66 % vlny merino 30 % polyamidu 4 % elastanu HMOTNOST: Lehké 190 g/m VLÁKNO: Velmi jemné 17,5 mikronu

Podprsenka TKANINA: 32% čistá vlna / 53% polyester / 2% nylon / 3% lycra HMOTNOST: 390 g/m


Muži Ženy

15

®

DEVOLD PULSE & PODPRSENKA

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

TURISTIKA

KEMPING

MYSLIVOST

CESTOVÁNÍ

Breeze Nejjemnější a nejlehčí řada pro každou příležitost. Ideální pro každodenní nošení do kanceláře i sportovní aktivity, kde potřebujete lehký a prodyšný oděv, v němž se budete cítit příjemně, i když se zapotíte. Má moderní a velmi dobře padnoucí střih. Chladí v horku, hřeje v chladnu a přitom je výborně prodyšný. Je ideální na cesty po celém světě. • 100% Devold merino vlna • nejtenčí a nejlehčí varianta od Devoldu • mimořádně příjemné a jemné • ploché švy pro maximální pohodlí • vhodné i pro náročné potivé sportovní aktivity • v teplejším období (běh, kolo, trekking, aj.) • jako základní vrstva pro všední dny po celý rok • nezapáchá ani při několikadenním nošení

Ochranná známka - 100% vlna Speciální úprava vlny pro snadnou údržbu (praní v pračce a sušení v sušičce) 16

PRÁCE

ZÁBAVA

+25 °C 0 °C TKANINA: 100 % vlny merino HMOTNOST: Velmi lehké 150 g/m VLÁKNO: Velmi jemné 17,5 mikronu


Muži Ženy

17

®

DEVOLD BREEZE

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

ZÁBAVA

LEZENÍ

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

Sport Nový model Sport vycházející z řady Multi Sport. Má nový perfektní střih se zpevněnými zády. Díky tomu výborně sedí a nevytahuje se. Vhodné pro sportovní aktivity i všední dny. Ideální do teplejších dnů, ale výborně poslouží i v zimě jako první vrstva. Výborně nahradí umělé tkaniny či bavlnu. I při dlouhodobém nošení bez praní je prádlo stále příjemné a nezapáchá. • 100% Devold merino vlna • mimořádně příjemné • výborná izolace a prodyšnost • ploché švy pro maximální pohodlí • perfektní pro outdoorové aktivity i všední dny • vhodné pro celoroční použití • hřeje i vlhké • nezapáchá ani při několikadenním nošení • modely Sport používá Horská služba ČR Ochranná známka - 100% vlna Speciální úprava vlny pro snadnou údržbu (praní v pračce a sušení v sušičce) 18

KEMPING

MYSLIVOST

+20 °C -10 °C TKANINA: 100 % vlny merino HMOTNOST: Lehké 190 g/m VLÁKNO: Jemné 18,7 mikronu


Muži Ženy Unisex

19

®

DEVOLD SPORT

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


LEZENÍ

TURISTIKA

KEMPING

VODÁCTVÍ

CESTOVÁNÍ

Active Dokonalé moderní dvouvrstvé spodní prádlo s vynikajícími funkčními vlastnostmi. Perfektní pro všechny sporty, především za nižších teplot (lyže, kolo, turistika). Dvě pleteniny jsou k sobě bodově spojeny a každá má rozdílné vlastnosti. Vnitřní vrstvu tvoří polyesterové vlákno Thermo Cool®, které je velice jemné a výborně odvádí vlhkost od těla. Vnější vrstva je vyrobena z jemné Merino vlny, která izoluje před chladem a absorbuje vlhkost z vnitřní vrstvy do vnější, kde se odpaří. Proto je Vám zaručen stálý pocit sucha a tepla během i těch nejnáročnějších aktivit. Má raglánový střih, ploché švy, prodloužená záda a díky vnitřní polyesterové vrstvě Thermo Cool® je ideální pro každého, kdo je choulostivý na vlnu. Devold Active používají členové Horské Služby ČR. • unikátní dvouvrstvé vlněné termoprádlo • velmi rychlý odvod potu • vhodné pro citlivou pokožku • vhodné pro potivé aktivity a pohyb v chladném počasí (lyže, turistika) • používá Horská služba ČR

Ochranná známka - směs, minimálně 50% vlna Speciální úprava vlny pro snadnou údržbu (praní v pračce a sušení v sušičce) Thermo°Cool

20

TM

Polyesterové vlákno, které je velice jemné, výborně izoluje a odvádí pot

+10 °C - 20 °C TKANINA: Vnitřní vrstva 100 % Thermo Cool Vnější vrstva 80 % merino vlna 20 % PA HMOTNOST: Střední 205 g/m VLÁKNO: Střední 20,5 mikronu


