Page 1

„Maffam Freeform” ir vienīgā meistardarbnīca pasaulē, kas izgatavo mēbeles no vulkāniskās bazalta šķiedras. Spilgtais pašmāju dizainers Raimonds Cīrulis radījis un patentējis unikālu mēbeļu izgatavošanas tehnoloģiju. No bazalta šķiedras „matiem” un dabīgiem sveķiem viņš izgatavo mēbeles un dizaina priekšmetus, kam nav līdzīgu nekur uz šīs zemes. „Ideālā mēbele nāk caur smagu darbu un skaidru domu, kas ir pietiekami “iznēsāta” – tā par paša radītajām lietām stāsta dizainers. Izgatavot divus identiskus priekšmetus nav iespējams, tāpēc tie ir savdabīgi un neatkārtojami. Uzņēmums ir jauns, taču jau piedalījies vairākās starptautiskās izstādēs Eiropā, kur neparasta dizaina cienītāji jau novērtējuši „Maffam Freeform” produktus kā kaut ko pilnīgi nebijušu, inovatīvu un kreatīvu. Mākslinieka iedvesma un idejas, kas sākotnēji lidinājušās gaisā, meistardarbnīcā tiek sagūstītas bazalta „matos” un pārtop īstā mākslas un tehnoloģiju sintēzē! „Maffam Freeform” mēbeles un dizaina priekšmetus izvēlas tie, kas nevēlas saplūst ar pūli. Latvijā izgatavotās bazalta mēbeles atzinīgi jau novērtējuši neparasta dizaina mednieki no Beļģijas, Vācijas, Nīderlandes un to loks paplašinās. Vēl nav atrasts veids, kā no šīs šķiedras ražot mēbeles rūpnieciski, tāpēc tās vienmēr paliks unikālas, ar rokām izgatavotas un tikai nedaudzos eksemplāros. Tās ir ekoloģiskas mēbeles, jo šķiedra absorbē vides negatīvo elektromagnētisko starojumu, turklāt dabā tā ir neizsīkstošs materiāls. Šobrīd top jauni dizaina priekšmeti un mēbeles – meistardarbnīcas piedāvājums nemitīgi tiek papildināts. Mēs uzklausām arī pasūtītāju idejas un vēlmes un varam pārvērst bazaltā arī kādu dziļi individuālu vēlmi, ja vien tas nav helikopters vai kosmētikas maciņš.


„Maffam Freeform” ir vienīgā meistardarbnīca pasaulē, kas izgatavo mēbeles no vulkāniskās bazalta šķiedras. Spilgtais pašmāju dizainers Raimonds Cīrulis radījis un patentējis unikālu mēbeļu izgatavošanas tehnoloģiju. No bazalta šķiedras „matiem” un dabīgiem sveķiem viņš izgatavo mēbeles un dizaina priekšmetus, kam nav līdzīgu nekur uz šīs zemes. „Ideālā mēbele nāk caur smagu darbu un skaidru domu, kas ir pietiekami “iznēsāta” – tā par paša radītajām lietām stāsta dizainers. Izgatavot divus identiskus priekšmetus nav iespējams, tāpēc tie ir savdabīgi un neatkārtojami. Uzņēmums ir jauns, taču jau piedalījies vairākās starptautiskās izstādēs Eiropā, kur neparasta dizaina cienītāji jau novērtējuši „Maffam Freeform” produktus kā kaut ko pilnīgi nebijušu, inovatīvu un kreatīvu. Mākslinieka iedvesma un idejas, kas sākotnēji lidinājušās gaisā, meistardarbnīcā tiek sagūstītas bazalta „matos” un pārtop īstā mākslas un tehnoloģiju sintēzē! „Maffam Freeform” mēbeles un dizaina priekšmetus izvēlas tie, kas nevēlas saplūst ar pūli. Latvijā izgatavotās bazalta mēbeles atzinīgi jau novērtējuši neparasta dizaina mednieki no Beļģijas, Vācijas, Nīderlandes un to loks paplašinās. Vēl nav atrasts veids, kā no šīs šķiedras ražot mēbeles rūpnieciski, tāpēc tās vienmēr paliks unikālas, ar rokām izgatavotas un tikai nedaudzos eksemplāros. Tās ir ekoloģiskas mēbeles pateicoties tam, ka materiāls ir neizsīkstošs, kā arī tiek prognozēts, ka mēbeļu kalpošanas laiks pārsniedz 10 gadus. Šobrīd top jauni dizaina priekšmeti un mēbeles – meistardarbnīcas piedāvājums nemitīgi tiek papildināts. Mēs uzklausām arī pasūtītāju idejas un vēlmes un varam pārvērst bazaltā arī kādu dziļi individuālu vēlmi, ja vien tas nav helikopters vai kosmētikas maciņš.


