Page 1

PORTFOLIO

2018

Karolina Karolak


Karolina Karolak 506 012 735 karolina.joanna.karolak@gmail.com

data urodzenia: 12.07.1995

Jestem osobą otwartą na ludzi. W pracy cechuje mnie perfekcjonizm, dokładność i determinacja, nie boję się trudnych zadań. W pełni ponoszę odpowiedzialność za po-wierzone mi zlecenia, jestem również otwarta na krytykę przy wykonywaniu nowych projektów. Opisałabym siebie jako osobę kreatywną, energiczną, wytrwałą, dającą z siebie sto procent za każdym razem. Praca z klientem sprawia mi dużą przyjemność, otwierając możliwości do nowych wyzwań i celów projektowych.

WYKSZTAŁCENIE od 2014

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wydział Budownictwa i Architektury, Architektura i Urbanistyka, studia inżynierskie

od 2016

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, WBiA, Projektowanie Architektury Wnętrz i Otoczenia, studia inżynierskie

2011 - 2014

Liceum Ogólnokształcące nr XIV w Szczecinie

JĘZYKI OBCE angielski hiszpański niemiecki

w fazie nauki


PROGRAMY

PRACA ZAWODOWA 2017

Współpraca z biurem architektonicznym Urbicon sp.z.o.o. nad konkursem na opracowanie koncepcji projektowo-urbanistyczną Wodnego Parku Rekreacyjnego Hot Spring Bay w Dąbiu

2015

Praktyka Inwentaryzacyjna w biurze architektonicznym Tribe s.c. Inwentaryzacja kamienic przy ul. Grudziądzkiej w Szczecinie

DODATKOWE Konkurs na opracowanie koncepcji projektowo-urbanistycznej rozwiązującej problem mieszkalnictwa w Hong Kongu, z uwzględnieniem aranżacji wnętrz Hong Kong Pixel Homes Warsztaty architektoniczne Dni młodwgo Architekta 2017 Ebuilder

ZAINTERESOWANIA projektowanie mebli, orystyka - zieleń we wnętrzach, dekoracje ślubne, moda, sport, taniec, lm, fotograa organizacja event’ów, psychologia, podróże

CERTYFIKATY


01 Hot Spring Bay. Konkurs na opracowanie koncepcji projektowo-urbanistycznej wodnego parku rekreacyjnego w Dąbiu.

02 Hong Kong Pixel Homes. Konkurs na opracowanie koncepcji projektowo-urbanistycznej rozwiązującej problem mieszkalnictwa.

03 Projekt kuchni i łazienki. Aranżacja wnętrz w stylu PRL.


04 Projekty aranżacji wnętrz. Wizualizacje, koncepcje, realizacje aranżacji wnętrz i projektów małej architektury.

05 Projekt kamienicy. Koncepcja projektowa kamienicy przy ul. Sikorskiego w Szczecinie.

06 Koncepcja urbanistyczna. Zabudowa mieszkaniowa przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie.


KONCEPCJA Projekt Wodnego Parku Rekreacji Hot Spring Bay w Szczecinie Dąbiu został opracowany jako największy bazujący na wodach geotermalnych park wodny w tej części Europy, przewidując możliwość obsługi do ponad 3000 odwiedzających dziennie. Projekt bryły nawiązuje do nowopowstającej zabudowy w otoczeniu obiektu.

Koncepcja projektowo-urbanistyczna wodnego parku rekreacyjnego Hot Spring Bay w Dąbiu. Współpraca z biurem Urbicon.


PRACA NAD PROJEKTEM Moja praca, przy projekcie polegała na tworzeniu początkowej koncepcji, rozwiązaniu planu zagospodarowania i jego opracowanie graczne.

Dodatkowo zajęłam się projektowaniem i modelowaniem pierwszego wariantu bryły, rozwiązywaniem rzutów założenia razem z rozwiązaniem parkingu. Projektując główną kondygnację byłam odpowiedzialna za układ wnętrz i aranżacje głównej hali basenowej (wizualizacja wnętrza).


Hong Kong Pixel Homes. Koncepcji projektowo-urbanistycznej rozwiązującej problem mieszkalnictwa w Hong Kongu.

WARIANTY DOSTAWIANIA OBIEKRU


PRACA NAD PROJEKTEM Przy projekcie zajęłam się koncepcją rozmieszczenia pomieszczeń, instalacji we wnętrzach mieszkań i wystrojem z opracowaniem modeli 3D i wizualizacji.


ARANŻACJA WNĘTRZA KUCHNI


ARANŻACJA WNĘTRZA ŁAZIENKI

Projekty zostały wykonane w ramach zakresu programowego na kierunku Architektura i Urbanistyka pod narzuconym tematem klimatu z okresu PRL, retro. Dodatkową wytyczną było pomieszczenie przeznaczone na łazienkę, które nie posiada otworu okiennego oraz konkretny użytkownik: Młode małżeństwo z czteroletnim dzieckiem, zafascynowane stylem retro, które pragnie odtworzyć w nowym domu wystrój mieszkanie rodziców, jednak nieco zmodernizowany.


Aranżacja wnętrza nowoczesnego lokalu użytkowego. Przygotowana w dwóch wariantach projktowych.


PROJEKT BIURA

REALIZACJA PROJEKTU WNĘTRZA

Koncepcja aranżacji wnętrza biura dla większej rmy z ergonomicznym opracowaniem stanowisk pracy i otwartą przestrzenią konferencyjną.

Wykonanie projektu wnętrza biura z wizualizacją na na zlecenie rmy Novamind. Praca przy realizacji z efektem końcowym widocznym na zdjęciu poniżej.

MAKIETA ALTANY

MODEL STOLIKA


Koncepcja projektowa kamienicy przy ul. Sikorskiego w Szczecinie. ZAKRES OPRACOWANIA Projekt obejmował pełne rozwiązanie obiektu z rzutami, przekrojami i rozmieszczeniem funkcji.

Zadanie projektowe opracowane w ramach studiów.


01

02


Koncepcja urbanistyczna zabudowy mieszkaniowej przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie. Zadanie projektowe opracowane w ramach studiów.

N


Portfolio Karolina Karolak  
Portfolio Karolina Karolak  
Advertisement