Muži Ženy

21

®

DEVOLD ACTIVE

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

TURISTIKA

CESTOVÁNÍ SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

Wool mesh Unikátní technické spodní prádlo ze dvou různých pletenin ze 100% merino vlny. Je velmi elastické a kopíruje pohyb těla. Je nejvíce prodyšné ze všech řad Devoldu. Díky originální síťované pletenině je mimořádně pevné a odolné při zaručení komfortu nošení. Vlněný úplet také skvěle odvádí vlhkost a nezapáchá ani při dlouhodobém nošení. • 100% Devold merino vlna • mimořádně příjemné • výborná izolace a prodyšnost • ploché švy pro maximální pohodlí • perfektní pro outdoorové aktivity i všední dny • vhodné pro celoroční použití a hřeje i vlhké • nezapáchá ani při několikadenním nošení • velmi rychlý odvod potu • vhodné pro potivé sportovní aktivity (běh)

Ochranná známka - 100% vlna Speciální úprava vlny pro snadnou údržbu (praní v pračce a sušení v sušičce) 22

+25 °C -10 °C TKANINA: 100% vlna Merino HMOTNOST: Lehká 190 g/m VLÁKNO: Jemné 18,7 mikronu


Muži Ženy Unisex

23

®

DEVOLD WOOL MESH

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


LEZENÍ

TURISTIKA

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

+10 °C -50 °C TKANINA: 100% vlna Merino HMOTNOST: 235 g/m VLÁKNO: Jemné 18,7 mikronu

Expedition Jedinečné dvouvrstvé prádlo vyrobené z merino vlny a prověřené na mnoha polárních expedicích. V tomto oblečení se mrazu nemusí bát ani zimomřiví lidé. Devold® Expedition má unikátní dvouvrstvou konstrukci. Vnější vrstva ošetřená úpravou Aquaduct zlepšuje odvod vlhkosti do vnějších vrstev oděvu, kde se odpařuje. Odolnost vnější vrstvy proti oděru zvyšuje vetkání polyamidového vlákna (10%) do merino vlny. Vyznačuje se vysokou mírou izolace, výbornou prodyšností a zároveň schopností absorbovat vlhkost potícího se těla. Je vhodné zejména do chladných podmínek - ideální pro sjezdové lyžování, zimní lezení, táboření a pobyt v přírodě. • unikátní dvouvrstvé vlněné termoprádlo • systém Aquaduct zajišťuje přenos vlhkosti • unikátní izolace • oblíbené mezi dobrodruhy • pro méně potivé aktivity v chladném počasí Ochranná známka - směs, minimálně 50% vlna Speciální úprava vlny pro snadnou údržbu (praní v pračce a sušení v sušičce)

24

Speciální úprava vlny pro rychlý odvod vlhkosti


Mára Holeček Zdeněk Hrubý

Muži Ženy Unisex

25

®

DEVOLD EXPEDITION

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


TURISTIKA

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

ZÁBAVA

+20 °C -10 °C TKANINA: 100% vlna Merino HMOTNOST: Střední 230 g/m VLÁKNO: Jemné 17,5 mikronu

Nature Oděv pro volný čas s výbornými izolačními vlastnostmi. Design vychází z výrobku, který byl součásti kolekce Devold již v polovině 19. století- tzv. dědečkova košile. Tento model je proplétaný, díky tomu je silný a udržuje tvar. Povrch je hladký a oděv je měkký vůči kůži. Devold® Nature je pohodlný oděv pro volný čas, který lze doporučit pro nošení po celý rok.

• 100% merino vlna • 100% přírodní • tradiční termoprádlo pro volný čas • měkké elegantní prádlo s plochými švy • retro trika pro celodenní nošení po celý rok

Ochranná známka - 100% vlna Speciální úprava vlny pro snadnou údržbu (praní v pračce a sušení v sušičce) 26


Muži Ženy

27

®

DEVOLD NATURE

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


TURISTIKA

SKIALP

ZÁBAVA

CYKLISTIKA

LEZENÍ

KEMPING

MYSLIVOST

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

+15 °C -10 °C TKANINA: 100% vlna Merino HMOTNOST: Střední 230 g/m VLÁKNO: Jemné 17,5 mikronu

Optimum Sportovní volnočasová mikina pro každou příležitost z velice jemné 100% merino vlny. Ideální do chladnějšího počasí na lyže, turistiku, chalupu i na doma k televizi. Výborná náhrada polyesterové fleece mikiny (ropa). Při dlouhodobém nošení nezapáchá jako syntetické materiály. Zahřeje vás a přitom budete IN. Verze Optimum Jacket má celorozepínací zip.