Arche Krēsls ARCHE ir neliela izmēra atzveltnes krēsls, kurā ērta sēdēšana izgatavošanas procesā izkalkulēta līdz niansēm. Krēsla viducis ir tukšs, tāpēc tas ērti pārvietojams un neatstās nevajadzīgu nospiedumu dārza zālienā. Atzveltnes aizmugurējā daļā atrodas ērts dobums – rokturis, lai varat pieturēties, kad pūtīs stiprāks vējš vai kad vajadzēs teikt runu dārza svētkos.


Basic Stabils, plats un ērts ar rokām izgatavots bazalta šķiedras krēsls. Neatkārtojams šķiedras zīmējums – iespējams izgatavot krēslu ar „mežģīņu rakstu”. Šāds krēsls ir kā radīts, lai to noliktu dārzā, terasē vai verandā. Tas būs piemērots āra kafejnīcām, bāriem, viesnīcu vasaras terasēm. Krēslu dizains paredz vairākas tā pamatnes modifikācijas – ar ieloku, kas piešķir krēslam šūpuļkrēsla efektu, taisnu pamatni vai karkasa tipa pamatni, kas krēslu padara īpaši stabilu. BASIC krēsls labi sader kopā ar apaļo MONO TABLE galdu.


Boss

Mini Table

Ar šādu krēslu no ziņkārīgo acīm nenoslēpsies. Izvēle tiem, kam krēsls MANU King šķiet par apjomīgu, bet ambīcijas būt bosam - paliek. Boss ir mobilāks, mazāks, bet tieši tik pat ērts. Gribi būt boss – ieņem atbilstošu sēdvietu! Ērtākai sēdēšanai radīti roku balsti. Apakšā pietiekami daudz vietas, lai kaut ko noslēptu. Ja vēlies, lai par Tavu interjeru runā – šī būs pareizā izvēle.

Neliels, elegants galdiņš smilšu pulksteņa formā. Paredzēts atpūtai komplektā ar krēsliem BOSS un LUCKY WHALE. Smalks, bet ļoti stabils. Saulainās dienās met ēnu, pēc kuras var noteikt pulksteņa laiku. Ēnas tulkojums: „branga ēna” – laiks doties uz iekaramo krēslu „MANU Nest” atvilkt elpu; „slaida ēniņa” – vienkārši saulei priekšā stāv pudeļu statīvs MULTI; „ēnas nav” – vajadzēja rūpīgāk pieskatīt savu mantu.


Ego Krēsla nosaukums izsaka visu – smalka vieta, kur novietot vienu no dārgākajām lietām, kas mums pieder – sevi! Krēsla dizains rūpīgi pārdomāts, lai augums sēdeklī justos ērti un omulīgi. Dizainu vienmēr iespējams mainīt, liekot lietā krāsainu akcentu – polsterētu spilvenu, taču krēsls ir humāns sēdēšanas

procesam arī bez mīkstā ieklājuma. EGO krēslu ir viegli pārvietot, vajadzības gadījumā tos var ērti salikt vienu otram virsū. Bazalta šķiedras krēsls tik ļoti glaimo sēdētāja ego, ka ar laiku pazūd vēlme dalīties šajā krēslā ar kādu citu. Krēsla uzbūve ļauj vaļu fantāzijai un atvēl gana vietas, kur piestiprināt uzrakstu – „Šis krēsls ir mans”.


