Page 1

„10 miejsc, które trzeba odwiedzić w Japonii” Japonia jest wyjątkowym krajem, przez wiele lat niedostępnym dla polaków. Aktualnie jesteśmy w Unii, a duża część społeczeństwa może sobie pozwolić na więcej niż jeszcze przed kilku laty, wśród milionów turystów którzy odwiedzają coraz częściej Japonię znajdują się w coraz większych ilościach polacy. Co warto zwiedzić w Japonii?


Miejsce 10 – Ueno Park w Tokio Pierwszy zakątek który otwiera listę dziesięciu najpiękniejszych miejsc w Japonii jest Tokijski Park Ueno, który jest dużym parkiem znajdującym się niedaleko stacji metra o tej samej nazwie. Park został otwarty dla mieszkańców w 1873 roku. Polecam rozpocząć zwiedzanie Parku od wejścia południowego, które prowadzi do rzeźby Saigo Takamori, ważnej postaci z czasów restoracji Meiji. W parku znajdują się muzea, w tym Narodowe Muzeum Sztuki Zachodu, Metropolitalna Galeria Sztuk Pięknych w Tokio, Narodowe Muzeum Nauk Ścisłych, oraz Tokijskie Muzeum Narodowe. Można zwiedzić tam także ogród zoologiczny, który został założony w 1882 roku. W Parku znajduje się także staw z rzeźbą „Benten”, oraz świątynia Toshuga którą także trzeba zobaczyć. Jednak to z czego Park słynie przede wszystkim to ponad tysiąc drzew wiśniowych których zdjęcia zdobią foldery praktycznie każdego przewodnika po Japonii.


Miejsce 9 – Harajuku, Tokio Na miejscu dziewiątym ląduje nie bez kozery powszechnie znane Harajuku. Centralną atrakcją dzielnicy jest Takeshita Dori (Ulica Takeshita) na której znajdują się osławione butiki, sklepy z odzieżą, restauracje, bary, kafejki w których można zobaczyć dosławnie każdy rodzaj mody Tokijskiej oraz wiele tego co modą dopiero się stanie. Warto odwiedzić to miejsce w Niedziele, jako, że właśnie w ten dzień w dzielnicy panuje dosłowny „bal przebierańców”. Spotkać tam można wtedy rożne postaci z anime, manga, reprezentantów różnych stylów muzycznych oraz wiele innych kreacji które ciężko nazwać przeciętnemu Europejczykowi. Dwie dodatkowe atrakcje w Harajuku to Yoyogi park, gdzie znajduje się kaplica z okresu Meiji, oraz Muzeum Sztuki im. Ota.


Miejsce 8 – Asakusa, Tokio Numer ósmy na liście to Asakusa. Dzielnica Tokio która pomimo dynamicznych zmian jakie towarzyszyły przez ostatnie dekady rozwojowi ekonomicznemu Japonii, zachowała klimat historycznego Tokio. Warto odwiedzić buddyjską świątynie Sensoji, która została postawiona około roku 800 n.e. W dzielnicy można się także przejechać rykszą, czy posmakować tradycyjnego Japońskiego jedzenia. Jest to od setek lat także bardzo popularne miejsce rozrywki.


Miejsce 7 – Shibuya, Tokio Jest to chyba najbardziej kolorowa dzielnica Tokio. W Shibuya znajduje się osławione na cały świat przejście dla pierwszych nad którym królują gigantyczne ekrany telewizyjne. Jest to wspaniałe miejsce, żeby odczuć wielkomiejskość Tokio na własnej skórze.


Miejsce 6 – Ginza, Tokio. Tak się składa, że naszą listę do tej pory zdominowało Tokio. Ginza jest prestiżowym miejscem w stolicy Japonii, w którym znajdują się drogie restauracje, ekskluzywne kluby nocne, galerie sztuki, sklepy designerskie oraz wiele innych atrakcji na które musisz wydać kilka razy więcej niż w innych dzielnicach w mieście. Warto odwiedzić Ginzę po połódniu w weekend, kiedy Chuo Dori (Ulica Chuo) jest zamknięta dla samochodów i zamienia się w wielki deptak.


Miejsce 5 – Shinjuku, Tokio. Kolejnym zdecydowanie wyjątkowym na skalę Japonii miejscem jest Shinjuku w Tokio. To właśnie tutaj znajduje się najbardziej zatłoczona stacja pociągów w Japonii, z której tylko podczas jednego dnia, korzysta prawie dwa miliony ludzi. W Shinjuku można podziwiać Tokijskie wierzowce, szczególnie wartym uwagi jest Urząd Miejski Tokio na którego dachu udostępniono, taras widokowy dla turystów. Dla spragnionych wrażeń polecam Kabukicho, najpopularniejszą „dzielnicę czerwonych latarnii” w Tokio.