• 100% Devold merino vlna • mimořádně příjemné a jemné • výborná izolace a prodyšnost • ploché švy pro maximální pohodlí • perfektní střední vrstva po celý rok • pro sport i volný čas a hřeje i vlhké • nezapáchá ani při několikadenním nošení

Ochranná známka - 100% vlna Speciální úprava vlny pro snadnou údržbu (praní v pračce a sušení v sušičce) 28


Muži Ženy Unisex

29

®

DEVOLD OPTIMUM

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

ZÁBAVA

LEZENÍ

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

Air vesta a bunda Unikátní revoluční Windstopperová vesta a bunda se skládají ze tří vrstev, z nichž vnější a vnitřní vrstva je upletena ze 100% merino vlny a mezi nimi je membrána. Je dobře prodyšná, ale zároveň odolná proti větru. Díky speciální úpravě je částečně odolná proti vodě. Devold® Air vesta je vybavena 3 kapsami. Kapsa na prsou má otvor pro kabel (Mp3 přehrávač). Air vesta byla oceněná několika medailemi za originální a technické řešení.

• větru odolná, lehká a velice praktická • výborná ochrana proti větru a chladu • příjemná i na holé tělo • ideální na veškeré sportovní aktivity

Ochranná známka - 100% vlna

30

+20 °C 0 °C TKANINA: Vnitřní vrstva 100 % vlny merino Střední vrstva 100 % polyuretanu Vnější vrstva 100 % vlny merino HMOTNOST: 420 g/m VLÁKNO: Jemné 18,7 mikronu


Muži Ženy

31

®

DEVOLD AIR VESTA

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE


TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

LEZENÍ

Termo jacket Je to mimořádně odolné oblečení pro všechny, kteří se chtějí cítit pohodově za jakéhokoliv počasí. Bunda má anatomický střih pro maximální volnost při pohybu a prodloužené rukávy s návleky na ruce. Thermo bunda je vyrobena ze 100% norské vlny, jejíž povrch je vykartáčován k vytvoření jemného a tím pohodlného oblečení. Je vhodná jako střední izolující vrstva, ale je také vynikající jako vrchní vrstva do chladných dnů. • 100% čistá nová vlna • unikátní izolace - "Drtič mrazu" • anatomický střih • prodloužené rukávy s návleky na ruce • vhodná pro chladné až mrazivé dny

+10 °C -50 °C TKANINA: 100% nová vlna HMOTNOST: 470 g/m VLÁKNO: 27/31 mikronu

Ochranná známka - 100% vlna 32

Ženy

Muži


LEZENÍ

LYŽE

ZÁBAVA

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE

TURISTIKA

PRÁCE

Blaatrøie svetry

DEVOLD THERMO JACKET

Devold® Blaatrøie je jeden z originálních produktů vyrobených firmou Devold®, a vyrábí se již po dobu 140 let. Byl původně vyvinut pro rybáře, kteří žili a pracovali v krutém podnebí podél norského pobřeží. Díky jeho výborné schopnosti udržet teplo, se tento oděv stal velmi populární. Blaatrøie® se stal krojem každého správného námořníka. Je to oděv s dlouhou životností, který vás udrží v teple při každém počasí.

®

• odolné nezničitelné po staletí • 100% čistá nová vlna • předeprané a předsražené • tradiční oděv norských námořníků • i po 100 letech bude moderní

+10 °C -50 °C TKANINA: 100% nová vlna HMOTNOST: 470 g/m VLÁKNO: 27/31 mikronu

Unisex

Ochranná známka - 100% vlna 33


TURISTIKA

LEZENÍ

LYŽE

ZÁBAVA

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE

+10 °C -50 °C TKANINA: 100% nová vlna

Classic svetry Nadčasový design a výborná tepelná izolace svetrů Devold® Classic jsou jejich hlavní předností. Už slavný Fridtjof Nansen měl před více jak 100 lety tento model svetru na svých slavných expedicích! Vyzkoušejte a buďte originální! Kvalitu garantuje jejich zpracování, svetry jsou ze 100% norské vlny předeprány a před sraženy.

• teplé tradiční svetry • 100% čistá nová vlna • předeprané a předsražené svetry jsou zárukou měkkosti a pohodlnosti • tradiční oděv norských námořníků • slušivý oděv pro každou příležitost

Ochranná známka - 100% vlna 34


DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE

Svetr Nordsjø

Svetr Svalbard

®

Svetr Islender

Rolák Nansen Rolák se zipem Nansen Svetr Amundsen Svetr Alnes

DEVOLD CLASSIC & BLAATRØIE

Svetr Nansen

35


BĚH

IN-LINE

BRUSLENÍ

CYKLISTIKA

LEZENÍ

ZÁBAVA

TURISTIKA

SKIALP

LYŽE

BĚŽKY

VODÁCTVÍ

KEMPING

MYSLIVOST

Čepice a rukavice Čepice a rukavice vhodné pro chladnější letní a jarní dny a pro pohyb v horách. Jsou vyrobeny ze 100% merino vlny. Díky nízké gramáži jsou vhodné i pro náročnější sportovní aktivity v chladných dnech. Ideální i jako módní doplněk pro ženy i muže. • všechny čepice ze 100% vlny • sportovní originální norský design • pro ženy, muže a děti • pro běžné nošení i sport