Stranger Dīvains krēsls, tiešām dīvains. Tieši tik dīvains, lai to izmantotu vairākos veidos – kā atsevišķu nelielu sēžamo – ķeblīti, tad krēsls labi kombinējams kopā ar citiem krēsliem kā ērts kāju paliktnis, piemēram, relaksācijas krēslam „Lucky Whale”. Krēslam ir vēl citi daudz dīvaināki izmantošanas veidi, taču mums par tiem pagaidām nav informācijas.


Lucky Whale Katrs no mums patiesībā sirdī ir valis. Nu labi, daži ir kanārijputniņi vai tinteszivis. Taču katrs valis grib būt savā okeānā vislielākais, svarīgākais, omulīgākais. „Lucky Whale” ir ļoti komfortabls relaksācijas krēsls – īsts sēžamais laineris lielai un nesteidzīgai atpūtai sauszemes apstākļos. Kā radīts, lai atlaistos un vērotu, kā izvirst vulkāni, jūras piekrastē ganās vaļi un ziņās rādītā bīstamā komēta strauji tuvojas zemes atmosfērai. Kad vienā vietā relaksācija ir gūta, krēslus, kuru svars ir vien 11 kilogrami, var ērti salikt citu uz cita un pārnest uz citu vietu, kur no jauna vēlams ieņemt ērto sēdpozu, kājas vēlams nolikt uz nelielā STRANGER krēsliņa, un bauda, ko sauc par dzīvi, atkal var turpināties.


Manu King Majestātisks sēdeklis – liels, ērts un karalisks. Ērti roku zviļņi un galvas atzveltnis labākam domu plūdumam. Sēžot Manu King krēslā šķiet, ka tu esi tas, kas liek vulkāniem izvirst, aprimt un aiziet nosnausties. Ģeniāls efekts rodas, ja krēslu tumsā izgaismo no iekšienes. Tā vidus ir tukšs, tāpēc tas nebojās iekopto zālienu. Pēc krēsla pārbīdes uz citu vietu nebūs jāgaida gads, kamēr ataugs zāle, skudras atgriezīsies uz iemīļotās takas vai atkal varēs griezt bērzlapes. Ja krēsls būs stāvējis uz terases – pilnīgi noteikti būs jāgaida vairāki gadi, līdz ieraudzīsiet apšu bekas... Katra krēsla bazalta pinums ir unikāls, krēsli var būt līdzīgi, bet nekad identiski. Noapaļotās formas nomierina un relaksē. Ideāli izskatīsies vairāki šādi krēsli komplektā ar Manu sērijas galdu KING Table.

King Table Izturīgs bazalta šķiedras galds āra apstākļiem. Absolūti nepieciešams tiem, kas sēž MANU King krēslos kā vieta, kur nolikt glāzi, krūzi vai līgumu par pamiera noslēgšanu. Lai arī uzkrītošs un pamanāms, tas tomēr galveno lomu atstāj MANU King krēslos sēdošajiem. Izskatīsies satriecoši, ja tumsā tiks izgaismots no iekšienes. Kaut arī salīdzinoši viegls, galds ir stabils, iztur stiprākas vēja brāzmas un karstuma dūrienu. Galdu iespējams kombinēt arī ar citiem Maffam izgatavotajiem bazalta šķiedras krēsliem.


Manu Nest Ekskluzīvs iekaramais bazalta šķiedras atpūtas krēsls dārzam, terasei vai iekštelpām – īstena „domāšanas kūna”. Viegls un sasodīti elegants. Katrs eksemplārs ir roku darbs – neatkārtojams, drošs un izturīgs. Spēj izturēt vismaz 220 kilogramu svara, kamēr pats sver vien 15. Par iekaramo krēslu īpaši sajūsmināti ir bērni, krēslā pietiks vietas vairākiem. Iekūnošanos pavisam tīkamu var padarīt mīksts spilvens vai sega. Ideālākā vieta iekāršanai - koks, bet derēs arī mājas sija, betona terases griesti.


Mono Table Laba izvēle apaļo galdu piekritējiem – stabils un gana liels, lai pie tā ne tikai dzertu kafiju, bet arī ieturētu nopietnāku maltīti. Nesteidzīgai atpūtai vislabāk šo galdu kombinēt ar relaksācijas krēsliem LUCKY WHALE. Ja pie galda paredzēts darbības, kas prasa vertikālāku mugurkaulu, iederēsies BASIC, PANDIT vai nelielie un elegantie ARCHE krēsli.