Miejsce 4 – Odaiba, Tokio Na miejscu czwartym kończymy przygodę z Tokio podsumowując, że miasto jako całość pod względem doświadczenia turystycznego plasuje sie właśnie tutaj na naszej liście. Tokio jest to dom dla ponad dwunastu milionów stałych mieszkańców, co oznacza, że zamieszuje tam jeden na dziesięciu Japończyków w Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak jednym z najlepszych doświadczeń jest wycieczka kolejką jedno szynową na Odaiba w pobliżu portu. Na wyspie znajdują się wspaniałe plaże, replika Statuy Wolności, muzeum Toyota czy Muzeum Naukowe. Przede wszystkim wspaniały widok na Reinboo burijji (Tęczowy most) który jest jednym z symboli Tokio obecnym na widokówkach z Japonii.


Miejsce 3 – Kioto Dla Japończyka Kioto, czyli Kyo-to (Wchodnia Stolica) jest mniej więcej tym, czym dla Polaka Kraków, jednak w Japonii jest to przede wszystkim symbol kultury i tradycji która zachowuje swoją ciągłość historyczną już od ponad tysiąca lat. Obecnie Kioto jest siódmym największym miastem Japonii, tym co wyróżnia miasto na tle całej Japonii jest jego prawie niezmieniony kształt od setek lat. Wschodnia stolica słynie także z shojin ryori, buddyjskiej kuchni wegetariańskiej. Przebywając w Kioto należy zobaczyć rezydencję cesarską Katsura, która została wybudowana około roku 1600.


Miejsce 2 – Osaka Osaka to trzecie największe miasto w Japonii, była to pierwsza stolica Japonii (Naiwa). Najpopularniejszą atrakcją w mieście, jest zamek Osaka, drugą natomiast jest sławny na cały świat zamek Himeiji oddalony o około 75 kilometrów od Osaki.


Miejsce 1 – Jokohama. Zwiedzając Japonię można przede wszystkim nastawić się na poznawanie jej tradycji i kultury, z tego względu miejsce trzecie i drugie zajęły miasta które pozwalają turyście poczuć klimat ciasnych uliczek i historycznych świątyń rodem z filmów Kurosawy. Jednak Japonia słynie ze swojej tradycji dlatego miejsce pierwsze na naszej liście jako najciekawsze miejsce w Japonii zajmuje Jokohama, czy ktoś się nie zgodzi? Miasto było jednym z pierwszych portów otwartych dla świata po otwarciu granic, to przez ten port Japonia przez ostanie 150 lat importowała kulturę zachodu i nadawała jej własny wyraz. Jokohama jest bardzo oryginalnym i niepowtarzalnym miejscem na tle innych miejsce w Japonii. Miasto słynie z największej w i jednej z największych na świecie „Chińskiej dzielnicy”. Yamate jest to dzielnica która na początku wieku była zamieszkana przez licznych obcokrajowców. Można tam zwiedzić rezydencje obcokrajowców z końca XIX i początku XX wieku, a także cmentarz im poświęcony. Oprócz tego w porcie Jokohama znajduje się Latarnia Morska, która jest najwyższą latarnią morską na świecie. W mieście znajdują się liczne muzea między innymi Muzeum lalek, muzeum Anpanman’a jednego z najpopularniejszych bohaterów Japonii. Warto odwiedzić także Stadion Jokohama.


Wykonała: Karolina Rastawicka 1i Źródła: http://www.jippon.pl/10-miejsc-ktore-musisz-odwiedzic-w-japonii/ http://youinjapan.net/tokyo/foto/ueno_park.jpg http://tokyofashion.com/wp-content/uploads/2012/07/Harajuku-Fashion-Walk-11-147-600x400.jpg http://www.travel-earth.com/japan/tokyo-asakusa.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Shibuya_Night_(HDR).jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b2/Ginza_Wako_Clock.jpg http://zwierciadlo.pl/wp-content/uploads/2011/10/EAST-SHINJUKU-TOKYO-JAPAN.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/Tokyo_odaiba.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/Osaka_city_view_02.jpg http://www.tmyun.com/mid/yun_9059.jpg

10 miejsc które trzeba odwiedzić w Japonii  
10 miejsc które trzeba odwiedzić w Japonii  
Advertisement