Ochranná známka - 100% vlna 36

RYBAŘENÍ

CESTOVÁNÍ

PRÁCE


DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE ®

DEVOLD ČEPICE

Sport

North

Groove

Mist

Star

Rouls

Fun

Diamond

Nansen

Polar

Devold

Norway

Latitude

Founder

Northwest

Compass Wool Mesh

Nákrčník Northwest Latitude Innerliner Devold

Mistral

Pathfinder

Nansen

Nansen 37


Ponožky Díky dlouhé zkušenosti a intenzivnímu zaměření na vývoj výrobků, je Devold schopen nabízet ponožky velmi vysoké kvality. Hlavním materiálem všech ponožek je vlna a jsou vyvinuty tak, aby byly funkční a pohodlné. Ponožky jsou navrhovány pro rozmanité účely – od lehkých vycházek až po náročné podmínky. I když jsou vaše chodidla zpocená, s ponožkami Devold se budete vždy cítit v suchu, teple a v pohodlí.

Perte Devold® výlučně v ekologickém přírodním pracím prostředku Bio wash na vlnu s lanolinem Je vhodný i pro alergiky a děti. Ptejte se u svých prodejců nebo na www.norskamoda.cz/biowash 38


DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE ®

DEVOLD PONOŽKY

Walker & Daily

Nansen & Daily

Start

Multi

Action

Nansen

Compression Cross country

Alpine

39


Devold pro miminka DEVOLD BABY od narození do 2 let Děti potřebují kvalitní a teplé oblečení více než dospělí. Mají horší termoregulaci, válí se často po zemi a neřeknou si „je mi zima” nebo „je mi moc teplo”. Oděvy Devold® jsou vyrobeny z dlouhých vláken merino vlny - 100% přírodních vláken s průměrem, který je jen zlomkem tradičního vlněného vlákna. Ta zaručuje lehkým oděvům vysokou míru komfortu a jemnost na dotek. Merino vlna dobře izoluje proti chladu a udržuje děti v teple i když je vlhká. Vlna může absorbovat vlhkost ve výši až 35% její vlastní hmotnosti a to bez pocitu vlhka. Vlna ve skutečnosti generuje teplo, když se namočí. Merino vlna má výborné izolační vlastnosti, reguluje tělesnou teplotu, absorbuje a uvolňuje vlhkost. Nošením vlny přímo na tělo zachováte tělesnou teplotu vašich dětí i při různých úrovních aktivity. Více informací o vhodnosti použití najdete v sekci u dospělých. DEVOLD® BABY OD NAROZENÍ DO 2 LET

40

Velikost:

Výška v cm:

50 56 62 68 74 80 86 92 98

do 50 51 - 56 57 - 62 63 - 68 69 - 74 75 - 80 81 - 86 87 - 92 93 - 98

Oeko-Tex Výrobky Devold splňují přísná kritéria Oeko-Tex Standard 100 (chemické složení barviv), která je světově významnou ekologickou značkou pro textilní výrobky. Díky certifikátu Oeko-Tex 100 máte jistotu, že barvy použité v oblečení Devold nezpůsobí poškození toho nejcennějšího – vašeho zdraví. Kupujte prádlo pouze s atestem Oeko-Tex 100!


DÁMSKÁ / PÁNSKÁ KOLEKCE ®

DEVOLD BABY

DEVOLD® BREEZE BABY

DEVOLD® ACTIVE BABY

DEVOLD® BABY PONOŽKY

DEVOLD® BABY ČEPICE

DEVOLD® BABY RUKAVICE

41


Devold pro děti DEVOLD DĚTSKÉ od 2 do 16 let Proč vaše děti oblékat do kvalitního, vlněného, funkčního prádla? Už i ti nejmenší potřebují spolehlivou spodní vrstvu oblečení. Malé děti mají špatnou termoregulaci a proto jim mnohem více hrozí prochladnutí nebo přehřátí, které může mít za následek onemocnění dítěte. V důsledku nadměrného pohybu se děti více potí a proto funkční vlněné prádlo zaručí výborný odvod potu i dobrou izolaci proti následnému prochladnutí (při pasivních činnostech). Navíc je přírodní materiál merino vlna vhodná i pro alergiky a děti s kožními problémy. Kolekce jsou ze stejného materiálu jako pro dospělé, ale za poloviční ceny. Více informací o vhodnosti použití najdete v sekci u dospělých.

42

DEVOLD® DĚTSKÉ OD 2 DO 16 LET

DEVOLD® VELIKOSTI PONOŽEK

Věk:

Výška v cm:

Velikost:

Velikost EUR:

2-4 4-6 6-8 8 - 10 10 - 12 12 - 14

98 - 104 110 - 116 122 - 128 134 - 140 146 - 152 158 - 164

XS S M L

25 - 27 28 - 30 31 - 33 34 - 36


®

DEVOLD DĚTI

DEVOLD® BREEZE KID

DEVOLD® ACTIVE KID

DEVOLD® OPTIMUM KID

DEVOLD® THERMO KID JACKET

DEVOLD® KID ČEPICE A DOPLŇKY

43


DEVOLD OBLÉKÁ CHALUPY... Penzion Klepáček – Malá Úpa Rodinný pension se speciální obsluhou. Během Vašeho ubytování Vás kompletně obléknou do oblečení od norskamoda.cz .