PandiT Neparasta dizaina krēsls – smalks, elegants, neparasts roku darbs. Ērta atzveltne, neatkārtojams „bazalta mežģīņu” raksts. Piemērots smalkākas miesas būves cilvēkiem, kā arī sēdētājiem ar pareizi sabalansētu smaguma centru jeb sēžamvietu. Ērti saliekami cits uz cita, ja jāpārvieto uz citu dārza nostūri vai terases malu. Šobrīd oriģinālu dārza mēbeļu piedāvājumā Latvijā nav nekā līdzīga šim!


Multi Oriģināls produkts – vīna pudeļu statīvs nopietnākai vīna kolekcijai. Interjera priekšmets, kas paredzēts cilvēkiem, kas ir tuvākās attiecībās ar vīnu un vīna baudīšanu. Paredzēts 14 dzērienu pudelēm. Neparastais dizaina priekšmets dominē jebkurā interjerā. Ar rokām gatavots, pārdomāts dizains, lai statīvu varētu ērti pārvietot un tas būtu drošs. Paredzēts novietošanai uz zemes. Nenoliedzami statīvs ir interjera priekšmets – personība, kas prasa zināmu devu uzmanības tikai sev.

Revolver Oriģināls pudeļu statīvs – ideāls dizaina elements dārza vai terases pasākumā komplektā ar, piemēram, MANU sērijas krēsliem un galdu. Gluži kā revolvera aptvere – statīvs paredzēts sešām dzēriena pudelēm. Tas ir viegls un ērti pārnēsājams, līdz ar to vienmēr būs pa rokai, kad vajadzēs sākt „šaudīties”. Unikālais produkta materiāls nodrošina augstu izturību, tāpēc iemīļotais dzēriens šeit būs drošībā. Jāatzīst, tomēr nosacītā drošībā, jo aptvere nav aizslēdzama. Iesakām kā oriģinālu ideju dāvanai.


Arche

ID W-008 Augstums: Platums: Garums: Svars:

Basic

88 cm 35 cm 60 cm 5,5 kg

King Table

ID W-007 Augstums: Platums: Garums: Svars:

75 cm 65 cm 90 cm 6 kg

ID W-002 Augstums: Platums: Garums: Svars:

105 cm 75 cm 110 cm 11 kg

Mono Table

60 cm 62 cm 51 cm 7 kg

Pandit

ID W-009 Augstums: Platums: Garums: Svars:

80 cm 69 cm 79 cm 8 kg

Lucky Whale

Mini Table

ID W-014 Augstums: Platums: Garums: Svars:

ID W-005 Augstums: Platums: Garums: Svars:

Boss

ID W-003 Augstums: Platums: Garums: Svars:

75 cm 110 cm 110 cm 12 kg

ID W-013 Augstums: Platums: Garums: Svars:

Ego

72 cm 78 cm 85 cm 7 kg

Manu King

ID W-004 Augstums: Platums: Garums: Svars:

87 cm 73 cm 95 cm 7,5 kg

Manu Nest

100 cm 115 cm 120 cm 19 kg

Multi

ID W-012 Augstums: Platums: Garums: Svars:

ID W-011 Augstums: Platums: Garums: Svars:

ID W-001 Augstums: Platums: Garums: Svars:

162 cm 125 cm 80 cm 15 kg

Revolver

116 cm 41 cm 36 cm 9 kg

ID W-010 Augstums: Platums: Garums: Svars:

45 cm 45 cm 26 cm 5 kg

Stranger

100 cm 30 cm 95 cm 6 kg

ID W-006 Augstums: Platums: Garums: Svars:

50 cm 85 cm 50 cm 6 kg

Rekvizトォti: Maffam Freeform, SIA Reト」istrト…ijas nr.: 40103361415 Andrejostas 4a, Rトォga, LV-1045 Swedbank: LV57HABA0551029783132

www.maffamfree.lv


Kārlis Paršonoks Projektu vadītājs

karlis.parsonoks@maffamfree.com +371 26484367


Maffam Freeform product catalog  

Basalt furniture from Maffam Freeform