Page 1

Wspomnienia z poprzedniej edycji


Praktykanci Amr Elsawy – Egipt

Ann Konoshevskaya - Rosja


Praktykanci Diganta Talukdar - Indie

Inna Chernobryvco - Ukraina


Praktykanci Mina Abdossamady - Iran

Amador Youssef - Maroko


Praktykanci Ray Cheng - Tajwan

Puspa Vira Soraya Indonezja


Praktykanci Burcu Onaranel - Turcja

Gustavo Pinho - Brazylia


Dom Kultury „Łęgi” w Lublinie „Dom

Kultury

„Łęgi”,

dwukrotnie

miał

możliwość

korzystania

z

warsztatów w ramach projektu Across The Skyline. Dzieci, młodzież a także ludzie starsi z Klubu Seniora, uczestniczyli w spotkaniach ze studentami

z zagranicy. Bezpośredni kontakt z obcokrajowcami dał

możliwość poznania ich kultur, zwyczajów, tradycji i wielokrotnie był inspiracją do nowych zainteresowań czy podróży. To dobrze, że istnieją takie projekty, ponieważ każde spotkanie to przygoda, często bardzo egzotyczna, która uczy szacunku dla innych narodów i kultur oraz budzi chęć poznania tego co nowe i nieznane. Mam nadzieję, że projekt nadal będzie kontynuowany, a nasza placówka z chęcią weźmie w nim udział. Pozdrawiam – Maria Kasperuk, Dom Kultury “Łęgi” SM “Czuby” w Lublinie”


Parafia Św. Krzyża w Lublinie „Witam. Braliśmy udział w 2 edycjach. Dzieci były bardzo zachwycone po 1 samym pomysłem takich zajęć, po 2 kontaktem z obcokrajowcami ich językiem, kulturą. Podobały im się pokazy nawet prostych rzeczy, które studenci przywozili ze sobą, a które były charakterystyczne dla kultury, z której się wywodzili. Do dziś pamiętają zajęcia z Chinką, która uczyła je pisać i czytać po chińsku, studentki, które uczyły swoich narodowych tańców i innych "egzotycznych"

dla dzieci gości. Od kilku miesięcy

pytają się, czy będziemy znowu gościć studentów z zagranicy. Byłoby nam miło, gdyby znowu pojawili się u nas i mogli zaprezentować dzieciom swoją kulturę i nie tylko. Pozdrawiam Monika Maziarczyk placówki wsparcia dziennego Parafia Św. Krzyża w Lublinie”


Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z dużym powodzeniem wykorzystywał słuchaczy z organizacji AIESEC, który kilkakrotnie w okresie ferii zimowych i wakacji letnich organizowali w naszej placówce, spotkanie i warsztaty dla dzieci i młodzieży poświęconym różnym krajom świata. Prezentowano kulturę, różne obyczaje i informację historyczne związane, z wieloma państwami, w niektórych przypadkach studenci uczyli dzieci egzotycznych tańców, a także organizowali zajęcia o charakterze manualnym. Kontakt z młodzieżą z organizacji AIESEC przyczynił się do popularyzacji wiele krajów wśród polskich dzieci i rozbudzić ich zainteresowanie dniem dzisiejszym kulturę i przeszłością ludzi z różnych kontynentów. Ze wszelkich miar popieramy tą formę kontaktu i współpracę pomiędzy młodzieżą Polską i pochodzącą z różnych stron świata. Andrzej Zdunek, Dyrektor Domu Kultury LSM”


Było o nas głośno Panorama Lubelska


Było o nas głośno Across The Skyline


Miejska biblioteka publiczna Lublin


Nasze miasto Opole Lubelskie


Lublin miasto inspiracji


Było głośno i tu: 

Redakcja ITVL Lublin

Tu dzieci

Platforma Kultury

AIESEC – I edycja

Eud<Architektura

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Milanowie


Wspomnienia z v edycji ats  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you