Bouda pod Sněžkou - Pec pod Sněžkou – Bouda přímo pod Sněžkou, umístěná v Obřím dole, s neopakovatelnou atmosférou a domácí kuchyní. Personál každodenně používá Devold, Bergans a Klattemusen. Přímo na boudě si produkty těchto značek můžete zakoupit.

Richtrovy Boudy – Pec pod Sněžkou – Nově zrekonstruovaná chata těsně pod nejvyššími hřebeny Krkonoš, ideální nástupní místo pro letní i zimní výlety s úžasnou krkonošskou kuchyní. Personál se po horách i na chatě pohybuje v oblečení Bergans, Devold a Klattermusen.

Vrbatova Bouda – Horní Mísečky Povinná zastávka pro turisty, běžkaře i skialpinisty hned pod mohylou Hanče a Vrbaty. Aktivní sportovci, kteří i boudu provozují celoročně využívají Devold a Bergans na sport i v práci.

Pomezní Bouda - Krkonoše Chata na hřebenech Krkonoš, ideální východisko na tůru na Sněžku ať už na běžkách nebo pěšky. Obsluha na této rodinné boudě nedá dopustit na Bergans a Devold.

Chata pri Zelenom Plese - Vysoké Tatry - Takzvaná Brnčálka, cíl mnoha turistů v nádherném údolí mezi Jahňacím a Lomnickým štítem. Personál je zarytými zastánci Devoldu a Bergansu.

Penzion Encián – Tatranská Lomnica – Útulné místo pro každého, ideální základna pro lyžaře i nenáročné turisty. Přímo v penzionu se můžete obléknout do kompletního sortimentu norskamoda.cz.

Více o chalupách a horských chatách, jejich nabídkách, ubytování, fotogalerie naleznete na našich stránkách www.norskamoda.cz/horske-chaty 44

Dom Śląski - Krkonoše Chata na polské straně Krkonoš, těsně pod vrcholem Sněžky. Ideální místo na občerstvení před finálním výstupem nebo po sestupu z vrcholu. Personál na tomto místě s nehostinným podnebím se spoléhá na Devold a Bergans.

Jelení Louky – Pec Pod Sněžkou Stylová horská chata v krásném údolí. Opravdová oáza klidu! Značky Devold a Bergans jsou stejnokrojem pro personál této prakticky„rodinné chaty“.


DEVOLD OBLÉKÁ CHALUPY... Hotel Praděd - Jeseníky Nejvýše položený celoročně otevřený Hotel v České republice. Každodenně zde zápolí s přírodou a počasím, a proto oblékají Devold.

Restaurant Enzian – Pec pod Sněžkou Vynikající tradiční restaurace v původním krkonošském stylu. Personál restaurace naleznete jedině v oblečení Bergans, Devold a Kari Traa.

Téryho Chata – Vysoké Tatry Jedna z nejznámějších horských chat na slovensku, s okolím přímo stvořeným na sportovní aktivity a trávení volného času. Pesonál včetně nosičů se na chatě i v horách pohybují v Devoldu a Bergansu.

Mini Bull Bar – Pec pod Sněžkou Chcete si dát něco malého k jídlu a pivko přímo u sjezdovky. Nebo zajít na Apres ski a nemuset si ani sundavat lyžáky? Mini Bull Bar je stylové místo právě pro Vás. Na Bull Baru teď frčí norské značky oblečení jako Devold, Bergans nebo Kari Traa.

Zamkovského Chata – Vysoké Tatry Ideální místo na občerstvení a výborné východisko pro tůry do Velké Studené doliny, Malé Studené doliny nebo na Štrbské pleso. Devold a Bergans jsou jednoznačnou celoroční volbou pro personál této chaty.

Chalupa na Rozcestí – Krkonoše Nejnavštěvovanější bufet v krkonoších na křižovatce všech důležitých tras. Místní borůvkové speciality jsou pověstné. Obsluha na této větrné hůrce nedá dopustit na vlněné oblečení Devold.

Občerstvení Rovinka – Krkonoše Tradiční turistické občerstvení s krkonoškými specialitami a domácí kuchyní. Personál obléká tradiční norské značky vhodné pro turisty Devold a Bergans.

Rainerova Chata - Vysoké Tatry Nejstarší chata ve Vysokých Tatrách, muzeum minulosti a současnosti horských nosičů nedaleko Studenovodských vodopádů. Oblečení Devold k chatě i celkově tatranským nosičům neodmyslitelně patří.

Villa Hubertus –Špindlerův Mlýn Exkluziví historický hotel s restaurací v centru města. Obsluhu naleznete vždy v Bergansu – protože je in.

Apres Ski Bar and Restaurant Kuhstall – Pec pod Sněžkou Apres Ski přímo na sjezdovce Zahrádky. Zůstaňte na panáka přímo po lyžování nebo přijeďte večer skůtrem na některou z vyhlášených akcí. Obsluhu naleznete v oblečení, které opravdu letí - Devold, Bergans a Kari Traa.

Zbojnická chata - Vysoké Tatry Jedinečné místo ve Velké Studené dolině s mnoha možnostmi pro hororlezce, skialpinisty i běžné turisty. V těchto náročných podmínkách všichni na chatě používají Devold a Bergans.

Chata Murudalen – Norsko Nádherná norská příroda, blízkost fjordů, ideální podmínky pro turistiku i lyžování. Chata patří CK periscope a její průvodci v Norsku nemohou nosit nic jiného než tradiční norskou značku Devold.

45


DEVOLD NOSÍ PROFESIONÁLOVÉ...

46

Václav Sůra

Matúš Vnenčák

Devold Active (triko, boxery a spodky): „Lepší prádlo snad ani neexistuje! Naprosto dokonalé! Odvod potu a tepelný komfort je nejlepší, jaký jsem kdy zažil! To je pro mne doslova „vlajková loď“ ve spodním prádle! Poslední roky je to na expedici vždy moje „první“ vrstva. Používám ho v zimě téměř stále – při „túrce“ v Krkonoších nebo třeba i při normální procházce po lese.“ Devold Thermo Jacket: „Skvělý tepelný komfort, prodloužené rukávy s „návleky na dlaně“ – to využívám v zimě často, když to není ještě na rukavice. Výborná kapsička „na srdci“ – tam nosím většinou MP3 přehrávač. Bundu mám velice oblíbenou, je skvělá jak na „normální“ cesty, tak i do extrémního počasí.“

„Za úplný unikát považuju triko Pulse – kompresní vlněné triko. Perfektní na jakoukoliv aktivitu do chladnějšího počasí. Na skialpy nebo běh je to nejlepší první vrstva, jakou jsem kdy měl, pod závodní kombinézu prakticky nepotřebuju nic jiného, při tréninku si přes něj hodím jen lehkou větrovku. Výhody komprese pak ocením při dlouhodobém běhu a pak následné regeneraci.“

Marek Holeček a Zdeněk Hrubý

Horská služba ČR

„Od Devoldu je jedna věc lepší než druhá, ale fajnšmekři na zimu ocení hlavně Expedition. Dvouvrstvý prádlo, který je určený do opravdových mrazů. Nedivím se, že ho používaj snad všichni polárníci na světě. Tak tenký triko a tak neskutečně zahřeje a ještě skvěle odvádí pot. Když jsem ve stěně, tak nechci bejt nabalenej jak pumpa, ale zároveň tam nejdu umrznout. Expedition je v tomhle případě určitě ideální řešení, to mi pak i – 20°C připadá jako takový letní počásko.“

„Devold Active si kluci nemůžou vynachválit. Jestli existuje ideální zimní prádlo, tak je to tohle. Odvádí perfektně pot, když se pohybujeme, a výborně hřeje , když v zimě stojíme na jednom místě bez pohybu. Je to takový spojení nejlepších vlastností několika druhů prádla bez převlíkání.“ „Devold Sport je už tradiční klasika na každý den po celý rok, prostě nikdy nezklame. Mám ho na sobě skoro pořád, ať už jsem v terénu při pátračce na hřebenech Krkonoš, ať sedím v kanceláři u počítače nebo se jedu projet do lesa na kole.“ Adolf Klepš, náčelník HS Krkonoše


PRODEJNÍ MÍSTA ČESKÁ REPUBLIKA BRNO, Alpsport , Josefská 3 | ARMS, Bánskobystrická 34 | Barnex, Bratislavská 7 | BRNO 2, Hudy sport, Orlí 20 | Hudysport, Veveří13 | Hudysport, Orlí 25 | Rock Road, Palackého 50 | Skimarket, Mojmírovo nám.22 | SQS, Sokolova 2k | Trtík sport, Kotlářská 51 | BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ, Kur sport, Děčínská 554 | ČESKÁ LÍPA , Kur Sport, Mariánská 56 | UP Sport, Moskevská 8 | ČESKÉ BUDĚJOVICE, Hudy sport, Rudolfovská 11 | Sport Kamzík, nám. Přemysla Otakara II. 24 | Zbraně ŠUBRT, Kněžskodvorská 29 | ČESKÝ BROD, Diana Styl, Arnošta z Pardubic 25 | ČESKÝ TĚŠÍN, Domino Sport , Hlavní třída 44/32 | DĚČÍN, Kur sport, Zimní stadion - Oblouková | DOKSY, SPORT PAUDERA , Krále Václava II. 280 | DUBŇANY, Insport, Hodonínská 107 | FRENŠTÁT P.R., Tobi sport, Horní 206 | FRÝDEK-MÍSTEK, Hudy sport, Nám.Svobody 14 | Jump Sport, Frýdlantská 158 | HARACHOV, David sport, Harrachov 222 | HARRACHOV, Levné lyže, Harrachov 618 | HAVLÍČKŮV BROD, Highland sport, Havlíčkova 3305 | HAVÍŘOV, Hudy sport, Dlouhá třída 5 | HLINSKO V ČECHÁCH, Figab s.r.o., Adámkova třída 927 | HRADEC KRÁLOVÉ, Dap sport, Brněnská 302 | Hudy sport, Šafaříkova 581/B | Sport SW, S. K. Neumanna 489/11 | HŘENSKO, Hudy sport, Hřensko 131 | HUMPOLEC, Outdoorový obchod, Žižkova 1550 | CHLUMEC NAD CIDLINOU, Myslivecké oděvy, Klicperovo náměstí 12 | JABLONEC NAD NISOU, Hudy sport, Josefa Hory 4078/19 | JABLONNÉ NAD ORLICÍ, Sport centrum Doleček, A . Hanuše 122 | JABLŮNKA , QuillCz, Jablůnka 207 | JABLUNKOV , Sport centrum, Mariánské náměstí 16 | JESENÍK, Zdeněk Jurčík, nám.Svobody 18 | JIČÍN, Hudy sport, Husova 59 | Prodejna Hubert Styl, Čejkovice 47 | JIHLAVA , Active Sport, Lazebnická 51/7 | JINDŘICHŮV HRADEC, Prodejna nejen pro myslivce, Jarošovská 56 | Trek Sport, Růžová 32 | KARLOVY VARY, Fantastico shop, OC Atrium, Karla IV. 107 | KLADNO, Hudy Sport, Váňova 590 | Sambar sport, Dělnická 244 | KLATOVY, Profisport Klatovy, 5.kvetna 262 | Rejoice shop Klatovy, Vančurova 52 | KLY, FOX zbraně a střelivo, Kelské vinice 201 | KRÁLÍKY, Viking Outdoor, Velké náměstí 366 | Viking Outdoor, Velké náměstí 366 | KRALUPY NAD VLTAVOU, Sport Derfl, Náměstí Palackého 1092 | KROMĚŘÍŽ, Frčíme, 1. máje 281 | Sedmikráska, 1. máje 210 | KYJOV, Turistkemp, Třída Komenského 51/8 | LIBEREC, Hudy sport, 5.května | Sport Brzák, Sázavská 648 | Wind Sport, Zámečnická 4 | LITOMĚŘICE, Norskámóda.cz, Jarošova 32 | SCANDINAVIA , Jarošova 32 | LIPNO NAD VLTAVOU, Danielyk, Lipno nad Vltavou 82 | MLADÁ BOLESLAV, Český Ráj Outdoor Sports, Nerudova 616/30 | Hudy sport, Železná 119 | MOST, Hudy sport, Budovatelů 2957/2 | MORAVSKÉ BUDĚJOVICE, V Sport Moravské Budějovice, nám. ČSA 56 | NÁCHOD, Pinguin, Běloveská 187 | Up & Down, Pasáž Kamenice 91 | OSTRAVA , 4 Ski, Ostrava Mariánské Hory, 28.října | Alpsport, Tyršova 1795/25 | OSTRAVICE, Ruma Sport, Ostravice 213 | OLOMOUC, Adrenalin Centrum, Ostružnická 25 | Daniel Oudes, Vodární 1 | Hudy sport, Ostružnická 19 | OPAVA , Gekkosport & Outdoor, U pošty 2, Horor Sport, Dolní námestí 2 | OSTRAVA , Hudy sport, Na Hradbách 6 | OSTRAVA MARIÁNSKÉ HORY, Madeja sport, 28. října 212/227 | PARDUBICE, Hudy sport, 17.listopadu 400 | PÍSEK, Panda sport, Prokopova 26 | PLZEŇ, Hudy sport, Goethova 2 | Liman Sport, Slovanská třída 31 | Liman Sport, Bezručova 3 | Profesional cz, Na bořích 5 | Trekking Sport, Nám. Republiky 135/21 | PRAHA1, Alpsport Na Florenci, Na Florenci 1055 | Hudy sport, Havlíčkova 11 | PRAHA2, Alpsport Vinohradská, Vinohradská 38 | Hanibal, Korunní 16, Hanibal, Senovážné nám. 20 | Hudy sport, Slezská 8 | Humi Outdoor, Myslíkova 284/32 | Můj sport, Revoluční 22 | PRAHA4, ARMS - CZ, Mikuláše z Husi 921/11 | PRAHA6, Bil Sport, U větrníku 3 | PRAHA 5, Hudy sport, Lidická 43 | PRAHA 7, Internet Mall, a.s., Dělnická 12 | PRAHA 8, Namche, Heydukova 1589/6 | PRAHA 9 – Libeň, SCANDINAVIA - Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a | PRAHA 10, Ski Centrum Eden, Vladivostocká 4 | PRAHA- STODŮLKY, Vodácké a turistické centrum Honza, Sluneční náměstí 2583/11 | PONIKLÁ , Mountainshop, Poniklá 317 | PŘEROV, Face Sport, Mostní 53/13 | STRAKONICE, Hudy sport, U sv. Markéty 117 | TÁBOR, AFARS, Budějovická 1020 | Hudy sport, Pražská 233 | TRUTNOV, CK Mates, Svatojánské náměstí 47 | Hudy sport, Bulharská 63 | TŘEBÍČ, Solido sport, Karlovo náměstí 48 | TURNOV, Skalák Sport, Hluboká 283 | TŘEBÍČ, K sport, U Kuchyňky 2/180 | SLAVKOV U OPAVY, Zebrasport, Záhumenní 508 | ŠPINDLERŮV MLÝN, Ski Sport Horka, Bedřichov 19 | UHERSKÉ HRADIŠTĚ, JAMI sport, Františkánská 1240 | TŘINEC, Gami Sport, Koperníkova 1160 | Gami Sport, Frýdecká 201 | VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ, Luki outdoor, Poláškova 32 | Vivat Sport, Bratří Čapků 104 | VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Boty Sport, Novosady 2045 | VIMPERK, Marek sport, 1. Máje 74 | VRCHLABÍ, Horolezení CZ, Sv. Čecha 166 | VSETÍN, Voda Hory.cz, Velký Skalník 1465 | ZLÍN, Vertikon, K pasekám 623 | ZNOJMO, Top Sport, Horní Česká 48 | ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 2, K3 sport, OC CONVENT,Horní 6 | Prádlo Markéta, Náměstí republiky 60

SLOVENSKO BÁNOVCE NAD BEBRAVOU, ORIEŠKA , Bánovce nad Bebravou | BÁNSKÁ BYSTRICA , Hudy sport, Dolná 44 | RIVEL Sport, ul. Janka Kráĺa 1 | BRATISLAVA , Alpinus Bratislava, Hodžovo namestie 4 | OUTDOOR GUIDE - KORZO BRATISLAVA , SHOPPING PARK KORZO- Pestovatelska 13 | Scandinavia - Bratislava, CENTRAL nákupné stredisko, Metodova 6 (pri Trnavskom mýte) | Trekland - Ivánska cesta, Ivánska cesta 2 | TREKLAND - Vajanského nábrežie, Vajánského nábrežie 9 | Yak a Rysy, Košická 37/M | BREZNO, S/B ŠPORT, Bystrá 146 | DONOVALY, Dami sport, Donovaly 167 | TIŠNOV, Anita Musilová, nám.Komenského 105 | KOŠICE, HUDYsport, Hlavná 67 | OUTDOOR GUIDE - AUPARK KOSICE, Námestie Osloboditeľov - Aupark 3371/1 | PROFESSIONAL ŠPORT, Hlavná 25 | SPORTCOM, Hlavná 5 | JABLUNKOV, Martin Lipka, Mariánské nám.16 | LIPTOVKÝ MIKULÁŠ, HORO SPORT - SC JASNA , Garbiarska 695 | Wilde, Kolomana sokola 4368/8 | MARTIN, OutventureSport, 29. augusta 6 | POPRAD, SCANDINAVIA , OC ZónaNámestie sv Egidia 15 | SPORT RYSY, Náměstí Sv. Egídia 77 | Sport Rysy O.C. Max, Obchodny dom Max Poprad | RUŽOMBEROK, Interles Slovakia, Tatranská cesta 5236 | SPIŠSKÁ NOVÁ VES, Retter Sport, Štefánikovo nám. 19 | SUŠICE, Sport Z. Schwarzkopf Nám. Svobody, Náměstí Svobody 50 | Sport Z. Schwarzkopf T. G. Masaryka, T. G. Masaryka 154 | ŠTRBSKÉ PLESO, Intersport - PANORAMA RESORT, Štrbské Pleso 402 | ŽIAR NAD HRONOM, ADMI SPORT, Štefana Moyzesa 59 | ŽILINA , TREKLAND - ŽILINA , Nám. A . Hlinku 4 | VRÚTKY, Hudy Martin, Francúzskych partizánov 5386 | VYSOKÉT TATRY, Norway Shop, Tatranska Lomnica 32


Devold of Norway

TO NEJLEPŠÍ ZE SKANDINÁVIE NA JEDINÉM MÍSTĚ

Generální dovozce pro ČR a SR: North Trappers s.r.o. - Jarošova 32, Litoměřice, tel.: +420 416 738 846, www.norskamoda.cz

Devold katalog zima 2013  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you